Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata cu Louie/Life with Louie

#11
Yaaay. Si acum mai urmaresc pe net acest desen. Eu (cu tata) il iubesc asa de mult. E unul din preferatele mele. Si de acolo a inceput tata sa imi zica Louie... fiindca ma aseman cu el. Si nu pricep in ce priviinta. Erau asa funny. Cum ar fi: "Da-mi un T! T! Ce? Am zis sa imi dai un T! T!" si multe altele. Andy era asa de comic... imi aminteste de tata. Louie, cred ca desenul copilariei mele. Imi este asa dor de acest desen. Acum la TV numai si numai porcarii. Deci iubesc din toata inima acest desen.

Psycho XD

#12
Oh yeah... Doamne. 21 Şi acum mă gândesc cu nostalgie la zilele în care stăteam toată noaptea şi mă uitam la "Viaţa cu Louie". Asta se întâmpla acum vreo doi ani sau unul şi jumătate. Mă tot uitam şi uitam la episoade fără să mă plictisesc. Mi s-a întâmplat la fel şi cu "Copiii de la 402".
Am crescut cu ele, pot zice. De fiecare dată când veneam de la şcoală - clasele 1-4 - mă trânteam pe pat şi mă delectam cu Viaţa cu Louie şi Copiii de la 402. Sunt nişte desene clasice şi mereu vor rămâne aşa. Întrec orice desen de pe canalele TV actuale de desene. Adică wtf, "Disney Channel" nici măcar nu mai e canal de desene!? Americanii au preluat totul şi ne-au îndobitocit cu producţiile lor tâmpite şi "din plastic" sau "ieftine" - cred că mi-aţi prins ideea.
O da...memorabilele replici ale domnului Anderson. N-o să le uit niciodată!! "Te-am auzit!! :-l" " Louie!! Dă-mi cheia de paişpe!Louiee!!" "Când un singur soldat ajunge în Normandia, sparge fornturile şi intră, ei bine, apare copiilullll" loool etc. etc. : )

Ultima dată când am vâzut Viaţa cu Louie la TV a fost acum muuult, muult timp. Nu-mi mai amintesc, sincer. Oricum, au început să redifuzeze Viaţa cu Louie şi Copiii de la 402 chiar înainte ca să facă praf Jetixul cu vreo 2-3 săptămâni şi să-l transforme în ... the-one-channel-whose-name-shall-not-be-pronounced!
Anyway, o să revăd desenele astea de câte ori am ocazia şi de câte ori pot. Sunt superbe!

#13
Viata cu louie? O_O. Este desenul meu preferat. Adica, cum poti sa uiti vesnicele episoade cand Andy povesteste despre razboi sau cand a facut din casa lui un fel de barca(,) ca a fost potop. Woa, sau sauu mai este episodul ala "baschet sau gogosi". I like! Cand zice antrenorul ala dupa ce castiga meciul "Copilul e talentat, seama cu mama lui" 21. Si mai erau fazele alea cand ii spunea "Anderson ia-ti familia si fa trei ture!". Cum sa uiti asa ceva?! 21 Eu am episoadele in pc si le vizionez uneori.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)