Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Twilight

#31
Um, hai sa-mi spun si eu parerea despre "fenomenul Twilight".
Sincer la inceput mi-a placut si poate inca imi mai place putin, insa ca orice lucru mult prea mediatizat, a inceput sa ma enerveze.E ok sa fie articole prin reviste/ziare si mai stiu eu ce despre film si actori atunci cand este premiera si bla bla.Dar cand trece un an, si eu tot aceleasi lucruri le vad peste tot, ma apuca nervii 22 (asa a fost la rbd si th).
Cartile...acum o citesc pe ultima care sincer nu stiu cum se numeste nici macar dupa ce am auzit de sute de ori numele ei.Oricum ideea este ca nu mi se pare varza.Ba chiar este destul de captivanta fata de multe alte carti.
Filmul...nu este exact ca si cartea, dar nu ma deranjeaza asta.Personajele imi plac, in special de Bella (pur si simplu mi-a placut cum a jucat).
Si cam atat...oricum treaba cu vampirii mi se pare cam trasa de par, mai ales dupa ce am urmarit un serial in care vampirii erau exact asa cum trebuie sa fie 19
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#32
Pff...sa ma inverednicesc si eu sa spun ceva despre filmul Twilight de vreme ce l-am vazut si inca de mai multe ori [vreo 4 sau 5, nu mai tin minte...dar l-am vazut de mai multe ori nu prentru ca am vrut ci pentru ca m-au pus altii sa ma uit cu ei21]
Ca film nu mi se pare cel mai grozav chiar daca mi-a placut foarte mult, se vede ca intentia a fost de a fi un film comercial care sa fie pe placul, in special, al adolescentilor, ma refer la vampiri & stuff. Actorii au fost totusi destuli de buni, mi-a placut Edward, dar nu am facut o obsesie asa cum am abservat la altii.
Cartile le-am citit pe toate de mult si pot sa spun ca cel mai mult mi-a placut Zori de zi care ma asteptam sa fie cea mai proasta. Am observat ca volumul 3 e fost cam tras de par pentru a scrie mai mult asa ca ma asteptam la o actiune foarte lenjera in 4, dar a fost chiar captivanta. Altceva ce-mi place este ca uneori ma regasesc in caracterul si actiunile Bellei, cu exceptia celor supranaturale evident.
Acum astept sa vad New moon..cred ca o sa-mi placa, adica am vazut trailerul si mi s-a parut interesant..acum sa vedem, oricum am auzit ca mai e putin pana la premiera.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#33
Bai, am vazut si eu Twilight (abia acum vreo luna, dar asta e alta parte) si mi-a placut, sincer.
Mi-a placut, in primul rand, datorita lui Robert Pattison, care , parerea mea, a jucat excelent - fara sa mai pun faptul ca arata incredibil de sexi- ( am mai vazut un film cu el Jurnalul unei mame rele, sau ceva de genu , si mi-a placut si ala. Robert chiar joaca bine) .
Si povestea a fost captivanta. Iubirea aceea departata, dureroasa, cu toate ca era impartasita, faramantarile, dorinta de a renunta la tine pentru celalalt.

Si totusi, tot Edward a fost vedeta in perspectiva mea.

#34
Iniatial, nu doream sa ma uit la Twilight sau New Moon, sau sa citesc vreo carte, dar totusi m-a omorat curiozitatea sa vad si eu de ce aproape tot liceul spune despre Edward ca este un dulce si deastea, am vazut doar Twilight pana acum. Si tot nu inteleg ce vad cele de la liceu la Edward, mai mult imi placea de una dintre surorile lui decat de el.In rest, filmul nu mi s-a parut rau dar ma asteptam la mai mult, ma gandeam sa-mi dowlandez si New Moon, poate saptamana viitoare ... 39
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#35
Eu l-am vazut la muuult timp dupa ce a aparut, chiar dupa cateva luni. Am citit si cartea inainte.
Este foarte diferit de carte, nu prea respecta actiunea acesteia, in sensul ca unele faze sunt inversate, unele sunt scoase si altele adaugate (de ex: vampirii au gatit pt Bella... chestia asta nu isi prea avea rostul acolo, a cam fost de umplutura).
Kristen a fost cam seaca. Nu i se prea puteau citi sentimentele pe fata, avea destul de des o moaca somnoroasa/plictisita. Bella face tot timpul pe curajoasa, de parca ar incerca sa demonstreze ceva. De fapt, e speriata si nu stie cum sa ascunda acest lucru.
Robert si-a jucat ceva mai bine rolul. Era asa cum trebuia sa fie Edward, misterios si rece, iar apoi extrem de indragostit de Bella. Totusi, nu imi place acest personaj ca personalitate, iar ca aspect fizic Pattinson chiar nu mi se pare asa frumos. 78
Jacob si Emmett mi se par foarte draguti. :X Emmett este preferatul meu si in carte, e un baiat aiurit si amuzant. 71 Pacat ca e cu o fitoasa ca Rosalie.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#36
As minti daca as spune ca nu-mi place filmul.
Imi place ce-i drept, dar a devenit foarte comercial.
Toata lumea: Ah Edward ;x;x;x si alte bla bla bla-uri din astea.
Cel mai mult mi-a placut prima parte.
A doua mi s-a parut cam seaca , iar a treia nu am apucat sa o vad, desi a aparut de mai bine de doua luni @.@

#37
Asta nu e film. Actorii sunt slabi. Edward are replici de tot rasul, joaca prost. Cand il bate soarele in cap straluceste. wtf?
In plus, Edward e cel mai perfect personaj inventat vreodata. Nare niciun defect. Zici ca e iesit din fanteziile celei ce l-a creat.
Filmul e de o calitate proasta.
Aia care o joaca pe Bella joaca mai prost ca ala care il joaca pe vampir (un lucru aproape imposibil de realizat, dar e l-a reusit). Nu e in stare sa redea nicio emotie, nicio stare, nicio nimic. Ea se deplaseaza din punctul A in punctul B si atat.
Majoritatea fanilor sunt cam... idioti. Rar vezi un om care zice "m-am uitat, e ok", in general e "aaa tuilait!!!111:X:X:X:".
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#38
Pot sa zic ca doar intr'o anumita masura cartile sunt bune dar actiunea tot este grabita si in opinia mea.. makes no sense. Filmele nu mai zic, au ales actorii putin cam prost in marea majoritate si nu tin foarte mult cont de carti decat in mare. Si da, este mult prea popular si a devenit deja enervant.
[Imagine: heartagram_dock_icons_928844_img_944.png]
{D.i.s.a.s.t.e.r.}//PIECE

BLOG. Pt ca se poarta.

#39
Le urmaresc <3. Imi plac toate trei pana acum, dar ma atrage Eclipsa cel mai mult. Bella este, frumoasa nu prea e ea, dar isi joaca rolul si te inspira sa te uiti si sa vezi ce prostii mai face ea = )), cum ar fi atunci cand a spus ca nu se poate tine pe picioare nici pe o suprafata plana, cand s-a indragostit de Jacob [ de ce la lasat -_____-" e mult mai dragut decat Edward : x ], cand s-a dus in poiana singura si James a gasit-o, si multe altele. Edward, adica Robert, in realitate, dupa parerea mea este super urat, in film arata cat de cat bine pentru ca este dat cu mult fard alb = )), insa este vampirul bun si pentru asta merita admirat. Astept cu nerabdare sa se filmeze urmatorul film 105, adica a patra parte mai precis 9.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#40
Le adoor pe toate 3 filmele ...Cele 3 parti pana acum si urmeaza sa apara cea de-a patra.Sunt foarte tari si le-am vazut pe fiecare de cel putin 7 ori. Imi place in special povestea si faptul ca un vampir se indragosteste de parada" lui21.Ca personaj preferat o aleg pe Bella:X. Cand l-am vazut prima data am ramas cu gura cascta:O. In seara aia nu am dormit de loc pana nu l-am mai vazut 1 data. Imi plac de asemenea si ficurile care s-au scris despre film.21




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)