Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Why can't a girl fight with love???

#11
Vai, nu mai pot de ras.Foarte funny dialogul pe care l-au purtat cei doi(Chris and Tara).O da, uitasem intr-un comment sa spun ca o urasc pe mama lui Tara!!!!Uite am spus acum.Cum sa nu o intereseze????Sau ca regreta ca ea a adus-o la lectii de box, de karate...Ea a obligat-o!Vai ce ma enerveaza.Acum sa trecem la capitolul acesta.Nici o greseala nu am putut observa, nici una.Deci esti OK.Off, ma gandesc ca ar fi trebuit sa descrii acele saruturi, sau in principal sarutul pe care Tara i l-a dat lui Chris, adica cum se simtea el....nu stiu daca trebuia dar in fine, am spus si eu.
Sunt curioasa ce fel de treaba au.Cum isi permite maicasa sa ii strice vacanta Tarei????????Sper sa fie ceva important si interesant de merita ca vacanta fetei sa fie stricata.
Astept continuarea, succes si multa multa inspiratie!

#12
Ok denisa, mersi pt comment...Acum sa te lamuresc putin, pentru ca ai inteles gresit o chestie.
Citat:Sunt curioasa ce fel de treaba au.Cum isi permite maicasa sa ii strice vacanta Tarei????????Sper sa fie ceva important si interesant de merita ca vacanta fetei sa fie stricata.

[-x Nu maicasa i strica vacanta, ci altcineva :biggrin: Intr-adevar e si ea partasa la chestia asta, astfel incat tara ramane fara nici o optiune, si nu-i ramane decat sa accepte :-"
Dar asta vei afla capitolul viitor :P

Citat:Off, ma gandesc ca ar fi trebuit sa descrii acele saruturi, sau in principal sarutul pe care Tara i l-a dat lui Chris, adica cum se simtea el....nu stiu daca trebuia dar in fine, am spus si eu.
Eeh, my appologies :sleep: Sarutul nu a fost de genul french kiss in orice caz :lol: Cat despre sentimentele lui Chris...capitolul viitor! ::p:

#13
Sa nu-mi spui ca acel cineva e chiar Chris.Prima data cand am vazut ca ultimul mesaj e de catre tine ma si mirasem, crezusem ca ai pus continuarea.Firar ce asi fi vrut sa fie adevarat.Si cred ca te-ai dat de gol cand ai spus sau scris:,,Cat despre sentimentele lui Chris...capitolul viitor! 001_tt2" asta inseamna ca el ii strica vacanta.Oricum nu trebuie sa comentez pentru ca va trebui sa vad daca chiar el e.
Multumesc pentru lamurire.Astept continuarea cu nerabdare sa vad cine e stricatorul/stricatoarea vacantei Tarei.Spor la scris si multa multa inspiratie!

#14
Ok, new chapter :-" Denisa, scuze, insa sentimentele lui Chris nu le vei afla decat peste 2 capitole....My bad...

Partea a 3-a:

-Nimic, nimic! O sa afli tu cand ajungem acasa. Asta-seara dorm la tine! Hai odata!
Tara nu mai insista pe tema aceasta, caci avea incredere in Misa ca va afla totul cand vor ajunge acasa. Misa era cea mai buna prietena a sa, nu o mintise niciodata, asa ca avea incredere in ea. Dar roscata nu se simtea bine ascunzandu-i fetei tot ce se intamplase intre ea si Chris,faptul ca in urma cu doua seri lesinase si faptul ca bluza de pe ea era a lui, asa ca ii spuse brunetei totul cu lux de amanunte. Misa era singurul spirijin pe care il mai avea, si nu vroia sa o piarda dintr-o prostie. Desi era firesc pt ele sa se certe mereu din prostii, stiau cand sa se opreasca si sa se impace, deoarece prietenia lor era unica. Amandoua isi pretuiau prietenia foarte mult, punand-o mai presus de mandrie, mai presus de minciuni, mai presus de... orice! Nici una nu era dispusa sa renunte la cealalta, deoarece prietenia lor era singurul lucru care le mai facea sa se trezeasca dis-de-dimineata si sa zambeasca.
Bruneta nu insista pe tema "Chris" caci o preocupa mai mult starea de sanatate a prietenei sale, si oricum avea sa o interogheze acasa, dupa ce totul se va rezolva. Din cate ii povestise aceasta, se putea deduce usor ca tanara nu avea o alimentatie corecta. Defapt, inca din copilarie aceasta nu manca prea bine, si intotdeauna antrenandu-se, nu era deloc sanatos pentru ea, niciodata nu fusese. Fiind ingrijorata pentru ea, Misa ii propuse ca sa mearga sa faca cumparaturi pentru cina, caci daca oricum ele isi vor gati cina,macar sa gateasca ceva gustos! (atat parintii Tarei cat si parintii Misei fiind ocupati cu munca, cele doua fete mancau mai mereu impreuna)
Intrara intr-un supermarket din apropierea casei, si odata cu cumparaturile, incepura si certurile. Tara nu vroia sa-si piarda timpul cu asemenea lucruri ca prepararea mancarii si cumparaturi pentru cina, in opinia ei era o totala pierdere de timp, dar pentru Misa nu! Misa cumpara carne, legume, fructe cat pentru o luna intreaga, si la fiecare raft se oprea sa vada produsele. Tara mergea pe langa ea carand caruciorul, care devenea din ce in ce mai plin cu bunatati, totodata si din ce in ce mai greu. In opinia acesteia( a Tarei ), produsele fast-food acompaniate de o Coca-Cola erau cele mai bune! Erau gata preparate, iar timpul alocat unei mese nu era mai mare de 10 minute. Dar cum "mama" Misa se facea ca nu o aude pe roscata de cate ori ii zicea sa mearga sa manance undeva in oras, pana si o supa la plic devenea mai mult decat suficienta
Dupa ca facura turul supermarketului de vreo 3 ori, si dupa ce in carucior nu mai incapea nimic, Misa incuviinta sa mearga la casa sa plateasca. Vanzatoarea se uita destul de ciudat la cele doua fete, lucru ce o enerva pe Tara la culme.
-S-a intamplat ceva?! spuse roscata destul de iritata
-Aah, ma scuzati, insa ati cumparat destul de multe! Probabil ca va trimis mama voastra la cumparaturi pentru cina!
-Mama...noastra?! inganara fetele in cor, abia mai putand vorbi de uimire
-Da! Mi-am dat seama ca sunteti surori de cum a-ti intrat! Cu toate ca aratati cu totul diferit, se poate observa usor ca sunteti surori. V-ati certat cam la fiecare lucru pe care l-ati cumparat, insa se observa ca tineti foarte mult una la cealalta. Sunteti foarte apropiate! Ca doua surori!
-Multumim...dar stiti, noi nu suntem surori. Si deasemenea, acestea nu sunt cumparaturi de cina pe care le-am facut pentru mama mea sau pentru mama ei. Sunt cumparaturile noastre1 Noi ne gatim singure cina!
-Mai, mai, se pare ca aveti niste familii destul de ocupate. Cu toate ca nu sunteti surori, legatura voastra este mai puternica decat chemarea sangelui, si acest lucru se poate observa usor. Tineti foarte mult una la cealalta, si aveti o prietenie foarte frumoasa!
-Multumim!
Dupa ce fetele ajunsera cu acasa cu cele 1000 de sacose ( dintre care 999 dintre ele le-a carat Tara *extremely evil smile* ) , Misa se duse in bucatarie incepand sa caute in cartea de bucate cateva retete ( cateva mai multe...) Tara nu apuca sa faca doi pasi in casa caci un miorlaici mic aparu in fata ei, cerandu-si insistent drepturile la o masa decenta. (in ultimele zile Tara a fost destul de ocupata, deci Bijou nu prea avusese parte de cele 3 mese zilnice) Fata se duse in bucatarie si dadu pisicii mancare si apa, alintand-o repetat pentru ca aceasta sa o ierte. Insa micuta nu avu parte de prea multe alinturi, deoarece telefonul incepu sa sune, iar stapana sa se duse sa raspunda.
-Alo?
-Tara, pe unde umblii?!Ti-am lasat n mesaje pe telefon! De ce nu ai raspuns?! Ti-am zis sa ma suni!
-M-mark?! Esti chiar tu?
-Da sis' sunt chiar eu! Fratiorul tau iubit! spuse baiatul incercand sa o maguleasca cat mai mult
-NIci chiar asa de iubit...spuse fata incercand sa-l tachineze putin
-OK,sa trecem la subiect deoarece cred ca Misa ti-a spus tot deja...esti de acord???
-Ahem...cu ce sa fiu de acord? Stai s-o chem pe Misa sa-mi explice...
-E cu tine? Excelent! Da pe speaker ca vreau sa vorbesc cu amandoua!
-Ok, suntem amandoua aici...Deci imi explica si mie cineva ce se intampla aici?!
-Ahem... Deci surioarele mele dragi: imi face deosebita placere de a va invita saptamana aceasta la mine, pentru a-mi putea finaliza in sfarsit munca. Am nevoie de voi doua pentru a purta hainele create de mine intr-un concurs care va avea loc miercuri. Marele premiu consta intr-o suma de bani,sansa de a deveni pentru un an ucenicul marelui designer John Cole, si in plus, vom putea urmari din culise prezentarea lui de moda care va avea loc vineri! Mama a cumparat deja bilete de tren pentru duminica. Veti lua trenul de 8 si probabil ca pe la amiaza veti fi aici!
-Wow, wow, stop! Adica tu vrei sa-ti fim modele?! Vrei sa-mi petrec vacanta defiland pe o pasarela?! Dupa ce ca am o saptamana libera sunt obligata sa mi-o petrec in cel mai oribil mod prosibil! Misa, nu-mi vine sa cred ca ai luat parte la asa ceva...
-...
-Hei, hei, sis'! E o sansa importanta pentru mine! Crede-ma ca daca as avea banii disponibili pentru a plati doua modele incepatoare as face-o! In plus, nu e numai o sansa pentru mine pentru mine, ci si pentru voi! Asa ca ar trebui sa-mi fi recunoscatoare ca m-am gandit la voi doua...
-In primul rand, chiar tu ai zis ca nu ai bani pentru a plati niste fete sa-ti poarte hainele, deci nu te mai da atat de important! In al doilea rand, de ce nu i-ai cerut mamei bani?! Doar tu esti adoratul ei fiu, unicul copil pe care l-a iubit vreodata!
-Tara! NU vorbi asa...sti bine ca mama ne iubeste pe amandoi...In plus, eu chiar am nevoie de ajutorul vostru!Sunteti amandoua extrem de frumoase, slabe, inalte, plus ca stiu ca mama v-a dus candva la niste cursuri de modelling! Va rog, ajutati-va fratiorul si daca vom castiga promit ca nu veti uita saptamana asta niciodata!
-Mda...daca Misa e de acord, banuiesc ca nu pot face altceva decat sa accept...
-Multumesc, sis'! Promit ca nu o sa regretati! Trebuie sa ma apuc de munca, asa ca o sa inchid! Va iubesc! spuse entuziasmat baiatul inainte sa-i inchida surioarei lui telefonul in nas.
-Mda...se pare ca saptamana asta avem de lucru...Cu siguranta nu o voi uita niciodata...mormai aceasta


Astept critici, pareri, sfaturi etc.

#15
Wow, stai putin: MODELE?????Wow, si pun pariu ca Chris se va afla si el pe acolo sa o vada pe Tara in actiune.Ma intreb cum se va descurca pe scena, ce haine adica ce creatii vor purta.Curiozitate si iar curiozitate.Deci fratiso este stricatorul, vai ce m-am inselat.Greseli de tastare nu am vazut, esti ok pune imediat continuarea.Nu mai pot astepta.
Spor la scris si multa multa inspiratie!

#16
Continuarea:

-Tara, hai sa ma ajuti cu masa! vorbi in sfarsit bruneta care pana acum tacuse mormant
-...
Cele doua fete se apucara de gatit, insa fara tragere de inima. Cu toate ca nici Misei nu prea ii placea sa gateasca, era foarte priceputa, si pentru ca de data asta o facea special pentru amica sa, totul ii iesea de 100 de ori mai gustos. In timp ce Tara era la jumatatea curatarii cartofilor pentru mancare, surioara ei deja preparase aperitivele si cauta acum o reteta pentru desert. Cu toate ca roscata curata cartofii extrem de incet, deja se taiase la degete de cateva ori, dar inca nu realiza acest lucru. Ea continua sa curete cartofii la fel ca un robotel, mintea ei fiind total absenta.
-Taa-ra! Dute si fa un dus, cred ca esti obosita!
-Huh? spuse tanara care tocmai se trezi din starea de "robotel". (hihi, imi place cand o fac robotel *stupid childish smile*)
-Lasa cina in seama mea! Tu dute si fa un dus, schimba-te si dezinfecteaza-ti "rana" de pe gat! N-as vrea sa-ti ramana inca o cicatrice...
Roscata executa imediat comanda fara a spune nimic si se indrepta spre camera ei urcand agale scarile. Intra in camera sa si scoase din dulapul negru prosoape, haine de schimb cat si trusa de prim ajutor. Merse spre baie, asezandu-se in fata oglinzii si deschizand trusa de prim ajutor. Isi prinse parul la spate spre a putea curata cum trebuie muscatura pe care "i-o daruise" Chris. Insa rana care ii provoca atata durere era pe partea stanga a gatului, iar fata isi privea insistent partea dreapta a gatului, parte pe care se afla o cicatrice de mult uitata, ascunsa in timp de catre parul des si roscat al acesteia, par ce ar fi vrut sa protejeze pentru o eternitate acel semn, semn al iubirii.


13 Martie, cu 4 ani in urma...

-Tara, imi spui de ce m-ai chemat la ora asta si de ce a trebuit sa ne intalnim tocmai aici?!
-Ca sa-ti spun: LA MULTI ANI!
-Tara, chibi, cred ca lupta de azi ti-a daunat...Maine e ziua mea...
-Uita-te la ceas!
-12:01... ma uraste...
-Cine? Spune-mi si ii fac eu felul!
-Se spune ca atunci cand te uiti la ceas si este si un minut, persoana pe care o iubesti te uraste...
-Alex, idiot...niciodata nu te-as putea uri...
-Huh?! Ce te face sa fi atat de sigura ca te iubesc?! Poate iubesc pe altcineva...spuse blondutul incercand sa-si tachineze iubita
-Ha! Alex, incerci degeaba! Niciodata nu te-as putea uri, niciodata nu m-as putea supara pe tine, niciodata as putea uita, nici pe tine,nici iubirea mea...spuse fata care se inrosea din ce in ce mai mult la fata. Baiatul observa acest lucru si se apropie din ce in ce mai mult de ea. Ii dadu la o parte parul ce-i acoperea fata, si ii prinse buzele intr-un sarut pasional dorit de amandoi, un sarut care o lasa pe Tara fara aer...
-Urasc...c-cand imi faci...chestii deastea...spuse roscata abia mai putand vorbi dupa acel sarut
-Iubesc...cand se intampla sa ramai fara aer in timp ce te sarut, pentru ca asa stiu ca insa ma mai iubesti! spuse blondul zambind rautacios si coplesid-o in urmatoarea secunda cu o imbratisare
-A-alex....ma strangi prea tare...
-Inca putin....mai vreau sa-ti mai ascult inca putin inima care-ti bate cu atata putere...Inca putin...spuse baiatul imbratisand-o si mai tare, pana cand roscata nu se mai putu abtine si scoase un scancet de durere. Atunci el ii ridica capul de la piepul sau si ii dadu inca un sarut care o lasa pe micuta din nou fara aer.
Dupa toate acestea roscata fu luata pe sus si dusa la locul lor special din parc, sub acel copac in care el ii ceruse sa fie prietena lui. Se asezara sub copac, stand imbratisati si privind singurul martor al iubirii lor, cerul, care in acea seara alungase toti norii intr-un loc indepartat, spre a-si imparti comoara cu doi indragostiti, care la randul lor isi imparteau comoara cu el...Bolta cereasca parea mai frumoasa in acea noapte linistita, privita prin ochii unui indragostit. Stelele straluceau doar pentru ei, iar luna le veghea iubirea. Totul era invaluit in mireasma florilor de cires, in mireasma dragostei. Un peisaj atat de calm, un peisaj atat de primitor, atat de special...Un peisaj al dragostei!
In tot acest peisaj linistitor de mai, Tara statea la pieptul iubitului ei, privind nemarginitul cer si eternica luna, regina noptii. Lacrimi amare ii apareau in coltul ochilor, traversandu-i incet incet obrajii palizi. Plangea, caci umbra nefericirii se napustea din nou asupra sa, absorbind-o tot mai mult in intuneric. Plangea in tacere, deoarece nu vroia ca nefericirea sa sa-i umbreasca fericirea persoanei pe care o iubea cel mai mult in lumea asta. Nu vroia sa strice aceste momente atat de pretioase pentru amandoi, deoarece erau printre ultimele momente pe care le petreceau impreuna, insa cand se gandea ca el va pleca, lacrimile se napusteau asupra ochilor ei albastrii, inundandu-i obrajii. De cand aflase ca va pleca, nu putea sa nu aiba acele ganduri egoiste, nu putea sa nu planga, nu putea sa nu vrea sa plece cu el. Nu mai gandea corect, umbra nefericirii ii intuneca mintea, si o facea sa sufere pentru iubirea ce i-o purta. Vroia ca el sa ramana alaturi de ea, insa nu-i putea cere sa-si neglijeze studiile. Vroia sa plece cu el, insa nu-si putea abandona prietena. Vroia sa moara, caci o data cu ea dispareau si toate acele sentimente si toate acele ganduri, insa nu-si putea incalca juramantul...Cufundata in abisul negru al singuratatii, cauta neobosita lumina care ii va aduce linistea sufletului ei zbuciumat...
-Tara, pentru cat timp ai sa mai plangi asa? Ce se intampla? intreba baiatul cuprinzandu-i fata in palmele sale. Dar roscata... To be continued

#17
Oau...ce pot spune....am ramas chiar fara cuvinte.Imi place foarte mult...extraordinar de mult...Saracuta Tara....a suferit foarte mult.....Hmmm.....ma intreb ce se va mai intampla in continuare.Oare se va reintoarce Alex?Tara va ramane cu Chris?Si tot nu inteleg de la ce are semnul ala pe gat.Pe celalalt din partea dreapta......Huh...asta pot afla numai in episodul urmator,deci,succes la scris!

#18
Nuuuuuuuuuuuuuuu imi vine sa cccccccccrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeddddddddddd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Am ratat un capitol???????????????Eu am ratat unul??????????????Scuze scuze scuze scuze de intarziere.Biata Tara mai intai mama ei nu stiu, nu o iubeste apoi ii pleaca iubitul wow cat trebuie sa indure.Cred ca voi afla care e faza cu cicatricea de pe partea dreapta in capitolul urmator.Stiu sigur.Am vazut ca nu ai pus titlul capitolului.De ce?Descriere ai avut, exprimare de sentimente, tot.Deci totul e asa cum trebuie.Parca mi s-a parut scurt capitolul dar nu conteaza, e bun si asa.
Greseli de tastare nu am vazut.Asa ca ce sa o mai lungim?Astept continuarea.Spor la scris.
Si inca ceva: Imi pare rau, rau, rau de tot ca am ratat acest capitol.

#19
Am citit toate capitolele care au fost postate pana acum si pot sa spun ca ficul tau e super ,super tare.
Ai un stil special de a povesti.Nu ai greseli de tastare sau chestii de genu.Se vede ca acorzi multa atentie fiecarui capitol.
Despre poveste,pot spune decat ca o ador.Tara,Chris si Alex sunt personajele mele preferate.Bine si Misa este interesanta dar nu imi prea plac personajele timide.Astept sa vad cu cine va ramane Tara,si cum vor decurhe lucrurile.Astept urmatorul capitiol.Posteaza cat mai soon.Mor de nerabdare.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#20
Ok,am citit tot.... I sooo LOVE it!!! You're really good at this...
Scz ca nu l-am citit mai inainte T~T .
Damn, Tara owns...Alex Rocks.. and Chris is so damn cute >:0 ...
Deci pur si simplu ador ficul tau.Nu ai greseli de tastare sau de exprimare,si legi povestea intr-un mod absolut inedit.
Abia astept nextu,cat mai repede if posibile >:D< ja'



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Bleach] - Fight! Oh Jeez 2 3.191 22-04-2011, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Oh Jeez
  You can`t fight without getting hurt Dark Blue 6 4.635 07-12-2010, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Fight for mortal [SasuSaku+18] ellamanu 20 59.342 06-05-2010, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Just Smile
  Fight for love +18 ellamanu 8 15.020 17-12-2009, 02:16 PM
Ultimul răspuns: ^ToxicK kiD^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)