Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] You are mine !

#11
So and so....si pun pariu ca urmeaza sa se trezeasca( in orice mod s-ar intampla), Strify sa-i sara la gat si Yu sa vina cu o gluma proasta. :))
Ah, ce dor mi-a fost de tine! Pai, imi place ca Strif ii pasa de Yu, cu toate ca nu stim inca nici ce s-a intamplat acum 3 ani. Sentimentele lui Strif s-au schimbat. Intervalul asta de 3 ani l-a schimbat mult, parca e mult mai sensibil si chiar pare distrus de situatie. Yu a patit ceva si vreau sa aflu si eu ce...of micutul meu muschiulos :((.
Ca de obicei, vi cu capitole minunate. La intervalul de timp nu comentez ca mai intai ma uit in oglinda. ca un simplu cititor iti pot spune ca asteptarea s-a meritat, ne-ai atras din nou atentia. "a" de la sfarsit de duce spre replica "Yu a MURIT...", insa poate fi si "a reinviat. Eu nu cred ca o sa moara, altfel ce rost ar mai avea ficul.
Te astept cu nextul, vreau sa stiu tot ce se intampla, tu stie ca eu iti ador ficurile, doar Teo te cunoste cel maii bine. Cius!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#12
Bun,bun. Am venit si cu nextul(app, mersi de comentariu Teo). Sper sa va placa. Ja ne!




[center] Capitolul 4.
Yu P.o.v [/center]




Captiv in propria minte. Suna cam aiurea nu? dar, asa este. De ceva vreme sunt captiv in propria mea minte si in amintirile mele. Acum, ca am avut destul timp sa meditez mi-am dat seama ce importanta e trupa pentru mine si ce important este Strify...
Blondul ala cu gura mare, mi-as dori sa pot sa-l mai oftic inca o data, dar nu intotdeauna se intampla ce-ti doresti. Nu?
M-am ridicat in picioare si mi-am introdus mainile in buzunarele de la pantaloni. Pasi mici, dar apasati rasunau puternic. Ah, mi-e asa de dor sa merg cu motorul si sa fac misto de prostanaci de pe sosea. Inca pot sa aud si acum tipetele lor "te duc la politie". Am zambit. O sa-mi lipseasca toate acele momente cand adrenalina si sangele mi se contopeau si curgea fara nici o oprire prin vene. O sa-mi fie dor de baieti si de jocurile lor.
Cat timp am stat aici nu am facut sa ma gandesc la altceva in afara de momentele pe care le-am trait pe Pamant, caci acum sunt cam pe la mijloc. Asa cum linia aceea invizibila desparte cerul de pamant, asa sunt eu acum, undeva pe la mijloc. Nu sunt mort, dar nici viu, iar asta devine din ce in ce mai enervant. Nu inteleg de ce nu m-am dus pana acum. De ce a trebuit sa raman aici si sa ma gandesc la toate lucrurile posibile? De ce?
Poate ca baietii te mai asteapta... Am auzit o voce care cu siguranta nu imi apartine mie. Am inceput sa-mi grabesc pasi, iar in scurt timp m-am trezit fugiind. De ce fugeam? sau mai bine spus de cine?
- Yu! Trezeste-te! Nu imi face asta! Am auzit din nou pe cineva, insa vocea diferentia mult fata de cealalta. Yu!! Deschide-ti naibi ochii, acum! A strigat din nou, acel cineva.
Am privit in toate partile, dar nu am gasit pe nimeni. Sunt singur aici, doar eu si cu mine. Atunci, cine ma striga? Cine?!
- Nu are rost, va trebuii sa-l deconectam, imi pare rau. Spusese o alta voce.
Tacerea s-a lasat din nou. Am inchis ochii si am inceput sa-mi concentrez toata forta ca sa-mi deschid ochii. Acum ca ma gandesc mai bine singurul cu gura mare e Strif' si cea de-a doua voce sigur a fost a doctorului. Se pare ca totul ramane in seama mea. Daca mai raman mult asa o sa ma deconecteze si chiar o sa mor. Nu, nu pot sa mor inca. Nu o sa-l las pe blond singur... Nu.
Dintr-o data locul in care am stat atata timp devenea din ce in ce mai deschis, mai luminos.
- Yu! Trezeste-te naibii odata! Nu e amuzant...
Incetul cu incetul, mi-am ridicat pleoapele si l-am observat pe blond cum statea in genunchi langa patul meu si in ce fel strangea de asternuturi. Plangea, fapt ce ma amuza intr-un fel. Inca pot sa-mi amintesc momentul cand si-a marturisit ura fata de mine.
- Ba e amuzant... am spus pe un ton ragusit.
In clipa urmatoare toti au amutit. Strify si-a ridicat capul si m-a privit cu ochii cat cepele, doctorul si-a cascat gura iar eu am avut impresia ca o sa-i cada de la loc si Kiro a iesit din incapere zbierand intruna "Yu a inviat!". Ce oameni nebuni.
Blondul s-a ridicat in picioare si m-a privit inca o data, apoi mi-am simtit obrazul drept inrosit. Am primit o palma. Are noroc, ca sunt in spital si sunt slabit, altfel ar fi fost vai de el.
S-a lasat in sezut pe pat. A inceput sa tremure mai ceva ca un copil speriat.
- Yu, idiotule! Sti cate griji mi-am facut pentru tine?! Adica, ne-am facut?! Nu stii nimic! Prostule... eu chiar! insa nu a apucat sa termine ceea ce avea de zis fiindca cumva am reusit sa-mi duc o mana dupa capul lui si sa-l aplec. Acum intre fetele noastre mai erau cativa milimetri. S-a oprit din vorbit si mi-a zambit.
Eu am ramas ca un idiot si ma intreb. Oare cate s-au schimbat de cand am hibernat eu?
Strify si-a lasat chipul tot mai jos, apoi mi-a indepartat masca ce-mi dadea oxigenul necesar. Mi-a atins buzele cu ale sale, afectos as putea spune, iar eu am ramas si mai prostit. Am ajuns pe alta lume?
- Eu te plac, Yu! a spus in timp ce si-a ascuns fata printre pletele mele.




[center] ***[/center]


Au trecut 2 ani, iar eu m-am recuperat. Bineinteles a fost destul de greu sa-mi refac conditia fizica dar am reusit. Blondul nu a mai pomenit deloc de sentimentele lui fata de mine si s-a comportat ca si cum nimic nu s-a intamplat. Ori asta, ori eu am visat ca mi-a zis ca ma place. Inca nici eu nu sunt singur de asta...
In momentul de fata stau la masa cu Strify si Kiro. Ceilalti doi s-au dus sa mai cumpere cate ceva de la mall. Maine seara vom sustine un concert pentru L.A. Cum mi-am revenit fani au si inebunit. Presa a postat pana si la cel mai mic detaliu in ceea ce ma priveste si chiar au cateva poze cu mine in sala de recuperare. Sobolani astia nu ne lasa in pace nici macar o zi. Vor sa stie tot mai mult, tot mai mult. Abea astept sa-mi fac aparitia pe scena, in fond nu am mai cantat de mult. Bineinteles, mi-am recuperat conditia fizica, dar asta nu inseamna ca nu am repetat si cu trupa, cantecele. Doar, nu o sa apar pe scena ca sa ma fac de ras.
- Cred ca dupa concert o sa avem parte si de o sedinta foto. A spus Kiro, pe un ton ce nu-l caracteriza deloc.
- Stiu, o sa fie destul de amuzant, mai ales ca nu l-am mai vazut pe Yu in acel costumas. Sigur o sa-i placa ceea ce i-am ales pentru poze.
Am ridicat o spranceana in timp ce m-am si inecat cu mancarea. Strify mi-a pregatit mie hainele pentru sedinta foto? Atunci aici este o problema.
- Si ce haine mi-ai ales? Am intrebat pe un ton nepasator.
- Este o sedinta diferita de celelalte. Trebuie sa fim imbracati la patru ace, asa ca ti-am ales eu un costum negru. Sunt sigur ca o sa-ti stea bine cu camasa aceea alba. A spus pe un ton jos, ceea ce ma baga la intrebari.
De cand s-a maturizat Strify asa de mult? Sa fie oare trecerea timpului sau sa fie tragedia pe care am avut-o eu? Hmm, asta e destul de suspicios, dar imi place. Poate asa o sa am si eu momente de liniste.
- Apropo, maine de dimineata avem un interviu. Cum nu ai mai fost demult la unul, Yu, iti reamintesc ca subiectele mai delicate trebuie ignorate. Deci, ai grija ce raspunzi, doar nu vrem ca trupa sa pice prost in ochii lumi nu?
Nu am raspuns. Pur si simplu m-am ridicat de la masa si m-am dus in camera mea. De cand s-a schimbat Strif' asa de tare? Vrea doar sa para matur in fata mea sau... asa este el?
In minutele pe care le-am petrecut in camera, mi-am pus tot felul de intrebari si am ajuns la o concluzie : sunt un prostanac. In momentul de fata Strify isi permite sa-mi comande mie. Eu, care nu primesc ordine de la absolut nimeni si nimic. Situatia asta ma cam incomodeaza si banuiesc, ca incurand o sa i-a o intorsatura. Trebuie sa-i declar blondului razboi. Asta e singura cale sa-mi revin.
M-am imbracat cu o pereche de pantaloni negri rupti pe alocuri, un tricou gri cu inscriptii pe el. De asemenea mi-am ales lanturile argintii pe care le-am agatat imediat la pantaloni si la gat mi-am pus lantisorul cu lacat pe care e inscriptionat un "Y" mare sangeriu. Am parasit incaperea si am fugit imediat la Kiro.
- Poti sa ma ajuti cu freza?
- Desigur, cum as putea sa-l refuz pe marele Yu? A raspuns ironic.
Am zambit si i-am zis :
- Doar aranjeaza-ma.
Nu a mai rostit nici un cuvant in plus si mi-a rearanjat parul. Imediat ce a terminat mi-am luat talpasita din camera lui si pe hol m-am ciocnit de Strif'. Ce oportunitate.
- Ai grija pe unde mergi, Yu. Ai noroc ca nu mi-ai spart capul sau ceva. A spus in timp ce isi freca cu o mana capul plin cu par blond.
- As vrea sa ti-l sparg, dar ma rezum doar la cel de jos. Am spus, si i-am zambit.
Am plecat din fata lui dar tot am putut auzi.
- Yu, prostule!
Deci nu s-a schimbat in privinta mea. Poate i-ai pacalit pe ceilalti, dar pe mine nu. Ma bucur ca toate s-au intors la normal.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#13
primaa..yu s-a trezit in sfarsit, iar strify cred ca este foarte fericit. desi vrea sa arate ca s-a ''maturizat'' eu cred ca tot este acel copil ''cu gura mare''. sunt sigura ca yu il va pune la punct si ca relatia lor se va complica mult:) m-ai lasat cu sufletul la gura cand ai zis ca ''yu a..'' insa sunt fericita ca(,)continuarea este ''a inviat'', astfel l-ai fi distrus complect pe Strif':) oricum ficul este foarte reusit, iar eu iti urez in continuare spor la scris:*
“E mai bine sa meriti laude si sa nu le primesti decat sa le primesti fara sa le meriti.” (Mark Twain)

[Imagine: caeb32ab60edb0_full.jpg]

#14
Deci 'relatia' celor doi e foarte amuzanta :)) Dar cred Strify (ador numele, e dragalas ;x) il place acum mai mult si si-a schimbat parerea. La inceput ma gandeam ca poate se va intampla ceva atunci de craciun, ah si am ramas masca cand Yu a fost sarutat de insusi domnul Stif :)) Ca de obicei, cand nu mai ai un anumit lucru atunci vezi cat il pretuiai. Ma bucur ca m-am apucat sa citesc si acest fic, chiar a meritat si ai descris frumos totul ^^ Abia astept urmatorul capitol ! Si multumesc pentru acesta :D
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#15
Si eu pe-aici! Imi place ficul asta, e interesant, nu ma gandeam niciodata la un Strify matur, dimpotriva. Chiar as vrea sa vad daca se maturizeaza si Yu sau o sa-l ironizeze-ncontinuare... adica, sincer, toti mi se par mai maturi in afara de Yu. Pe mine ma amuza mult felul in care vorbeste Strify, dac-as fi in locul lui Yu as rade ca o isterica de el... mi se pare destul de comic cand cineva-i serios, mai ales... Strify. Sedinta foto la patru ace suna foarte bine, pacat ca-n realitate nu s-a organizat, le-ar fi stat foarte bine, cred ca cel mai bine lui Strif', Romeo si Yu [fara suvite, pur si simplu brunet]. 'capul plin cu par blond'... de cate ori citesc chestia asta ma pocneste rasul, tot ce tine de parul lui ma face sa rad. Pai, cam atat ar fi, n-au fost multe de zis, numai cuvinte de lauda, esti un geniu, dar nu-mi place ca mananci 'i'-uri... in fine, astept nextul, te pup!

#16
Thank God! Sunt atat de fericita ca am ocazia sa citesc un alt fic Cinema Bizarre, care sa ii aiba ca personaje principale pe Strif' si Yu. Foarte dragut ficul, insa mi se pare ca actiunea este putintel grabita. Totusi, in atatea capitole, un singur sarut? Abia astept sa postezi Nextu', sincer. Imi place la nebunie! In orice caz, nu prea mai erau ficuri pe Zup care sa ma atraga in mod special, iar al tau a picat la fix. Bravo tie, fato! Spor la scris~!! Te pup dulce...
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#17
Am venit cu next. Ma bucur ca va place, si multumesc de comentari.



[center]Capitolul 5
Strify P.o.v[/center]




Mi-am intredeschis pleoapele si am vazut ceasul, ora exacta 9:00. Am mai lasat ochii sa mi se odihneasca o secunda, apoi am sarit din pat ca ars. La ora 10:20 avem interviul, astazi mai avem concertul si dupa o sedinta foto. Mi-am indreptat pasi inspre' baie, intre timp aruncandu-mi hainele pe jos si expunandu-mi trupul razelor de soare. Incaperea nu e nici mare nici mica, e numai buna, iar faianta de culoare albastra ma incanta.
Am dat drumul la apa si am intrat in dus. Picaturile fierbinti se lovesc brutal de trupul meu mic, facandu-ma sa tresar. Am luat in mana gelul de dus cu aroma de capsuni, turnand pe mine mai bine de jumatate de sticla.
Am inceput sa-mi misc mainile pe trup, intinzand lichidul, si luand nastere spuma. Ritualul de rasfatare a luat sfarsit atunci cand m-am limpezit.
Am tras un prosop jos din suport, infasurandumi-l pe dupa talie, iar un altul pentru par. Am iesit din baie, iar in camera dau de Yu.
S-a ridicat de pe asternutul moale, si s-a oprit fix in fata mea. Stiu ca suntem barbati si ca nu am motiv sa-mi fie rusine, doar ca ma simt ca si o femeie privita de un 'pradator'.
Si-a dus o mana dupa capul meu, iar cu alta m-a lipit de el. Nu inteleg...
- Yu! Ce naiba faci?! Lasa-ma! i-am spus revoltat.
Nu mi-a raspuns si nici nu mi-a dat drumul. Ma privea pierdut, apoi dintr-o data mi-a zambit strengar, punandu-mi stapanire pe buze. Cum erau intredeschise, a putut sa-si introduca 'sabia' in lacasul meu umed. Eu personal nu am raspuns sarutului, ci am inceput sa ma zbat, sa-l lovesc cu pumni in piept, si totusi in zadar. Nu am puterea necesara sa-l oblig ca sa-mi dea drumul...
Dupa vreo doua minute pe care le-am crezut o eternitate am fost eliberat. M-am servit cu oxigenul de care am nevoie, si am incercat sa-l lovesc din nou. Mana mi-a fost prinsa, ca de obicei.
- Yu esti un idiot! Cel mai mare idiot! Ce dracu te apuca?! Nu-s gay sa sti. Daca tu esti nu am nimic cu asta, doar stai departe. Sper ca, creierasul ala mic pe care-l deti sa fi priceput informatia.
Mi-a zambit ironic, ridicandu-mi barbia cu doua degete. M-am incruntat si am dat din cap in sens negativ. Il vad cum se apropie, de chipul meu, de buzele mele...si se opreste, razandu-mi in fata.
- Poate ca nu esti gay, dar esti interesat de mine si eu sunt interesat de -se opreste si ma priveste profund- de fundul tau. Imi spune lovindu-ma peste fund.
In momentul de fata cred ca, chipul meu este mai ceva ca al unei rosii. Mi-am inchis ochii, strangandu-i puternic.
- Yu, iesi afara din camera mea acum!
Brunetul imi pune un deget pe buza inferioara, lasandu-l sa se plimbe mai jos, pe barbie... apoi pe gatul meu. Daca nu inceteaza acum, o sa explodez!
- O sa ies din tine... pardon, din camera ta dupa ce i-au ceva ce-mi apartine. Mi-a spus pe un ton atat de caracteristic lui.
Am ignorat spusele lui.
- Si ce naiba iti apartine tie din camera mea? Am intrebat incrucisandu-mi mainile la piept.
- Mmm, pai asta. Mi-a spus atingandu-mi buzele cu ale sale.
M-am incruntat si am aruncat cu o perna dupa el, insa nu am reusit sa-l ating caci el parasise camera deja.
Mi-am dus mainile la tample, masandu-le cu doua degete. Nu stiu cum omul asta reuseste sa ma enerveze, si totusi, sunt dependent de existenta lui. Daca nu ar fi el, viata ar fi monotona.
Am lasat prosopul sa-mi cada la picioare. Usa s-a deschis.
- Am uitat sa-ti spun... se oprise atunci cand imi observase goliciunea. Ce bilute ai Strify, numai bune de... omleta. Rostise incepand sa rada.
Mi-am simtit obraji arzand, si de nervi am strigat din toate puterile.
- Iesi afara, acum!
A inchis usa, lasandu-ma pe mine singur. Careva sa zica, are chef de glume, nu? O sa-i arat eu glume la interviu. Asa e, interviul! Am uitat complet. Cand petrec timp cu Yu si uit de restul lucrurilor.
- Firai tu, Yu!
Mi-am tras pe mine o pereche de boxeri negri.
Din dulap mi-am ales pantaloni albi taiati, un tricou tot alb si tenesi negri. Ca accesori am agatat 2 perechi de lanturi la pantaloni si la gat mi-am pus tot un lant, insa acesta e cu lacat. Zis si facut, m-am imbracat cat ai clipi.
Am parasit camera rapid, uitand s-o inchid. Daca cumva animalul de Yu imi umbla prin lucruri poate sa-si ia adio de la ursuletul lui de plus Bubu. De freza mea s-a ocupat Kiro, ca intotdeauna.
In momentul de fata toti eram in masina, asteptandu-l pe nimeni altul decat Yu. Poate animalul nu o sa intarzie si de data asta. Usa masinii se deschise si pe ea intra brunetul. Se asezase langa mine, privindu-ma cu subanteles. L-am servit cu un pahar de whisky si am rostit:
- Vezi, nu trebuie sa vorbim detaliat despre accidentul tau sau chesti personale. Daca nu sti cum sau ce sa zici, mai bine taci, o sa vorbesc eu si pentru tine.
A zambit si m-a aprobat, iar spre surprinderea mea pe tot parcursul drumului nu mi-a mai adresat nici un cuvant in plus, inafara de concert. Ceilalti au fost destul de tacuti, inafara de Kiro care a adus vorba de o iesire dupa sedinta foto.
In fata mea o femeie se afisa, prezentandu-se ca fiind prezentatoarea. Ochii ei mari si negri se asemanau usor cu doua abisuri, parul brunet dar lung ii curgea pana sub sanii destul de dezvoltati. Vocea ei este ca o muzica pentru urechile mele, iar trupul firav dar dotat ma fac sa nu-mi iau ochii de la ea. Stiu c-am spus de Yu sa nu vorbeasca prosti la interviu, dar eu m-as putea pierde usor cu femeia asta prin preajma mea.
- Intram in emisie in 5 minute, va rog, luati loc. Spusese tanara pe un ton rugator.
Pe canapea s-au asezat Kiro, Romeo si Shin, iar eu cu Yu am ocupat loc pe cate un fotoliu. Am putut auzi „1,2,3... si intram in emisie”.
- Buna dimineata dragi telespectatori, azi suntem alaturi de trupa Cinema Bizarre, vom incerca sa aflam mai multe despre ei si bineinteles, vom merge la concertul lor din seara aceasta.
Am facut cu mana camerelor, si le-am transmis salutari tuturor fanilor nostri. Au fost intrebari despre debutul nostru, cantecele noastre, si am raspuns doar eu ca de obicei, insa... a urmat o intrebare pentru Yu, cam delicata.
- Si, Yu, care au fost primele cuvinte pe care le-ai auzit cand te-ai trezit din coma? a intrebat, zambiindu-i.
Kiro si-a mutat privirea in alta parte, iar eu asteptam cu sufletul la gura sa aud raspunsul brunetului. Sper doar sa nu comita vreo gafa, ca doar suntem in direct.
- Pai, dupa ce m-am trezit din somn, solistul nostru Strify mi-a marturisit ca toti si-au facut griji.
Am rasuflat usurat. Bine ca nu ai facut vreo prostie Yu, ca altfel iti declaram razboi, si asa trebuie sa i-o platesc pentru fazele din camera mea.
- Ar mai fi ceva. Nu stiu daca doar mi s-a parut sau asa ceva, dar am auzit cum Strify mi-a spus „te plac”, insa nu stiu ce sa deduc din asta. A spus afisand un zambet caracteristic lui.
Sangele a inceput sa-mi circule mai repede prin vene, iar inima mi-a luat-o la goana ca o nebuna. Imi amintesc... chiar i-am spus asta.
Mi-am ridicat privirea la prezentatoare care a ramas cam prostita de afirmatiile lui Yu.
- Aici se incheie „episodul” de astazi. Va asteptam data viitoare cand in emisie se va afla Lady Gaga, la revedere.
M-am ridicat de pe fotoliu si cu viteza luminii am ajuns in fata brunetului. Ma intreb, oare el are doar un neuron? Cum sa zica asta in emisie... de ce nu m-a tachinat doar pe mine?
Am incercat sa-l lovesc, insa degeaba.
- De ce ai spus asta in direct? E una cand ma tachinezi si suntem doar noi si baieti, si cu totul alta poveste e atunci, cand spui ceva in direct despre ce facem noi sau cum ne comportam noi. Mi-am tras mana si am plecat in masina.
Acum chiar mi-a pierit cheful de concert...


Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#18
Ma bucur ca ai postat noul capitol, abia asteptam :X Vaii ce e in capul lui Yu? :"> Saracutul Strif, cine nu s-ar simti extrem de jenat.. Hmm, probabil Yu vroia sa vada daca i s-a parut doar ca i-a spus acele cuvinte sau nu cand i le-a spus Strif atunci cand era cat de cat constient. Dar si-a obtinut raspunsul intr-un fel stanjenitor :)) Mii de oameni se uitau cred o.o Mi-a placut scena de la inceput, cand a iesit din baie, asa de kawai :X Presimt ca in curand vine yaoi`u >:)
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#19
Intr-un fel ador felul in care se comporta Yu, e atat de nesimtit uneori, insa imi place la nebunie. De Strif' ce sa zic, niciodata nu mi-a placut la extrema de el, adica e simpatic, dar nu genul meu. Sincer eram sigura ca Yu o sa zica ceva in interviu care o sa-l enerveze pe Strif', si acnd am vazut ca o spus doar ca au fost ingrijorati... neeeah. Apoi a urmat zbang-ul, la care am bufnit in ras, udand monitorul=)). De altfel replicile dintre astia doi sunt atat d eamuzante, incat trebuie notate.
Astept next-ul si spor la scris.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#20
Bun,bun. Multumesc de comentari fetelor si de asemenea va multumesc, ca-mi citit ficul. Nextu:




[center] Capitolul 6.
Yu P.o.v[/center]



- Si, Yu, care au fost primele cuvinte pe care le-ai auzit cand te-ai trezit din coma? a intrebat, zambiindu-mi.
Kiro si-a mutat privirea in alta parte, iar Strify ma privea parca asteptand cu sufletul la gura sa auda raspunsul meu. Ce aveam sa-l dau bineinteles.
- Pai, dupa ce m-am trezit din somn, solistul nostru Strify mi-a marturisit ca toti si-au facut griji.
Blondul rasuflase usurat, insa, nu avea sa fie asa usor pentru el. Am de aflat un lucru si fiindca nu am nici o retinere sau vreo jena ca suntem in direct, am rostit:
- Ar mai fi ceva. Nu stiu daca doar mi s-a parut sau asa ceva, dar am auzit cum Strify mi-a spus „te plac”, insa nu stiu ce sa deduc din asta. Am spus, afisand un zambet atat de caracteristic mie.
Cap galben rosise, dandu-mi de inteles ca tot ce-am auzit fusese real si asta ma incanta indeajuns de mult incat sa ranjesc.
Si-a ridicat privirea la prezentatoare care a ramas cam prostita de afirmatiile mele.
- Aici se incheie „episodul” de astazi. Va asteptam data viitoare cand in emisie se va afla Lady Gaga, la revedere. Rostise tare si raspicat femeia.
Strify se ridicase de pe fotoliu si cu viteza luminii ajunse in fata mea. Ma privea de parca eram gol, insa in aceelasi timp observasem ca roaseata din obraji sai nu disparuse si, furia lui plutea prin toata incaperea. Incercase sa ma loveasca, fusese in zadar. Pentru ca sunt mult mai rapid decat el, reusisem sa-i prind mana. Oare cand o sa se invete minte si-o sa inteleaga ca nu are cum sa-si masoare forta cu mine?
- De ce ai spus asta in direct? E una cand ma tachinezi si suntem doar noi si baieti, si cu totul alta poveste e atunci, cand spui ceva in direct despre ce facem noi sau cum ne comportam noi. Spuse totul destul de rapid, tragandu-si mana din stransoare si indepartandu-se.
El nu intelege ca-mi face placere sa-l enervez si nici nu o sa inteleaga faptul ca trebuia sa aflu neaparat daca acele cuvinte au fost sau nu adevarate. Intrebandu-l personal, nu as fi rezolvat nimic, deoarece nu mi-ar fi recunoscut in fata asa ceva, si-n plus a fost destul de amuzant sa-l bag in starea asta.
M-am ridicat de pe fotoliu, calcand pe urmele blondului. Bagandu-mi mana in buzunare, reusisem sa-mi gasesc pachetul de tigari si-o bricheta. Mi-am introdus una intre buze, aprinzand-o, tragand din ea cu nesat.
- De ce-i place asa mult sa ma faca de ras?! Nu inteleg. Spusese blondul, inconstient fiind ca il auzisem.
Am zambit stramb ce-i drept, dar tot un zambet ramane.
- Pentru ca asta e hobby-ul meu. Am rostit degajat, dand afara fumul ce pana acum il tinusem captiv in plamani.
Isi intoarse privirea inspre' mine, uitandu-se urat. In schimb, am trimis fumul in directia sa, pentru a fi chit. Tusise.
- Esti prost? Sti prea bine ca nu suport fumul de tigara. Daca tie iti place nu ai de cat sa faci, cancer, dar pe mine sa ma scutesti.
Ma apropiasem destul de rapid, de el, aruncandu-mi tigara si imobilizandu-i mainile. Imi lasasem capul in jos, soptindu-i:
- Ce zici daca mergem la hotel, impreuna?
Blondul ramase asa pentru o secunda, parca traznit, apoi incepuse sa vorbeasca, ca doar na' se putea sa ma ignore pe mine?
- Cu tine? Niciodata! Nu esti decat un... insa, nu apucase sa termine ce avea de zis fiindca' ii prinsesem buzele captive intre ale mele, incepand un sarut. Imi frecam buzele frenetic de ale sale, incercand sa patrund in lacasul sau umed si cald. Isi asezase mainile pe pieptul meu, vrand probabil sa ma indeparteze. Nu o sa renunte niciodata, nu-i asa? Cineva chiar trebuie sa-i explice, ca nu-si poate masura puterile cu ale mele. Am rupt sarutul, constient fiind de faptul ca Strif' nu avea de gand in nici un chip sa ma acepte acum. Am lasat-o balta pe moment, indepartandu-l.
Ii intorsesem spatele, inaintand spre statia cu taxiuri. Daca el nu are de gand sa vina la hotel o sa ma duc singur.
- Animalule! Unde... te duci? YU! Avem concert seara si...
- Ma duc la hotel dupa motor. I-am taiat-o repede.
De cand ii dau eu explicati lui? Mai ales ca e si blond... Probabil nici nu a priceput informatia ce i-am dat-o.
In spatele meu se auzira pasi, apoi o mana calda imi atinsese umarul facandu-ma sa ma opresc in loc. Imi intorsesem capul intr-o parte, privindu-l. Ochi sai erau bulbucati, dandu-mi impresia ca mai avea putin si putea izbucni in lacrimi.
- Vin si eu. Rostise incet, dar hotarat.
Imi daduse un pupic timid pe obraz, uimindu-ma. Strify m-a atins? Parca acum cateva clipe eram animalul. Ce poate sa-l tulbure asa mult pe blond incat sa vina cu mine, sa ma atinga si mai mult... sa-l streseze atat. Imi dadea impresia ca nu e el in momentul de fata. Nu e blondul galagios pe care-l stiu. Pornisem inainte cu Strif' pe urmele mele, iar in scurt timp ajunsesem in statia cu taxiuri. Ne urcasem in primul ce era parcat destul de aproape si pornisem. Nu mai este mult, doar putin timp si aveam sa fiu din nou pe motor... doar gandul asta ma face sa 'zbor' uitand de tot si toate, dar in aceelasi timp tot acest gand ma infioara. Nu mai vreau sa-mi petrec timpul pe patul de spital, nu mai vreau sa fiu in locul acela intunecat.
Peisajele ce ni le ofereau geamurile masinii se vedeau sters, cel putin in imaginea mea, poate din cauza vitezei...
Ajunsesem la destinatie. Ii platisem barbatului, coborand rapid din masina, indreptandu-ma spre garajul hotelului. Incepusem sa fug, sa tremur si simteam cum adrenalina creste in mine, desi nu faceam nimic special. Si, ajuns acolo, am vazut. Iubitul meu motor statea asa singur, incat l-am imbratisat.
- Mi-ai lipsit, tigrule. Am soptit.
Dorisem sa ma urc si sa dau o tura.
- Yu. Vocea sa sparta imi atrase atentia. Ce e cu el de se afla intr-o astfel de stare? Adica da, imi place sa-l enervez si totusi urasc, cand e intr-o stare de spirit proasta din cauza altcuiva. Am inclinat din cap, in semn ca-l ascult. Isi intredeschise buzele, dar nici un cuvant nu iesea de acolo. Parea asa de distrus, blocat de-a dreptul.
Apropiindu-se de mine tot mai mult, mi-am dat seama de frica din ochi sai.
Imi ridicase chipul cu doua degete, presandu-si buzele de ale mele, facandu-si loc, cu limba in lacasul meu umed. I-am facut jocul, dar am ramas prostit. Sigur e ceva grav daca Strif' face asta neobligat de mine. Limba lui se freca de a mea intr-un mod jucaus si pasional, insa nu durase destul de mult caci rupsese sarutul. Ma luase in brate protector, afundandu-si chipul in scorbura gatului meu, soptindu-mi:
- Nu mai vreau sa te pierd...
In momentul acela am zambit, luandu-l si eu in brate la randul meu.






Scuze de capitol scurt, ma revansez data viitoare ^.^
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)