Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata perfecta

#11
off: oh yeah ai mare dreptate ninno, iar kamy my dear daca vrei zece munceste pentru el, doar nu o sa cad adin cer acum zece pentru tine, Sorry if i was mean but ^^ eh

on: oh well, am mai postat, dar nu am mai stat sa dau edit, in fond nimeni nu l-ar fi vazut. So, o viata perfecta consta in mai mult decat ciocolata in fiecare zi, stiti ca multi nu au acea viata perfecta, cum ar fi saracii de pe strada sau orfanii. Unii sunt tare egoisti in privinta asta, ma refer la cei care au sau nu post aici in acest topic.
Ideea este ca vad multe personae care se gandesc la bani si kestii materiale, doar ca viata perfecta.
Insa, viata nu e perfecta niciodata, mai ales ca multor le lipseste ceva anume, mereu le va lispi cate ceva, dar nu se gandesc, ei fiind prea inconstienti sa descopere, ca altii chiar se lupta si pentru o bucata de paine, aia nu este chiar o viata perfecta, mai mult un iad.
Dar cum am spus, nu exista clipa in care sa constati ca lispeste ceva si nu ai cum sa-l procuri, mereu va exista un impediment ceva anume, o chestiuta mica posibil, care va declansa un haos absurd. Asta e si ideea, viata nu poate fi perfecta, chiar daca icerci sa o faci, nu poti, se va darama din temelii toata munca asidua.
Nu poti sa faci o viata perfecta, fiindca lispurile sunt mereu si persista. Mereu va exsita ceva, mereu va muri o persoana draga, mereu cineva va pleca fara tine iar asta face ca viata noastra sa fie exagerat de haotica, facand-o chair oribila, ne devenind "Perfect Pink World"
-

#12
Viata perfecta,mai ales in Romania cred ca se va putea intmpla asa ceva numai atunci cand eu voi ajunge presedinte.Orcum viata mea perfecta ar fi daca :
-daca nu ar mai exista pitzipoance and cocalari ,deoarece prostia lor ma uimeste si ma face uneori sa-i cred si pe ei niste deontologi.
-daca la stiri nu a-si mai auzi "Un roman a viloat o tanara in Italia".
-daca voi intelege vreodata ce este romanul cu adevarat in aceasta lume.
Daca ati observat viata mea perfecta ar fi daca a-si intelege si curata jumatatile,din rasa romaneasca.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#13
Pai viata mea e total opusul la ce voi spune acum:
-Sa nu am prieteni falsi care profita de mine
- sa nu mai fiu batjocorita oriunde as merge
- sa fiu acceptata aa cum sunt
uneori simt ca viata mea nu are sens..sa stiti ca lista continua molt
cn simte acelasi lucru ca mn sa lasa in comm-ul lui sa vad si eu
Pt mz nu exista as aceva (viata perfecta)
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#14
perfect life , huh ?

Pai ...
as vrea sa fiu fericita toata viata , si sa nu am probleme in sanatate -suna batreneste , dar nah 4 . mi-as dori foarte mult o casuta , o pisica si/sau un caine . Did i said that i wanna live in FRance ? iubesc tara asta ... chiar daca se zice ca e un ra*at impachetat frumos 4
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#15
Pentru mine viata perfecta ar fi:
- sa existe mai multi copaci si flori
- sa nu mai existe lupte tampite
- sa apara mai multe canale pentru anime
- sa nu isi mai bata joc colegii de mine

#16
1.Manelistii sa fie emo,punk sau rock
2.Sa am 3 caini. Toti roz cu picatzele verzi 8.Sa fie bichon 8
3.Sa fiu prietena cu Miyavi si cu Blaxy Girls xD
4.Sa nu-si mai bata joc nimeni de nimeni.
5.Sa am numai haine emo
6.Freza emo
7.Sa fie vara/toamna [no spring,no winter]
8.Sa fie cerul mov
9.Sa ne lase profii sa le comentam 8
10.Sa am muuuulti prieteni [ da adevarati grr ]
11.Sa nu-mi mai piseze mama capu' 22
12.Sa vorbeasca pietrele 8 si sa le colorez cu carioci, sa fie tot drumu' colorat 8
13.Sa stau de dimineata pana seara intr-un parc cu copaci colorati
14.Sa fie baruri de emo,rockeri,punkeri peste tot 8 [ avem numai 1 in tot orasul broken heart ]
15.Sa fie scoala verde cu inimioare portocalii 38

#17
O viata perfecta... hm... nu am asa ceva, dar mi-am inchipuit-o: Sa locuiesc intr-un castel intunecat si misterios, cu mii de camere in care ma pot pierde si eu, sa existe animale mitologice... taramuri superbe cu tot felul de plante si animalute dragute... e clar ca am stat prea mult pe forumuri RPG x.X'.
Aa... si sa am un iubit rece si dur, care sa arate bine si sa fie puternic... O.O
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#18
Viata mea perfecta:
-fara fratemeu
-fara manelisti(aici e inclus si varumeu)
-fara iubitul prietenei mele("dragul" meu coleg cadearar un meteorit in cap)
-sa imi spuna baiatul pe care il iubesc ca si el ma iubeste(aici e o coincidenta ciudata caci imi place de fratele prietenei mele>.<)
-sa am un adapost de animale in pivnita
-sa iasa la pensie profa de romana
-sa nu ma mai necajeasca dan(vecinu meu la 17 ani e mai copilaros ca mine)
-sa fie mai multe cluburi emo(in orasul meu sunt numai 2 la periferie, pana acolo imi piere cheful de tot)
-sa se transforme prietena mea cea mai buna in rocker-itza(ii jumate manelista noroc ca mai asculta si house)
-singurele materii de la scoala sa fie muzica, istoria, sportul, biologia si engleza^_^
-sa fie stelele verzi
-sa dispara pe luna profu de franceza
-sa afle mama ca fumez si sa nu zica nimic
-sa fie soarele roz(yep io si imaginatia prietenei mele)
-sa am in garderopa doar haine negre
-sa mergem la scoala 2 zile pe luna(IoI ce fain ar fii, daca ar vedea Basescu ce am scris ar zice "vise copila mea, vise")
-sa se mute varumeu in Alaska
-sa il vad pe "dragul meu coleg" in rochitza roz(IoI cred ca as muri de ras)
-sa vad pe cer un balon urias pe care sa scrie "Domnule presedinte votati Gigi Becali"
-sa se calugareasca Dan(dublu IoI)
-sa dispara matzele de la Pussycat Dolls(I hate Pussycat Dolls)


Cam atat!^_^
I'm Kira.

#19
pai viata me amai buna:
--> sa am vocea lui Demi Lovato si cea a lui Selena;
--> sa fiu actrita, cantareata;
--> sa-mi spuna baiatul pe care-l iubesc in fiecare seara*desi mi-o zice mereu* ca si-ar da si viata pentru mn:X;
--> sa moara cei pe care ii urasc;
--> sa locuiesc in Cluj71;
--> sa...39 am prieteni kre asculta rock si pop;
--> sa existe doar emisiuni care le plac copiilor.
gt #:-S

#20
Viata perfecta....sa incerc si eu:
-fara manele
-fara ora de biologie
-sa nu ma mai sacaie varumeu cu chiulitu de la ore(ca si cum el ar fii usa de biserica)
-sa locuiesc pe luna(ar fii tare)
-sa se dupa naibii profesoara de istorie
-sa inteleaga odata kesidi ca nu eu i-am luat jurnalul(il gasesc io pe idiotu care i-a bagat prostia asta in cap)

Cam atata inspiratie am pe moment...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)