Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 filme Horror

#11
1 ) The Exorcism of Emily Rose -> nu am mai dormit destul de mult timp dupa ce am vazut acest film. Inainte sa-l vad am realizat ca este dupa un fapt real si din pozele pe care le aveau pe internet nu m-am speriat asa de tare , dar dupa ce l-am vazut.... Nu vreau sa-mi mai amintesc xD.
2 ) A NightMare On Elm Street One - Freddy Krueger m-a urmarit pana si in vise xDD..
3 ) A NightMare On Elm Street Two.
4 ) A NightMare On Elm Street Three ( si pe celelalte 4 nu le-am vazut ).
5 ) One Missed Call - > Acest film l-am vazut impreuna cu Berry .Era vorba despre telefoane , unele pe care le primeau oamenii cu doua zile inainte sa moara , in care scria la ce ora si care sunt ultimele cuvinte pe care le rostesc inainte de a muri. Totul incepuse de la o fetita mica o.O" si asta m-a uimit , iar sfarsitul . . ei , bine sfarsitul m-a lasat in ceata. S-a terminat cu un telefon care suna. 42 Si soneria aceea am avut-o in cap mai bine de o saptamana . Cand mergeam in mall o auzeam ( era una asemanatoare ) si imi controlam telefonul sa vad daca al meu suna xDDD .
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#12
1. The Grudge 3. Pfff, nu m-am speriat foarte tare, dar o seară am stat de pază : )) . A fost preferatul meu : x
2. The ring - genial film. Chiar n-am ce zice. L-am văzut de 7 ori și tot îmi place la nebunie.
3. Trick and treat - nu m-a speriat deloc, dar a fost mișto.
4. One last call - chiar interesant. Mi-a plăcut destul de mult.
5. Scarry movie - deloc horror. De fapt, e mai mult comedie. Am râs de m-am spart la el. : ))
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#13
Deci, my top:

1. The Grudge - primul n-a fost deloc inspaimantator, doar al doilea si al treilea, da. Ador filmul asta, m-am uitat la toate partile de 3 ori. :X
2. Silent Hill - n-a fost chiar de groaza, dar asa cum a spus un user mai sus, caracterele din film mi-au starnit curiozitatea, mai ales povestea fetitei. :]
3. Saw - nu este atat de infricosator, este mai mult un thiller bazat pe psihologie, dupa parerea mea. : - ?
4. Let me in - filmul m-a atras din punctul de vedere al povestii, cu toate ca eu speram mai multe omoruri pe acolo.
5. Scarry movie - Sunt de parere cu tine, Me†al.
Well, cred ca am ratat multe filme horror intr-adevar, dar acum nu mi le mai amintesc. So many.... :]]

#14
Yay, am ajuns si eu la acest subiect..

1. The Grudge (1, 2, 3, 4) - filmul meu favorit dintre toate filmele din lume, nu numai cele horror x3. Kayako Saeki este un personaj atat de complex, o ador intr-un simplu cuvant, este minunata *o*. Desii, trebuie sa recunosc, la The grudge 3 m-am speriat foarte tare, mi-a fost frica sa-mi mai fac baie, n-am mai vrut sub nicio forma sa ma vopsesc bruneta si imi era frica cand vedeam orice fel de pisica 24. Inafara de asta, toate cele 4 filme le-am vizionat impreuna cu Dany, prietena mea cea mai buna, la mine acasa, dupa ora 10 noaptea x_x. Mai ales, am avut traume, cand se trezea Dany noaptea si ma speria scotand sunetele ce le scotea Kayako 24. Oricum...am facut un fel de "cosplay" pe Kayako, de Halloween m-am dat drept ea si o iubesc mult >3.

2. The Ring (1, 2) - putin asemanator cu The grudge, imi place mult si acesta. Nu m-am speriat foarte tare, ci doar atunci cand iesea din fantana si dupaia din televizor. Samara a avut un trecut trist, fiind aruncata in fantana de catre mama acesteia...si totusi la fel ca si Kayako din The grudge, se razbuna pe oameni nevinovati :d.

3.Saw 2 - categoric foarte SCARRY! M-am uitat cu multa atentie cum ii chinuia Saw pe acei oameni si parca eram eu in locul lor si simteam durerea. Parea atat de real incat m-am transpus in pielea lor x3. Imi plac toate variantele ale filmului, deci chiar nu stiu de ce l-am ales pe 2 :]].

4.Exorcizarea lui Emily Rose - nu am vazut tot filmul in totalitate. Am vazut multe secvente, si desi este putin scarbos, mi se face pielea de gaina cand ma uit 22. Mai ales cand ma gandesc ca este facut dupa un fapt real....brr xD.

5.Orphan - l-am vazut la cinematograf xD. Cum poate o fetita de numai 11 - 12 ani sa-i zica mamei ei ca are o "supriza" pentru aceasta si "surpriza" sa fie omorarea ei (mamei) ? 22 Fetita aceea era chiar diablica, m-a speriat mult mintea ei.

Astea ar fi deocamdata la mine 106. Depinde ce voi mai urmari pe parcurs 21.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#15
Well, let's see [btw, nu sunt in ordine]:

Primal - l'am vazut chiar azi.Mi'a placut la nebunie cum se misca tipa blonda, Mel parca se numea, dupa ce a fost transformata, era super rapida.
Black Christmas - faza cand tipu a facut prajituri din carnea mamei sale m'a uluit.Si chiar mi'a placut desi prietenii mei nu erau de aceasi parere cu mine.
Dead Snow - wow, tipii aia aratau superb :X Adica felul in care filmul a fost creat si cum aratau personajele mi'a placut.
30 Days of Night - mi'a placut mult cum s'a desfasurat actiunea.In plus era si cu vampiri :X [cel putin un fel de vampiri]
The Walking Dead - deci cred ca acest film este genul de film care te tine in suspans.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#16
Filmele Horror nu sunt chiar genul meu39 Insa am vazut cateva la viata mea si pot sa fac un top 539

5) Saw- toate seriile. Cred ca mai mult e un film pentru dieta, care sa te faca sa vomiti, dar mi-au placut extrem d emult actorii, si prima data cand l-am vazut mi s-a parut extraordinar.

4)Sleppy Hallow- No comment, mai ales ca-i facut de Tim Burton si-ti da admoesfera aia de FILM HORROR care ar trebui s-o aiba ca sa te sperie. plus ca are niste cadre incredibile.

3) Nu stiu daca poate fi numit film de groaza, dar Swetty Todd, m-a cam inspaimantat, cel putin sfarsitul. Doar ca are niste portite de comedie incredibila care te fac sa uiti ca-i film horror.

2) Pe 2 cred ca pun Scarry Movie, cu toate ca n-am vazut numai jumatate.

1) Pe locul 1 e clar filmul la care n-am avut curaj sa ma uit singura21. "The nightmare on the Elm Street" e si filmul cu care a debutat Johnny Depp, deci trebuie sa fie ceva de capul lui. Plus ca m-a speriat doar trailer-ul...si d eobicei asta nu se intampla...
[Imagine: universul1.jpg]

#17
Scary Movie e comedie...ce tot cauta in lista de horror?

Eu nu le pun in ordine...in principal fiindca n-am prea vazut filme horror care sa le consider chiar bune, si in secundar fiindca mi-e lene sa gandesc suficient incat sa fac si un top din ele.
Asadar, fara alte comentarii (vor veni dupa), filmele mele horror care-mi plac:

• Rob Zombie's Halloween - Asta a fost foarte interesant pentru mine in principal fiindca l-am urmarit cu alt pasionat horror...and it made us cringe. Comparativ cu originalul e la mile distanta mai bun, e violent cat sa fie deranjant dar nu comic iar povestea criminalului e catusi de cat credibila. Pacat ca sequelul a facut greseala de a face totul mai mare, mai rau, mai scarbos si mai incomprehensibil.

• Quarantine - Am tipat la filmul asta. A tipat DiZ la filmul asta si m-a facut pe mine sa tip langa ea. Filmul asta stie ce-i aia liniste si stie cum s-o mentina suficient incat sa devina inspaimantatoare iar momentul de BU! e de impact maxim. Mi-a placut la nebunie sa-l vad tocmai fiindca a fost atat de bine realizat incat sa nu ma scoata din rabdari vizionandu-l.

• Dog Soldiers - Filmul meu de suflet in ceea ce tine de varcolaci. Buget mic, cast bun, varcolaci in costume si machiaj care chiar dau suflet creaturilor in loc sa le saboteze prin prea mult CGI ieftin (ma uit la tine Cursed...ma uit la tine si te scuip in ochii CGI).

• Dawn of the dead - Nu e un film inspaimantator dar e un film bun care mi-a facut placere si prima data, si a doua si a treia oara cand l-am vazut. Poate singurul film cu zombie care chiar mi-a facut placere sa-l vad...sper ca World War Z sa fie macar de aceasi calitate cand va iesi. Zombieland nu se pune caci e comedie.

• Silent Hill - Din nou un film care e pur si simplu bun, din perspective tehnice mai mult decat horror. E un film cu un stil al sau, bine conturat, distractiv de vazut si cu niste momente foarte intense pe ici si colo. Nu are nimic din spaima jocurilor...dar e bun de vazut. Plus ca am torturat-o pe DiZ luni intregi cu sunetul de sirena prin ceata hehehe.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 10 cele mai bune filme Lye 26 34.355 01-09-2013, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Agrona
  Ce apreciem in filme? CyBeR 7 6.627 28-02-2013, 01:48 PM
Ultimul răspuns: Fiction
  Recomanda filme Yondaime 21 19.249 08-03-2012, 07:38 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Filme cu vampiri ~_~MeLoDy~_~ 4 5.868 27-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Mao.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)