Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Where's the love?

#1
Asa... eu si Ayumi [Pikachu] ne-am decis sa facem un fic in colaborare de mult timp, dar a durat ceva cu titlu:)) Whatever... Eu voi povesti din perspectiva lui Sasuke [like usual si cum cred ca v-ati obisnuit deja] iar Ayumi din cea a Sakurei so... Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


Cap 1: Prima impresie

Sasuke:

Eram in garajul vilei in care locuiesc, stand pe vine si aplecat inainte, plictisit si strangand cu cheia de zor, o piulita. Combina, care se afla prin apropierea mea, era data tare si pe radio. Vocea masculina, placuta si vesela, ca la fiecare sfarsit de saptamana, anunta ca nici bine nu incepuse vacanta de vara, ca tinerii deja au luat cu asalt litoralul si statiunile de la munte. Abia asteptam inceputul lunii iulie ca eu si gasca sa mergem la mare ca in fiecare an. Planuisem vacanta asta inca de la Craciun. Aveam de gand ca la inceputul lunii sa ne urcam in masina spre destinatia plaja, insa pana atunci am decis sa muncim cateva saptamani sa avem bani de cheltuiala. De aceea am, gasit de lucru la un service auto, asa ca nu am intors spatele acestei oportunitati.

La radio incepusera sa sune hiturile verii, in timp ce eu tocmai terminasem de reparat motocicleta, care imi dadea de furca de ceva zile. M-am ridicat in picioare, am luat o carpa de langa combina si am inceput sa imi sterg mainile unsuroase de la uleiul motorului. Totul era asa de linsitit si de placut, pana cand trebuia sa asetept la asta din clipa in clipa, Itachi, fratele meu mai mare, izbi de perete usa care facea legatura de la vila in garaj si intra ca o furtuna. Cineva e foarte furiooos... ma intreb ce am mai facut de data asta.

-Sasuke, am nevoie urgenta de tine sa te duci la cel mai apropiat sexshop si sa imi iei niste lucruri, imi spuse el grabit si uitandu-se atent la ceva din mana lui.

Stop cadru! A spus cumva ce cred eu ca a spus?! Nu! Sigur ca nu, doar nu e asa de prost nu-i asa? L-am privit pentru un moment, cum el inca studia cu mare precizie acea hartie din mana lui, apoi m-a privit cu acei ochi nevinovati si cu zambetul acela de „Ai sa te duci nu?” Am ramas pur si simplu mut si socat. Mi-am deschis gura de uimire, inca uitandu-ma la el, apoi singurul lucru care am putut sa il mai fac a fost sa pufnesc intr-un ras isteric.

-Scuze Itachi, am avut impresia ca ai spus ca vrei sa ma duc pana la un sexshop, i-am spus linistit constientizand ca el glumea. La urma urmei de ce m-ar trimite pe mine, cand s-ar putea frumusel duce chiar el?
-Da chiar asta am spus! Chiar trebuie sa te duci si sa imi iei lucrurile de pe lista, ma intrerupse brusc, fluturandu-mi mai apoi o hartie in fata ochilor mei, cu cateva liniute si litere insirate negru pe alb.

Am smuls hartia din mana fratelui meu si am inceput sa citesc ce scria pe ea, crezand ca Itachi face misto de mine, insa cand am constatat ca acele lucruri de pe lista erau cat se poate de „necesare” lui mi-am dat seama ca nu e o gluma. Catuse cu puf roz, bici, vibra... oook, cred ca e cazul sa ma opresc. Mama! Tata! Sper din tot sufletul ca vedeti acuma la ce dracu` il duce mintea pe fiul vostru cel mare! Doamne, ce am facut sa merit un frate ca el?! M-am uitat ironic la hartie, apoi la Itachi, la hartie inapoi, si in final din nou la Itachi.

-Itachi, fratioare nu stiu cum sa iti spun mai simplu si mai rar ca sa inteleaga si creierasul tau... dar eu nu am pus si nici nu voi pune vreodata piciorul intr-un sexshop. Stii bine ca mama si tata imi spuneau ca eu sunt baiatul cuminte al familiei si chiar sunt, asa deci si prin urmare eu nu ma duc nicaieri.
-Uite cum sta treaba Sasuke, nu am chef sa iti ascult morala cu baiatu’ cuminte al familiei. De cand au murit mama si tata, adica acum un an eu am ramas seful casei ‘inteles? Asa ca miscati organismu’.
-Nici vorba! Nu am de gand sa ma duc! Am spus indignat punandu-mi mainile in san.
-Mda si mai stiu ca vei ramane virgin pana o dupa ce o sa te casatoresti, imi spuse el plecand din garaj.

In secunda doi am luat o sticla, nu stiu sigur cu ce era, si am azvarlit-o dupa Itachi. Acesta observa din timp gestul meu si scapase, inchizand bine usa dupa el. Sticla, care se izbise brutal de usa din lemn, improscase pe toata suprafata ei si putin pe perete, uleiul de motor, care acum se prelingea usor. Stiam eu ca nu pusesem capacul. Luate-ar dracu’ sa te ia Itachi! Las’ ca ne mai vedem noi. Am oftat adanc incercand sa ma calmez. In final m-am tarat pana la chiuveta micuta din garaj, am dat drumul la apa si mi-am spalat mainile. Stiam ca nu am alta solutie decat sa ma duc la nenorocitul ala de sexshop, doar pentru ca lui i se sculasera hormonii, si sa ii i-au ciudateniile alea, pe care unii le numesc „jucarii sexuale”. Si iata din nou, cum orgoliul meu nu poate sa stea deoparte. Pur si simplu nu imi sta in fire sa nu fac nimic. De cand ma stiu nu am fost in stare sa nu ajut oameni. Ceea ce vreau sa spun e ca atunci cand ma vezi pentru prima oara, zici ca sunt cel mai tare, insa cand ajungi sa ma cunosti mai bine, constatezi cu stupoare ca eu sunt cel mai tare... din parcarea goala.

Eu sunt „mieluselul” gastii si uneori, de cele mai multe ori, asta ma cam calca pe codita, dar pur si simplu nu pot sa ma schimb. Asa sunt eu, asa e firea mea, ceva mai sensibila decat ar trebui. De ce nu puteam sa fiu si eu altfel? De ce nu puteam sa fiu pofticios, sau mereu cu capul in nori, sau orice altceva? Nu! Eu trebuie sa fiu ala sensibil si milos, care nu prea stie sa zica nu, si care scoate pe gura o injuratura din an in pasti. Dar, bineinteles ca eu trebuia sa seman cu mama la caracter, parca nu se putea ca Itachi sa fie ala fricos, iar eu sa fac pe ala duru’ si apoi sa facem o incercare, sa vedem care pe care. Am oftat adanc, apoi am urcat pe motocicleta. Poate putin aer curat o sa ma faca sa ma simt mai bine si sa nu-mi mai plang atat de mila, plus ca e o ocazie sa vad cum merge motorul meu. Chiar daca mall-ul cu cel mai apropiat sexshop era la doi pasi, preferam sa nu merg pe jos.

Asa ca mi-am pus casca si am plecat. M-am oprit in fata mall-ului, am parcat in locul special amenajat si am intrat inauntru. Multimea de oameni era impanzita peste tot, in special amorezi care se giugiuleau la fiecare colt, iar muzica de pe fundal era o amestecatura din diferite parti si magazine, incat nu mai intelegeai nimic. Am urcat la etajul al doilea si in ochi mi-a sarit acel scris negru si mare cu niste buze alaturi, pe un fundal de un rosu aprins. O doamne nu pot sa cred ca fac asta! Imi ziceam in timp ce ma apropaim de el. Inainte sa intru m-am uitat in stranga si in dreapta ca un dement, ca nu cumva sa ma vada cineva cunoscut, fiindca daca s-ar intampla asa ceva, am pus-o. Am intrat grabit si m-am uitat ca un prost la tot ce era pe acolo, ca si cand as fi avut impresia ca am ajuns in alta lume. Micul spatiu amenajat dadea pe dinafara de tensiunea sexuala dinauntru, chiar daca nu mai era nimeni acolo. Culorile in contrast, rosu si negru, iti dadeau incarcau mai tare mintea cu fantezii, in timp ce parfumul greoi si mult prea dulce ma provoca greata. Bine Sasuke, ce ar fi sa te uiti in jos, sa ii dai lista fetei de la casa si apoi sa iti iei talpasita?!

La tejghea era o tanara fata cu parul roz ca o zambila prins in coada si ochii axati pe o revista. Avea acel aer impunator ca al unei stapane, fiind in acelasi timp criminala cu trasaturi fine si forme pline, indeajuns cat sa nu ma pot abtine la vise interzise cu tipa fatala. A depasit imaginatia, mi-a captat admiratia c-o rochita pan' la fund, fiind plina de mister, dar si vulgara ca un show erotic, parand lipsita de orice complex. Purta un maeu lung pana sub fese, in dungi albe si roz, pe deasdupra avand doar un tricou cu un umar, alb si cu imprimeu cu o inima. Doamne Sasuke, revino-ti, nu esti aici pentru... bunaciunea asta, ci ca sa intri rapid, sa cumperi tot de pe lista si sa iesi la fel de iute. Am tusit instinctiv, facand-o pe fata sa tresara si sa se uite la mine. Am scos din buzunar lista, fara sa scot vre-un cuvant si i-am dat-o tinerei. A despaturit-o si a inceput sa citeasca de pe ea, marindu-si ochii treptat. A vrut sa spuna ceva, dar am oprit-o.

-Uite ce e draguta, pastreazati comentariile pentru tine.
-Bi-ne, spuse ea nesigura. Dar trebuie sa ma duc in depozit sa iti aduc ce trebuie, continua indreptandu-se spre o usa.

Cand ajunse in dreptul ei, se opri fix cand era gata sa apuce clanta in mana. Isi intoarse privirea spre mine si incepu’ sa ma analizeze, din cap pana in picioare, foarte atenta si cu mare precizie sa nu ii scape vre-un detaliu, ca la raze X. Un zambet imens si pervers peste masura ii aparu’ pe chip.

-I-a spune-mi si mie tigrule. Nu ai vrea sa ma insotesti pana in spate? Oricum intru in pauza, ma intreba ea muscandu-si buza inferioara.
-I-a spune-mi si mie perversa mica ce esti, i-am intors-o foarte smecher si senzual, facand-o sa creada ca voi accepta oferta ei. Crezi ca imi vei aduce anu’ asta lucrurile alea? Chiar ma grabesc!

Auzind acestea, isi sterse instantaneu ranjetul acela, scoase un pufnet de indignare si se duse in spate. Peste cateva minute ini facu din nou aparitia tinand in mana o punga cu tot ce era pe lista. Am luat punga, am platiti apoi am luat-o la fuga, la propriu pana la motocicleta din parcare. Nici nu imi mai pusesem casca, plecasem direct. Am fost foarte usurat sa fiu din nou acasa, cu bine. Uite ca am facut-o si pe asta, cine ar fi crezut?! Am intrat in casa, si l-am gasit pe Itachi in bucutarie, desfacand cutia in care se afla un tort de ciocolota. Pe masa de alaturi se afla o sacosa cam transparenta prin care am putut observa un tub de frisca, sampanie cred... si alte cele. Ceva e suspect aici. Tort? Frosca? „Jucariile” care le-am cumparat? I-am dat punga lui Itachi, iar el mi-a multumit punand-o prin apropiere. Ma uitam la tort, dar nu scria nimic pe el. Am ridicat privirea spre fratele meu, apoi din nou la deliciul din ciocolata, apoi mi-a picat fisa.

-Se intoarce Konan nu? Am intrebat direct
-Defapt s-a intors de ieri, dar era prea obosita, asa ca azi ne vedem. Astea fiind spuse, zice el luand de pe scaun ghiozdanul meu si aruncandu-l spre mine, nu vreau sa te vad pe aici vre-o doua, trei zile. Sunt sigur ca ai la cine sa ramai peste noapte, asaca ne mai vedem fratioare.

Am iesit din casa si m-am uitat in gol. In ghiozdan aveam indesate doua tricouri si o pereche de blugi. Oare de ce trebuia sa ma astept la asta?


Poze:
Sasuke
Itachi [Ignoratil pe micutul Sasuke]
Tipa de la magazin
Cu ce era imbracata
Konan
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
Soo... here I am ^^

*clap* Ca o prima impresie, [ca doar asa se cere in cap asta, nu? :>] mi`a placut. Hai sa scriu si aici ce si cum ;)

(07-10-2011, 09:27 PM)^Ella^ A scris: -Sasuke, am nevoie urgenta de tine sa te duci la cel mai apropiat sexshop si sa imi iei niste lucruri

Oh, God, cu asta m`ai cucerit =)) deci asta m`a dat gata si asta a fost replica [virgula] care m`a facut sa citesc mai departe. Mi`a placut intregul dialog dar nu stau sa dau quote decat la o replica. Se subintelege restul :D

(07-10-2011, 09:27 PM)^Ella^ A scris: -I-a spune-mi si mie tigrule. Nu ai vrea sa ma insotesti pana in spate? Oricum intru in pauza, ma intreba ea muscandu-si buza inferioara.

OMFG: Sti uh, din nou, nu mai stau sa dau quote la tot dialogul, dar totusi tin neaparat sa dau quote unei replici care mi`a placut mai mult ca asta, asa ca take a look:

(07-10-2011, 09:27 PM)^Ella^ A scris: -I-a spune-mi si mie perversa mica ce esti, i-am intors-o foarte smecher si senzual, facand-o sa creada ca voi accepta oferta ei. Crezi ca imi vei aduce anu’ asta lucrurile alea? Chiar ma grabesc!

Bun, am sa incerc sa incetez din a mai cita pentru ca nu mai este nevoie :-? Ti`am aratat cam ce replici m`au cucerit :D Iar ca momente, mi`a placut la nebunie acela in care Sasuke a aruncat cu sticla sau acela in care Itachi a aruncat cu ghiozdanul dupa Sas`ke-kun :-? Anyway, hai sa trecem si la alte aspecte:

Descriere: Ca descriere te cunosc si din ficurile pe care le scri cu mine si tin sa precizez ca ti se potriveste de minune acest point of view (P.O.V., ma rog, am tinut sa spun pe larg). Inca din descriere realizez ca te axezi destul de frumos pe Sasu :-? Nu este ceva magnific, nu este ceva maret, nu este ceva ca lumea, este ceva de care ai nevoie. Ca sa ma exprim mai bine, este strictul necesar. Nu te complici cu descrieri prea grele, ci ti sa evidentiezi si sa descri cu mai multa umplutura lucrurile oarecum minore si le scoti in fata, si le faci sa danseze langa cele evidente deja. Asta imi place la modul tau de expunere / gandire :-?

Asezarea in pagina: Imi place ca ai inceput sa asezi rarefiat :) Chiar se observa diferenta. Acum capitolul se poate citi mai usor. Sper ca si coechipiera ta sa aiba un stil la fel de ordonat (o sa comentez si la ea imd ce posteaza si am sa ma axez si pe ea si perspectiva ei in curand :D)

Replicile si restul le`am numit mai sus.

Astept next, so.. spor la scris darlings :*
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#3
Mami! >;D< Hello, am ajuns si eu pe la ficul tau, as fi fost prima daca Miky nu mi-ar fi luat-o inainte ;-L. Replicile sunt pur si simplu penale <3 ador ca Sasuke sa fie micutul mielusel iar Sakura rea si perversa, plus ca ador cu ce era imbracata =p' vreau si euuu rochita si tricou dalaa!!! Yay! Sasuke ;> ce replica am crezut ca se ducee maai si faci hentai, daa nuuu, trebuia sa faca pe duru, mancal-ar mama sa il manance!
Ador ficusoru asta Ella <3 Te rog frumos sa aduci repejor next si sa ma anunti ;o3 Te/Va pup! ;*
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#4
Scumpa mea surioara te dai pe ficuri noi :> Iti multumesc ca mi-ai spus de acest nou fic. Stii doar cum incep, deci:
* Titlu si idee: Serios? O.o "fata din magazin" are caracterul lui Sasuke si nu pot sa cred ca scumpul brunet e asa cuminte -.- La ce bine arata in poza pe care ai pus-o nu as crede :)) De titlu nu am ce comenta pentru ca imi place. Sa stii ca e foarte interesanta ideea.

Descrierea si Actiune: pai avand in vedere ca nu prea sunt sentimente de descris o las mai moale. Dar am zis "prea" adica pierderea parintilor trebuie sa fie marcata in sufletul lui Sasuke asa ca aici puteai sa descrii putin si mai ales sa zici cum au murit; ca doar nu de flori de mar au dat coltu :]] Doar aici as fi preferat o descriere ca in rest e ok. Actiunea cumintica, nu fuge.

Dialogul si greselile: pai daca nu ai fi pus un "o" aiurea la inceput era foarte bine :P

Abia astept nextul. Banuiesc ca Ayumi va venit cu urmatorul capitol :> Va rog sa ma anuntati si pe mine. Pupici de la Rozisor :*
~ByE~
[Imagine: h8v.gif]
 

#5
Iaute ce`am gasit ! :-? Un fic nou...foarte interesaaant:-?
O spun direct : da ce mi`a placut cand Itachi la trimis pe Sasuke la...la magazinul ala neortodox:))
Si vad ca de data asta Sasuke a ala micut si sensibil:> Sh Saku e acuma Perverse:> He he...
Mama,mama sh faza din magazin...deja aveam tot felul de prostioare prin cap ! :-s Mai bine tac:))
Deci Sasuke...o sa plece sh o sa il lase pe perversul ala de Itachi cu Konan? :-w
Vai,vai vai...dar in fine,mor de curiozitate,si ma gandesc mereu...unde o sa se duca Sasuke?:-s Pe mine asta ma macina=))
Asaaa..deabia astept next \:D/ sa vina repede,repede... :o3
Multa inspiratie si spor la scris :*
Bye!
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<


#6
Hello! Vreau sa iti spun ca desii nu il prea agreez pe Itachi(scz fanilor dupa el) este foarte tare. Adica Sasuke ala cuminte, Sakura? ce naiba cauta intr-un sexshop?:O WTF??? Ideea mi se pare tare originala, descrierea a cam lipsit desii a fost pe aici pe acolo, naratiunea a fost cam grabita, ceva gen "acum repera motocicleta apoi se duce la mall apoi vb ceva cu Sakura apoi il da fratisu afar din casa, nici macar nu stiu cu ce erau ei imbracati poate decat Sakura, si cam atat sau peisajul din jurul lui cand mergea pe motocicleta chiar daca ai spus ca e un drum foarte scurt, sincer mie imi place cand cineva descrie pana si ce magneti sunt pe frigider sincer:)):">" ma gandeam ca puteai astepta si tu macar o seara pana sa il "eject" Itachi pe Sasuke din casa, insa pt ca ai avut o idee originala merita citit. Sper ca nu te-am suparat cu ceva dar tu ai vrut sa postezi(presupun) ca nu te-a obligat nimeni. Astept totusi next-ul si SPOR LA LUCRU!:D
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#7
Hello dear.
Recunosc şi mărturisesc că eram în dubii, adică nu ştiam dacă să citesc acest fic, dar până la urmă, curiozitatea mea nemărginită a învins. În fine, iată-mă.
Titlul este drăguţ, so ai un plus. Ideea este originală în cea mai mare parte, iar pentru asta ţin să vă felicit. Personajele, până acum le-ai făcut doar un contur, sper ca pe parcurs să devină cât mai complexe, chiar sper asta. Descrierea, ei bine descrii bine, deşi sunt sigură că s-ar putea şi mai bine, mi se pare că oferi unele detalii care nu îşi au rostul, şi astfel ratezi ocazia să te axezi cât mai mult pe sentimente, pe trăiri, pe mister. Naraţiunea uşor grăbită. Dialogul a fost în regulă. Am văzut câteva greşeli de tastare şi de exprimare, dar care se pot corecta. Cam atât sper că nu te-a supărat cu nimic comentariul meu. Aştept nextu. Spor la scris. Bye.

#8
Bună, nu vă supărați dacă trec și eu pe aici nu? Am trecut din întâmplare și pe la această floare [iertare ... am ceva azi cu rimele]
Deci așa cum am menționat în enunțul de mai sus am trecut din pură întâmplare pe la ficul vostru. Pentru început mi se pare foarte drăguț. Cel puțin din perspectiva lui Sasuke a fost totul ok. De greșelile de tastare / gramatică nu mă iau, și menționez și motivul: am citit ficul acum două zile [cred] și nu mai țin minte de greșeli.
Descrierea știu sigur că mi-a plăcut, deși mai merge adăugată pe parcurs. Am trăit momentul oricum, deci e foarte bine, din propria mea perspectivă. Acțiunea este ok. Deloc grăbită. Să mă iau puțin și de așezarea în pagină? Sigur, de ce nu? Așezarea în pagină mi-a plăcut. Lucrezi „ordonat” dacă pot spune și așa.
Mi se pare foarte frumos pentru primul capitol. Din câte am observat eu ... capitolul este pus pe 7 luna trecută. Nu aveți de gând să puneți next-ul? Sau așteptați să se facă o lună în cap? : ))
În fine. Foarte frumos! Nu am ce comenta. Dar acum să vedem și partenera de fic, cum realizează capitolul.
Spor la scris și la inspirație. Și promit că mai trec pe aici : *

So Capu'Chuu and God Luck <3
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#9
ηø šüģª я ♥ εїз is here:>. Ma bucur ca va place ideea noastra:”>, chiar ne-am chinuit mult pana ne-am decis ce facem:)). Cum deja stiti eu povestesc din perspectiva Sakurai…
Va spun de la inceput ca nu am timp sa il corectez, deci scuze pentru greseli.



Capitolul 2: Meet me in the sexshop

~Sakura~





Stau in pat si cu ochii atinti spre geam, ce priveliste trista… Acest anotimp ma deprima. Desi e vara eu nu sunt fericita. Florile au toate culorile curcubeului, crengile copacilor sunt incarcarcate. Toti sunt fericiti ca e vara, ce pueril. Ce rost are sa te bucuri cand stii ca totul se va sfarsi in cateva luni? Imi e dor de acel anotimp rece, mort. As vrea sa stau intr-un parc, pe spate, sa simt omatul pufos si rece cum ma mangaie. As vrea sa vad zapada cum cade lin, cum e tot mai aproape de mine. Si cel mai dor imi este de oamenii de zapada, acele pufosenii mari pe care le iei o data in brate si pe zi ce trece se topesc. La ce lucruri absurde ma gandesc, nu mai sunt un copil de mult, acum am responsabilitati si trebuie sa fac ce trebuie, nu ce vreau.

Ma ridic lenes din pat si ma indrept catre dulap si imi aleg o noua tinuta pentru o noua zi de munca. Locul unde lucrez nu e unul de care ar trebui sa fiu mandra, dar nici nu ma deranjeaza. Pana la urma doar vand jucarii s*xsuale, nu ma f*t cu cei care intra acolo, nu ma prostituez, deci nu mi se pare nimic rusinos. Nu e ceva anormal nici sa intri intr-un sexshop pentru a cumpara diverse lucruri. In zilele astea doar s*xul este important deci fiecare placere carnala trebuie satisfacuta… Ma gandesc cu sila la aceste lucruri, adica este adevarat ca in timpul unei partide de s*x te simti grozav insa unii o fac mult prea des si constat cu stupoare ca am din ce in ce mai multe vanzari. Dezgustatoare sunt batranele sau femeile ce par serioase care intra si zambesc din ce in ce mai tare cand vad vibratoarele din ce in ce mai performante. Deja mi-e scarba, deci nu vreau sa ma gandesc la asta.

Imi iau geanta si plec. Incui de doua ori usa si cobor scarile. Desi stau la etajul 5 prefer sa nu iau liftul deoarece putin efort in plus nu strica. Imi place apartamentul in care locuiesc, e spatios si destul de bine plasat. Nu stau departe de locul de munca. Ma uit la ceasul gri de pe mana si vad ca este deja 07:50. Daca nu ma grabesc voi intarzia. Seful ma pune sa deschid magazinul de la ora asta deoarece nu stii niciodata cand cineva are nevoie de ceva. Asta da motiv intemeiat. Este destul de greu sa merg repede deoarece tocmai azi m-am gandit sa imi iau tocuri. In drumul meu trec pe langa un liceu si privesc melancolic catre elevii care asteptau sa dea bacul. Imaginea asta ma face sa ma gandesc la propiul trecut.

In sfarsit venise ziua aceea speciala, ziua in care aflam rezulatele examenului de bacalaureat. Pe atunci eram la mate-info intensiv informatica. Dadusem bacul la romana, matematica si chimie. Imi doream sa dau la medicina, sa ajung cineva de care tata ar fi mandru. Mereu il auzeam spunand ca as fi un doctor minunat, deoarece am mostenit multe din calitatile lui. Tata era doctor la un spital renumit si era foarte mandru ca eu ii voi calca pe urme. Deoarece il mai aveam doar pe el nu vroiam sa il dezamegesc. Mama mea era moarta de 13 ani.

Tot ce imi amintesc este ca ma jucam in parc cu niste prieteni, insa mingea ajunsese pe sosea. Fiind mica si naiva am mers dupa ea, fara sa ma asigur. Am auzit un claxonat de masina si apoi totul a fost in ceata… Cand m-am trezit eram la spital cu mana dreapta bagata in ghips. Atunci tata nu mi-a spus nimic, insa la 3 luni dupa accident am aflat ca mama ma impinsese din fata unei masini si apoi a fost lovita frontal, impactul cauzandu-i moartea. Pe atunci nu credeam ca e un lucru atat de grav sa nu ai mama, dar pe masura ce am crescut am inceput sa ii simt lipsa. Au aparut multe schimbari si „transformari” in viata mea si tata mi-a fost aproape, insa nu era acelasi lucru. Ramanand doar cu tata am incercat sa fiu un copil bun, ascultator, sa ajung un om de care tata va fi mandru, dar n-a fost sa fie.

Eu stateam buimaca pe o banca, gandindu-ma la multe insa o aud pe Temari strigand ca s-au afisat rezultatele. Stiam ca facusem ceva si eram sigura ca voi lua bacul, insa cand am privit fisa alba am ramas inmarmurita… Matematica: 6, Informatica: 7 si Chimie: 4. Picasem bacul. Nu am zis nimic, i-am lasat pe ceilalti si am fugit la baie. Mi-am lipit spatele de faiamta rece si am inceput sa plang, sa suspin. Ma simteam oribil, de ce a trebuit sa il dezamegesc pe tata in acest fel? Stiu ca nu invatasem prea bine, dar eram sigura ca pot sa trec. Lacrimile au continuat sa curga in ritm alert, iar eu am ajuns pe jos.

Totusi nu vroiam ca cineva sa ma gaseasca asa, deci m-am ridicat si m-am spalat pe fata. M-am uitat in oglinda, imi detestam propria reflexie atat de mult incat m-am uitat cu ura si am lovit oglinda cu pumnul, punand acolo toata puterea pe care o mai aveam. Nu a fost cea mai buna idee. Mana mea dreapta era plina de sange, am inceput sa tremur. Am facut cativa pasi inapoi si am alunecat pe gresia umeda. M-am lovit rau la cap. Dupa cateva incercari m-am ridicat si am observat ca pe jos era sange. Imaginea asta m-a sperita foarte tare. Am iesit din baie pentru a cere ajutor, insa am simtit cum raman fara energie, cum si ultima farama de speranta ma paraseste. Nu am mai putut sa merg, m-am tinut de un perete, insa treptat eram din ce in ce mai jos pana mi-am pierdut cunostinta.

***

Am auzit voci, din ce in mai puternice. Se pare ca cineva se certa serios. Am deschis usor ochii si am fost inconjurata de un alb imaculat. Ma aflam pe patul din spital. Tatal meu era acolo si se certa cu actuala sa iubita.
- E doar un copil! E normal sa faca greseli, nu trebuie sa fi atat de nervos pe propria fiica.
- Taci Lisa! Ea nu mai e copilul meu.
Acelea au fost ultimele cuvinte pe care le-am auzit vreodata de la tatal meu. Lisa s-a dus dupa tata fiind foarte suparata de cele spuse. A incercat sa spune ceva, insa a primit o palma zdravana de la tata. S-a intors apoi la mine, si si-a pus ferm mana calda pe umarul meu incercand sa ma faca sa ma simt bine. Insa doar m-a enervat mai mult.
- Lasa-ma in pace Lisa, tu nu esti mama mea…
A plecat cu capul plecat.
Niciodata nu m-as fi asteptat la asta de la tata. M-a dezamagit profund.
Nu era visul meu sa dau la medicina, deci acum ca nu mai aveam pentru cine lupta am renuntat de tot la scoala. Nu am mai dat bacul in toamna. Am inceput sa ma gandesc ca am nevoie de o locuita, o slujba. Si atunci mi-a venit intrebarea in minte: ce job e bine platit si nu necesita studii superioare? Fratele lui Temari mi-a dat raspunsul. El detinea un sexshop si neavand vanzatoare m-a angajat pe mine.

Dupa cateva luni am aflat ca tatal meu a murit din cauza unui accident rutier.
Nu mi-a parut rau, nu am mers nici la inmormantare.



M-am gandit la toate lucrurile astea in timp ce am mers alert catre magazin. Am ajuns intr-un sfarsit. Ma simt atat de bine aici, in fata acestui magazin negru pe care scrie cu rosu „adult toy”. Vreau sa bag cheia in usa insa deja e deschis, destul de dubios. Pasesc nesigur. Privesc pretutindeni insa nu vad pe nimeni. Doua brate puternice ma cuprind pe la spate. Imi intorc capul catre acea persoana misterioasa si sunt intimidata de izbitoarea priveliste albastruie din ochii roscatului. Este chiar Gaara, seful meu.

Incerc sa il resping, stiind clar ce vrea. El vrea sa mai aiba pe mine in patul sau. Vrea atat de mult sa mi-o traga, sa auda cum ii strig numele in negura noptii, cum tanjesc dupa sarutul sau, cum il rog sa ma f*ta din nou si din nou. Dar nu o sa se intample, nu imi permit o relatie cu seful meu, deoarece oricand ne putem certa si eu raman fara serviciu. Desi as vrea mult o noapte cu el ma resemnez, spunandu-i ca eu am deja pe cineva.

Se pare ca de data asta uita de toate si isi baga mana dreapta in parul meu scurt, intr-un mod romantic, dar in acelasi timp brutal. Isi apropie capul din ce in ce mai mult. Nu vrea sa faca asta, nu vreau sa ma sarute. Insa se pare cu nu am de ales. Imi prinde buzele intr-un sarut apasat si violent… Ce senzatie interesanta. Adanceste sarutul destul de intens, acum pot simti cum limba lui se plimba jucaus prin gura mea. Deja e incomod sa simt atat de multe lucruri simultan: neincredere, curiozitate dar si dorinta de a afla cat de bun e in pat… Rup brusc sarutul, spunandu-i sa ma lase in pace.

E atat de greu sa ma abtin. E ca si cum incerc sa tin post. Stiu ca nu am voie sa mananc ciocolata, insa fiind interzis imi doresc din ce in ce mai mult acel lucru. Asa e si cu Gaara.
- Renunta rozalio, stiu ca ma vrei.
Ce zambet sterngar… Normal ca il vreau. Insa nu pot risca sa raman fara slujba. Vreau sa ii spun ceva insa isi misca buzele trandafirii din nou.
- Uite cum facem. Iti promit ca te las in pace acum, dar data viitoare nu mai scapi.
- Pentru ultima data! Am iubit baiatule. Si eu iti promit ca te voi anunta cand o sa fiu disponobila si vezi ca nu am primit salariul de luna trecuta.
Ha! Stiam ca daca ii zic de asta pleaca. Acum pot sta linistita cu ochii in o revista Vogue mai veche si pot astepta primul client pe ziua de astazi. Totusi ma gandesc la roscat. Cat de senzual poate fi si un gest violent de al lui. Atat de masculin si rafinat. Daca vreodata imi voi gasi alt loc de munca sigur ma combin cu el. Ce gand pervers ma cuprinde… Eu chiar nu stiu cand sa ma opresc, nu?

Gandurile imi sunt tulburate de primul meu client din aceasta zi inceputa prost. Un brunet inalt intra grabit. Isi ridica privirea si priveste stanjenit in jur. E atat de clar ca e prima data cand intra intr-un sexshop. Imi inmaneaza o lista si incep sa citesc socata de perversitatea unui om: catuse pufoase roz, vibrator, bici de… O doamne! Chiar vreau sa il intren daca toate astea sunt pentru el, insa inainte de a putea zice ceva incepe sa vorbeasca pe un ton iritat:
- Uite ce e draguta, pastreazati comentariile pentru tine.
- Bi-ne, spun eu nesigura. Dar trebuie sa ma duc in depozit sa iti aduc ce trebuie, continui eu indreptandu-ma spre o usa.

Dupa cateva minute am revenit cu cele necesare. Tipul e foarte pervers daca vrea atatea chestii. Mi-am fixat privirea asupra lui. Asta e un tigru cu care m-as juca toata ziua. Arata super bine omul asta. Si are acel ceva care te faci sa vrei sa il simti aproape de tine. Cel mai mult ma atrag ochii sai negrii ca smoala pe care as putea sa-i privesc o zi intreaga. Deci e prea bun ca sa fie adevarat. Un zambet pervers imi apare pe fata. Ia sa vedem cat de barbat e tipul asta.
- I-a spune-mi si mie tigrule. Nu ai vrea sa ma insotesti pana in spate? Oricum intru in pauza.
Il intreb senzua, muscandu-mi buza de jos. Nu ma gandeam serios la el. Daca accepta bine, daca nu asta e.
- I-a spune-mi si mie perversa mica ce esti, imi spune foarte smecher si senzual. Crezi ca imi vei aduce anu’ asta lucrurile alea? Chiar ma grabesc!
Cat tupeu frate! Sansa ca o tipa ca mine sa se dea la el este unica. Nu se va ma repete. E atat de fraier ca m-a refuzat! Nici nu stie ce a pierdut.

Ma intorc in depozit si ii aduc tot ce vrea. Ii inmanez punga dupa care imi plateste repede si pleaca. Ce om grabit… Degeaba arata bine daca e un pampalau. Macar Gaara e un barbat adevarat. El stie ce, cum, cand ci cu cine vrea. Nu e un nehotarat. Dar ar fi ciudat sa fiu cu el, e fratele fostei mele colege pana la urma. Ce probleme existentiale am.
Imi caut in geanta pachetul de tigari. Il gasesc cu usurinta si scot repede o tigara. O aprind si trag in piept. Ce sentiment placut…



Poze:
Temari
Tatal Sakurai
Mama Sakurai
Lisa
Gaara

[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#10
Dei dei dei... Sau vba lu` Elz: Odododododododo XD

Ce vreau sa spun in primul rand este ca in general exista tentatia aia de a scrie exact ce a scris coechipierul in capitolul precedent, doar ca din perspectiva personajului tau. Asta nu e prea bine, deoarece povestea trebuie sa aiba continuitate, exact ca intr-o carte privita din doua perspective. Dupa ce capitolul lui X s-a sfarsit, capitolul lui Y incepe exact de acolo de unde s-a terminat capitolul precedent. Ce te`a 'salvat' daca pot sa spun asa au fost acele prime fragmente, pana in momentul in care ai zis de Sasuke [fapt pe care l`a precizat si Ella in capitolul ei si care cred ca nu mai era necesar sa`l precizezi si tu.]

Ce imi place foarte mult este modul tau de a gadi logic si a bate cap in cap niste lucruri la care probabil nu te-ai fi asteptat.

Citat:Dupa cateva luni am aflat ca tatal meu a murit din cauza unui accident rutier.
Nu mi-a parut rau, nu am mers nici la inmormantare.

In primul rand, cine s`ar fi asteptat sa moara? O . O Si in al doilea rand, ma asteptam ca Sakurei [btw, Sakurei nu Sakurai :)] sa`i para macar un piiic rau :)

Alt lucru care imi mai place la tine este descrierea [cine stie, poate o sa facem si noi un fic candva, eh? ;) asta dovedeste ca am mare incredere in tine]. Imi place modul in care exprimi anumite sentimente si care la un moment dat te afecteaza pentru ca te uiti cam asa O . O si nu intelegi ce se intampla, ca la un moment dat sa iti dai seama ca de fapt personajul nu intelege ce se intampla, nu tu [ai prins? ;)].

Sunt tare curioasa daca Saku mai e virgina :-? Si acum bat un apropo catre cuvintele acelea care tu le`ai notat cu *. Daca vrei, poti sa dai un edit si sa scri cuvantul normal pentru ca ai limita +18 iar cine intra aici stie ca bulinuta asta rosie inseamna limbaj vulgar, hentai hard / moale , violenta etc etc.. :)

Dear, eu te pop si astep sa vad un nou capitol de alt tau, dar si de al Ellei :*. Tu esti destul de evoluata, trebuie sa recunosc, sunt doar cateva aspecte pe care, daca le corectezi, o sa iti iasa un fic minunat, desi daca stam sa le luam la mana pe toate, fi sigura ca sunt mai multe lucruri care imi plac la ficul tau TRUST ME ;)

G-A-M-B-A-T-E :-h
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)