Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[YuYu Hakusho] Ce personaj ati vrea sa fiti?

#11
As vrea sa fiu Kurama. Nu are legatura cu faptul ca a fost o foarte mare perioada de timp personajul meu preferat. Ci pentru ca din anumite puncte de vedere consider ca sunt asemanatori. Nu, nu am note la fel de mari ca el la scoala [ de fapt, tocmai am facut praf niste medii la modul aiurea ], dar intr-un fel suntem la fel de nerdy si spun asta in sensul pozitiv. De asemenea il consider a fi la limita intre sociabil si antisociabil, adica intre Kuwabara - regele amuzamentului si bunei dispozitii - si Hiei - the reluctant lonely wolf. Apoi ar mai fi si faptul ca el se incadreaza foarte bine in tiparul persoanelor pe care eu le admir ( alaturi de el mai sunt si Doctorul Bruce Banner, Doctorul Spencer Reid and even Captain America ).
River! Make her blue again!

#12
As vrea sa fiu Kurama~ Motivul: e tipul caracterului complex. De cand l-am vazut, am putut spune ca este unul dintre personajele mele favorite. Este unul dintre cei care poseda acel ceva ce ma face sa ii admir. Pe locul doi ar fi Yusuke; simplu, imi place.
Dupa parerea mea Yu Yu Hakusho este unul dintre anime-urile ce are cele mai complexe personaje ever~ Deci am avut de unde alege.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#13
Cu toate ca personajul meu favorit din tot acest anime este Kuwabara (da,da stiu, este o optiune ciudata, dar am o slabiciune pentru personajele ce creeaza comic relief 10), cel pe care as vrea sa-l intruchipez ar fi Shishiwakamaru sau mai pe scurt Shishi, insa in forma sa umanoida si nu cea de dracusor. Pe langa ca as fi foarte chipes si as atrage domnisoarele ca un magnet 21, as putea sa folosesc si preferata mea arma din tot serialul : Ma Koku Mei Zan Ken, devenind indiscutabil un badass 4. Plus acele coarne care ii apar si expresia fetei cand se entuziasmeaza in mijllocul luptei, sunt pur si simplu epice.
[Imagine: 298px_Shishiwakamaru.jpg]

Don't you agree? 10
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#14
Koenma cu siguranta~ e asa adorabil, chiar daca suzeta aia il strica de tot si face tot hazul din anime, in afara de Kuwabara 21) Mai ales in momentele cand apare tatal sau Enma si cu monstruletul ala albastru care tot timpul se afla cu el la birou .
Trebuie sa recunosc ca atunci cand "creste" este foarte sexy 15 si in momentul cand in arena, in primul sezon, isi scoate suzeta si apoi scoate o lumina si ~boom~ isi foloseste puteresa speciala. Totusi, mereu m-am intrebat cum reuseste sa vorbeasca cu chestia aia in gura.
E un personaj amuzant si meh, as vrea sa fiu si eu asa amuzanta ca el ~ de aceea daca as putea as fi Koenma
[Imagine: Koenma.240.565183.jpg]
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YuYu Hakusho] Daca ar fi sa aveti coleg de banca un personaj din Yu Yu Hakusho pe cine ati vrea? Kurama^_^Sweet 10 8.562 05-07-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)