Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Verde.

#21
Am venit cu un set nou. Sper sa fie ceva mai bun. M.am straduit =.=.

[Imagine: 1z4zs7o.jpg] [Imagine: 1ez4zs7o.jpg]

Cam atat.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#22
Ii dedic acest set lui Vero. Il si poarta. Ma bucur ca ii place si uitati.l :

[Imagine: e63a4251b878ca2cee5449aabd531a07-dg372z81.png] [Imagine: e63a4251b878ca2cee5449aauubd531a07-d372z81.png].

P.S. : Stii tu Vero.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#23
Am trecut si eu pe aici, fiindca nu am mai fost de mult. So, voi comenta in special acest ultim set.
Semnatura:
E interesanta. Imi place textura folosita, iar brush-ul e foarte interesant. Ai incadrat bine personajul in background, iar fontul folosit imi place. Hm, ceea ce nu-mi place e ca ai mai fi putut umbla la luminozitate si unpic la contrast, iar asa ar fi iesit mai bine.

Avatarul:
E interesant. Ai folosit un brush destul de bun, iar contrastul e bun, dar aici ar mai fi trebuit sa scazi putin luminozitatea, e prea mare -.-.

So, eu iti urez bafta in continuare si mai astept noi gfx-uri!*Hugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#24
Nu sunt experta in gfx-uri, dar pot zice ca faci avatarele prea mari. N-ai o anumita marime. Dupa cum ai zis si tu, le faci la plictiseala. Incearca sa le incadrezi mai bine si sa folosesti culori care sa fie in armonie, nu sa aruci pe acolo un negru, dincolo un verde si apoi trantesti si maro (daca intelegi la ce ma refer). Nu incerca sa le incarci cu prea multe lucruri, incearca doar sa faci ceva care sa-ti placa dupa ce-l termini. Ai putea asa bine sa vizionezi cateva tutoriale si sa incerci sa le pui in aplicare. Sunt multe "tehnici" si uni experti in gfx te-ar ajuta daca le-ai cere. ^^ Bafta.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#25
Kayla, love, tnx. Stiu ca la Avatar este cam luminos, defapt prea luminos dar daca lu` Vero i.a placut am zis sa nu ii mai zic ca vreau sa scad luminozitatea si am lasat asa. Yaoi Maniac Avatarele nu au o marime pentru ca nu ma tin cu cu marimea si doar atunci am zis ca l.am facut din plictiseala, nu pe toate . Si mie totusi imi place ce iese si nu vreau sa urmaresc tutoriale pentru ca vreau sa evoluez singura si cu ajutorul vostru * sper sa existe *. Si ce am mai facut de dimineata si acum.


[Imagine: Pikachu_by_Kikwariz.png] [Imagine: Pikachu_by_Kikariz.png]

P.S.: Mieimi plac culorile din siguri`, avatare si seturi o.o.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#26
Am revenit cu un set nou pe care mi l.a confiscat Vero imediat ce l.a vazut. Oricum uitati.l 5 :

[Imagine: smile_for_me_love_by_jaymyccah-d3569kq.jpg] [Imagine: smile_for_meer_love_by_jaymyccah-d3569kq.jpg]

EDIT: Doamne, debea acum vad cat de ciudat este.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#27
Am revenit cu doua seturi * sorry for double.post *:

[Imagine: smile_for_me_jlove_by_jaymyccah-d3569kq.jpg] [Imagine: smile_for_me_love_by_jaymyccah-d3569kq-1.jpg]

[Imagine: smile_for_me_love_b54y_jaymyccah-d3569kq.jpg] [Imagine: smile_for_me_lwove_by_jaymyccah-d3569kq.jpg]

Sunt multumita, pot sa zic :D . Am facut o alta varianta a sigului` de mai sus pentru ca am vrut sa fie cate un set cu fiecare personaj xD.Special pentru Vero.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#28
pus si simplu nu am cuvinte...4 sunt minunate39 le ador xD,vreau si eu sa fac dar 21 niciodata nu mi'a iesit...Oricum foarte tari si bafta in continuare113
:001_07:

#29
Am sosit cu doua seturi. Nu sunt mandra de ele, cred ca se putea si mai bine, mult mai bine.

1. [Imagine: can_a_kiss_you__by_jonmeru-d35o71s.jpg] [Imagine: can_a_kiss_you__by_jjjonmeru-d35o71s.jpg]

2. [Imagine: death-note-17212712e4.jpg] [Imagine: death-no5ytte-17212712e4.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#30
Oke, oke. Mă bag şi eu.

M-am uitat în mare peste lucrările tale, şi pot spune că sunt... bunicele. Oricum, se vede o evoluţie de la primele semnături, dar mai ai de lucrat.
Văd că încerci să îmbini destul de multe elemente în semnături, şi sincer, nu prea îţi iese mereu. Spre exemplu, în prima semnătură din ultimul post, ai băgat atâtea efecte peste render, încât nu se mai înţelege nimic, şi în partea stângă e foarte gol. Sfatul meu e să le iei pe rând, să stăpăneşti funcţiile Ps-ului una câte una. Also, ar fi bine să ţii cont de câteva reguli generale, like poziţionarea rendurului şi a textului, etc. (vezi Rule of Thirds)
Also, sfatul meu e să nu mai foloseşti bordere ca cele din ultima postare. Mie mi se pare că nu vin bine şi cam strică aspectul semnăturii. Also, încearcă să foloseşti Actions, ajută mult la culori, şi nu numai. Şi ai putea să te foloseşti şi de Dodge şi Burn, pentru umbre şi luminozitate.
Şi fă cât mai multe tutoriale -- se găsesc cu sutele pe net, şi or să te ajute să-ţi îmbunătăţeşti stilul.

Well, cam asta ar fi. Scuze dacă am fost cam dură *^_^;*
Spor la lucru în continuare!! *hugs*
[Imagine: sig0147.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)