Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#81
1. Code Geass - Am o pasiune pentru acest anime pentru că personajele sunt foarte bine conturate, îmi place plot-ul, dar finalul R2 m-a lăsat O_O . Chiar nu vroiam să moară...
2. Nana - Muzică, acţiune şi Osaki care îmi place. Ce pot să cer mai mult? Cum am zis, îmi place de Nana O. şi seamăn la personalitate cu Ren. Îmi place că se axează şi pe muzică, una dintre pasiunile mele.
3. Lovely Complex - Poate că sunt nebun că m-am uitat la un asemenea anime 'cuz i don't like love stories,but this one i liked 65
4. FMA - Îmi place ideea şi îmi place actiunea. Mai ales curajul lui Edward mă impresionează.
5. Heel Girl - Deşi nu îl ador, mi-a plăcut. Ideea cu păpuşa şi dusul oamenilor în iad, dar cu preţul ca şi tu să ajungi când mori în iad, mi-a plăcut. Poezia aia a lui Enma când duce un om în iad chiar îmi place şi ajunsesem să o învâţ. 21
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#82
1. Fullmetal Alchemist--> Anime-ul asta...nu stiu cum sa zic, dar m-a uimit in ca de la primul episod pe care l-am vazut.Faptul ca Edward s-a maturizat de la o varsta asa de frageda m-a lasat impresionata total(mai ales ca e mai scund ca mine, si totusi mai mare 21 ).

2. Chrono Crusade--> Unul dintre cele mai triste anime-uri...Dragostea dintre Chrono si Rosette nu a fost impartasita chiar cum se obisnuieste, insa tot a fost ceva...Pacat ca au murit amandoi.

3. Yu Yu Hakusho--> Ce pot sa zic?M-a atras, asa pur si simplu, precum magnetul atrage otelul.Chiar m-a surprins cata putere are Yusuke... si c-a murit degeaba! 24

4. D. Gray-man--> Chiar mi-a placut ideea de exorcist.Faptul ca ei sunt singurii care-i pot infrange pe Akuma[Demoni] chiar e super!Si mi-a placut foarte mult, ca Inocenta difera de la exorcist la exorcist.Foarte originala ideea!

5. Soul Eater--> Um... 22 Nu ma intreba, imi place pur si simplu.Nu stiu de ce.Cateodata e o comedie, alta data drama totala(rareori), si cred ca de-asta-mi place asa de mult incat e in top 5.

Asta-i tot.Desigur ca mai imi plac anime-uri de te ingrozesti, insa acestea "intrec limita". 10 Bye!
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#83
1.Yu Yu Hakusho-este primul anime pe care l-am vizionat si are o poveste destul de interesanta
2.Vampire Knight-ce pot sa spun?ador anime-urile cu vampiri
3.Inuyasha-o poveste originala
4.Bleach-nu stiu exact ce imi place la el
5.Jigoku Shoujo-n-am cuvinte

#84
1- Slayers- am ras cu lacrimi la fiecare episod si are o actiune superba
2- Ginga Densetsu Weed- una dintre cele mai tragice povesti
3- Utawarerumono- doamne cat mi-a placut asta. A fost deosebit
4- El Hazard- are el unele parti dubioase dar e funny
5- Kiddy Girl - nu seamana cu primul sezon si e super haios
[Imagine: 352nlp2.jpg]
[Imagine: dragonanimated_422706.gif][Imagine: dragonanimated_425743.gif][Imagine: dragonanimated_423935.gif]

#85
1.Nana - doamne , ce anime profund . Tocmai l-am terminat de vizionat si spun sincer ca este superb . Legatura de prietenie dintre Nana Komatsu si Nana Osaki este pur si simplu impresionanta . Chiar daca a fost drama si a avut cumva final tragic , m-a impresionat enorm storyline-ul si pot spune ca un asemenea anime cu grafica , coloana sonora si poveste absolut excelente rar se poate intalni . Desi imi pare foarte rau ca in anime Hachiko a ramas cu Takumi de la Trapnest cand mai bine i-ar fi fost cu Nobu , finalul tot a fost frumos si neprevazut . Sincer , este anime-ul meu preferat acum .

2. Sugar Sugar Rune - doamne , deci m-am indragostit de anime-ul asta inca de cand am auzit titlul . Este foarte interesant , grafica foarte buna , coloana sonora funny si povestea este interesanta . Actiunea se imbina frumos si cu romantismul , iar pe ici pe colo este presarat si comicul . Bun , anime-ul prezinta povestea lui Chocolat si a Vanilei , doua prietene bune care devin rivale pentru titlul de regina a lumii magice . Pe langa faptul ca povestea este centrata pe prietenia dintre cele doua , Chocolat se indragosteste de printul ogrilor , Pierre , care intamplator o iubeste si el . Singura problema este ca cei doi sunt dusmani . Lasand asta la o parte , va spun ca este un anime excelent . Merita vizionat .

3. Special A - o poveste romantica intre doi colegi de clasa , fiecare preocupat sa il intreaca si sa-l tachineze pe celalalt . Hikari si Kei , cei doi fiind personajele principale , ajung in cele din urma impreuna . Dar povestea este foarte interesanta , presarata cu comic si mult romantism , bineinteles ca si actiune . Mi-a placut mult si acest anime .

4. Orphen - oke , l-am vazut de curand si de atunci am cam luat la mana anime-uri fantasy . Actiune cat curpinde , romantism absolut deloc , dar comicul este extraordinar . Am ras cu lacrimi la fazele cand Cleo si Orphen se certau ca disperatii . Oricum , desi e vechi si are grafica putin aiurea , merita vizionat , e de nota 10 .

5. Vampire Knight - Well , o poveste clasica despre vampiri , putin ciudata si cu intorsaturi de situatie la care nici nu te astepti . Mi-a placut mai mult sezonul doi pot spune pentru ca a fost conturata ceva mai bine actiunea desi nu m-as fi asteptat niciodata ca micuta Yuuki sa fie sora lui Kaname si cred ca mi-ar fi placut sa ramana impreuna cu Zero nu sa ajunga sa devina dusmanul lui , dar asta e . Tot interesant a fost .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#86
My Number 1 :

Clannad

[Imagine: 8499.jpg]

Clannad , anime-ul meu numarul 1 pentru ca e anime-ul la care am pus cel mai mult suflet cand m-am uitat si mi-a creat cele mai puternice sentimente. Are o grafica foarte buna zic eu si un story de nota 20. Am pus imaginea doar de la prima serie desi toti zic ca a 2-a serie e mult mai reusita eu zic ca trebuie vizionate amandoua seriile pentru ca sunt de fapt un sigur anime.

Personajul meu favorit e :
[Imagine: 34730.jpg]
Akio Furukawa poate pentru ca in general am o slabiciune la personajele secundare , insa "Aki" a dat o un strop de comedie atunci cand trebuia si era serios la momentul potrivit.


My Numer 2:

Kanon


[Imagine: 1530.jpg]

Poate ca am ales Kanon-ul ca al 2-lea anime favorit al meu pentru ca am o slabiciune la anime-urile romance si pentru asemanarea lui la unele capitole cu Clannad. Anime-uri siropoase amandoua , insa au fost genul de anime pe sufletul meu in momentul ala si poate d-aia si le pretuiesc atat.

Personajul Favorit :

[Imagine: 33325.jpg]
Mai Kawasumi O vedeti destul de des la imaginea noastra de la forum. Ce sa va spun de Mai , e genul meu de fata de anime , tacuta , sexy , vazuta de toti intr-o umbra de rautate si delicventa, insa iubitoare si prietenoasa in adancul ei.


My Number 3 :

Vampire Knight


[Imagine: 7327.jpg]

De ce Vampire Knight o sa va intrebati , pentru ca e unul din cele mai populare anime-uri cu vampiri , are o grafica excelenta , insa consider ca pierde la capitolul story , unde ar fi putut adauga mult mai multe lucruri.

Personajul Favorit :

[Imagine: 59912.jpg]
Zero Kiryuu pentru tot ceea ce e. Un "Vampire Hunter" care de fapt e si el un vampir, pentru aerul ala rece care il emana , pentru firea lui nepasatoare pentru tot ce e in jur , pentru iubirea lui pentru Yuuki.

Daca la primele 2 animeuri nu am avut nici o melodie demna (in opinia mea, poate Big Dango Family ar fi meritat) sa o citez pana acum aici tre sa amintesc de Ending-ul http://www.youtube.com/watch?v=eNrOCJmCNjw


My Number 4:

School Days

[Imagine: schooldays-1.jpg]

School Days dintr-un motiv simplu , a depasit gandirea baiatului normal de anime, adica sa fim seriosi in 90% din anime rolul principal e banalul baiat cautat de 20 de fete si el e indragostit de una si se chinuie 20 de episoade sa isi marturiseasca sentimentele fata de ea (da stiu am folosit 20 des). Adica Matoko al nostru "babardeste" tot liceul ala , are propriul harem si face cam tot ce vrea si sa numai spun ca anime-ul asta e celebru pentru ending. Odata ce vezi School Days imaginea ta fata de animeuri se schimba radical.

Personaj Preferat :

[Imagine: 10738.jpg]
Setsuna Kiyoura De ce Setsuna ... Pentru ca din nou e genul meu de anime girl si poate si din cauza fetisului meu de mic pedofil ca imi plac fetele mici 4.


Toradora!

[Imagine: toradora.jpg]

Da , romance-urile domina lista mea de anime-uri. Toradora , cate imi spune numele asta , anime-ul meu din vara asta, anime-ul cu cel mai bun OST dupa K-On! (nu l-am pus in lista mea de anime-uri pentru ca povestea e slaba dar are un OST senzational K-on). Taiga a fost o mica revelatie intre anime girls, sa numai spun ca scena cu bataia a fost cea mai tare.

Personaj Favorit :

[Imagine: 100taiga.jpg]

Taiga Aisaka Fara dar si poate are cea mai puternica personalitate reuseste mereu sa ma surprinda si poate ca din nou intervine micul meu fetis pervers. Taiga care e un mic dezastru se bazeaza pe Ryuji si isi petrece majoritatea timpului la casa lui deoarece se simte singura.

In materie de OST aici trebuie sa reamintesc TOT ! :

http://www.youtube.com/watch?v=OGL4xVy35v0 - Primul Opening

http://www.youtube.com/watch?v=yVHJhnTAyiE - Al 2-lea Opening

http://www.youtube.com/watch?v=W2NM11ZGgcY - Primul Ending

http://www.youtube.com/watch?v=7BvuXXMoXao - Al 2-lea Ending


Ah da , nu va speriati facusem deja topicul asta pe un alt forum dar imi a fost sila sa mai refac , oricum s-au mai schimbat putin gusturile mele intre timp si poate ca numai e acelasi top dar si astea sunt niste anime care imi plac foarte mult. Smile 4

#87
1. Gravitation si Nana 21 nu ma pot hotara inre ele. Gravitation imi place mai ales ca are o grafitaca bun si ideea animului e geniala.Yuki e foarte misterios si Shuichi un zapacit si jumatate4 fac o pereche draguta.Nana este cel mai dramatic anime pe care l-am vazut ma impresioneaza profund. Ma cam lasat in ceata sfarsitul anime-ului astept cu sufletul la gura urmatorul sezon
2. Hell Girl este un super anime horror.Ai Enma este cea mai draguta adolescenta anime pe care am vazut.E misterioasa ,tacuta si isi face treaba apoi dispera.Trecutul ei este destul de tragic.
3. Naruto. fain anime-ul nu am ce spune21 doar o chestie Sakura nu se potriveste cu Sasuke.
4. Death Note este un anime destul de okay.Momentan am vazut filmele episoadele le vizionez pe un alt site si le lanseaza cam greu sunt la 11 cand apare Misa:X scumpa tipa.Light sau Kira :X e super dragut si destept ,ma cam enerveaza ca moare si el si L .
5. Shaman kinl-am vazut in clasa a IV-a nici acum nu l-am uitat
6.Fumoffu 21 haios animul .Tipa Cidori e sarita rau de pe fix dar il iubeste pe ....21 cum Dumnezeu il chema ? :]]
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#88
1. Code Geass - Dupa an si jumatate de vizionat anime-uri in continuu , iata ca CG se afla in continuare pe primul loc. De ce ? Pentru ca e genial. E singura serie la care nu-mi doream sa vina sfarsitul , imi doream ca anime-ul sa tina pana cand voi muri , pentru ca era foarte intens si ma tine lipit de ecran. Inca astept un anime care sa intreaca CG.

2.Death Note - Cel care mi-a readus pofta de vizionat anime-uri.Desi primul arc a fosot net superior celui de-al doilea , nu mi-a schimbat cu nimic opinia fata de intregul anime. A fost genial , spre deosebire de aceleasi anime-uri cu aceleasi puteri magice si cu happy ending-uri..

3.Suzuka - Stiu ca multora nu le place acest anime , insa mie mi s-a parut un Slice of Life grozav. A fost ceva foarte realist , in care personajul principal nu castiga de fiecare data ca in celelalte anime-uri. Unora li s-a parut ca personajele sunt enervante , si chiar tind sa le dau dreptate , insa in acelasi timp sunt foare realiste.

4.NANA - Baietilor ca mine nu ar trebui sa le placa anime-ul de genul asta , insa mie mi-a placut la nebunie. Este fara doar si poate cel mai bun slice of life ever made. Soundtrack-ul e epic si se potriveste de minune anime-ului.Nu prea are puncte slabe.

5.Ga:Rei - Zero: Un anime scurt , de 12 episoade , dar care are tot ce vrei. Desi la inceput te duce un pic in eroare si pare a fi un anime in genul lui Gantz sau Elfen Lied , mult sange , anime-ul nu e deloc asa , avand actiune buna din plin si drama a doua fete .

#89
Well,I love almost all the shows I have watched but...
1.Let us say Baccano-mi-a parut un anime genial.Personajele,desi oarecum fara o incredibila dezvoltare,sunt unice si interesante.Regia geniala,cele trei povesti ce se intrepatrund,muzica si alte elemente l-au facut unul dintre anime-urile mele favorite
2.Higurashi no naku koro ni(kai,rei)-could have been much,much better,dar e de ajuns si atat.Personajele sunt mult mai bine ''atinse'' in visual novel si manga,fapt de care nu sunt prea deranjat.Povestea exceptionala,modul original de prezentare si atmosfera i-au acordat un loc printre seriile mele favorite
3.Neon Genesis Evangelion(+End of Evangelion si Rebuild)-genial,desi puteam sa traiesc si fara fan-service si povestea oarecum complicata ce poate genera confuzie.Personajele sunt exceptional de complexe si atmosfera e minunata in opinia mea.
4.Let us say Kara no kyoukai pentru atmosfera,lupte,personaje(in special Shiki) si calitatea animatiei.
5.Aria(Animation,Natural,Origination)-relaxant,frumos din punct de vedere vizual.Fiecare episod are o anumita morala interesanta prin simplitate si abilitatea de o aplica in lumea reala.
Topul e doar provizoriu...

#90
Topul mi se schimba constant avand in vedere ca in marea majoritate a timpului urmaresc doar ceea ce imi place.

1. One Piece/Bleach - Cliseic, stiu, dar chiar imi plac. Nu pot decide care imi place mai mult. Cand urmaresc Bleach parca imi place mai mult, iar atunci cand vad One Piece am aceeasi parere. De ...
2. Skp Beat! - Cand s-a terminat am zis ca neaparat trebuie sa ma apuc de manga; lucru care nu s-a intamplat inca.
3. Basquash! - Nu tocmai my cup of tea, dar m-a surprins in mod placut. Foarte interesant de urmarit!
4. Nana - M-a afectat mai mult decat credeam. Pur si simplu genial! Prefer animeul si nu manga pentru ca poveste se opreste inainte sa se petreaca anumite lucruri.
5. Fairy Tail - Relativ nou pentru mine, nu am urmarit atat de multe episoade, dar are un gust bizar de D. Gray-man amestecat cu One Piece (probabil ca asemanarea cu ultimul are legatura cu grafica). Imi place.

A fost parerea mea personala, relativa si subiectiva. Se schimba, asa cum am mai sus si e prea posibil sa mai fac opriri scurte in acest topic curand. Zuppy22




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)