Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata perfecta

#21
Viata mea perfecta.... Pai, ar trebui sa fie total diferita de cea de acum... Adica, mi-ar placea sa am o casa langa skate park , de unde sa-mi pot vedea printul pe rolele cat tancul toata ziua si sa pot rade de ceilalti din skate, sa-i fac nespalati si sa ma holbez la pletele lor de n+1 ori mai mari mari ca ale mele...
Ca totul sa fie perfect, mi-ar trebui un apus de soare alaturi de Melcishor [ bine, toata viata mea ar trebui sa fie alaturi de el pt a fi perfecta 21 ].
Mi-as mai dori si sa ma inteleg bine cu ai mei, sa nu mai fiu atat de irascibila, sa nu mai am momente in care urasc aproape pe toata lumea, inclusiv pe mine, sa fiu un geniu si sa nu mai am nicio grija...
Oooooooo, si sa nu mai existe caini vagabonzi si copii fara familii.

Manelistii, pitipoancele si cocalarii sa dispara cu desavarsire , alaturi de toti idiotii care sunt mari smecheri. Sa nu mai existe controlori [macar pe 5 ], sau , de fiecare data cand ma prind fara bilet, sa nu ma vada.

Sora lui Edy si Nicole sa ramana chele si proaste si sa isi piarda toare fitele

#22
Viata perfectă nu există- sau na, cel putin nu în realitate... Oricum, eu cred că o viaţă perfectă ar fi super- mega- ultra plictisitoare. În primul rând, ai avea tot ce-ţi pofteşte inimioara şi nu ar mai trebui să munceşti pentru acel ceva( şi se spune că dacă munceşti pentru a obtine un lucru simti o mai mare sadisfactie decât dacă ţi s-ar fi dat pur şi simplu). Apoi, nu mi-ar placea să am o viaţă monotonă în care totul să fie roz cu picăţele albastre, în care să ningă afară la comanda mea sau să apară pe cer Cupidoni înaripati cu sagetute în mână. Total aberant...
She is a living existence of selfishness.


#23
Mereu am avut vise,idei despre cum as vrea sa fie viata mea pefecta....
Well...pentru inceput as vrea sa locuiesc intr-o vila luxoasa,sa am multi servitori si toti sa 'danseze asa cum le cant eu'.As vrea sa fiu la un liceu privat si daca nu cer prea mult,sa am si o limuzina neagra.
Sa fiu bogata si sa am o meserie de actrita sau fotomodel si de ce nu amandoua...
[Imagine: chibik.jpg]

#24
Viaţa perfectă nu cred că trebuie să se rezume numai la persoana ta, cum fac mulţi de aici. Toţi zic că viaţa perfectă ar fi dacă ar avea tot ce îşi doresc. Dacă tu ai o casă de lux şi restul lumii este în mizerie, care mai e fericirea?
Pentru mine viaţa perfectă ar fi dacă toate ţările ar fi considerate egale, neexistând una mai bună şi una mai proastă. Adică fără diferenţe aşa de mari între ţări [ for example: România şi Germania ] . Totodată, ar fi perfect dacă zilnic n-ar mai muri oameni din diferite cauze şi nu ar mai exista o limbă pentru fiecare ţară. Adică, să existe o limbă universală, vorbită de toţi locuitorii pământului [ ex: engleza ] . Ce mi s-ar mai părea perfect - foarte perfect - ar fi dacă s-ar opri poluarea. Din cauza poluării, stratul de ozon se subţiază şi soarlele arde mai tare, se dezghiaţă gheţarii şi aşa mai departe. Dacă lucrurile astea ar fi oprite, atunci lumea n-ar mai fi în pericol să se distrugă şi de la sine totul va fi mai bine.
Acum, numai pentru mine, o viaţă perfectă ar însemna:
- să-l cunosc pe idolul meu, Tony Hawk. De când m-am apucat de skateboarding am visat să fac tot atâtea trickuri precum el şi să fiu la fel de celebru şi să-l întâlnesc.
- să fac parte dintr-o formaţie metal de succes şi eu să fiu chitaristul.
- Jesus să fie fratele meu
Şi cam atât. Nu m-am gândit niciodată cum ar fi viaţa mea perfectă pentru că ştiu că nu poate exista. Viaţa e şi roz, dar şi negru. Nu vreau să mă gândesc cum ar fi viaţa perfectă pentru că aş ajunge să sper că va deveni reală, lucru aproape imposibil.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#25
Pt mn cred ca nu exista o viata mai perfecta decat viata pe care o am eu acum, Cu niste parinti care imi fac toate poftele, care imi dau atata dragoste cat si lucruri materiale, care am o prietena de incredere foarte buna si cu care nu o sa ma cert niciodata, plus un iubit de nota 200. Nici nush ce as putea adauga in viata mea. Poate numai sa mi se indeplineasca visuld e a ajunge in japonia:X4 sh apoi poate chiar ar fi viata mea cea mai perfecta8.
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#26
Nimeni si nimic nu e perfect . Nici macar viata nu e perfecta . Dar . . . hai sa o iau ca pe un . . . basm ?
Fiecare sa nu mai caracterizeze pe cineva doar dupa aspect , vocabular , daca ala nu a facut cei sapte ani de acasa asta nu inseamna ca nu poate sa fie o persoana ce poate sa iti devina vreodata cel mai bun prieten . Toti sa ne admitem asa cum suntem , sa nu ne mai demoralizam ca aia sunt negri aia sunt nu mai stiu eu cum . . . fiecare e agal si asa ar trebui sa ne tratam . Dumnezeu ne - a creat fara sa aiba preferati , dar uni nu prea pot observa asta .
Si multe altele . . . dar ce sa va pese voua de basmele imaginatiei mele .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#27
BunA!Pai viata mea perfecta39..nu stiu sa fie una fara griji , fara probleme , fara prea multa munca , fara crize , sa fac ce imi doresc 106.. nu stiu chiar nu imi trece mai nimic in minte in acest moment..cred ca ar fi multe lucruri far in mare cam asta ar fi dak mai este ceva va mai las si voua sa spuneti :p!!Pa pa
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]

#28
Viata mea perfecta... Sunt destul de multumita de ea cum este acum, dar normal ca as elimina niste chestii, cum ar fi o singura persoana. Nu cer nimic mai mult, decat liniste sufleteasca. Nu vreau sa fiu asaltata de toti cei care pretind a-mi fi prieteni. Mi s-a luat sa fiu jignita doar pentru simplu fapt ca exist. Tot ce imi doresc este sa fiu apreciata pentru ceea ce sunt, nu cum sunt altii apreciati pentru banii lor. Imi vreau prietenii si familia aproape. Viata mea perfecta s-ar descrie ca fiind una linistita, lipsita de oamenii care vor sa ma raneasca intentionat si alaturi de cei dragi.

#29
Aş fi mai mult decât încântată dacă NU ar trebui să îmi acopăr nasul când merg pe stradă de la putoarea emanată din nu vreau să ştiu ce locuri sau să înghit în sec când trec pe lângă un morman de gunoaie aruncate la marginea străzii că oricum nu te bagă nimeni în seamă când protestezi , pe majoritatea politicienilor să îi doară şi altundeva înfară de cot când e vorba de nou născuţi, elevi, tineri proaspăt ieşiţi din facultăţi de elită ce stau şi mătură strada fiindcă nu au de lucru, bătrâni, pensii, salarii ş. m. a. , influenţa negativă de care au parte ăia slabi să nu se întindă mai mult decât deja e , iar dragostea de ţară pe care toţi o recunosc cu un nod în gât să fie mai mult decât imnul cântat în fiecare dimineaţă la TvR1 . Nu că ar fi perfect?
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#30
O lume perfecta? Nu exista. Una de basm? Desigur.
O sa va spun cum as vrea sa arate lumea fara sa aberez prea mult.

Fara discriminari de genul pe cine asculti (in domeniul muzicii) sau din cauza hainelor care nu sunt atat de 'firma' ca altora. Fitele, pitipoancele, manelistii, tigani >.< Basss nene de aici! Inteleg ca acum si eu discriminez, ca judec fara a stii ce se afla defapt in interiorul lor, dar hai sa fiu si eu in pas cu 'moda' >.< .
Ar fi frumos ca tutoror copiilor sa li se dea sansa sa isi indeplineasca cele mai mari visuri.
Sa nu existe saracie, ca orice om al strazii sa fie perceput in vederea altora ca un om obisnuit, nu ca nu mai stiu eu ce sarac. Sa aiba cate o casa si ceva ca sa puna pe masa.
Totul sa fie mai curat, iar toti sa poate intelege ca cu varsta apar si mai multe responsabilitati si sa nu mai creada ca daca sunt mari pot face orice vor fara ca cineva sa face ceva in privinta lucrurilor facute.

As mai spune. . . dar. . . doar o lume de basm.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)