Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yuri] Loving and blushing

#1
Hei! Pai,ce as putea spune, va las pe voi sa descoperiti! Stiu ca prima pate e scurta.
S-ar putea sa apara unele scene mai asa, deci ...

Personaje

Ayumi: Draguta si retrasa. Visatoare, ea isi doreste sa aiba mai multi prieteni si sa o relatie mai buna cu fratele sau, singura sa ruda.
Poza

Mizue: Eleva eminenta, cauta distractie si probleme. Are o atractie catre Ayumi de mult timp, in secret. Familia ei nu o baga in seama. O persoana destul de aroganta.[/i]
Poza

Fotografiile personajelor nu imi apartin. Multumesc din suflet autorilor si sper sa nu fie probleme


Capitolul unu
Love and other feelings





- Esti foarte draguta, imi sopti pentru a zecea oara.
Ma enerva foarte tare felul in care pieptul meu era presat de sticla ferestrei nu prea curate.
Am privit afara. Peisajul tomnatic ma intrista imediat. Imi era dor de zilele calduroase de vara, desi...
Felul in care ajunsesem in situatia de fata era mai mult ca ciudat.

Ma plimbam sictirita pe aleeile adoratului meu parc. Gandurile imi strabateau mintea cu o viteza comparabila cu cea a luminii. Incercam sa imi sterg din memorie adevarul necrutator, dar nu am putut. Am cazut extenuata pe o banca si am plans si sufletul din mine. Nu mai stiam ce sa fac cu el. Oricat as fi inceca, nu reuseam sa-l trag de partea buna. Mi-am amintit cum noaptea trecuta venise ca o vijelie, beat mort, batut si cu fruntea sangerandu-i. Fara sa scoata un cuvant, se tranti pe canapea si adormi bustean. Dimineata nu mai era acolo. Cateva pixe de bere goale erau aruncate neglijent pe masa. Inca erau calde in locul unde el isi puse mainile.

- Ce ma voi face cu el? am suspinat. Deja e in deriva, n-a mai dat pe la scoala de doua luni... in fiecare zi ii spun acelasi lucru, tot timpul promite ca se schimba, dar nimic...
In timp ce spuneam acestea, cineva se strecura in spatele meu.
- Micuta Ayumi, deci asta e secretul tau, zise obraznic.
Am tresarit si m-am intors rapid. Era o fata inalta, cu parul ca pana corbului. In ochii ei am vazut o licarire foarte aroganta si ingamfata.
- Te rog, nu spune nimanui.
- Nu-ti face griji, nimeni nu va afla ca fratele tau e un betivan notoriu.
Ma miram de unde ma cunoaste pe mine si familia mea. Am sarit de pe banca cu intentia de a o imbratisa.
- Multumesc, am murmurat.
Ma dezlipi rapid de ea, ma prinse de umeri si zambi sarcastic:
- Nu e asa usor, draguta. Pentru asta trebuie sa-mi dai ceva in schimb.
- Ce ti-as putea da eu tie?
- Placere.

Ranjetul ei ma sperie. Oare ce vroia sa spuna prin "placere" ?
Seriously?

#2
Vad ca in ultima vreme infloresc ficurile yuri. *giggle*
Este scurt, ar fi trebuit mai lung, iar finalul este fortat (chiar daca tie nu ti se pare asa).
Puteai sa continui, nu era necesar sa opresti brusc totul. Nota s-a fortat inocent, dar pentru inceput ma lasa ceva, ceva in suspans.

Deci... presupund ca primul fragment este prezentul, iar ultimul trecutul.
Daca este asa si sigur nu ma insel *laughs*, ar fi trebuit doar partea de sub prima parte fragmentata sa o pui in italics. Si intre ghilimele. Deoarece asa nu se intelege, de parca s-ar continua incurcat si nu da sens a ceea ce ai scris acolo. : )
De la "... puse mainile." pana la "- Ce ma voi ..." - nu era necesar acea fragmentare de idee. (este o idee secundara, nu delimitezi idei fundamentale de unde se ramifica celelalte secundare) Trebuia scris in continuare.
Puteai adauga mai multa descriere, in partea cand suspina dupa fratele ei, care a devenit de necontrolat cu alcoolul. La fel si cu ultima parte, trebuia sa amplifici neintelegerea ei fata de propunerea(ordinul) celeilalte fete.

Oricum e bine si asa pentru acum. Succes cu nextul! <3

#3
Helaw, cum am vazut ca acest fic este nou, ai putea sa treci pe la acest ghid, care in mod normal ar trebuii citit in mod obligatoriu.

Mult succes!
[Imagine: Jun0xCa.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Are you loving without asking why? Sho-Yo 13 10.457 05-03-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Loving a Stranger Vex 0 1.701 11-12-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: Vex
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.243 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)