Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Efemeritatea artei

#31
WOW...Ce capitol.M-a lasat fara cuvinte.De la inceput nu mi-a placut de Leon,eram sigura ca e un nenorocit,si asta s-a demonstrat prin faptul ca l-a batut pe Eric.Josh m-a enervat foarte mult caci dupa ce Eric l-a respins ,s-a facut nevazut,eu cred ca daca il iubea ramanea acolo si insista sau macar venea a doua zi,dar el nu...Am ramas socat cand am vazut ca Eduard a fost ce care l-a ajutat pe bietul Eric care era plin de vanatai.A inceput sa-mi placa de Eduard(pe langa faptul ca are ochii verzi este si mult mai bun decat as fi crezut).Cred ca Eduard este cel care il iubeste cu adevarat pe Eric,si mi-ar placea sa fie impreuna pana la sfarsit.Sunt curioasa ce o sa se inamplecand o sa afle Josh ca fratele sau il place pe cel pe care, spune el, incepuse sa-l iubeasca.Debea astept urmatorul capitol,spor la scris si te felicit pentru acest fic.P.S:scuze ca nu am comentat mai devreme.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#32
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#33
Golul este acolo, pentru tine, ca s?-l umplii.
Sa umpli. Tu (sa) umpli.

Nu-?i f? griji, m? asigur?, citindu-mi parc? gandurile.
Nu-ti face griji. Imperativul negativ se formeaza cu "nu" si infinitivul verbului: nu astepta! (nu, nu asteapta!), nu spune! (nu, nu spui!), nu te uita! (nu, nu uita-te!).

M? ridicai ?i-l privi ducandu-se dup? o can? cu ceai.
Eu (il) privii. In schimb, el (il) privi.

Melodiile sunt cele care trebuiesc a avea o semnifica?ie pentru ceilal?i.
"A trebui" e verb unipersonal, iar la indicativ prezent are o singura forma: eu/tu/el/noi/voi/ei trebuie.

am o persoan? c?ruia s? i le dedic
Persoana careia. "Caruia" e forma pentru masculin, or "persoana" e de gen feminin.

Spor la scris!

#34
Uuuaaa.... ma dai gata cu fiecare fraza de la inceput si wow la partea de sfarsit. Hmm pur si simplu iubesc felul tau de a scrie si foarte mult chimia dintre cei doi. Eric...esti un scump. Ce dragut ca acum il vrea. Ceea ce spunea despre el inainte sa-l cunoasca, cat de cat erau pur si simplu doar niste cuvinte care nu aveau nici o semnificatie. Asta era teama de a-l cunoaste. Cred. Sper ca am dreptate.
In fine. Mi s-a parut foarte dulce momentul cand Eduard a inceput sa cante si lui Eric ia placut. Foarte dragut. Si, nu? Ca vreau next-ul cat mai repede, da?...Da?...;)) Vreau sa stiu daca ii va deranja cineva momentul ''eroic'' celor doi :))
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#35
Frumos capitol.Mi-a placut la nebunie.Sincer, daca Eric nu se va indragosti mai repede de Eduard,i-o voi lua eu inainte.Ma bucur ca Eduard este asa, si nu un badaran cum credeam ca este la inceput.Eric este simpatic si mi se pare un pic naiv(deoarece s-a sarutat cu Josh, apoi cu Leon).Sper in continuare ca vor ramanae impreuna si sincer,daca ar ramane Eric cu Eduard ar fi si putin amuzant(spun asta deoarece imi vine in minte proverbul:'Cand doi se cearta al treilea castiga";si in mod sigur ma refer la Josh si Leon),dar pot sa spun ca se potrivesc.Sunt sigura ca Leon nu-l va lasa in pace pe Eric si cred ca-i va face multe probleme,la fel si Josh daca va afla ca Eric si Eduard sunt un cuplu.Debea astept continuarea si spor la scris.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#36
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#37

#38
Capitol nou!!!Imi place capitolul la nebunie.De greseli de tastare nu prea imi pasa,nu prea le dau ,de obicei,importanta.Mi se pare mie sau Eduard este un pic prea protectiv cu Eric,asta ma face sa ma gandesc ca poate are motivele lui si care sunt acelea.Sunt curioasa de ce s-a panicat cand Eric a vrut sa mearga acasa la el si de ce i-a ascuns lui Eric faptul ca Josh l-a sunat si a preferat sa il minta.Cred ca Eric s-a suparat ca Eduard nu i-a zis si cei doi probabil se vor certa din cauza asta.Sper doar ca vor ramane impreuna ,caci se potrivesc,dupa parerea mea.Debea astept continuarea si spor la scris!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#39
hey! Am ajuns in sfarsit la noul capitol. Bine, am reusit sa-l citesc de pe telefon, iar acum imi fac prezenta^^. Hmmm putin cam ciudata obsesia lui Eduard, sa-l tina legat de el. Acum asta este firea lui, calda, lipicioasa:)). Uuu, au avut si momentul lor ''eroic'', interesant. Eric, mi s-a parut ca l-a uitat prea repede pe Josh, nu spun ca ar fi prima dragoste sau faptul ca il iubeste, dar speram sa-i lipseasca, macar putin prezenta lui rece.Este bine si asa, macar prin anumite segvente isi aminteste de el.
Acum cu minciuna, presupun ca Eduard avea tot dreptul sa nu-i spuna, in primul rand ca-l va rani pe Eric si in al doilea era o problema ce trebuiau s-o rezolve ei; asta daca era una. Bine, minciuna este minciuna, nu ai cum sa negi, insa spera ca Eric sa nu se supere.
Si cam asta este, spor la tastat *hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#40
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)