Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Are you loving without asking why?

#11
Mda... că tot nu aveam ce face, hoinăream şi eu pe forum şi uite ce am gasit[cine m-o fi pus...>.>]
În primul rând, dialogul e foarte sec şi în exces. Uneori, adică, mai tot timpul, nu îmi dau seama cine vorbeşte. Greşeli de tastare ai cu carul. Înţeleg, oricine greşeşte, însă ai mai putea corecta şi tu capitolul înainte de al posta. Nu ştii ce e descrierea, serios?! În primul rând: În ce clasă eşti? Şi... dacă tot vrei să afli şi dacă vrei să-ţi îmbunătăţeşti ficul, dă un search pe google şi aflii imediat ce este descrierea.
Acţiunea e extrem de grăbită, incredibil de grăbită. În primele capitole, ai exagerat incredibil de mult cu părţile în care Sasuke era considerat buricul Pământului. Mi se părea penibil ce o punea pe Sakura să facă. Şi încă ceva: cum de, abea dupa două capitole, Sasuke s-a schimbat miraculos?! Adică, la început o numea ţărancă, după care, brusc, s-a îndrăgostit de ea. Altă chestie ar mai fi că la început toţi se purtau cu Sasuke de parcă ar fi fost un rege, chiar şi profesorii, iar după ce a apărut Sakura prin peisaj toţi profesorii îl ascultă şi colegii săi se bagă în seamă cu el? Bruscă schimbare, nu crezi? :|
Naraţiunea ,presupun că nu ştii ce înseamnă, nu? De ce te întreb? Ah, nu ştiu, poate pentru că... lipseşte?!
Despre descriere, ce aş mai putea zice. Chiar tu ai zis că n-ai habar ce e aia, sau ceva de genu>.>
Ah, şi am mai văzut într-un post al tău că ai scris acest fic pentru a nu te mai bate cineva la cap. Ei bine, draga mea, ar trebuii să ştii că pentru a-ţi ieşi ceva bine, trebuie să faci acel lucru cu drag. Se vede că acest fic este făcut în scârba, că nu îţi dai deloc interesul şi că scrii doar pentru a avea mai multe posturi. Îmi pare rău pentru tine, sincer...
Şi un ultim lucru, ai zis ca acesta este primul tau fic -ceea ce, draga mea, se vede- şi ai mai zis că vei încerca să pui mai puţin dialog şi mai multă descriere, însă, lasă-mă să-ţi dau o veste, draga mea, ai reuşit cu brio să faci exact invers, te felicit[ eram ironică, dacă nu ţi-ai dat seama]

Ei bine, aştept progrese. De obicei, nu sunt aşa dură, însă după ce am citit acest "fic" nu m-am putut abţine să-ţi spun ce cred despre el. În fond, doar cu critici dure poţi evolua, părerea mea.

P.S. Eşti conştientă că nu ai discaimer, nu [ evident că nu>.>]
Disclaimer: Nu deţin niciun personaj din anime-ul / manga-ul „Naruto” şi nu fac profit de pe urma acestor personaje / întâmplări. -> This is disclaimer, darling>.>

#12
Capitolul VI

Ajunsi la liceu ies din masina si se indreapta spe intrarea liceului cand Sasuke se opreste fiind strigat de baieti.Sakura se duse si il saruta dupa care ii spune ca se duce in clasa.
Ajunsa in clasa se duce la Hinata si o saluta.
-Unde sunt celelalte fete?
-Ele nu pot veni azi la scoala.
-Si ai sa stai in banca cu mine azi?
-Desigur, dar Sasuke cu cine va sta?
-Cu Naruto.
Dupa care Hinata se duce si isi ia gheozdanul si il pune in banca rozaliei.Apoi Saku ii spune Hinatei sa mearga pana la baie.
In drum spre baie il observa pe sasuke cum se uita la fundurile fetelor si din cand in cand mai le da si cate o palma.
Sakura se preface ca nu oserva si merg mai departe.
Se aude clopotelul iar fetele se grabesc sa ajunga inaintea profesorului de mate.
Ajunse in clasa se aseaza in banca si incep sa discute diverse lucruri.
-Saku, ai vrea maine as mergem la cumparaturi?
-Da, chiar imi trebuie niste lucruri noi.
-Atunci s-a facut. Pe la cat sa vin la tine?
-Pe la 08:30 ne intalnim in fata blocului tau?
-Bine.
Nu dupa mult vine si profesorul de mate si era destul de nervos.
-Azi cpoii m-am gandit ca ar fi frumos sa mai punem si niste note.
Se intoarsera cu fata la tabla si incepu sa scris niste exercitii.
-Eu am treaba si fiecare dintre voi va iesi la tabla si va rezolva cate un exercitie.Si prima persoana va face exercitiul cel mai "usor", aceasta find preferata mea, Sakura Haruno.
Dupa cele spuse pleca .
Sakura bombani ceva dupa care se duse la tabla si se uita la exercitiu.
Dupa ce il analiza incepu sa scrie rezolvarea.
Dupa ce termina iesi si Hinata care il rezolva si ea si tot asa pana se suna.
Sasuke se indrepta spre banca Sakurei si ii spuse ca are ceva important de vorbit cu ea.
Sa duc in baie la fete, Sasuke inchise usa si incepu.
-Sakura... eu nu te iubesc ci doar te-am folosit, m-am jucat cu tine. Eu nu te consider decat o tarfa si nimic mai mult.Si m-am cam plictisit de tine. Dupa ce spuse astea incepu sa rada de Sakura care incepu sa planga.
Iesi din baie ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si vazu un grup de fete. Se duse la ele si isi lua o roscata cu care incepu sa se sarute.
Hinata observa ca Sakura nu mai vine asa ca se gandi sa se duca sa vada ce s-a intamplat. Mergand ea pe hol il zari pe Sasuke sarutanduse cu Karin.
Dupa ce vazu scena aceea incepu sa alerge pe hol dand peste profesori fara sa o intereseze pana ajunse la baie.
Intra in baie si o vazu pe Sakura pe jos plangand.
Se duse langa ea, o ridica si o lua in brate.
Hinata o intreba ce s-a intamplat si Saku incepu sa-i spuna povestioara.
Dupa aceea Hina o linisti si ii spuse sa se spele pe ochi deoarece ar sa se sune si sa nu o vada nimeni ca a plans. Sakura facu sintocmai cum ii spuse Hinata dupa care plecara spre clasa.
In drum spre clasa il vazu si ea pe Sasuke care se saruta cu Karin fara nici o grija.
Dupa ce le vazu, Karin se opri si incepu sa rada.
-Vai , saracuta Sakura!Ce s-a intamplat?Nu esti buna la pat?
-Taci din gura Karin,Sakura nu se fute cum te futi tu cu toata scoala.
Roscata se enerva si sari in parul Hinatei . Sakura vazand-o pe Karin o lua de par si o tara tot holu dupa care ii dadu cateva picioare in burta si o lasa cazuta jos dupa care pleca.
Sasuke se abtinu sa nu rada de Karin si de felul in care fusese batuta de Sakura.
Ajunse in clasa Sakura ii multumi Hinatei ca ii lua apararea iar Hinata ca o ajuta si ca o batu pe Karin.
Dupa care incepu sa rada si Sakura schita un zambet dupa care se puse in banca deoarece se suna.
Ziua decurse destul de usor. Hinata o invita pe Sakura la ea in seara aceasta.
Sakura ii spuse Hinatei ca mai intai sa mearga la ea sa-si ia niste haine dupa care accepta bucuroasa.
-Sakura....am auzit la stiri ca multe fete au fost...violate noaptea...pe la ore ca astea....dupa care inghiti in sec.
-Nu-ti fa griji ! Suntem amandoua si daca e ceva ne ajutam reciproc.
Pe langa ele trecu o masina dupa care se opri la catina metri si din ele iesira doi baietii care le luara in masina.
Fetele incepura sa se zbata dar degeaba.
Baietii le dusera la o casa mare care Sakurei i se paru cunoscute.
-Acea casa mi se pare cunoscuta.Dupa cateva minute isi dadu seamna ca acea casa era a lui Sasuke.
Baietii erau Pein si Deidara, doi prieteni ai lui Sasuke.
Pein era un baiat cu parul portocaliu facut tepi , cu ochii mov si cu multe percinguri iar Deidara avea parul blond prins intr-o coasa si cu bretonul lasat pe un ochi si ochii albastri.
Deidara o lua pe Hinata si o duse intr-o camera frumoasa dupa care o tranti pe pat si incepu sa o sarute violent. Se opri dupa care iesi si inchuie usa.
Pein ramase singur cu Sakura si incepu sa-i mangaie sanii supa care ii dadu bluza jos si ramase in sutien. Il dadu si pe acela jos si incepu sa sarute sanii si sa-i muste.Aceasta scotea gemete de durere. Pein se opri dupa care ii spuse sa se imbrace si sa nu spuna lui Sasuke nimic ca altfel avea el grija de ea.
Pein ii lasa doua urme de dinti pe sanii fetei .
Se imbraca si se sterse de sange dupa care dadu afirmativ din cap.
Pe ea o duse in camera lui Sasuke si o lasa acolo.
-Nu a inchis usa...cred ca a uitat si acum e sansa mea sa scap de aici.Dar mai intai sa o caut si pe Hinata. Cand dadu sa iasa fu vazuta de gardieni si intra imediat in apoi.
-Si gardieni!?Cred ca trebuie sa vad ce vrea cu mine.
Nu dupa mult timp in incapere aparu si Sasuke care zambi pervers la ea.
-Ce vrei? Daca patesc ceva te o sa o patesti si tu!
Acesta incepu sa rada.
-Vrei sa ma denunti la politie??
-Da...
-Cred ca ai uitat ca eu comand mafia si politia ma asculta.
Sakura zise ca nu mai are nici o scapare.
-Dar, ca sa-ti arat ca-s baiat dragut am sa te las sa faci o alegere.
-Te ascult.
-Ori faci sex cu mine de buna voie...
Dar fu intrerupt de Sakura.
-Nu vreau sa fac sex cu tine.
-Lasa-ma sa continui.Ori faci sex cu mine de bunavoie cum am zis ori iti omor prietena.Dar cred ca alegi asta decat sa te obliga sa faci sex cu mine si sa iti omor prietena. Nu?
Sakura statu pe ganduri si lasa capul in jos.
-Bine. spuse cu o vace tremurada.
Se puse pe pat si astepta ca Sasuke sa se distreze cu corpul ei.
Sasuke zambi dupa care se indrepta spre ea.Se puse in pat si o puse pe ea peste el. Incepu sa o sarute violent dupa care isi baga mana pe sub bluza ei si ii desfacu sutienul dupa care indeparta bluza si sutienul.
Ii masa sanii foarte mari.
-Oare are silicom? isi spuse in gand.
-Nu, nu am.
Sasuke se uita la Sakura care parca ii citi gandul, dupa care incepu sa-i muste sanii iar fata sa geama de durere.
Dupa care ii dadu si pantalonii jos.O mai saruta oleaca dupa care ii dadu si chilotii. Incepu sa o linga dupa care se satura de "aceasta joaca de copii" si isi dadu pantalonii jos, dupa care boxerii si se pregati de "distractie".Incepu sa faca miscari dute-vino alerte fara sa stie ca Sakura mai este inca virgina . Fata tipa de durere pe cand el facea miscari din ce in ce mai repezi.
Dupa o ora de chin pe Sakura si de distractie pe Sasuke adormira.
A doua zi dimineata Sasuke observa sange si zambi satisfacut ca Sakura fusese dizvirginata de el si nu de altu.
Se uita la Sakura care inca dormea dupa acea noapte dupa care pleca.
Se duse la baie , facu un dus dupa care se duse sa se imbrace. Se imbraca cu o pereche de blugi negri si un tricou mov deoarece era primavara.
Sakura se trezi cu o durere insuportabila dupa care se dara jos din pat si isi cauta hainele pe jos.
Sasuke se uita la Sakura din pragul usii care isi cauta hainele de pe jos .
-Ti-a placut aseara?
-Nu. Mi s-a facut scarba de ce am indurat!
-Hai nu zau. Daca mai vreau pot sa te mai fac a mea de cate ori vreu. As putea sa te fac de zece ori pe zi daca as vrea . Dar sunt un baiat care este destul de cuminte.
Dupa ce se imbraca se duse la baie si isi facu un dus rece sa se purifice dupa care il vazu pe Sasuke gol care intra in dus.
-Mai vrei inca o partida? o intreaba el smecher.
-Nu! spuse aceasta stiind ca urma inca una daca el avea chef.
Dupa care inchise dusul si o scoase in baie si o tranti in pat.
Aceasta inchise ochii si cateva cristale isi facu aparitia pe chipul ei .
Acesta incepu sa-i maseze sanii moi dupa care incepu iar miscari dute-vino dar foarte incet. Pentru Sakura secundele de chin i se pareau o visnicie. Dupa jumatate de ora se opri si se ibraca la loc. Se duse si ii aduse o rochie mov scurta pana la genunchi, cu bretele .
-Poti sa te imbraci cu asta daca vrei sa mergi cu Hinata la cumparaturi. zice acesta parca nimic nu s-ar fi intamplat.
Sakura se imbraca cu aceasta si isi lua si pantofii adusi de Sasuke. Pantofii erau negri cu toc cui.
Sasuke ii spuse Hinatei ca poate sa intre si le arunca 5000 de dolari pe pat dupa care iesi.
Sakura incepu sa planga iar Hinata ii spuse ca nu trebuia sa se sacrifice pentru ea.
Dupa ce se descarca iesi din casa .
-Ce am putea sa ne luam noi Hina cu 5000 de dolari?
-Pai , am putea sa ne luam cam ce dorim.
Fetele se dusera pe jos pana la mall.Ajunse la mall cumpara haine, bujuterii.
Dupa aceea se duc la o cofetarie unde comanda o prajitura si un suc.
Dupa care se duc inapoi la Sasuke sa ii dea restul.
-Chiar ma bucur ca ati venit inapoi.
-Am venit sa iti dam restul de bani ce ne-a mai ramas.
-Poti sa-i pastrezi dar am uitat sa va zic ca voi de acum veti locui aici.
-Dar...
-Fara nici un dar. Am trimis sa va aduca lucrurile .
Dupa acestea chema o servitoare care le duse la camerele lor.
A Hinatei era albarsta. In ea era un pat dublu, o masuta unde erau farduri si o oglinda, un dulat mare, o baie, langa pat era o noptiera in partea dreapta iar in partea stanga o lampa .
A Sakurei era verde. In ea avea un pat dublu cu asternit verde, de o parte si de alta a patului noptiere , o asuta cu farduri si o oglinda , laptop , un dulap mediu si o vereastra care duce la balcon.
Se facu intuneric afara. Sakura se imbraca cu o rochie mov fara bretele scurta pana la genunchi si o pereche de sandale legate de picior. Isi prinse parul in doua codite dupa care iesi afara. Se indrepta spre parc fara ai fi frica ca ar putea fi urmarita de barbati. Prinsa in ganduri traversa fara sa observe masina. Soferul incerca sa puna frana dar prea tarziu.Sakura fu lovita si azvarlita intr-un copac. Soferul suna la ambulanta . Ajunsa la spital doctorii ii spua pe Hinata si sasuke sa vina la spital. Acestia cand auzira se dusera repede la masina si veni in cateva minute la spital.
Doctorii incercau sa o tina in viata pe Sakura dar fala folos. Sasuke si Hinata stateau si asteptau un raspuns. Un doctor tanar cu parul blond iesi si lasa capul in jos.
-Sakura ? intreba Hinata cu vocea tremuranda si cu lacrimi in ochii.
-Pacienta este ...
Hinata lesina la auzul cuvintelor.Sasuke o lua pe Hinata si o puse pe o bancuta. Fata se trezi si il intreba pe Sasuke unde este Sakura.
Ii arata drumul iar Hinata se puse langa trupul Sakurei si incepu sa planga.
Dupa trei ore Sasuke o lua pe Hinata de langa Sakura si ii spuse sa se pregateasca de inmormantare.
Fata cu greu se desparti de prietena ei cea mai buna.
Ajunsi acasa Hinata se imbraca intr-o rochie neagra pana la genunchi legata la gat si cu sandale legate de picior.
Sasuke se imbraca intr-un costum negru.
Facura pregatirile pentru inmormantare.
De ziua ei in loc sa rada prietenii ar sa planga.
Fata este dusa la locul de veci. Era un cimitir pentru V.I.P in care nu oricine isi putea permite sa stea.
Dupa inmormantare Hinata statea langa mormant si incepu sa planga.
Afara incepu sa ploua tare. Hinata nu pleca de acolo si desi era uda leoarca. Dupa doua ore de stat in ploaie se dezlipi de mormant si cu pasi marunti pleca spre noua ei casa.
Acolo era Sasuke care se saruta cu Karin intr-o veselie.
Hinata se apropie de cei doi .
-Se vede ca tie nici macar nu-ti pasa .
Acestea nici macar nu se opresc ca sa zica ceva.
Fata se duce in camera ei , se schimba intr-o pijama neagra si se baga in pat. O viseaza pe Sakura care ii spune sa nu fie trista pentru moartea ei. Soneria ceasului o trezeste din clipele fercicite alaturi de Sakura iar visul se dastrama.
Se imbraca cu o pereche de pantaloni scurti negri si un tricou negru si isi lasa parul desprins.
Se duce la floraria lui Ino si cere un buchet de trandafiri.
Aceasta ii da trandafirii legati cu o fundita mov, culoarea preferata a Sakurei , dupa care paraseste incaperea.
Se duce la mormantul Sakurei si se aseaza jos.
-Ce faci Sakura? Ti-am adus florile tale preferate.Sunt luate de la floraria lui Ino. Ino si-a cerut scuze ca nu a putut veni la tine sa te viziteze dar ti-a legat trandafirii cu o fundita mov.
Ti-e frig acolo unde esti? Mi-as fi dorit sa fii langa mine, caci erai tanara si aveai toata viata inainte. Daca nu ai vrut sa traiesti chinuita de Sasuke te inteleg perfect.
Stii aseara te-am visat pe tine ca imi dadeai trandafiri si imi spuneai sa nu-ti plang moartea dar cum as putea face asta cand tu erai cea mai buna prietena a mea? Cui am sa ii mai spun secretele mele?Cui?
Mai lasat singura cu Sasuke. Dar nu te invinuiesc, caci cred ca tie mai bine acolo decat iti era aici, si daca tie ti-e bine si mie imi e.
Scuze ca nu mai pot sta cu tine dar trebuie sa ma duc la scoala.Dupa scoala promit sa vin sa iti aduc lectiile si sa-ti spun barfele.Promit! dupa care fata pleca.


Asa vinea Hinata, prietena cea mai buna a Sakurei la mormantul ei cand putea si vorbea cu ea mereu.
Anii au trecut dar Hinata venea mereu si ii aducea cate o floare de cate ori venea.
Hinata a ajuns avocat si s-a casatorit cu Naruto care a ajuns sa aiba o firma . Ei au o fetita pe care au numit-o Saiury. Ea are parul nergu si ochii albastri . Hinata o aduce mereu pe Sakura la mormantul celei mai bune prietene si ii spune ca ea este matusa ei Sakura care a murit de tanara.
-Saiury, salut-o pe matusa Sakura si spunei ce ai facut astazi la scoala.
-Matusa Sakura, azi la desen domnul profesor ne-a spus sa desenam ceva iar eu te-am desenat pe tine.Mama mi-a spus ca erai foarte frumoasa, ca aveai ochii verzi, si parul roz si eraicea mai buna din clasa.Asa vreau sa devin si eu.
Si ti-am adus desenul.
Fetita il puse pe mormant Sakurei impreuna cu un buchet de floricele culese de ea.
Hinata incepu sa planga.
-De ce plangi mami?
-Dupa Sakura , caci imi este dor de ea.
-Si eu as fi vrut sa o vad.
-Cand ajungem acasa o sa iti arat poze cu matusa ta .
Hinata a trait pana la varsta d optzeci de ani ca si Naruto iar fica lor Saiury a devenit avocat ca si mama ei.
Cat despre Sasuke acesta s-a casatorit cu Karin pe care niciodata nu a iubit-o .

[size=medium][color=#DDA0DD][b] The end

#13
O sa fiu putin mai dura:

Citat:-Unde sunt celelalte fete?
-Ele nu pot veni azi la scoala.
-Si ai sa stai in banca cu mine azi?
-Desigur, dar Sasuke cu cine va sta?
-Cu Naruto.
Mi se pare un dialog cam scurt si sec, o mica dezvoltare nu ar strica. Dar eu a o mica nelamurire, cum poti sa scri un dialog ca acesta fara sa incurci oameni cu intrebari de genul "Cine a spus aceasta fraza?" sau "Cine vorbeste acolo?" ?

Citat:In drum spre baie il observa pe sasuke cum se uita la fundurile fetelor si din cand in cand mai le da si cate o palma.
Aaaa? Ce baiat rau este Sasuke. Nu sunt ghicitoare in palme nici in carti dar o sa dau mi de lovele ca se despart din vina lui.

Citat:Sakura... eu nu te iubesc ci doar te-am folosit, m-am jucat cu tine. Eu nu te consider decat o tarfa si nimic mai mult.Si m-am cam plictisit de tine. Dupa ce spuse astea incepu sa rada de Sakura care incepu sa planga.
Sasuke ai mare noroc ca scriitoarea te tine departe de mine, ca daca ai fi aici te-as bate pana ai spune "Au".

Citat:Asa vinea Hinata, prietena cea mai buna a Sakurei la mormantul ei cand putea si vorbea cu ea mereu.
Anii au trecut dar Hinata venea mereu si ii aducea cate o floare de cate ori venea.
Hinata a ajuns avocat si s-a casatorit cu Naruto care a ajuns sa aiba o firma . Ei au o fetita pe care au numit-o Saiury. Ea are parul nergu si ochii albastri . Hinata o aduce mereu pe Sakura la mormantul celei mai bune prietene si ii spune ca ea este matusa ei Sakura care a murit de tanara.
Ce sfasit tragic, dar mai tragic este ca ai terminat ficul in doar sapte capitole. :)) atat de mult ma urasti incat sa nu mai continui, sti ca mai poti scrie, serge si totul o sa fie bine.

Citat:Cat despre Sasuke acesta s-a casatorit cu Karin pe care niciodata nu a iubit-o .
Eu credeam ca este un fic sassaku, dar m-am inselat. Pana la urma Sasuke nu era nimic altceva deca un mitocan fara suflet.

Eu nu inteleg sfarsitul. De ce sa moara Sakura daca nici nu a iubit?

#14
Nu ai disclaimer. Îţi las termen de 3 zile să - l pui altfel topicul se închide. Există un topic stiky despre el. Read it.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Loving and blushing Haruchi 2 3.301 20-01-2012, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Loving a Stranger Vex 0 1.704 11-12-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: Vex
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.245 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)