Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Twilight

#11
O.o ..Deci,filmul e genial.Mi se pare unul dintre cele mai reusite filme pe care le-am vazut!!
Adica,si personajele isi joaca cu adevarat rolurile(lawl..doar asta fac actorii. ~_~ )
Oricum,mie imi place foarte mult,mai ales de cuplul(Zin film adica,ca in realitate ba) Edward&Bella.Se potrivesc de minune,poate chiar si in realitate.Oricum,cred ca regizorul s-a gandit ceva cand l-a ales tocmai pe Robert Pattinson ca actor principal si pe Kristen Stewart,de asemena.

Aishiteru Twilight!!! pupic pupic *
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#12
Am vizionat si eu acum doua zile filmul si nu pot sa zic decat ca este sooper tare!!!
Edward este cel mai dragut baiat :X. Povestea m-a impresionat foarte tare (desi stiam ce se va intampla in film pentru ca am citit intai cartea).
Edward si Bella se portivesc de minune! Sunt asa draguti impreuna. Interesant mi s-a parut faptul ca in film a aparut si Stephenie Meyer, autoarea cartii (parca la hotelul unde stateau Alice, Jasper si Bella, in Phoenix).
Twilight este cel mai genial film pe care l-am vazut! Il ador! L-as putea vedea de 1000 de ori si nu m-as plictisi de el! :X
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#13
La cat de multe am auzit despre el ma asteptam la ceva mai bun, dar degeaba, filmul a fost slabut, actorii au fost... "falsi", mi-a placut totusi ca au incercat sa arate o alta fata a vampirilor.
Probabil ca singurul motiv pentru care e atat de popular e pentru ca "e cu vampiri" si a "actoriilor chiuti(cute)", pot spune ca si-a atins publicul tinta.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#14
Am vazut si eu filmul , din pacate este piratat si calitatea nu e prea bune...plus ca nu era subtitrat , dar am intales cat de cat . Oricum , mi-a placut la nebunie filmul . Personajele sunt grozave , mai ales Bella si Edward <3 . Twilight mi se pare cel mai bun film , deabea astept sa apara si la cinema la mine in oras :X Mi-am luat si prima carte si din ce am citit pana acum mi s-a parut superba . Totusi....cartea nu se poate compara cu filmul
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#15
Deci , filmu e dragutz dar nu se compara cu cartea !
Kristen (Bella) nu este deloc persoana care mi-o imaginam in rolul respectiv si nu mi-se pare ca joaca prea bine , pare cam moarta.
Robert (Edward) joaca genial , era exact persoana la care m-am gandit ca ar fi perfect pentru Edward.
Actrita care o joaca pe Rosalie e uratica chiar , in carte o descrie ca fiind una din cele mai frumoase persoane care exista , pe cand actrita e draguta dar nimic mai mult.
Filmul per total e reusit dar nu pot sa zic ca e minunat ! Actiunea e destul de grabita si daca nu ai citit cartea este destul de dezorientat , nu prea intelegi ce se intampla.
Apropo a zis cineva ca a aparut si autoarea in film , da este adevarat a aparut atunci cand Bella manca la restaurant cu tatal ei si Mike isi arata popul la geam 21 Da am observat si eu asta !
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]

#16
Despre Amurg ce pot spune .. Nu am apucat sa il vad .
L-am descarcat de vreo 3 ori , dar nu am apucat sa ma uit la el decat vreo 45-46 de minutele .Intr-adevar ,calitatea filmului cam lasa de dorit , iar Bella este cam ...nu stiu cum sa zic ... nu isi da silinta ....parca pare plictisita ...
Cel mai hot si tare tip este cu siguranta Edward Cullen 38 Isi joaca extraordinar rolul ,spre deosebire de Bella . Filmul merita vazut .Eu ii acord nota 10 ,desii are unele partii unde se grabeste actiunea si uneori cam sta pe loc 21 .
Ja ne ! :bye:

#17
Am vazut filmul si mi-a placut. Eh, nu am citit cartea, nu stiu de ce21 Poate pentru ca nu prea am timp. Dar, ma rog. Acum vorbim de film, nu de carte^^. Am vazut filmul chiar acum....o luna^^. Si l-am revizionat chiar ieri^^ Ce pot sa spun? Este interesant....dar tot...ramane ciudat. De ce? Nu stiu nici eu^^.
Acum, despre personaje:
Edward- S-a mai spus si se mai spune: E super! Chiar isi joaca bine rolul! Merita toata faima pe care a castigato cu filmul.
Bella- Hmm...poate ca doar mie mi se pare, dar in unele faze joaca cam 'prost' sa zic asa. Parca nu intra in rolul personajului. Parca acum s-a trezit si a uitat ce sa zica. Dar, in unele faze, e super.
Filmul Twilight am auzit ca o sa aiba o continuare "new moon" sau ceva de genul. Deci, cam atat despre film^^

#18
Lam vazut 21pentru mine e mai mult comedie21cand vine bella la vampiri aia acasa, 21si un vampir de acolo(nu mai stiu cum il chema)se uita fix la ea 21sau cum se uitau aia la bella24.

#19
[center]
[Imagine: Twilight.jpg]
Viata unei adolescente pe nume Bella ia o turnura diferita din momentul in care se muta in oraselul Forks-Washington, pentru a locui cu tatal ei. Initial, totul i se parea deprimant, pentru ca trebuia sa se acomodeze cu noua locuinta si cu noii colegi, insa la scurt timp il intalneste pe misteriosul si seducatorul Edward Cullen. Acesta se indragosteste de ea, insa are un mare secret de ascuns, care le pune in pericol relatia - el si familia lui sunt vampiri care au renutat la vanatul oamenilor. Bella afla secretul lui, dar nu realizeaza ca isi risca viata continuand aceasta relatie. Totul se complica atunci cand dusmanii vampiri ai familiei Cullen apar si vor sa o vaneze pe Bella. Va putea oare Edward sa o protejeze si sa se abtina el insusi de pofta pe care i-o provoaca mirosul ei?[/center]

|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|

Parere personala:
Filmul asta este great, awesome, 0.0, etc. adj. ... Twilight este filmul meu prefeat.
Personajele mele preferate sunt chiar personajele principale Edward si Bella.
Edward are o personalitate protectoare, cateodata se comporta wird. Imi plac mult ochii lui caprui-aurii, imi da senzatia de... fresh O__O... and Bella, este doar o fata obisnuita, simpla, care devine victima intr-un joc periculos.
Imi place ca filmul are happy end <3, cu exceptia piciorului Bellei ^^'.
Vi-l recomand cu mare placere o(@___@)o !
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#20
O.o Filmu asta a fost perfect! Printre cele mai superbe pe care le-am vazut! :X Iar Edward arata asa superb... 38
Sincer, nici nu stiu ce mi-a placut mai mult: filmul sau Edward 21
Mi-a placut mult faza cand un coleg de-a lui Bella era sa o loveasca cu masina si Edward o salveaza :X Prima data cand am vazut faza aia, m-au trecut toti fiorii :X
Si mi-a mai placut mult atunci cand au mers sa joace base-ball.
Defapt mi-a placut enorm de mult fiecare secunda din film :X
Nu am decat cuvinte de lauda la adresa filmului! Efectiv il ador:X
De multe ori cand stau la pc am filmul deschis si ma uit la secvente din el 21
So...nu pot sa spun decat ca mi-a placut enorm de mult! :X




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)