Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yu Gi Oh] Personajul preferat din Yu Gi Oh

#1
Care este personajul vostru preferat din toate seriile Yu Gi Oh?
Al meu este cu siguranta Kaiba. A reusit sa ajunga un luptator foarte puternic, al doilea dupa Yugi chiar, fara a se folosi precum ceilalti de elementele mileniului.
A dat mereu dovada de ambitie si tarie de caracter, si are o mentalitate de invingator. Pe deasupra, a dat dovada si de pricepere in afaceri, punand bazele unui adevarat imperiu bazat pe jocul Duel Monsters!

#2
Hm.. nu tocmai din toate seriile.. imi placea Yugi, insa e putin cam neajutorat fara zei egipteni [cartile].. Insa e norocos ca le are..
Kaiba m-a amuzat prin incapatanarea lui si prin toate incercariel de a gasi o strategie pentru a-l invinge pe Yugi.. [am vazut si un film..] Insa e de admirat aceasta dorinta si faptul ca ar face totul pentru a castiga.. In rest, alte personaje nu mi s-au parut prea interesante .. Poate din cauza a unor alte anime-uri in acest gen.. Si faptul ca toate par clone ae unui singur personaj care indeplineste o anumita 'functie' in animeul in care apare.. Sau poate pentru ca nu am vazut toate seriile 4 .. Sau pentru ca .. nu mi-au placut pur si simplu..
Din seria care e difuzata pe Animax acum, Chazz si Alexis imi plac mai mult >,< ..

#3
Pai trebuie sa recunosc ca din toate seriile Yu-Gi-Oh mi-a placut cel mai mult Malik Ishtar.Mi s-a parut un personaj care a avut un rol foarte important in anime.El a suferit foarte mult in copilaria sa.Mama lui a murit la nasterea s-a iar tatal sau era foarte strict si rau ca sa spun asa.Din cauza aceasta s-a creeat personalitatea intunecata a sa si anume Yami no Malik(Yami Malik).Imi place la Malik ca stie sa manipuleze oamenii si stie sa ii faca jocul,iar intr-un sfarsit el iese castigator.Ce m-a surprins foarte mult este faptul ca el era singuru care stia totul despre Dragonul lui Ra(aici referindu-ma la efectele ascunse ale lui).
Totusi vorbind de constructia deck-ului mi se pare ca este foarte complex.Are foarte multe spelcard-uri care il scot din situatii grele,si intotdeauna fac adverarul sa isi iasa din minti 4.
Cam atat am avut de spus.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#4
Personajul meu preferat este Marik Ishtar.la inceputul serialului parea genul de bad boy fara griji si fara temeri.Familia lui provenea dintr-o veche generatie de faraoni.El detinea millenium rod si isi dorea sa obtina cele trei carti numite si ''god cards'' si cu puterea lor sa devina un faraon si sa isi lase familia libera.
cam atat despre el .10
o.o" wot

#5
O sa votez cu Joey .
A ajuns al treilea duelist , fara sa aiba un element al mileniului sau a fii miliardar . Naivitatea lui imi place , nu stiu ce s-ar fi facut serialul fara el , cred ca ar fi fost fara haz .In timpul anumitor dueluri , el devine foarte puternic , in Battle City , mi-a placut abia la sfarsit dar sa trecem de partea asta .
Nu mai stiu ce sa zic in momentul asta , poate o sa imi mai vina ideei mai incolo.
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#6
hmm, din toate seriile, e greu sa aleg.
yu-gi-oh : mdeah, ca orice fan YGH, imi place Yu-Gi, dar nu e chiar preferatul. Cel mai "bun" mi se pare Bakura. Stie sa-si "sperie" adversarul (sau cel putin asa mi s-a parut mie), se descurca intr-un duel si nu numai. E destul de amuzant in unele faze (ma refer la "speriatul" adeversarului) Si...arata bine 65, dar nu asta e cel mai important
yu-gi-oh GX : Sy (parca asa era -_-'), e dragut, naiv (foarte naiv, dar amuzant)

YGH 5D's nu am vazut

#7
Mi-a placut mult de tot Yu-gi-oh.Inca mai am pastrate cartile pe care le colectionam cand eram fana inraita.Personajul meu preferat e Seto Kaiba.Imi place mult de el.Felul cum arata(e suuuper dragut,dupa parerea mea),cum se dueleaza,faptaul ca atunci cand e intrun duel face tot posibilul sa castige si gandeste innainte sa actioneze.Is doreste mul sa-l invinga pe Yugi si lupata pentru a face asta.Imi place felul cum actioneaza si cum gandeste.E personajul meu preferat.
Dupa Seto imi place de Bakura.E un personaj super interesant,dragut si stie cum sa-si invinga adversarii in dueluri.Are un fel aparte de a se duela si de a-si speria adversari.

#8
steaMie imi place de Atem pentru ca este opusul lui Yugi.
Yugi este timid, pe cand Atem este indraznet si gaseste intotdeauna solutia pentru a-si infrange adversarul. El a reusit sa fie un bun duelist dinainte sa aiba cei 3 zei egipteni si a fost un faraon bun in Egiptul AnticsteaMi-a parut rau ca anime-ul s-a terminat asa20
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#9
Personaj preferat? Yami Yugi, bineinteles. Spun bineinteles pentru ca aveam un 'crush' pentru el cand eram putin mai mica 21 . Din toata seria, mi se pare cel mai cu picioarele pe pamant, cel mai puternic si cel mai indraznet. Are idei foarte bune cand e la rascruce in unele dueluri si intotdeauna e protector cu Yugi. E misterios si se lasa foarte greu descoperit. Nu imi place sa il numesc Atem. Ramane Yami Yugi 4 .
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Yu-Gi-Oh
Marik Ishtar: I have a weakness for these kind of characters who suddenly turn evil because of a misunderstanding and in the end they are good again ^^
Shizuka: mi se pare foarte simpatica
Mai Kujaku: are o personalitate interesanta
Katsuya Jonouchi: e foarte amuzant, mai ale cand e cearta cu Kaiba

Yu-Gi-Oh GX
Ryo Marufuji: my weakness for this kind of characters again
Kenzan Tyranno: funny guy-saurus
Asuka Tenjoin: matura, curajoasa, she duels well

Yu-Gi-Oh 5D's
Kyosuke Kiryuu: my weakness for this kind of characters once again
Aki Izayoi: imi place felul ei de a fi
Carly Nagisa: imi placea mai mult de ea la inceput si in Dark Signers Arc, cand era mai cu capul pe umeri...epoi a devenit what I call airhead fangirl, but I still think she's an awesome character
Crow Hogan: makes me laugh, in special cand se cearta cu Jack
Yusei Fudo: just like he's calm way of thinking
[Imagine: robin-1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Personajul preferat din Rurouni Kenshin Johnny D 3 4.268 02-09-2007, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)