Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cainii zapezii

#1
Titlu: Cainii zapezii
Titlu original: Snow dogs
Anul: 2002
Tip: aventuri / comedie
Tara: Canada, SUA
Regia: Brian Levant
Actori: Cuba Gooding Jr., James Coburn, Sisqo, Nichelle Nichols, Michael Bolton


Cind Ted Brooks (Cuba Gooding Jr.), un stomatolog din Miami, afla ca mama sa a murit, iar el a fost numit mostenitor al averii acesteia, pleaca imediat spre Alaska, locul unde se afla mostenirea sa. La fata locului, Ted Brooks are parte de o surpriza: cu limba de moarte, mama sa i-a lasat proprietatea sa si opt ciini nu tocmai prietenosi. Nici localnicii nu sint incintatI de faptul ca strainul din Miami a mostenit pretioasele patrupede, asa ca fac tot ce pot pentru ca acesta sa-sI ia talpasita. |nsa Ted se hotaraste sa faca fata provocarii sI indiferent cit ar fi de greu, sa se imprieteneasca cu ciinii sI sa invete sa conduca sania trasa
de ei.

Ce parere aveti despre film?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Una chiar foarte buna 21. Tin mine ca l-am vazut acum cativa ani pe HBO. Cand am vazut promo-ul am ramas ceva de genul: WTF? Talking dogs? Just got to see it!!!
Nu mai mentionez ca am ras cat am vrut 10 Love the dogs XD, mai ales cum l-au torturat pe Ted.
Este un *must* see if you like dogs XD

#3
Vai...super tare filmu.Am ras cu lacrimi la unele faze21.Preferatul meu dintre caini este Demon!Animalu ala chiar avea atitudine21.El..dentist de succes..ajunge sa fie fugarit de caini prin zapada.Foarte funny!Dar la sfarsit,ajunge sa se inteleaga foarte bine cu ei,mai ales cu rebelul si liderul gastii,Demon.Sa nu uit..Demon Jr. e la fel de sweet ca atticul.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Imi aduc aminte destul de vag de filmul asta, o comedie relativ relaxanta pe care sa o urmaresti cu familia. E un succes pentru audienta de genul mai ales din cauza faptul ca sunt implicati cainii husky. Sa fim seriosi, cine nu-i iubeste? Mi-a placut cum s-a adaptat Ted situatiei, dar in mare parte este comedia romantica destul de tipica.

E ok cand vezi filmul la televizor, nu platesti pentru a-l viziona si nici nu ai la ce altceva sa te uiti.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Am vazut filmul acum cativa ani, pe-atunci imi placeau filmele cu animale mai mult decat imi plac acum si stiu ca mi s-a parut dragut si destul de amuzant, dar nu imi amintesc foarte bine fazele din el. Imi aduc aminte ca personajul principal afla ca fusese adoptat si mama lui biologica ii lasa mostenire niste caini care ii fac o gramada de poante. 71 Se dovedeste ca tipul aparent rau care vrea cu orice pret sa ii cumpere cainii este tatal lui natural si de fapt un tip de treaba si bineinteles, personajul principal ramane cu o tipa careia ii plac cainii si stie cum sa se comporte cu ei.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)