Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yo~

#1
Ma numesc Delia-Elena [でりあ],imi puteti spune cum vreti^^
Am 17 ani,sunt la liceu in clasa a 11 si sunt otaku! o//o
Ador anime,ador tot ce inseamna Japonia: cultura,gyaru,kawaii things,electronica,muzica,dans,baieti,arta,film etc.
Am vazut o gramada de anime'uri (Sailor Moon, Yu Yu Hakusho, Kaleido Star, Death Note, Vampire Knight, Itazura na Kiss, Bokura ga Ita, Shugo Chara, Blood +, Hellsing,Inuyasha,Lovely Complex etc.etc.etc.) si inca ma uit. Nu am un stil anume cand vine vorba de anime, prefer cam orice: comedie, drama, romance etc. Manga nu ma prea atrage,poate doar din cauza ca nu am avut sansa sa cumpar o revista manga in toata splendoarea ei;dar din ceea ce am citit pe internet mi'a placut Kare First Love.
Ascult mai orice stil de muzica:simfonica,populara,j'music,k'music etc. (FARA MANELE!). Imi plac Kat-Tun, Ayashi, Rainie Yang, An Cafe, Shanadoo, Guild, Girugamesh, SUG, Shinee, Hey! Say! Jump!, SE7EN, Golf & Mike, Breakerz, Kim Jung Hoon etc. etc.
O ador pe Ayumi Hamasaki! si sunt fana si Tokio Hotel(un pic mai putin).
Si cam atat!^^
Astept si alte intrebari!:yes:
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#2
Bine ai venit pe Animezup, ☆ Pr!nce$s [でりあ]!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Saluut Delia.hug.
Bun venit pe Zup, sper sa te simti bine pe aici, sa-ti faci multi prieteni si toate alea.
Am eu ceva intrebari .
1. Canti la vreun instrument?
2. Scrii?
3. Lucrezi in photoshop?
4. La ce profil esti la liceu?

Cam atat39.
Bun venit inca o data hug

#4
Bună, Delia.
Bine ai venit pe anime zup. Sper să te simţi bine aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni noi xD. Şi eu tot a 11a sunt, tot 17 am.
4 Lovely Complex? Vampire Knight? YAY. Şi la celelalte enumerate mai sus, că şi pe alea le-am văzut 21 Toradora ai vizionat? True Tears?
Ah şi... ce zodie eşti? Ai vreo carte preferată?

Cam alea ar fi întrebările mele. În rest, dunno, sper să te distrezi pe aici, şedere şi postare plăcută. And see ya around.
*hugs

#5
Arigato~ all!^^

Bine,sa vedem...

1. nop
2. fan ficuri Tokio Hotel, poezii
3. un pic doar
4. mate-info intensiv engleza


si da..da...am vazut..4
Pesti xD

carte preferata?!hmmm..Hamlet


merci pentru urari!^^
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#6
Tokio Hotel?!! K-pop?!!

Prea multe in comun, deja. =]]
AnimeZup te primeste cu bratele deschise. * h u g s *

Iti voi pune doar cateva intrebari, nu multe, nu vreau sa te speri. =]] Am acest "dar".

- Care e cel mai mare vis al tau? [ al meu e a merge in Coreea =]] ]
- Cum crezi ca te privesc altii?

Iti doresc mult curaj si vointa pentru orce iti va rezerva viata. Sper sa fie buna cu tine si sa te fereasca de griji.

- Ti s-a intamplat ceva ce ti-a schimbat viata? [ sper sa intelegi unde bat ]

Vad ca deja lumea te indrageste, bravo tie.
O seara buna. :bye:
Team cicalit deja prea mult XD ?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Sa ma cicalesti?21nu

Si tu?:X TH??K'POP??? cool xD
-cel mai mare vis al meu: pentru moment este sa accepte mama sa ma lase la facultatea de japoneza de la bucuresti..dar totul pentru a putea ajunge in Japonia xD
-cum ma privesc altii? eu sper ca bine. Nu sunt o persoana cu fite,nu ma cred o frumusete iesita din comun..cred ca conteaza mult personalitatea...

-ceva sa'mi fi schimbat viata? mai multe...dar cred ca cel mai mare impas asupra multor schimbari din viata mea l'a avut animeul si saracia 21

Sper sa ma indrageasca9.
Merci! :-*
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#8
Weeeyyy, unde am nimerit!!! 10 Ma uitam si eu prin topicurile de prezentare ale celor nou veniti si am observat semnatura ta cu Devil Beside You. Smile Banuiesc ca iti place mult. Eu am auzit de acest serial de la doua colege si l-am urmarit cu foarte mult drag, e adorabil. :X
Ce pot spune... Pai, bun venit pe Animezup, Delia, distractie placuta pe-aici. Te intreb si eu ceva:
1. De unde esti?
2. Iti place sa te uiti la filme? Ce gen? Care sunt preferatele tale?
Deci esti la mate-info. Si eu la fel... E greu in clasa a 11-a? Sa stiu la ce sa ma astept anul viitor. 10
Cam atat. Ne mai vedem pe-aici. Bye! bye
[Imagine: sig_reinoir.png]

#9
Ador Devil Beside You! mai bine zis Mike He219
1. Botosani...sa speram ca stiti unde e asta
2. Filme?39hmm...imi plac cele politiste,cu samurai...nu am favorite...toate imi plac...

Hmm...e destul de grelut..mai ales la mate si info...si mai e si economia21


Merci de urari!^^
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)