Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Blue Blood

#51
Heyya! pupic Uite-ma si pe mine aici cu discursul meu mic. Sa trecem la treaba!
Shaan e viclean si destept. Hmm.. mi-am schimbat parerea despre el, incepe sa-mi placa deja 21 Stiu am inebunit 10 Akio, Akio, ce faci mama? Putina demnitate! Frica ca frica, dar nici asa T_T ascunde-o! Asa ii arati ca el poate profita in orice moment de tine! 21 Nu ca n-ar putea 4
Imi place intorsatura asta. Ma gandesc oare...ce decizie v-a lua micutul? 39 Am o presimtire ca o sa aleaga a doua varianta.
Deci, Kimera, ai un talent inascut! 8 De unde iti vin ideile astea interesante? 106 Secretul tau!
Multuu' mult ca m-ai anuntat! Excelent capitolul, acum o sa stau ca pe jar pana la urmatorul capitol! >.<""" Abia astept, pupici !!
Nu cred ca mai este nevoie sa readuc aminte, dar anunta-ma cand aduci nextul. Smile Bye!
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#52
Waw! Extraordinara actinea! Abea astept sa mai postezi..sper sa il duci pana la capat. Imi palc foarte mult personajele insa sper sa se infiripe ceva intre cineva pana la urma 17 Oricum spor la scris in continuare! Kiss pupic
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#53
Well, scuati-mi lenea imbecila pentru intrziere si nu dati cu rosii in mine pentru capitol... Sper sa nu intarzii cu alalalt asa de mult ca si cu asta, avand in vedere ca am o surpriza pentru voi... Well, lectura placuta!

Capitolul 14

Ma holbam inapt sa scot vreun sunet la vampirul ce astepta calm raspunsul meu decisiv. In capul meu era o adevarata tornada, primisem enorm de multe informatii, eu fiind incapabil sa le judec, sa le discern. Imi cerea sa aleg dintre ei, insa amandoi ma speriau; era mai bine daca era si a treia varianta, aia de a nu alege pe nimeni. Cu glasul tremurand, am cerut, incercand sa par cat de cat calm:
- Shaan, crezi... Crezi ca imi poti da ceva timp?
Vampirul nu parea foarte incantat de raspuns, dar trebuia sa inteleaga faptul ca eu nu pot sa aleg atat de repede, nu aveam nimic ce sa ma convinga de toate lucrurile si chiar daca il credeam, asta nu schimba faptul ca ma temeam de el.
- Fie, iti voi acorda timp. Anunt-o pe Anette cand te-ai decis. Totusi, daca suflii ceva lordului te asigur ca dreptul tau la alegeri va fi luat, iar atunci te iau cu mine cu forta. Ne-am inteles, Akio?
- D... Da. Am raspuns cat de cat calm, inghitind in sec. Nu-mi placea deloc felul sau de a actiona, insa strategia-i de sarpe il scotea din probleme, asa ca poate era de inteles.
M-am ridicat de pe fotoliu cand micuta vrajitoare intrase in camera. Parea sa stie ce are de facut si fara ca vampirul sa-i mai dea vreun ordin. Daca nu ma inselam, puteam sa jur ca ascultase la usa conversatia, alta metoda de a afla tot nu gaseam. Era totusi posibil si sa fie telepatica, dar nu mi se parea chiar o idee de luat in considerare.
- Atunci, Akio, urmeaza-ma.
Zambetul ei usor batjocoritor, asemanator cu al lui Shaan, nu ii disparuse de pe chip- trebuia sa recunosc ca era la fel de enervanta ca si stapanul ei. Doar ca nu la fel de ingrozitoare si terifianta, fapt de care ma bucuram. Iesisem din casuta aceea, pasind in urma Anettei, straduindu-ma sa nu ma impiedic in vreo buturuga sau piatra mai mare. O credeam in stare sa ma lase in urma, iar eu fix de asta nu aveam nevoie. Incercam sa realizez unde ma aflu, dar totul imi parea necunoscut si era pur si simplu acelasi peisaj oriunde- la ce ma asteptam, pana la urma era o padure nu o expozitie de pictura. Ma lovisem de Anette, in momentul cand aceasta se oprise brusc, intorcandu-se spre mine. Am facut cativa pasi in spate privind-o intrebator. Nu mai aveam mult pana la castel asa ca nu intelegeam de ce se oprise.
- Asculta aici, print de doi bani! Daca ai de gand sa-i incurci planurile lui Shaan-sama o sa te transez!
Am privit-o mirat neasteptandu-ma la asa replica din partea ei. Mi se parea mie sau cam toate vrajitoarele erau obsedate de vampirul pe care il slujeau? Fata asta imi aducea aminte de Yuna in primele zile cand vorbisem cu ea. Era total obsedata de Lordul Brian si orice subiect de discutie as fi incercat sa deschid ajungea la maretul si adoratul ei Lord.
- N-am sa-i spun nimic lui Brian daca asta te preseaza, Shaan e in siguranta.
- Nu vorbeam despre asta! Oricum daca incercai ceva numai liber nu vei mai fi. Vorbeam de faptul ca acest timp de gandire ar fi cazul sa se incheie cu o alegere favorabila lui Shaan-sama.
- El mi-a dat dreptul de a alege, tu de ce incerci sa mi-l iei? Am intrebat toal confuz cand i-am auzit vorbele micutei vrajitoare.
- Esti asa un prost. Voi face orice ca lui Shaan-sama sa-i fie bine, voi calca pe oricine in picioare si voi omori oricate persoane va fi nevoie. In momentul de fata esti o mica piedica, de aceea ma voi asigura ca vei fi eliminat de pe acea pozitie.
- Sa zicem ca am inteles.
Am pasit in continuare spre castel, nelasand-o pe Anette sa o mai ia in fata de data asta. Semana foarte tare cu stapanul ei: un sarpe ce isi vede propriul interes si face orice sa il obtina. In cazul de fata singurul scop al vrajitoarei era fericire lui Shaan- cum am mai spus, obsedata.
Am hotarat sa-mi indrum pasii catre biblioteca, era cel mai linistit loc din tot castelul unde nu prea ajungea nimeni niciodata, nici servitorii, nici micutele diabolice obsedate de vampirii blonzi insetati de sange si razbunare. Am ales o carte la intamplare, una care sa mi se para neatinsa. Citisem mai mult de jumatate din biblioteca asta, in curand nu voi mai avea nimic nou si atunci poate ca voi realua cartile de la capat. Ma asezasem la una din mese, avand grija cu copertile ce pareau fragile si am deshis cartea, incepand sa citesc linistit. Am auzit picaturi de ploaie ce bateau in geamuri, fapt ce imi atrasese atentia de la citit pentru scurt moment. Se parea ca in ultimul timp ploua mai des ca de obicei. Mi-am intors chipul din nou catre file, trecand printre cuvinte la pasajele ce mi se pareau plictisitoare. Ori nu aveam eu dispozitia necesara, ori cartea se incadra dupa vesnicul tipar al oricarei drame. Facusem o alegere proasta ca de obicei; eram obisnuit sa gasesc greu ceva captivant. Am auzit un ras, lucru ce imi atrasese atentia. Nu se auzea din biblioteca, atunci de unde? Abia dupa ce imi pusesem intrebarea am realizat o usa de mahon, frumos decorata ce nu era la mare distanta de mine. Cel care radea parea sa fie Brian, probabil avea o discutie cu cineva. Cat de nepoliticos era sa trag cu urechea chiar si din greseala! Am inchis cartea, ridicandu-ma de la masa cu scopul de a pleca de acolo, insa urechile mi-au auzit ceva ce ma facuse inapt de a misca pentru ceva timp:
- El este printul, ultimul din familia regala ce a mai ramas, unicul descendent. Ia-l si omoara-l si fa in asa fel incat sa nu lasi urme dupa tine.
Am simtit ca ma sufoc mai rau decat la intalnirea mea cu Shaan. Era vocea lui Brian, eram atat de sigur de lucrul asta, nu putea fi combatut. De ce? De ce ar spune el asa ceva? Nu sustinea ca tine la mine? Ca ma va proteja? Nu... Era imposibil. Si totusi, Shaan ma avertizase in legatura cu el. Era posibil ca Lordul sa joace teatru? Sa fi ramas acelasi asasin fara sentimente din noaptea cand parintii mei au murit? Am simtit lacrimi ce imi brazdau obrazul, eu ramanand fara aer, iar o durere inimaginabila facandu-si prezenta in pieptul meu. Incepusem sa tremur, iar cartea imi parasise mainile, atingand podeaua cu un sunet scurt si rasunator. Totul se cufundase in liniste mai apoi, doar picaturile de ploaie lovind brutal sticla mai putand fi auzite ca un mic ecou de urechile mele ce refuzau sa mai perceapa vreun mesaj. Trupul era imun la orice comanda i-as fi dat, eu cazand in genunchi si lasand lacrimile suvoaie. Era o minciuna, trebuia sa fie o minciuna! Am auzit pasi in spatele meu, insa refuzasem sa ma misc; oricum eram prea socat pentru a o face.
- Ce mama naiba faci acolo, paiata de print?
Se pare ca era Anette. Am pufnit ironic, stergandu-mi lacrimile si am raspuns cu vocea ragusita de la plans:
- Plang, tu? Ma surprindea chiar si pe mine acel raspuns, insa chiar nu doream sa dau explicatii nimanui.
- Am venit sa aflu ce te-ai decis, desigur. Eu nu am rabdarea lui Shaan-sama.
Si esti mult mai incapatanata din cate observ, as fi raspuns, insa cu siguranta ma trezeam cu cine stie ce blestem aruncat asupra-mi- o credeam in stare. M-am ridicat de pe jos, picioarele inca tremurandu-mi usor si am raspuns:
- Aleg sa merg cu Shaan. Putem pleca cat mai repde? Am intrebat cu aceeasi voce ragusita, insa eram hotarat.
- Chiar acum putem merge. Brian este ocupat sa vorbeasca cu un alt vampir la momentul actual, asa ca e sansa perfecta, haide!
Am urmat-o pe Anette, fara sa zic nimic in plus. Urmasem culoarul imens din bilbioteca pana pe terasa exterioara. Asa cum ma asteptam, ploua destul de tare. M-am trezit de nicaieri cu o pelerina peste umeri si am realizat ca Anette era cea care adusese pelerine pentru mine si pentru ea de nicaieri- pana la urma era o vrajitoare. Ma imbracasem, punandu-mi gluga pe cap si pasind in ploaie.
- Va trebuii sa scapi de kimonoul ala cand vom ajunge undeva unde te vei putea schimba. Daca ramai cu chestiuta aia pe tine iti va fi greu sa te deplasezi oriunde.
- In regula. Am raspuns calm, continuand sa merg.
Am simtit mana Anettei ce se prinse de a mea facandu-ma sa o privesc socat. Aceasta imi returnase doar un mic zambet de sub pelerina, continuand sa mearga. Am facut la fel, amandoi pierzandu-ne in ploaie si in vant, lasand in urma un castel impunator dominat de vampiri. Urmeaza sa vad in ce fel viata va mai vrea sa fiu plasat pe propria-i tabla...
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#54
Wow...ce capitol interesant!Totul a luat o intorsatura neasteptata.Credeam ca Brian va face tot posibilul ca Akio sa fie in siguranta dar m-am inselat,inca sper ca a fost doar o farsa si ca Brian il va proteja pe Akio.Se pare ca Shaan a castigat ceva teren,acum ca Akio a ales sa fie de partea lui ,pun pariu ca lucrurile ce se vor petrece vor fi foarte interesante.As vrea sa ii vad fata lui Brian cand va afla.In fine ,am spus cam multe(curiozitatea si interesul fata de poveste sunt de vina) si cred ca te-am plictisit (uneori am gura cam mare),deci spor la scris si bafta in continuare.Astept cu nerabdare next-ul!P.S:Ador cum scrii!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#55
Deci e magnific. Mi-ai taiat respiratia. Esti geniala!!! Bietul Print. Brian e atat de rau. Nu-mi mai place de el. Dar nici Shaan...Nu-mi inspira deloc incredere. Oare cu cine il vei mai cupla pe print? Poate apare un personaj nou, ceea ce sper din suflet. Abia astept sa vad ce surprize mai scoti din cutiuta.
Spor la scris ^^
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#56
Cred ca am fost destul de explicita: Brian e un tip bun! Nu are cum sa fie ala rau. Vorbeste prostii, a fost drogat, a fost amenintat cu violul! In niciun caz nu il vrea pe Akio mort. -.- Nu stii ce vorbesti...
Shaan, pleaca. Ma enerveaza personajul asta din ce in ce mai mult. Dupa ce ca il manipuleaza pe Akio ca un sarpe tampit ce e... grr Uraaaatuuuul! Nu imi place!
Akio, mama, pe cine iubesti tu mai mult? Pe vrajitoarea obsedata de te-ai dus cu ea? Si, sincer, mie mi se pare ca Anette e mai obsedata de Akio decat de Shaan. -.-" Ia laba, molusca! Dar mi-a placut cum a reactionat Akio; chiar conteaza Brian pentru micut. 108 De aia vor fi impreunaaaa~ Mumosii lu' mama~ :X
Acum... Dupa ce m-ai facut curioasa * placere sadica pentru tine, stiu *, sper ca nu stai treizeci de ani sa postezi capitolul ala. Jur ca il chem pe Hannibal daca faci asa ceva! Jur. Solemn, chiar. Formez numarul. Ai inteles? ^^ Bine, scumpete~ ^^
In incheiere spun ca: esti un idiot, Shaan, si te voi ura tot restul vietii, pana ajung in Iad si il fac pe nenea ala rau sa te cheme la ceai... si ca iti urez spor la scris in continuare. ^^ Si sa nu ne mai tii pe jar atat~ pupic
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#57
Uuuuu. Ajung si eu intr-un final cu un comentariu la ficul asta demetial! Primul lucru pe care vreau sa-l spun este adresat vampirului Brian. Nu m-am asteptat la asa ceva din partea ta! Caaah. Chiar nu m-am asteptat la asa ceva din partea lui, serios O.O pana si eu am crezut ca il iubeste pe micutul Akio, si totusi, in acelasi timp putea fi o iluzie pusa la cale de Anette 39 desi nu prea cred. Eh, pana la urma tot cu Shaan-san ajungi Akio. Ai grija cu vampirul asta, sa nu fi tradat ca de Brian hug
A fost un capitol frumos din toate punctele de vedere iar greselile nici nu m-au interesat. Sa ma anunti si data viitoare. Ja nee~ Kissez
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#58
Inca Mmilk mai am ochii bulbucati O_O?! Ce sa intamplat? Totul a luat o intorsatura neasteptata si totusi eu ma asteptam 71 .
Nu ma stiu ce sa mai cred: Care e personajul rau: Brian sau Shaan? Sau amandoi? Myaoming
Hmm 39 Mchallange un moment de reculegere... Nu m-am hotarat inca, dar stiu ca urmatorul capitol va fi exploziv 21 . Sper ca de data asta sa nu mai intarzii asa mult, ca de nu Mfuuu .
Bye Bye pupic
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#59
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#60
Uuuwow!M-ai dat gata.Stiam *ei bine...poate doar o mica parte din mine,recunosc ca m-am indoit putin dar,in fine...* ca Brian nu ar ordona in vecii vecilor ca Akio sa fie omorat.Staim eu ca il iubeste ca pe ochii din cap,ba chiar mai mult.Asta da situaiei tensionata.Totul a devenit si mai complicat acum,e clar ca Akio s-a dat de partea gresita da baricadei din cauza neintelegerii acestea.Sper ca totul sa se rezolve repede iar Akio sa nu fie prea mult pus in pericol,nu imi vine sa cred cat de bine a jucat Shaan,pana si eu l-am crezut *nu total, dar l-am crezut*.Cred ca nu mai e nevoie sa mentionez cat de mult o urasc pe Anette,femeia aia e o scorpie.Imi pare foarte rau de Lily,si o admir extrem de mult pentru ca a avut puterea de a-l instiinta pe Brian despre toate intamplate chiar daca mai avea putin isi dadea ultima suflare.Anzel e un tip aaaa...interesant,pare de treabam si are un nume simpatic,sper ca va reusi sa stranga cati mai multi vampiri loiali pentru razboiul ce se apropie.Acum chiar ca debea astept sa citesc capitolul viitor,spor la scris.P.S: Mersi pentru traducerea cuvintelor.Wow...ce comm mare am sc,sper sa nu te plictiseasca. 4
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)