Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You changed me

#1
Buna. De ceva vreme inspiratia nu mi-a dat pace asa ca am asternut pe hartie un mic fic. Acesta nu este primul meu fic asa ca astept critici dure.


Disclimer: Nu deţin nici un personaj ce îi aparţine lui Masashi kishimoto din anime-ul manga-un “Naruto” şi nu fac profit de pe urma acestor personaje întâmplări.



Capitolul I


Stau pe pervazul de la fereastra si privesc cerul instelat. Luna, precum o minge de tenis se ascunde dupa frunzele copacului de la fereastra la care ma aflu. Imi plimb privirea prin camera intunecata iar ceea ce imi capteaza atentia este blonda care doarme pe patul din incapere. Patura i-a alunecat de pe cop dezvaluind formele care ma innebunesc. Imi mut privirea cat de repede pot pentru a nu incepe o a doua runda. Dupa cum arata am obosit-o dupa prima runda.

Ma ridic si ma indrept spre baie pentru a face un dus. Imi dau boxerii jos si intru in cabina. Las picaturile reci sa se joace pe corpul meu bine lucrat in timp ce imi trec mana prin parul negru care acum este foarte ud. Dupa ce simt cum aceste mici cristale incep sa devina din ce in ce mai fierbintiies de sub dus si in jurul taliei imi infasor un prosop. Ajung in inapoi in camera si incep sa ma imbrac incet pentru a nu o trezi pe fata dupa care imi iau talpasita din casa acesteia cat pot de repede pentru a nu fi prins de vecinii ei sau chiar mai rau, de parintii ei. Ma indrept spre masina pe care am "impumutat-o" de la fratele meu. Ma urc in ea si gonesc pe strazi. Dupa un sfert de ora ajung acasa si parche masina exact unde a lasat-o Itachi pentru a nu crea suspiciuni.

Merg prin gradina si intru in casa prin usa din spate. Dau sa urc scarile insa lumina de la living se aprinde si o vode feminina rasuna in incapere.
-Pe unde umbli la ora asta, Sasuke?

Ma intorc cu fata spre camera cu pricina si ii vad pe mama si tata stand pe canapea si putin cam nervosi. Am tacut. Nu mi-a venit nici o idee pe moment.
-Sasuke Uchiha, mama ta tocmai te-a intrebat ceva, imi spune tata pe un ton iritat.
-Am fost pana la Suigetsu, spun sigur pe mine. Minciuna mai mar ca asta nu cred ca am mai inventat vreo data.
-La ora patru dimineata? se aude o voce din spatele meu. Si, ce ai facut cu masina mea? Din cate stiu eu tu nu ai permis. Doar esti minor.

Am amutit din nou. De unde au stiut ca am fost plecat? Ce naiba ma fac acum? Ii privesc pe mama si tata dupa care pe Itachi. Par dezamagiti de mine. Iarasi vor incepe cu prostiile lor. Vechiul discurs care l-am invatat pe derost.
-Sasuke, eu si tatal tau am luat o decizie, spune mama in timp ce se ridica de pe canapea. Vei veni cu noi in Konoha si la fel si tu Itachi.

Cand am auzit asta mi-a cazut fata. Unde sa ma mut? Sa parasesc New York-ul pentru ce oras? Il aud pe Itachi cum se plange ca nu vrea sa mearga insa parintii ii spun doar sa se duca sa se culce, la fel spunandu-mi si mie.

Urcam pana la primul etaj dupa care Itachi incepe sa-mi reproseze tot felul de lucruri insa nu-l bag in seama si intru in camera mea. Trantesc usa in urma mea dupa care ma asez in pat fara sa ma mai schimb. Nu dupa mult timp oboseala ma cuprinde si adorm.

Soarele nenorocit isi trimite sagetile de foc sau ma rog ce a mai ramas din ele in camera mea. Imi pun perna in cap insa usa este trantita violent de cineva care practic vrea ma o incurce rau de tot. Pasii apasati se indreapta spre patul meu depa care imi ia perna de si mi-o arunca in partea cealalta a incaperii. Mai arunca si patura care ma acoperea si in cateva secunde ma trezesc cu o urma rosie pe obraz. Gata, asta a pus capac la toate. Ma ridic nervos din pat si il vad pe Itachi rosu la fata. Cred ca are mai multi draci decat am eu in acest moment insa nu ma intereseaza. Incep sa strig la eu dupa care ma ridic din pat si cobor la parter pentru a scapa de vocea lui. Jos eram asteptat de parinti cu bagajele facute. Ma uit dezorientat la ei dupa care imi amintesc de "discutia" de aseara. Vad ca nu au glumit in legatura cu plecarea. O aud pe mama cum imi spune ca mi-a lasat niste haine in baie dupa care pleace. Da vad ca au pregatit totul. Urc scarile si intru in baie sa ma schimb. Nu imi ia mai mult de zece minute dupa care ajung din nou la parter si ma asez pe fotolie si ii privesc pe ai mei cum vorbesc cu soferul. Ma mai uit la bagaje si imi dau seama ca nu sunt toate bagajele mele pregatite. Adica am mai multe lucruri decat o fata, sa fiu sincer. O vad pe mama cum vien spre mine si imi spune sa ma pregatesc. O intreb de bagaje iar ea imi raspunde ca vor fi trimise la noua noastra casa peste cateva zile. Imi dau ochii peste cap si ma indret spre limuzina.

Intru-un final ajungem la aeroport, Drumul asta a durat o groaza. Ma intreb cum este orasul ala. Cum spuneau ca se numeste? Da, oricum nu am auzit de el. Nici un oras nu va fi la fel ca New York-ul. Urcam in avionul particular si ma asez pe primul scaun pe care il vad. Dupa o jumatate de ora de plictiseala decolam. Privesc cum norii sunt din ce in ce mai apropape de noi ceea ce imi provoaca o stare de somn. Nu dupa mult timp adorm.


Okay stiu ca este cam scurt insa asta este tot ce am scris pana acum. Sper sa va placa.

#2
Hey prima! Sper să mai fiu prima. Deci să încep. Descrierea stai destul de bine cu ea. Acţiunea mii se pare puţin grăbită, naraţiunea este bună. Dialogul puţin cam sec dar merge. Ce nu înţeleg este de ce ai lăsat câte un rând liber, putei să scrii fără rândurile alea libere arată destul de inestetic. Părerea mea. Greşeli nu am văzut sau nu am stat după ele, în fine. Succes! Aştept nextu. >:D<

#3
Un fic nouuu:X Oke so foarte buna descrierea si la naratiune te descurci minunat, dialogul e bun si el atat cat e iar figurile de stil... nu stiu ce sa zic cam puttinele dar oricum sunt bune si acelea pe care le ai. Ideea deocamdata nu pare asa originala dar sunt sigura ca ne vei uimi cu urmatoarele capitole. Fara suparare dar sper sa nu fie iarasi un SasuxSaku, pentru sanatatea mea mintala.

Oricum te descurci foarte bine si sunt sigura ca va fi un fic genial orice personaje ai alege.
Succes si multa inspiratie in continuare.
Pupiceiii!:*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#4
hey! deci, amtrecut si eu pe aici cu un com...
pai ce pot spune in afara de faptul ca-mi place...:victorie: fabulos inceput! deci,Sasuke umbla aiurea pana la patru dimineata, si parintii il certa ,de fapt il pedepsesc (ca merg in Konoha) tare faza,imi place!
deci:
1. naratiunea,este si ea prezenta bn
2. descrierea,pot spune ca ma bucur de ea! \:D/
3.dialogul nu-i sec,deci ii bun
4.actiunea nu e nici ea fugarita de catei. :bv:
5.astept nextu!
6. te pop :*

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#5
Hey, am venit cu nextu! Nu ma steptam la atatea comentarii insa sunt foarte bucuroasa ca va place.
So^Simple- nu spun ce cuplu va fi insa va mai dura ceva pana atunci.
Who said i have to be normal- Da stiu, incerc sa nu o mai fugaresc insa nu prea reusesc. Cand sunt eu prin preajma actiunea se sperie de mine si o ia la fuga. Oricum voi incerac sa nu mai fiu atat de "infricosatoare" cu ea.
So nextu


Captilul II


Aud cum cineva imi striga numele insa ochii nu vor sa faca ceea ce vocea imi spune insa nu dupa mult timp acea persoana incepe sa ma zduncine ceea ce mie unul nu imi place. Imi deschid ochii cu greu si nu pot deslusi silueta ce o am in fata mea datorita oboselii. Dupa cateva minute care pentru mine au insemnat o eternitate reusesc sa vad cine este persoana care a avut tupeul sa ma trezeasca. Ma incrunt dupa care intreb ce vrea. Itachi foarte bucuros ca i-a reusit "planul" imi spune ca am ajuns in Konoha. Imi dau cohii peste cap dupa care ma ridic si il urmez. La usa ne asteapta parintii si ne spun sa coboram insa sa nu plecam nicaieri pana nu vin si ei. Trec pe langa Itachi si cobor pentru a privi acest oras sau mai bine zis aeroportul care seamana cu cel din New York. "Minunatul" meu frate ajunge in spatele meu dupa care incepe sa murmure ceva, eu luandu-i exemplu. Ma indrept spre o banca libera pentru a sta jos si a-i astepta pe parinti sa ne duca la noua noastra casa.Il vad pe Itachi cum se urca din nou in avion. Dupa cateva minute ajunge langa mine cu leptopul meu in bratele lui. Ii arunc o privire ucigatoare dupa care ma uit spre cerul albastru cu norii albi ce seamana cu niste perne pufoase pe care mi-as pne capul chiar in momentul acesta.

Imi pun mana la ochi datorita soarelui ce isi trimite sulitele fierbinti spre ochii mei pe care ii inchid din cauza perlelor ce si-au facut aparitia. Dupa ce ochii mei isi revin imi indrept privirea spre asfalt sau orice alt loc ce nu este foarte luminos. La un moment dat observ niste pantofi negri cu un toc destul de mic si imi dau seama ca este mama care ne spune sa mergem la limuzina care ne asteapta afara pentru ca ei mai au nu stiu ce treaba. Ma ridic, la fel facand si Itachi dupa care ne indreptam spre iesirea din aeroport. Afara observ un bartat in jur de douazeci si cinci de ani imbracat intr-un costum negru cu o camasa alba pe dedesubt. Acesta ne deschide portiera dupa care intram. N-am ce spune despre limuzina. Nu prea imi place sa merg in ele. Prefer sa conduc singur insa nu prea am ocazi. Abia am implinit saptesprezece ani deci sansele mele sunt zero.

Ma uit pe fereastra pentru a mai vedea orasul. Se pare ca nu este chiar atat de rau pe cum credeam insa nici grozav. Cum am spus, ce poate egala New York-ul? Oftez dupa care il intreb pe sofer cat mai avem pana la vila. Acesta imi raspunde ca in douazeci de minute vom ajung. Innebunesc, au trecut abia cateva ore de cand am parasit orasul meu natal si deja imi este dor de el. Poate este o chestie buna si aici. Adica cred ca voi incerca sa ma prefac ca mi-am invatat lectia si voi sta cuminte vreo saptamana pentru a recupera noptile nedormite dupa care trebuie sa gasesc pe aici cateva fete buna. Ce oras este ala daca nu ai cu cine sa-ti petreci noaptea. Oftez, deja plictisit de "calatoria" pana acasa insa linistea apasatoare este sparta de o melodie care provine de la telefonul meu. Mi-l scot din buzunar si observ ca cel care ma suna nu este nimeni altul decat Suigetsu. Ii resping. Nu vreau ca discutia noastra sa fie auzita de sofer sau chiar de Itachi chiar daca ar mai usura trecerea timpului cu prostiile sale.

Intr-un final ajungem la noua noastra locuinta iar eu nerabdator sa scap din limuzina ies chiar inainte ca soferul sa opreasca. Boul naibii a mai pus si frana cand m-a vazut iesind,ceea ce m-a facut sa cad din vehicul. Itachi se uita nepasator pe fereastra din partea sa in timp ce eu ma ridicam de pe jos si murmuram cateva injuraturi pe care doar eu le auzeam. Soferul speriat a iesit din limuzina cerandu-si scuze si intrebandu-ma daca am patit ceva. Putin cam nervos sau poate chiar al naibii de nervos nu numai datorita cazaturii ci si datorita mutarii in acest oras ma abtin cu greu sa-l fac de ras. Ma intorc cu spatele si ii spun ca nu am patit nimic si ca nu are de ce sa se ingrijoreze. Intru in curtea din fata a casei si ma benoclez la asta ca la ora de chimie. Frate, dar mai au mult de lucru aici. Dupa ce o mai "rasfat" cu privirea mea ma indrept spre usa de la intrarea in casa si vad cum mai arata si aia pe dinauntru. Pe exterior nu pot spune ca arata rau dar nici la fel de bine ca cea din New York. Intru in aceasta fiind curios de mobilierul si culorile pe care le ascunde. Raman uimit de locul in care ma aflam. Nu pot sa cred ca spun asta insa interiorul arata chiar mai bine decat era cel de la casa anterioara in care am locuit insa tot nu-mi vas schimba idea despre mutarea aici.

Ma asez pe canapea si dau drumul la televizor pentru a mai vedea ceva interesant nu doar pe Itachi cum se uita pe site-uri de adulte tocami pe leptopul meu ceea ce ma face sa arunci cu ceva in el. Fata mea incepe sa se roseasca de nervi, curand asemanandu-se cu un rac sau chiar o rosie. De nervi ma ridic in picioare si cercetez locuinta in care voi locui poate pana voi implini varsta de treizeci de ani. Urc la etaj si vad ca in partea dreapta se afla o tona de camere iar in partea stanga doar doua. Le cercetez pe cele mai putine si observ ca sunt doua dormitoare unul cu un pat dublu, mobila neagra iar culorile peretilor fiind rosu si negru. Pe jos se afla cateva covoare albe si negre destul de mici carora nu le inteleg rostul insa niciodata nu am fost cu aceste lucruri care mie unul mi se par inutile. Dupa cum arata aceasta pare sa fie camera parintilor fiind si o poza de la nunta lor pe noptiera. Intru in cealalta camera. Culorile care predomina sunt un rosu-sangeriu si negru. As fi crezut ca aceasta este tot camera parintilor insa am vazut apoi postere cu trupa preferata a lui Itachi. Nu inteleg ce-i place la trupa aia, Akatsuki parca se numea. Ies din camera si cobor scarile pentru a intreba unde este camera mea.

O femeie in jur de douazeci de ani cel mult imi raspunde ca am camera la mansarda. Ii multumesc pentru raspuns dupa care aceasta pleaca. Pentru o menajera arata destul de bine, fiind doar cu cateva ani mai mare ca mine. Formele sunt destul de apetisante. Parul violet destul de lung este prins intr-o coada. Nu am apucat sa-i vad culoarea ochilor insa am vazut ceea ce ma interesa cu adevarat. Ii spun lui Itachi ca ies sa ma mai uit prin orasul asta. Satenul nu-mi spune nimic altceva decat ca vrea sa am telefonul deschis ca sa ma sune cand vin mama si tata si a mai bolborosit inca ceva pe acolo insa prea tarziu datorita faptului ca eu deja am plecat. Ca tot veni vorba de telefon. Mi-l scot din buzunar si il sun pe Suigetsu pentru a vedea ce vroia de la viata mea. Nu suna de doua ori ca deja ii aud vocea de idiot. Il intreb ce vroia dupa care tace pentru o vreme ceea ce pe mine ma scoate din sarite acum.
-Sasuke, nu te-as fi sunat daca nu ma scotea din nervi o anume roscata cu ochelari si ochi caprui care este langa mine si ma innebuneste, imi spune acesta iritat de prezenta fetei cu care se afla.
-Spunei ca nu ma intereseaza ce vrea pentru ca noi nu mai suntem impreuna de jumatate de an daca stau bine sa calculez. Plus nu mai sunt in New York. Sunt la "inchisoarea" dn Konoha, ii raspund plictisit si nervos in acelasi timp.
-Ce cauti acolo? Pe cine ai omorat sau ce fata ai violat? Mai ales fara mine, imi spune acesta in timp ce incerca sa se abtina din ras.

Ii spun doar ca nu mai pot vorbi dupa care ii ichid. Cum de m-am ales cu idiotul asta? Uneori imi urasc pur si simplu viata. Dupa ce dau o raita prin cartierele din apropiere ma indrept spre casa, afara deja incepand sa se intunece. Pe drum aud niste zgomote interzise. Ma indrept spre locul cu pricina si vad o psutoaica de varsta mea care este sarutata brutal de un brunet sau cel putin aceasta culoare se intelege datorita faptului ca acel loc este unul retras si intunecat. Fata ma vade si parca ma implora din priviri sa o ajut. Ma indrept spre ei fara ca tipul sa ma observa si ii dau un pumn in fata care il tranteste la pamant. Fata reuseste sa se elibereze si se ascunde in spatele meu strangadu-ma si tricou. Tipul nervos incearca sa ma lovesca insa se alige cu un picior in stomac care il lasa fara aer. O iau de mana pe fata si plecam repede de acolo. Dupa un drum de zece minute in care nimeni nu a spus nimic o intreb ce s-a intamplat.
-Numele lui este Naruto Uzumaki. A violat multe fete pe aici si de cand m-am mutat nu m-a lasat in ppace, Iti multumesc mult pentru ajutor. Eu sunt Ino Yamanaka, imi spune fata intingand mana. Datorita luminii sub care ne aflam ii pputeam vedea ochii albastri precum apa marii si parul blond precum spicele graului.

Ii spun doar ca nu are pentru ce sa-mi multumeasca si sa aibe grija sa nu mai umble singura cand se intuneca dupa care plec spre casa fara a mai spune un cuvant. Fata destul de derutata pleaca si ea acasa. Un sfert de ora mai tarziu ma aflu si eu acasa fiid la interogatoriu. Le spun parintilor ca nu am facut nimic rau si ca doar am vrut sa-mi fac o parere despre acest loc pe care il voi frecventa. Parintii nu mai spun nimic decat ca peste o saptamana ma voi transfera la un anume liceu de care nu ma intereseaza. Dupa acestea urc scarile pentru a ajunge la mansarda si imi dau jos hainele. Raman in boxeri si ma asez in pat pentru a ma odihni. Nu am facut prea multe azi insa imi este foarte somn.

Okay deci cam atat pentru azi. Capitolul este necorectat.

#6
Oke sunt primaa! :X
Descrierea este destul de buna dar mai trebuie. Ai frazele prea mici si nu mai atrag atentia la fel ca in primul capitol ai putea sa mai adaugi ceva descriere despre sentimentele lui Sasuke cu privire la mutare, despre cartierele pe care le-a vizitat, orice nu stiu ...
Dialogul ca intodeauna grozav si naratiunea fantastica.
Ca sfat renunta la ghilimelele alea arata rau peste tot in capitol, strica estetica. Am inteles ca majoritatea gandurilor personajului sunt sarcastice dar incearca sa arati altfel asta.
De aceasta data am gasit greseli :D :
~ pne- pune
~ "imi pun mana la ochi datorita soarelui ce isi trimite sulitele fierbinti spre ochii mei" - ochi, ochi repetitie
~ fete buna - fete bune
~ vas- va
~ adulte- adulti ( uu baiat rau Itachi :> :)) )
~ "niciodata nu am fost cu aceste lucruri care mie unul mi se par inutile"- presupun ca ai uitat sa pui "de acord" acolo... altfel nu inteleg logica
~ alige- alege
~ fiid- fiind
So... dupa cum observ nu ai decat greseli de tastare si numai una de exprimare. Te felicit din suflet. Oricum presupun ca nu as fi gasit nimic daca era corectat dar astfel poti sa iti dai seama de faptul ca am citit acest capitol cu foarte mare atentie.
Ma framanta totusi ceva. L-ai mai postat vreodata pe Animezup? Pentru ca am impresia ca am mai citit undeva o parte din capitolul asta..


Sper ca nu te-a deranjat nimic din comm-ul meu si daca da imi cer scuze si te rog sa imi trimiti un PM. Vreau decat sa te ajut si daca vrei sa te razbuni >:) :)) iata fic-ul meu sunt sigura ca poti gasi ceva ---> http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23761

In afara de asta abia astept next-ul te rog grabeste-te.Iti urez multa inspiratie in continuare!

Pupiceii!! :*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#7
Buna! Tocmai acum ti-am citit si eu cele doua capitole si mi-am facut o parere buna despre ele. Imi place ideea chiar daca nu este foarte originala, cel putin, nu inca. Uh, deci ar fi tare Sa fie un fic InoSasu:X:X
Ar fi chiar foarte tare si... original:>:>:>
Pai naratiunea e foarte buna, asta pentru ca nu ai mult dialog:))
Descrierea e draguta, insa e loc de mai bine^^'
Dialogul nu e deloc sec. Ai avut cateva greseli de tastare, dar nu le mai mentionez deoarece a facut asta userul de mai sus^^'
Imi place ca narazi din perspectiva lui Sasuke:>
Bafta in continuare si astept cu nerabdare urmatorul capitol.
Zbye:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#8
Hye...uite ca am ajuns si eu pe aici >:d<
Imi place ai dialog,naratiune,descriere-toate sunt destul de bune,iar greseli sunt si ele pe acolo,dar nu indeajuns de multe incat sa-ti atraga in mod deosebit atentia!Deci bravo te felicit! :x fic-ul tau e minunat >:d<
Imi place ca dragul nostru Sasuke este un erou! :x Si desigur misterios!
Acum..omg...ce face Naruto? :-o x( Deci il bat,vai ce-i fac!Cum poate face asa ceva...?
Okey...eu ard ne nerabdare sa aflu continuare,mai ales ce face DESTEPTU de Naruto!!! :-w


#9
Waw dar chiar am avut destule greseli. Promit ca aici nu voi mai avea. Cel putin voi incerca.Multumesc mult pentru comenatrii chiar ma bucur ca va place. Voi incerca sa tin cont de sfaturile voastre. Apropo, sper sa nu va deranjeze limbajul lui Sasuke si am uitat sa mentionez la inceputul ficului ca vor mai fi anumite capitole cu +18 insa va mai dura ceva pana ajungem si acolo. So spor la citit.

Capitolul III


Lumina incepe sa isi faca aparitia in camera mea. Ma intorc cu spatele spre sursa acesteia pentru a avea un somn linistit in continuare insa linistea de mormant care domina in incapere este invinsa de un sunet strident care provine de la telefonul meu care se afla fix langa urechea mea. Sar ca ars din pat si inchid alarma nervos in timp ce imi masez usor urechea. Sper sa nu fi surzit pentru ca mai am nevoie se auzul meu fin pentru noptile fierbinti. Privesc calendarul si imi dau ochii peste cap datorita unui simplu lucru care pentru unii ar parea banal iar pentru altii, printre care si mie un calvar. Astazi incep sa invat la noul liceu din orasul asta de rahat. Ma duc in baie sa fac un dus pentru a-mi mai limpezi gandurile. Cum dracu a trecut saptamana asa de repede? N-am facut nimic iesit din comun ceea ce i-a pus pe ganduri pe parinti. Mai stau cuminte o saptamana pentru a ma mai odihni si a fi sigur ca mama si tata vor incepe din nou sa aiba incredere in mine dupa care imi reiau activitatea.

Intru in cabina de dus si las picaturile incolore sa-mi alinte pielea. Dupa ce termin imi iau un prosop pe care il infasor in jurul taliei si ies din baie pentru a-mi alege ceva de imbracat. Stau in fata sifonierului din lemn de nuc sau din ce mama naibii o fi mai mult decat sta o fata sa-si aleaga nu stiu ce toale. La un interval de cateva minute in care ma benoclez la hainele de pe rafturi imi aleg o pereche de blugi si un tricou negru cu niste desene mici pe el si imi trantesc in geanta cateva caiete, manuale si doua sau trei pixuri dupa care mi-o pun in umar si cobor la parter unde il vad pe Itachi luand micul de jun cu parintii. Le spun ca nu-mi este foame si o sterg din casa cat de repede pot pentru a nu fi oprit de vocea mamei. Afara sunt asteptat de soferul nostru. Abia acum ii dau ceva atentie. Seamana destul de bine cu Karin. Parul roscat precum al ei si ochii capru plus ca poarta ochelari. Ai zice ca este Karin in varianta masculina. Asemanarea este uluitoare insa prefer sa nu-i mai dau atata importanta.

Ma urc in vehicul si astept ca barbatul sa faca acelasi lucru insa constat ca trebuie sa-si termine tigara inainte de a face asta. Imi dau ochii peste cap dupa care imi scot telefonul din buzunar si imi pun castile in urechi pentru a asculta putina muzica. Dupa cateva minute, roscatul isi face apartitia pe scaunul soferului si ne indreptam spre liceul la care voi invata. Mai privesc pe geam orasul pentru a ma invata cu drumul. Doar nu-s intratat de prost incat sa vin in fiecare dimineata cu limuzina la liceu. Dupa ce aceasta a oprit la cateva semafoare, intr-un final ajungem si la destinatie. Cobor fara a mai spune ceva si ma indrept spre intrare. Pentru un liceu arata chiar bine. Drumul pana la cladire este destul de lung si inconjurat de ciresi. Din cand in cand se pot zari cateva banci pe care stau elevii acestui institut sau chiar profesorii. Incep sa merg, noua mea destinatie fiind biroul directorului pentru a afla in ce clasa sunt. Ma mai uit prin curte si vad o groaza de ochi care sunt atinti spre mine, marea majoritate fiind fete. Nu le dau atentie ceea ce pentru mine este ceva iesit din comun si imi continui drumul.

Dupa ce am intrat in institut caut la cancelarie biroul directorului si bat la usa. La un interval scurt de timp aud o voce feminina care imi spune sa intru. Fac cum mi-a spus acea soapta si in mai putin de un minut sunt inauntru. Inspectez incameprea in care ma aflu. In fata mea se afla un birou cu un scaun ocupat de o femeie blonda care are in jur de treizeci de ani. Formele mari aproape ii rup sacoul care abia mai rezista pe corpal ei. Cateva suvite blonde precum soarele ii alinta chipul, restul parului fiind prins la spate in doua cozi iar ochii caprui ma privesc atent. Dupa ce se uita pe niste fise incepe sa-mi vorbeasca.
-Observ ca pana in clasa a IX-a ai avut numai media zece insa dupa aceea ai avut noroc daca ai luat peste noua, o aud cum imi spune aceste lucruri care mie unul mi se par numai tampenii.

Oricum are dreptate. De doi ani sunt eu asa, pana atunci eram cel mai bun din intreaga clasa si nu eram intr-o clasa formata numai din idioti insa m-am cam saturat de lucrurile acelea si am inceput sa le dau atentie fetelor care practic salivau dupa mine. Nu pot spune ca eram tocilar. Eram crezut de profesori unul dintre cei mai buni elevi ai scolii si in acelsai timp de elevi un geniu dar si un seducator ceea ce pe mine nu ma interesa la acea vreme. Mai ascult ceea ce-mi spune femeia dupa care imi da o foaie pe care este scris orarul si clasa in care voi invata. Imi iau la revedere politicos si ma indrept spre iesirea din scoala. Orele incep peste o jumatate de ora si n-am ce face in clasa. Dupa ce simt cum aerul se loveste de corpul meu imi dau seama ca sunt afara. In timp ce cobor treptele simt o mana cum imi atinge umarul. Ma intorc si o vad pe fata pe care am ajutat-o cu o saptamana in urma. Ma saluta si ma intreaba ce fac aici. Ce intrebare patetica. Ce as putea face aici? De fapt daca as vrea nu as mai sta aici nici macar o secunda. Plec mai departe iar pustoaica vine dupa mine. Devine enervanta acum. Ma intreaba anumite lucruri pe care eu nici macar nu le ascult. Sungura intrebare pe care am auzit-o a fost cea in care vrea sa-mi afle numele. Ii raspund doar Sasuke iar acesta imi zambeste.

Mai privesc bancile dupa care Ino se da cativa pasi in spate si incepe sa ma stranga de umar tremurand. Ma uit la ea ciudat dupa care imi indrept privirea catre locul care a panicat-o. Pe o banca se afla tipul care vroia s-o violeze sarutandu-se de mama focului cu o rozalie. Alta culoare nu si-a gasit si aia sa-si toarne in cap? Il mai privesc pe bou si imi dau seama ca este de fapt un blond si nu un saten. In locul in care l-am vazut era intuneric deci nu se putea vedea prea bine. Ino ma ia de mina si plecam de acolo ea fiind deja speriata. O intreb cine este curva aia iar ea se intristeaza la auzul vorbelor mele.
-Ea este Sakura Haruno si este sora mea mai mare, imi raspunde foarte trista lasandu-si privirea in jos.

Raman socat. Curva aia este sora ei? Stai putin, din cate am vazut-o nici macar nu seaman cu ea si practic nu au acelasi nume de familie. O mai intreb ceva despre ea si imi spune ca au locuit impreuna pana la varsta de sase ani dupa care parintii lor au divortat. Sakura a ramas cu tatal ei in timp ce Ino cu mama ei care s-a recasatorit si a vrut ca fiica ei sa aibe alt nume. Ce chestie ciudata. Nu mai apuc s-o intreb altceva din cauza soneriei care anunta inceputul orelor. Imi scot foaia de la directoare si ma uit sa vad in ce clasa sunt. Blonda arunca o privire pe hartie si imi spune ca sunt in clasa cu ea si ca ar trebui sa ne grabim pentru ca diriginta este o femeie cam nesuferita si nu vrea ca elevii ei sa intarzie la ore. O ia inainte iar eu o urmez plictisit. Intram impreuna in clasa si Ino se aseaza in ultima banca. Imi face semn sa stau langa ea si asa fac. Toti se uita ciudat la noi. Baietii imi arunca niste priviri urate in timp ce fetele ii arunca ei. Ii spun sa nu ii bage in seama iar ea da afirmativ din cap.

Privesc clasa care seamana destul de mult cu cea de la fosta mea scoala si mi se pare ciudat pentru ca liceul la care am invatat era unul respecat si in care invatau doar cei cu bani si mai erau pe acolo doi-trei cu bursa insa nimic in rest. In fata clasei se afla doua table noi dupa cum arata pe care scrii cu marker-ul, catedra profesorior care este destul de mare, in spatele clasei cinci calculatoare noi iar bancile sunt cate sase tot pe sase randuri. Destul de mare clasa pentru una frecventata de adolescenti ai caror parinti nu au cine stie ce venituri. Usa se deschide, pe ea facandu-si aparitia panarama aia roz impreuna cu tampitul ala. Cand ma vede se indreapta spre mine nervos. Ma apuca de bluza si ma ridica. Sakura incearca sa-l tina insa nu reuseste. Ultimile doua randuri devin goale datorita celor care nu vor sa fie implicati in asa ceva numai cele doua surori raman langa noi speriate. Blondul imi spune ca mi-a sosit ceasul si ca nimeni nu se pune cu el sau cu tarfele lui. La auzul ultimelor doua cuvinte Ino izbucneste in lacrimi in bratele surorii ei care nu intelege ce se petrece.
-Tarfele tale? il intrab nervos in timp ce-l apuc de inceietura mainii. Tarfe sa le numesti pe cele care ti se baga de buna voie in pat nu cele pe care le violezi pe strazi, tip la el in timp ce-i dau un pumn in fata care il arunca la doi metri departe de mine. Iar tu la cine tii mai mult? La urangutanul asta bun de nimic sau la sora ta care era sa fie violata de el? o intreb pe roazlie nervos.

La auzul acestor cuvinte se uit la sora ei. Se pare ca Ino nu i-a spus nimic in legatura cu asta. Sakura o strange in brate si se duc impreuna la baie. In acest timp blondul se ridica de pe jos si se indreapte cu viteza spre mine pentru a-mi da un pumn. Cand este la distanta de cativa centimetri de mine doi tipi il prind si-l imobilizeaza spunandu-i ca daca ii prinde diriga a incurcat-o intreaga clasa. De parca pe mine ma doare ce pateste clasa cand totul este din vina cretinului ala. Ma asez dupa care blondul imi spune ca nu s-a terminat. Ii spun ca sunt gata oriunde si oricand dupa care pe usa isi face aparitia diriginata. La scurt timp vin si cele doua surori care se aseaza langa mine, banca fiind indeajuns de mare incat sa tine trei elevi. Dupa ce se termina ora de matematica au mai urmat doua ore de engleza si una de istorie dupa care ora de biologie nu am mai facut-o pentru ca profesoara nu se simtea bine.

Ies din scoala si afara sunt asteptat de...


Gata pentru astazi. Sper ca va placut.

#10
I'm first>:).........
Cred ca este primul meu comentariu la acest fic si vreau sa spun ca imi place la nebunie. Ideia mi sa parut foarte originala mai ales ca prima oara mi-a atras atentia titolul "You changed me"
este super.
Asa sa revenim la fic..... greseli de ortografie am vazut dar nu le-am bagat in seama. Dialogul nu este sec si descrierea nu aste asa de grabita.
Asteptam next-ul cat mai repede ca ne-ai lasat foarte rau un suspans (sper sa fie ficul sasuxsaku[-o< ) ... Glumeam, dar sper. Ja ne!
P.s. Pune repede capitolul urmator:-"
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The moment which changed my life. . . Punctuletu` Verde 4 3.966 31-01-2011, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)