Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre fic`ul meu?
bun...chiar imi place...e interesant
87.50%
14 87.50%
bunicel...dar mai e mult de munca
6.25%
1 6.25%
oky...esti varza...lasa`te de scris...
6.25%
1 6.25%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Traind printre umbre

#11
Sunt prima...dar la cat mi de somn imi vine sa dorm pe scaun :))
Ador fic-ul tau :D ... e printre preferatele mele :D
Ai avut ceva greseli,dar nu grave (la cat mi de somn le-am si uitat)
Naratiunea si descrierea sunt ok si se imbina destul de bine :bv:
Dialogul nu e sec si e bine plasat.

Cam atat, next repede ca iar ma faci curioasa :))

Bye! :bye:
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#12
HeLLo HeLLo...am revenit shi eu cu un nou capitol, intarziata ca de obicei :-". Akm vreau sa mentionez k acest acpitol are avertizare +16 . Sper sa va placa, astept critci, pareri, ...de toate

Capitolul 5: Calmeaza-te, nici macar nu mai ai gloante...+16


Caldura, raze calde imi invadeaza chipul. Ma trezesc somnoroasa. Ma ridic in fund si ma sterg la ochii ca sa pot vedea. In timp ce imi frecam fata am atins ceva rece cu mana. Deschid larg ochii si ma uit la pistolul care tinetea capul meu. Dar nu eram atat de uimita de pistol, cat eram de cel ce il tinea. Lui Ray i tremura mana, se vede ca nu mai tinuse o arma de foc.
- De ce m-ai mintit Cris? De ce nu mi-ai spus nimic din toate astea?
- Fiindca tineam prea mult la tine sa te implic in porcaria asta. Nu puteam sa iti risc viata atat de mult...Nu aveam voie sa te las sa afli...
- Pe dracu! Daca tineai la mine nu ma minteai. Acum ce o sa faci ca am aflat, ma vei impusca si pe mine? Nu iti voi da ocazia, nu mor acum, nu de mana ta... Daca e vorba de omorat te omor eu pe tine, ca sa ajungem in iad, impreuna...
- Calmeaza-te, nici macar nu mai ai gloante, nu ai tras siguranta. Practic acum tii un pistol inofensiv indreptat spre mine.
Mi-am pus mana peste a lui, si i-am luat arma. M-am indreptat spre dulap, tragandu-l dupa mine. Am trecut de fundul fals si am intrat amandoi intr-o incapere spatioasa cu tinte, computere si asa mai departe. Mai exact am intrat in sala mea de antrenament. Locul era antifonat, nu era absolut necesar sa auda lumea gloantele lovind tintele si restul lucrurilor care se intampla in incaperea aceasta. L-am lasat la usa, iar eu m-am indreptat lenesa spre un dulapior, din care am scos un cartus. Mi-am incarcat pistolul, am tras siguranta, am fixat tinta si imi plimbam degetul pe tragaci. Ma uitam la capul manechinului de plastic, voiam sa tintesc exact acolo unde voia Ray sa ma impuste pe mine. Am tras. Zgomotul a inundat locul. M-am intors la el. I-am dat arma in mana si am ridicat-o la nivelul capului meu.
- Uite, acum tot ce trebuie sa faci e sa tragi, vocea mea era ferma, dar el ezita. Haide trage, nu asta ai spus ca o sa faci?
Un zambet siret i-a aparut pe buze. Mi-a apasat teava pistolul pe tampla in timp ce isi plimba cealalta mana pe spatele meu. Contactul dintre buzele lui si ale mele a fost magnific. Mi-am infipt degetele in parul lui si am inceput un sarut salbatic. S-a oprit si se uita la chipul meu, trasandu-mi gatul cu teava rece. Ochii lui imi studiau chipul atent, in timp ce mana sa se juca linistita cu parul meu. I-am simtit respiratia cum se accelereaza si apoi se opreste brusc. Mi-a atins buzele scurt, o simpla momeala, o provocare. Am zambit discret, in semn ca mai vreau. Mi-a conturat buzele cu limba, si apoi a inceput sa ma sarute din nou. Era dulce. Imi placea, intre noi era o lupta continua de preluare a controlului. O provocare, el acceptase pariul cu dragostea. Eu ce aveam sa fac? Sa pierd din nou sansa de a iubi? Nu, nu vreau. Vreau sa te am aproape de mine, demonul meu. Sa fii aici sa ma provoci din nou, sa ma atingi. Accept. Imi asum riscurile. Doar sa nu pleci de langa mine.
M-a luat in brate, si m-a dus in pat. S-a aszat langa mine si continua sa se joaca cu pistolul pe gatul meu. Eu l-am zgariat usor, iar el s-a oprit privindu-ma. Ochii lui negrii i-au intalnit pe ai mei. Si ne uitam unul la altul, parca drogati. Incepeam sa il descopar complet. Era frumos, ochii negrii in combinatie cu parul blond. Avea trasaturi fine si corpul bine lucrat. Mi-a mangaiat obrazul cu degetul si a inceput sa se joace cu parul meu. Ma saruta pe gat, si imi soptea cate ceva. Eu ii faceam parul ferfenita si il mangaiam usor. M-am oprit brusc si l-am indepartat usor de mine.
- Imi acorzi un sfert de ora pentru gandirea situatiei? Te rog...
- OK. Doar un sfert de ora, vezi ca daca nu te intorci vin dupa tine si te aduc inapoi in brate.
L-am sarutat scurt pe buze, mi-am aranjat putin parul si am plecat in parc. Mereu ma duceam acolo cand trebuia sa ma gandesc sau sa ma linistesc, sau atunci cand eram extrem de fericita, ca acum. M-am pus pe banca mea, si m-a uitam pe cer. Langa mine, o pereche de indragostiti, se alintau in fel si chip...
- Ursuletul meu, stii cat te iubesc?
- Da iepuras, cum sa nu stiu. Dar tu stii cat te iubesc eu pe tine pisi?
Vocile lor mieroase pur si simplu ma zgariau. Ursulet – Ray...Ce mama dracului e atunci? Gradina Zoologica? Nu o sa pot sa i spun asa nici sa ma ameninte cu moartea, Iisuse, mi se pare absurd sa il compar cu un animal in miniatura. Ma ridic cat pot de calma de pe banca, si ma intorc acasa. O nerabdare m-a cuprins si am inceput sa alerg spre casa. Tocurile se loveau nervoase de asflat si ma intrebam cum de nu imi dau in bot. Am continuat sa fug pana in fata blocului. Am luat liftul si am urcat la ultimul etaj. Am deschis usa incet si m-am indreptat spre dormitorul unde il lasasem. Cand am ajuns, trona in patul meu, fara bluza jucandu-se cu pistolul.
- Pisicuto, ai ajuns...
Pisicuto? Sa spunem ca voi face un sacrificiu, de dragul lui. Am facut pe nervoasa si am sarit peste el. Mi-am infipt mainile in parul sau si mi-am apasat buzele peste ale lui. A rupt bluza de pe mine, intr-un mod animalic, zambind siret. Eu mi-am intins mana sub pat si am scos un briceag, ascutit. L-am desfacut si i-am taiat pantalonii. Fustita mea a avut acelasi sfarsit tragic ca si bluza, ramanand in lenjerie intima atat eu cat si el. Mi-am trecut mana peste corpul sau bine facut in timp ce el im saruta pieptul pofticios. Mi-a desfacut sutienul, iar eu mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau. I-am dat jos boxerii si atmosfera a continuat sa se incinga. Dupa jumatatea de ora ne-am oprit exteuati. Frate parca am fi fost la maraton nu in pat. Eu m-am ridicat si m-am dus in baie sa ma aranjez putin, in urma celor intamplate, parul meu devenise o adevarata claie. M-am pieptanat si mi-am luat pe mine un halat rosu. M-a lovit o pofta nebuna de budinca, tot ce voiam in momentul acela era budinca. I-am spus lui Ray ca ma duc in bucatarie si am mers teleghidata sa imi fac, budinca.
Dupa un sfert de ora de amestecuri fabuloase, facusem doua portii gigante de capsuni, respectv ciocolata. El s-a strecurat in spatele meu si m-a luat in brate. L-a sarutat scurt pe buze, mi-am luat castronul si m-am indreptat spre dormitor. Ray a mai ramas cateva minute in urma mea fiindca voia apa. M-am asezat pe pat si am pus bolul pe noptiera, hotarata sa il astept. Am inchis ochii, iar dupa cateva secunde am fost trezita de niste pasi. Ray statea in pragul usii razand ca un nebun, iar in capul meu se intindea senzual un pumn de budinca de ciocolata. M-am ridicat, calma, am luat castronul de budinca si m-am indreptat spre el. Paseam relaxata, cu o fata pasnica.
- Offf iubitule, stii ca in mod normal as reactiona urat, m-as enerva, as pocni si as injura...dar daca e vorba de tine scumpul meu, voi fi blanda.
M-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat. In timp ce buzele noastre se jucau fericite, mana in care aveam bolul se ridica tot mai mult ajungand in dreptul capului sau. I-am resturnat castonul cu budinca in cap, iar acum continutul roz, cu aroma de capsuni i se intindea pe nas in jos. Am luat cu degetul compozitia dulce si mi-am intins-o pe buze.
- Ai declarat razboi, scumpo!
Atunci am inceput marea intrecere pana la frigider, unde se afla tubul cu frisca. Am sarit pe masa si de acolo fix in fata frigiderului. Am infascat frisca si am inceput sa il stropesc. Dupa ce l-am facut savarina am plecat linistita in dormitor, crezand ca am castigat razboiul si totul se terminase. Nu am ajuns pe prag, si am simtit doua maini cum ma cuprind de la spate. M-a sarutat usor pe gat, iar ca o neatenta ce sunt am uitat de tubul de frisca care a disparut din mana mea. Acum restul continutul din acel tub se afla in parul meu. In cele din urma am declarat armistitu printr-un sarut lung si dulce.
Ne-am trantit pe pat, cuvertura mea, capatand o culoare deosebit de ciudata, de la frisca si budinca. A inceput din nou sa imi traseze conturul corpului cu pistolul, cred ca facuse o pasiune pentru el...Dar in joaca noastra dementa am auzit o bataie in usa.
- Cristal, hey Cris esti acasa?
Vocea imi era extrem de familiara, o cunosteam, dar ma ingrozea gandul cum ma va gasi si ce i voi spune...
KyuMin.

#13
Deci ..=)) Este un fic superb =)) dar sti eu imi imaginam o intalnire daia ..sti ca Boss sa se dea drept taicasu' si sa il invite pe bietu' baiat la cina ..si sa buna ala bomebe prin mancare sau otrava =)) cred ca ar fi o sala de antrenament.
In fine ....Ce sa mai zic ..? off ..sa speram ca si Ray e ceva de gen " James bond" ..sau cum il chema pe tipul ala :)).
Okey astept nextul :\
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#14
HeLLo...am revenit shi eu cu noul cap. Multumesc mult de comentariu. Akm iata shi capitolul nou...sper sa va placa :D

Capitolul 6: Multe lucruri se intampla la inaltime...

Bataile in usa deveneau din ce in ce mai nervoase si nerabdatoare. Off, ce sa fac, ce sa fac?
- Imediat Boss, sunt la dus! raspund incercand sa par calma.
- OK, astept.
Si eu care speram sa plece. In timp ce eu ma gandeam, Ray si luat pantalonii pe el, sau ma rog ce mai ramasese din ei. Atunci mi-a cazut privirea pe niste sfori si ventuze care le aveam pe birou de ceva timp.
- Ai ceva forta in maini?
- Tu glumesti? Sunt campion local la bataie si am facut gimnastica cinci ani, raspunse el cu un ton superior.
- Bine atunci.
Am luat sforile cu ventuze si le-am aruncat pe tavan. O data lipite am tras in jos cu toata puterea mea. Nu se dezlipeau, perfect.
- Haide gimnastule, prinde-te de astea si catara-te!
A facut intocmai cum i-am spus fara nici un comentariu. Acum statea atarnat de tavan, intr-o pozitie luata de prin filmele SF, iar eu ma miram cum de mi-a trecut prin cap asa ceva. In fine, am luat primul tricou care l-am gasit pe jos si m-am imbracat cu el. Spre bucuria mea era suficient de lung, cam ca o rochie de prost gust. Ma indrept spre usa si ii deschid lui Boss cu un chip cat se poate de calm. Acesta a intrat, uitandu-se mirat la mine, si la ce era in casa, adica un dezastru complet.
A cercetat fiecare coltisor din priviri, si a intrat mai apoi in dormitor. M-am rugat la toti sfintii sa nu intre acolo, dar fara folos. Tot in dormitor, mi-am vazut si eu imaginea in oglinda, si abia atunci am constientizat ca purtam tricoul lui Ray. Am oftat, dand ochii peste cap si mi-am intors atentia spre seful meu care inca se crucea de catastrofa din apartamentul meu.
- Si ce ai facut tu Cris? Te-ai distrat vad...
- Am facut niste budinca, nimic mai mult, am incercat eu sa mint cat mai convingator.
Atunci un strop de frisca, sau ma rog lichidul acela care fusese o data frisca, s-a scurs pe chelia lui Boss. Si cum isi poate da seama oricine a ridicat capul spre tavan si l-a vazut pe nimeni altul inafara de Ray. Scumpul meu iubit, si-a dat drumul de pe tavan, aterizand artistic langa mine.
In acel moment, banuiesc eu, a pus si seful meu cap la cap bucatile de haine rupte din camera mea, faptul ca purtam un tricou masculin, Ray nu avea bluza si sa nu mai spun si de “curatenia” de acolo.
- Voi ati facut-o...pe tavan? intreaba el pe un ton uimit, uitandu-se la noi ca la masini straine.
- Ce? Multe lucruri se intampla la inaltime, de ce nu am putea face si aia la inaltime?
Raspunsul lui Ray m-am lasat masca. Adica eu il credeam ceva mai inteligent, cum sa spui asa ceva? Doritoare sa imi smulg parul din cap, m-am oprit cand l-am vazut pe Boss cu isi scoate pistolul, si il indreapta spre cel de langa mine. M-am postat in fata lui Ray, afisand o privire ucigatoare.
- Ca sa ajunga la el, glontul ala trebuie sa treaca intai prin mine!
- Clar.
A aruncat arma, si a luat pozitia de lupta corp la corp. Un zambet siret mi-a aparut in coltul gurii dupa ce am parat prima lovitura. La fel si a doua si a treia, nu au avut nici un efect. ATunci am prins momentul meu si i-am prins un pumn in plina mutra.
- Un lucru mai vreau de la tine baiete, o iubesti? Tii la ea?
- Mai mult decat la viata mea! a raspuns Ray mai mult de cat sigur.
- Ai grija, daca sufera cat de putin de pe urma ta, ia-ti adio de la viata. Acum felicitari, nu oricine ajunge la inima lui Cris. Si nimeni nu a facut-o sa se indragosteasca ca tine , a spus al meu sef pe un ton prietenos in timp ce il batea pe umar pe Ray.
A facut cu mana si a plecat. Eu am rasuflat usurata, lasandu-ma pe umarul blondului. Acesta m-a luat delicat in brate, si si-a apasat buzele pe crestetul capului meu.
- Stii, tatal tau e foarte ciudat...
- Dar nu e tatal meu, am spus eu cu vocea relativ stinsa. Parintii mei au murit acum zece ani.
- Dar cum?
Am lasat un oftat sa scape printre buze.
- Adica, daca nu poti, nu trebuie sa imi spui. Stiu cum e sa iti pierzi parintii, mama si tata au fost prinsi intr-un schimb de focuri in Irak anul trecut. Erau acolo in scopuri politice, si au nimerit la momentul nepotrivit, in locul nepotrivit. De atunci am ramas cu verisoara mea, care e mai tot timpul plecata. Eu ma descurc cu averea printilor, dar nu ma plang, mi-au lasat bani sa pot sa traiesc toata viata, fara sa stiu ce e ala serviciu.
- Ai mei au fost ucisi, de un criminal. Pe care l-am omorat in noaptea aceea. Aveam sapte ani pe atunci. Apoi am fugit de la internat si l-am santajat pe Boss sa ma antreneze pentru a deveni agent secret, am spus cu vocea calma, oarecum mirata de faptul ca si parintii lui murisera.
- Stai! Stop, cum adica l-ai santajat?
- Simplu, l-am amenintat ca voi da informatii confidentiale si cod`uri ale Isis unei organizatii teroriste daca nu face ce vreau eu, am raspuns cu o vocea stalcita, sa para inocenta.
S-a aplecat peste mine si m-a sarutat scurt pe buze. Atunci mi-am dat si eu seama cat era paluga. Ma rog asta nu conta, l-am sarutat si eu pe obraz si am iesit pe balcon amandoi. M-a luat in brate de la spate si si-a lasat capul pe umarul meu. Am simtit cum fiecare particica din corpul meu era mai fericita ca niciodata.
Dar nu au durat mult momentele mele de liniste si iubire, caci m-am intors in camera si m-am luat cu mainile de cap cand am revazut jegul din acel loc. Am mers in baie, de unde am luat doi bureti, carpe, detergent si o galeata cu apa calda.
- Hai iubitelule, la munca! Accept dezordinea dar casa mea nu e cocina de porci pana la urma.
M-am pus in genunchi, si am inceput sa curat podeaua de stratul de budinca care se intarise intr-o oarecare masura. Oare cum de ne-am nimerit noi chiar asa? Adica si parintii lui au murit, si ai mei. L-a acceptat Boss chiar foarte rapid. Mereu am crezut ca viata mea e un mare cacat, presarat cu ghinion si intamplari plicticoase, care nu imi aduc nici o bucurie. Dar acum totul s-a schimbat intr-o singura zi, cu ajutorul lui. Acum chiar eram fericita. De fapt daca stau sa imi amintesc bine, de zece ani nu am mai zambit asa.
Momentele de visare mi-au fost intrerupte de un burete in cap, care a venit din partea lui Ray.
- La munca scumpete, nu eu lucrez si tu stai, a spus cu o vocea impunatoare.
M-am ridicat de jos si m-am pus serios pe treaba. In plus, toate amestecurile acelea de pe pereti si din pat -podeaua era curata acum- incepeau sa prinda un miros nu tocmai placut. Am spalat cot la cot , iar intr-o ora apartamentul era luna si bec. Am vazut ca si afara se intunecase, iar eu am iesit pe balcon sa ma uit la stele. Ray era in spatele meu, iar acolo, ne-am prins intr-un fel de vals , sau ma rog intr-o incarligatura de dans, pe ritmul soaptelor sale dulci.
KyuMin.

#15
Sisule , sunt prezenta la datorie >:D<

Deci e absolut genial :X
Modurile de expunere sunt toate ok , greseli nu am prea vazut , ce sa mai e super capitolul :X

Saraca Cris , sa faca curat in toata casa :)) . Eu mor sa-mi fac curat numai in camera mea :)) . Si Ray ce i-a trantit replica aia la boss :))

Sisu , esti geniala , astept next ca imi place mult de tot :X

Bye , sis ! :X :bye:
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#16
You are a genius:D
Deci complexitatea acestui fic e divina....Contine de toate:)) De la lupte full pana la comedie
Sti sa le imbini in asa fel incat sa nu ne dea senzatia ca e doar ceva foarte complicat.... Sunt fanul tau forever:D
Pot spune ca nu sunt in masura sa apreciez greselile asa ca las asta pe cei mai avansati in experienta decat mine;)
Eu pot spune ca e super... Ficul imi place la nebunie si nu spun asta doar pentru ca esti cea mai buna prietena a mea:))
Asteptam urmatorul capitol:)
With all the love in the world
Your sister:*
See ya wouldn`t want to be ya:))8->

#17
HeLLo...I`m here again...sper sa va placa si acest capitol. Multumesc mult de comentarii.
Acest capitol este special pentru MooN Angel >:D< *hugs for you girl*

Capitolul 7: Adica arati ca un zombi ambulant

Dimineaţa. Vai ce bucurie…Mai putin şi sar in sus. A mai menţionat vreodata ca urăsc dimineaţa? Atâta lumina şi căldură. Şi cel mai grav, dimineaţa trebuie sa mă trezesc. Mie îmi place sa dorm...În fine, mă ridic din pat înca adormită şi ma îndrept spre toaletă. Gata, trebuie sa ma trezesc. Mi-am dat cu apă pe faţa şi m-am simţit ceva mai puţin zombi. Asta e o îmbunătaţire. Ma indrept lenesa spre dulap sa imi aleg hainele. Imi iau o pereche de blugi negrii, cu niste rupturi ici-colo si o bluza roz deschis cu un inger pe ea. Dap, zici ca sunt emo, ce mandrie. Si ca sa fie si mi si, m-am machiat tot cu negru, mascara si creion dermatograf din plin. Mi-am pus la gat o curelusa neagra cu o cruciulita atarnata de ea. Mi-am luat si manusile dungate, roz cu negru si niste cercuri de metal, fara degete. Perfect! Am zambit incantata, ca mai apoi sa ma intreb de unde a iesit emonica asta la iveala. Eu eram fericita sau asa ceva.
Dupa ce am terminat cu holbatul in oglinda, m-am indreptat spre bucatarie sa mananc. Mi-am luat un castron, lapte si cereale. Imi era prea lene sa imi pregatesc altceva. M-am mai uitat o data la bol , sa observ ca este acelasi care acum doua zile fusese in capul meu, budinca din el fiind pe tot corpul meu si al lui Ray si pe cine stie unde prin aceasta locuinta, locuri cuviincioase sau necuviincioase. Am mancat incet, numarand inclusiv cerealele din lingura. Aveam timp fiincda mi-am dat seama ca ma trezisem la sase dimineata. Deci nici o graba. Dupa ce am mancat, am spalat vasele si m-am uitat la televizor pana la sapte jumatate, cand trebuia sa plec.
In cele din urma s-a facut si ora sapte si treizeci de minute. M-am ridicat de pe canapea, mi-am luat geanta si telefonul mobil. Am trantit usa cu putere si am mers sa cobor scarile. Simteam nevoie de miscare, plus ca ajung de trei ori mai repede pe jos decat cu liftul.
Cand am ajuns afara am fost placut surprinsa de vreme. Era placut, o zi perfecta de primavara cu adieri usoare de vant. Am zambit multumită. Gata, e hotarat, ziua asta va fi perfectă. Ma indrept cu pasi din ce in ce mai grăbiţi spre liceu, cu dorinta de a îmi vedea prinţişorul. Dupa zece minute în care când am alergat cand mi-am târât picioarele am ajuns. Mi-am întors capul în toate părţile, pâna ce l-am zarit, sprijinit de un copac la intrare. M-am indreptat spre Ray, care se pare că nici nu mă observa. Ca de obicei, cu căştile in urechi, ce să faci...
Dar spre bucuria mea şi sanatate lui, m-a văzut in cele din urmă. Şi-a scos căştile şi le-a pus frumos în buzunar.
-Salut! spuse pe un ton somnoros.
-Dap, bine ai venit la suprafata, ti-a priit perioada traita in cosciug? intreb eu sarcastică.
Ray se uită la mine ca la maşini straine şi ma hotărasc să îi explic ceea ce am vrut să spun. Se vede ca nu îi merge mintea astăzi.
- Adica arati ca un zombi ambulant, proăspăt ieşit din mormânt.
A inceput şi el să râdă. Apoi s-a aplecat şi m-a sarutat. Am uitat şi de lume şi de tot şi nu m-am dezlipit de el mai bine de două minute. In cele din urma am ramas fara aer amandoi si am pus capat sarutului. Eu am scancit trista in timp ce el m-am mangaiat pe crestet, exact cum ar face cu o pisica.
M-a luat de mana si am intrat in curtea liceului. Toate privirile s-au indreptata spre noi. Ma enervau privirile lor si stiam exact de ce se intampla asta. Un refelector imens parca era atintit asupra impreunarii degetelor noastre si Ray tinea in mana o pancarda pe care scria mare " Uitati-va la noi!!!". Si da, in momentul acela am simtit neplacuta si penibila roseata din obraji. Dar spre uimirea mea, spre noi se indrepta o fata,blonda cu parul ondulat, dat cu prea mult fixativ. O fusta prea scurta de un roz tipator, o poseta tot roz cu niste zale mari si o bluza cu modele aurii, cu un decolteu imens care ii scotea in evidenta sutienul cu push-up. De unde stiu si acest ultim detaliu legat de sutien? Pai fata asta, doua zile vine cu un piept care ar innebuni orice baiat, iar a treia zi este complet plata. Evenimente supranaturale? Nu prea cred. In fine, se apropie tot mai mult si eu incepeam sa ma uit cam urat.
- Buna Cris! spune in timp ce ma pupa pe amandoi obrajii. Haide sa vorbim putin, prietena mea draga.
A distrus legatura dintre mana mea si a lui Ray, cu a ei manuta cu unghii false. Apoi m-a tras spre un colt mai retras din curtea scolii.
- Asa, auzi mai fatuca, ce legatura ai tu cu Ray al meu? a spus ea pe un ton matait.
Ray al ei? Fraza asta e complet eronata.
- Nu cred ca te afli in postura sa ma intrebi asta. Ba din contra, eu ar trebui sa intreb, cum adica Ray al tau? am adaugat eu cu vocea acida.
-Pai eu il plac si el e topit dupa mine. Doar ca e prea timid sa imi spuna asta.
Am inceput sa rad ca o maniaca. Are umor tipa nu gluma. In secunda urmatoare, am impins-o in peretele scolii si mi-am infipt degetele in podoaba ei capilara.
- Draga mea, hai sa lamurim un lucru. Tu ma lasi in pace, nu te apropiii de Ray si nu vei avea nevoie de peruca da? Daca mai misuni in jurul nostru, parul tau asta blond, extrem de fixat se va afla in mana mea. Acum dovedeste-mi ca nu esti blonda si la interior si asculta-ma da? Hai te-am pupat ca ma astepta cineva.
I-am facut cu mana si am mers cu pasi grabiti spre blndinul, care se amuza dupa cele vazute.
- Stii, ar trebui sa iti calmezi admiratoarele...
Dupa afirmatia mea si-a pus bratul in jurul trupului meu si cealalta mana a ridicat-o in sus, aratand triumfatorul deget mijlociu. Eu am zambit multumita si am continuat sa mergem spre clasa. Fiindca mi-am pierdut si pauza mea pretioasa...
KyuMin.

#18
Am citit... ce nesimtire din partea mea ca nu am mai comentat pana acum.. gomen, gomen , gomeeen . :((:((
In legatura cu ficul:
Pur si simplu il ador... deci IL ADOR. Nu am nimic sa-ti reprosez legat de modul in care descrii sau narezi. Absolut minunat... Dialogul nu e sec si in unele locuri e foarte bine dezvoltat, plus ca mai sunt si unele faze sarcastice sua ironice [ pur si simplu le ador :X]
In plus, mi se pare interesanta ideea. Cris e super tare, o sa devina idolul meu:)). In unele puncte de vedere chiar ne asemanam... Ma bucur ca nu e la fel ca mik papusa barbie din acest ultim capitol.
Pur si simplu mi se pare totul prea palpitant...
Astept cu nerabdare unratorul capitol.. kiss :* si spor mult mult mult la scris :X>:D<
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#19
Multumesc muuuuuult de replay`uri. Am ajuns cu noul capitol. Sper sa va placa :D

N/ A : Incepand cu acest capitol, actiunea va fi relatata din punctul a de vedere al ambelor personaje principale.

Capitolul 8
Ray's P.O.V.


Plictiseala! Asta e cuvantul necesar pentru a descrie istoria. Oooo nu au trecut doar zece minute din ora. Clar! O sa mor, mi se va topi creierul de plictiseala. Bai baiete? Da, tu, fosila chiala din fata clasei care vorbesti cu precipitatii. Unu la mana, tu chiar crezi ca ma intereseaza cand a luptat dracu' cu frasu'? Doi la mana, oare stiii ce-i aia pasta de dinti? Doamne, respiratia profului poate dobori si un cal. Dar din pacate gandurile nu se aud, ceea ce inseamna ca nenea va continua sa ma ucida incet cu aburelile lui si nici nu va auzi vreodata de igiena dentara. Ma rog, viata e groaznica uneori nu? Dar norocul imi surade astazi, fiindca fosila aia ambulanta se posteaza, cu spatele bineinteles, la banca mea si a lui Cristal. Mda, ma bucur sa va intalnesc posteriorul domn' profesor. Imi pare sincer rau pentru tine Cris, dar am vazut ca ea avea alta treaba. Se uita atenta la ecranul telefonului. Am incercat sa citesc dar l-a inchis inainte sa pot vedea. A ridicat mana ca o eleva cuimnte, dar nimeni nu a bagat-o in seama. Asa ca ce credeti ca a facut scumpa mea? A luat creionul in mana si l-a indreptat amenintator spre posteriorul profesorului:
- Cristal, esti nebuna? , am intrebat eu abia rezistand sa nu rad.
- Mda' sunt nebuna...
Si apoi varful ascutit s-a oprit fix la tinta. Tipul a tresarit si s-a intors spre Cristal tot rosu la fata.
- Domnisoara Turner, doriti cumva sa verificati daca ati achizitionat o ascutitoare buna?
- Nu domn' profesor, voiam sa intreb daca imi da-ti voie sa merg la toaleta, raspunse aceasta afisand un chip plin de inocenta.
Si-a primit raspunsul dorit, apoi s-a ridicat si a plecat, lasandu-ma pe mine sa ma plictisesc singur zece minute cel putin...Au trecut zce minute....Cincisprezeec minute s-au scurs....Douazeci.
- Domn' profesor, pot sa ma duc dupa Cristal am intrebat cu vocea rugatoare.
- Dar ce crezi, ca s-a inecat in buda? Stai calm, va veni ea, daca nu are absenta...
Poftim? Omul asta e cretin sau se preface? Apoi mi-a picat si mie fisa, telefonul, plecatul fix in acel moment...Asta e o treaba Isis.
- Domn' profesor eu ma duc dupa ea, am spus aproape strigand.
- Ba nu te duci, imi replica la randul lui.
- Stiti ceva, deja m-am saturat sa aud porcaria asta de istorie care imi distruge mie neuronii. Doi, daca are probleme fata? Poate aveti dreptate si s-a inecat in W.C. Ii faceti dumneavoastra respiratie gura la gura? Nu prea cred, asta fac eu!
Mi-am luat geanta de jos si nu stiu de ce dar am luat-o si pe a ei. Simteam ca voi avea nevoie de cateva lucruri din ea. Am iesit val vartej din clasa, dar nu inainte sa las in urma mea o ultima replica:
- Pasta de dinti nenea, vezi ca gasesti la Super Market, ai nevoie de ea...
Asa, acum ma simteam cu adevarat implinit. Am trantit usa cu putere in , numai de-al dracului si am pornit in graba spre toaleta. Cand am ajuns in fata usii am inghitit in sec. Am pasit in interiorul incaperii. O da, in toaleta femeilor... Am inceput sa iau la puricat fiecare loc, dar tot ce am putut gasi au fost cateva pete de sange amarate. Stai! Pete de sange. La naiba! Cristal, unde esti? Am iesit in fuga din baie. Mai aveam cativa metri si ieseam din scoala, dar m-am oprit la fix sa nu lovesc un profesor.
-Unde crezi tu ca te duci? intreba acesta plin de aroganta ca el comanda.
- Am o urgenta, am spus dorind sa scap cat mai repede.
- Nu vei pleca pana la sfarsitul orelor. Regulametul iti interzice sa parasesti incita scolii atat timp cat ai cursuri fara permisiunea unui adult...
- Auzi ma lasi naibilor cu teoria chibrtului, asta a ta? Pa! am spus in timp ce l-am dat la o parte cu brutalitate.
Am iesit din cladire in fuga...Directia, habar n-am unde sa ma duc, dar voi incepe cu apartamentul lui Cristal, logica asta imi indica...

Cristal's P.O.V.
Au, au, au, au! Animalele borate! Puteau sa fie mai finuti... Mda' am si eu niste pretentii fantastice. Le-am omorat seful, le-am ucis frati, prieteni ce or fi fost pentru ei aia care i-am impuscat si acum cer sa fie si ei mai delicati cu mine ca ma invintesc usor. Si macar daca as stii unde mergem. De jumatate de ora sunt in jegul asta de masina, in portbagaj. Si spre bucuria mea mai mergem si pe un drum plin de gropi si tipul de la volan habar nu are sa le ocoleasca. Mai baiete, pune-ti dracului ochelari! Ca nu sunt chiar atat de invizibile gaurile din asfalt....Aaaa, sau poate nu stii despre ce vorbesc eu aici. Chestiile alea mari care fac masina sa se zgaltie. Offf daca ar avea gandurile o putere mai mare...Si cel mai ingrozitor lucru din intamplarea asta horror....Doamne Dumnezeule! Aici pute a sosete nespalate....Cred ca mai putin si incep sa plang...
Asa, inainte sa imi dau duhul de la miros, sa recapitulez ce am patit. Am intrat in baie, am primit una dupa cap si am aterizat intr-un portbagaj infect. Scurt si la obiect. Sper doar, sa observe cineva ca am disparut...Ray, ajutor...
KyuMin.

#20
Sunt prima care comenteaza :yes:
Deci, sa vedem.
Citat: Plictiseala! Asta e cuvantul necesar pentru a descrie istoria. Oooo nu au trecut doar zece minute din ora. Clar! O sa mor, mi se va topi creierul de plictiseala. Bai baiete? Da, tu, fosila chiala din fata clasei care vorbesti cu precipitatii. Unu la mana, tu chiar crezi ca ma intereseaza cand a luptat dracu' cu frasu'? Doi la mana, oare stiii ce-i aia pasta de dinti? Doamne, respiratia profului poate dobori si un cal.
Dupa ce am citit asta abea m-am putut opri din ras.
A fost un capitol bun:X. M aintreb ce se va intampla cu Cristal. O sa vina Ray sa o salveze... O da, deja imi imaginez " Cristal, nu-ti fie frica, Sunt eu Ray! Am venti sa te salvez." Dar, Cristal o sa spuna " Idiotul ce faci aici?" =)). Ce frumos 8->
Oricum, las restul pe mana ta. Sunt curioasa sa avd ce idei mai ai.
Ja ne si spor la scris >:D<
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.457 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  Cum sa traiesti fericit printre nori ohaio_angel 7 4.267 09-10-2013, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Yami
  [Yaoi] Umbre Kira's Scarlet 35 16.576 04-06-2013, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Infinite
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.819 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Umbre Mariaa 14 7.915 28-08-2012, 12:34 AM
Ultimul răspuns: Mariaa
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.143 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.048 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Regină printre blonde Cherie 32 13.065 30-10-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Printre demoni Miss Serenity 15 10.311 16-09-2011, 11:20 AM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Printre oglinzi coral 20 9.717 05-08-2010, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)