Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#91
1.Vampire Knight/Naruto
*Vampire Knight pentru ca imi plac ambele serii si pur si simplu imi place trioul Zero/Yuuki/Kaname plus ca este cu vampirii insa mi-as fi dorit sa fie mult mai lung totusi sa recunoastem este scurt
*Naruto imi place actiunea,personajele mai bine spus tot si imi place ca e super lung avand si episoade shippuden si mai este si amuzant

2.Nana/Gravitation
*Nana pai imi place tot la acest anime este absolut genial si foarte reusit si legatura de prietenie intre cele doua Nana e impresionanta
*Gravitation imi place mult,mult de tot

3.Hell Girl
*Ii tare tema asta cu trimisul in iad.Ai Enma este draguta si misterioasa.

4.Death Note
*Mi-a placut mult sfarsitul fiind destul de trist ii foarte draguta Misa

5.Paradise Kiss
*Paradise Kiss e reusit fata de altele romance si e foarte dragut
[Imagine: thDark_Angel.jpg][Imagine: innocent.jpg] [Imagine: Anime_.jpg]

#92
Wow, imi plac foarte multe anime-uri si cred ca imi va fi destul de greu sa fac un top,deoarece nu pot spune exact care este favoritul meu.

[Imagine: nanaicon.png]
1. Nana - Imi place anime-ul chiar foarte mult si cred ca as putea spune ca este pe primul loc . Este un anime romance destul de interesant care transmite anumite mesaje despre viata, despre dragoste, care sunt foarte utile pentru noi toti . Grafica este superba, personajele sunt conturate atat de frumos, dar nu pot spune ca este perfecta. Personajul meu preferat este Nana,deoarece este o tipa dura si sigura de ea, este matura, dar cand vrea poate fi si un copil . Imi place foarte mult de ea, in special look-ul ei, ma regasesc uneori in caracterul ei. Chiar daca pare fata dura , in interior este foarte sensibila si indragostita pana peste cap de Ren. Cei doi fac un cuplu atat de dragut, chiar le sta bine impreuna si este greu de crezut cum dupa atatia ani dragostea lor a ramas neschimbata, chiar daca nu s-au mai vazut de atatia ani. Imi place deasmenea si de Hachi, chiar daca este o tipa atat de prostuta si naiva care se indragosteste prea repede. Este totusi eleganta si toate acele greseli din viata ei au invatat-o multe lucruri. Chiar daca nu ma regasesc in ea este pe placul meu . Desi la final as fi dorit sa ramana cu Nobu, deorece baiatul chiar a aratat ca o iubeste si ca tine la ea, chiar a vrut sa fie tatal copilului, dar Hachi l-a ales pe Takumi . Nu spun ca am ceva cu el , imi place foarte mult personajul, chiar este foarte interesant, dar nu cred ca Hachi a facut cea mai inteleapta decizie, eu una nu as vedea-o facand un cuplu cu Takumi, deoarece pur si simplu nu ii vad impreuna o_o Ador Nana si il voi adora in continuare ! Am invatat foarte multe lucruri de la acest anime si a fost atat de profund si emotionant . Am invatat deasemenea ca prietenia este un lucru important si ca nu este greu sa o gasesti, doar trebuie sa ai incredere in tine .
[Imagine: junjou03.png]
2. Junjou Romantica - chiar daca l-am pus pe locul doi nu inseamna ca ii si apartine acest loc. Eu una il vad ca s-ar clasifica tot pe primul loc, deoarece este un anime genial din toate punctele de vedere. Am urmarit ambele sezoane si imi plac toate la fel de mult, in special sezonul 2, deoarece treaba devine si mai interesanta. Am urmarit fiecare detaliu, fiecare moment, deoarece totul mi s-a parut ca a avut un rol important . Anime-ul chiar merita admiratie, este perfect . Nu am gasit nici un defect, totul mi s-a parut superb. Chiar daca il admir atat de mult, nu as termina niciodata xD Povestea a fost incredibila, iar personajele au fost toate pe placul meu. Nu cred ca a existat cineva care sa-mi displaca, chiar daca au existat si personaje negative, au avut un rol destul de important in anime . Cel mai mult mi-a placut cuplul Misaki&Usami , deoarece cei doi au fost ...god o_o prea tari, mi-au placut de ei din toate punctele de vedere, nu i-as vedea formand un cuplu cu altcineva. Sunt atat de amuzanti in special Misaki, se comporta mereu ca un copil mic , dar il iubeste pe Usami extrem de mult, deoarece il lasa sa ii faca toate acele lucruri mai perverse xD Grafica a fost superba, mi-a placut cum au fost desenate personajele , nota 10 din acest punct de vedere . Chiar nu ai cum sa nu adori acest anime.
[Imagine: Gravitationn.jpg]
3. Gravitation - incredibil anime-ul din toate punctele de vedere . Mi-a placut extrem de mult inca de la inceput, chiar daca am avut cateva ezitari atunci cand am aflat ca Shuichi este baiat =]] Nu mai urmarisem niciodata vreun anime tip boy x boy si la inceput mi s-a parut scarbos . Defapt, nu cred ca scarbos ar fi cuvantul potrivit, deoarece suna prea dur, pur si simplu nu m-a impresionat ideea, nefiind pe placul meu. Dar dupa al doilea episod m-am indragostit total de anime o_o Devenisem o adevarata fana, urmaream fiecare episod pe internet. Chiar incepusem sa indragesc yaoi-ul si am inceput sa mai urmaresc si alte anime-uri de acest gen. Personajele au fost toate pe placul meu , in special Shu. God, tipul e prea amuzant , nu ai cum sa nu razi la tampenile pe care le scoate pe gura xD Anime-ul este o adevarata comedie, nu ai cum sa nu razi =]] Imi place cuplul Yuki&Shuichi . Se potrivesc de minune cei doi , fac un cuplu perfect, chiar daca sunt total diferiti in ceea ce priveste comportamentul . Shu e mereu copil si nu i-a nimic in serios, iar Yuki este foarte matur si abia daca il vezi ca rade sau ca zambeste xD Este un anime vechi, iar grafica nu este excelenta, dar mi-a placut mult felul in care era desenat Yuki, foarte dragut.
[Imagine: IconNaruto.png]
4. Naruto - wow ,cum sa nu-mi placa acest anime, este unul dintre preferatele mele =]] Un anime la care m-au trecut mii de emotii, dar am si ras extrem de mult. L-am urmarit prima data pe Jetix, chiar daca stiam de el de dinainte, urmarisem niste video-uri pe net, dar uitasem complet sa-l urmaresc. Anime-ul este superb din toate punctele de vedere si are destul de multi fani , foarte multi , acest lucru sugerand faptul ca este pe placul tuturor. Povestea lui Naruto m-a impresionat foarte mult, a fost atat de trist trecutul sau , dar cu toate problemele pe care le-a avut in copilarie a putut trece peste invatand sa nu mai planga, iar visul lui nu a fost de a se razbuna pe ceilalti, asa cum multi ar fi facut-o . Visul lui a fost de a deveni hokage pentru a le arata tuturor ca se inseala, ca el nu este un monstru. Acest lucru trebuie admirat, deoarece nu multi s-ar fi gandit la ce s-a gandit Naruto. El este personajul meu preferat, deoarece este atat de complex caracterizat, imi place de el din toate punctele de vedere. Este extrem de curajos si lupta pana la capat pentru a obtine ce isi doreste. Nu a fugit niciodata, dorind sa le arate celorlalti de ce este in stare. Deasemenea da dovada de o adevarata prietenie, te poti baza pe el oricand, deoarece e mereu acolo sa te ajute sau se te sustina . Fiecare gest, fiecare detaliu al anime-ului si-a avut rolul , un rol destul de important, fiind un anime foarte bine gandit . Deasemenea si de la acest anime am avut multe de invatat, lucruri cum ar fi ca nu trebuie sa renunt niciodata si sa nu dau inapoi, daca chiar iubesc pe cineva trebuie sa-l protejez . Alt lucru ar fi acela prietenia. Anime-ul Naruto chiar mi-a oferit lectii importante despre prietenie.
[Imagine: bleach_302.jpg]
5. Bleach - un alt anime genial si pe placul meu . Mi-a placut Bleach inca din primul episod pe care l-am vizionat, stiu ca am dat de el pe animax . Ce am vazut m-a incantat , mai ales grafica care pot spune ca este perfecta . Cred ca cea mai interesanta grafica intalnita pana acum . Nu ai cum sa nu adori Bleach, deoarece personajele sunt foarte interesante si deasemenea extrem de amuzante . Am ras ca o stricata la unele faze, deoarece toti sunt foarte amuzanti . Personajul meu preferat este protagonistul anime-ului, Ichigo, care m-a suprins foarte mult pe tot parcursul anime-ului . Este atat de dragut si arata extraordinar la corp . Deasemenea este foarte puternic in lupta si nu renunta niciodata . Am invatat deasemenea si de la acest anime multe lucruri, la fel ca si celalalte anime-uri . Un anime genial ! Il ador .

Acestea ar fi , dar mai am o groaza de anime-uri preferate cum ar fi Toradora, Shugo Chara, Death Note, Paradise Kiss , TMOHS si multe altele.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#93
1. Bleach ~ la animeu asta ma uit de 2 ani si tot nu se mai termina 21
2. Howl's Moving Castle ~ o poveste fascinanta l-am hazut de 5 ori 105
3. H2O: Flootprints in the sand & True Tears ~ nu stiu pe care sa aleg ambele mi-au placut
4. Higurashi no Naku Koro ni ~ am dat de animeu asta din gresala si mda de la primu ep eram ceva de genu "o.O''
5. Angel Sanctuary ~ animeu asta are niste faze bestiale 21am ras cu lacrimi, dar mda 46

In orice caz topu meu se schimba des ...
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#94
Oh cam greu dar sa vedem

1.Death Note-singurul anime care m-a facut sa gandesc cum ar fi daca....in viata reala. E singurul care m-a facut sa-mi doresc sa existe ceva in lumea reala (adica sa existe death note) singurul care m-a facut sa stau la propriu cu ochii lipiti de ecran ca sa vad cine castiga...singurul anime care l-am vazut intr-o zi cap coda chiar daca dupa aceea am avut o durere groaznica de cap 21

2.Code Geass- de ce? Pentru ca iarasi mi-a placut ce a vrut sa face Zero...intr-un fel finalul m-a enervat dar mi-a si placut....pana la urma visele lui s-au indeplinit chiar daca a trebuit sa moara...ce nu mi-a placut a fost tenta futuristica pe care a avut-o nu prea ma atrag dar in rest a fost unul dintre cele mai bune anime vazute

3.Lovely Complex- ceva foarte ciudat pentru ca nu sunt genul indragostitei care sa se uite la povesti de dragoste siropoase....dar acest anime pur si simplu m-a fermecat...am ras cu lacrimi...combinatia de dragoste hai sa-i zicem "stupida" presarata cu glume din belsug si personalitatea celor doua caractere m-au facut sa il ador...desi dobitocimea lui Otani m-a uimit peste masura 21

4.Naruto desigur- pentru ca a fost printre primele anime care le-ma vazut....pentru ca si acum dupa 2 ani tot astept nerabdatoare manga in fiecare joi si ma enervez pe Kishi cand o lalaie 21....pentru ca e un anime clasic

5.xxxHOLiC-pur si simplu il ador...ma atrage imaginatia animeului si faptul ca e fantasy...chiar daca ma enerveaza picioarele prea lungi si cateodata grafica e cam delasatoare povestea e frumoasa si amuzanta

#95
1.Naruto- imi place animeul pentru ca este tampit rau, si nu tampit intr-un sens rau ci unul bun.
2. Nana- imi place ideea povestii, este foarte originala si arata viata unor personaje diferita de cum o vad unii din noi.
3.Vampire Knight
4.Death Note- ....
5. Jigoku Shoujo
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#96
Here is my top 5 anime ^^
well,nu prea s-a schimbat de ceva vreme,l-am mai pus şi pe alte forumuri,şi îl pun şi p-aci 78


1. Asu no Yoichi
[Imagine: asunoyoichiwt9.jpg]
De ce îmi place? păi..pentru că e harem :],foarte funny,grafica foarte bună
hmmm...personaje favorite:
Ikaruga Chihaya : motiv? îmi place stilul ei,comportamentul,şi faptul că ea desenează manga ^^
Ikaruga Ayame: motiv? pentru că e timidă,dar şi tupeistă,şi îmi mai place la ea faptul că îl place pe Karasuma Yoichi



2.Sora no Otoshimono
[Imagine: sora_no_otoshimono.jpg]
Well .. are grafica excelentă după părerea mea ,foarte funny,am râs toată ziua..foarte mult mi-au plăcut episoadele 2 şi 4..cu flying/migrating pantsu :lol: [defapt mi-au plăcut mai multe episoade(adică toate 4 )]

Personaje favorite..hmm...poate Ikaros ?


3.School Rumble
[Imagine: SchoolRumble.jpg]


Pur şi simplu mi-au plăcut personajele,şi povestea,nu mi-a plăcut ultimul semestru :[ a fost trist
Personaj favorit? păi mie mi-a plăcut Tenma pentru că seamănă cu mine şi la aspect şi la comportament ^^


4.Sekirei
[Imagine: sekirei01.jpg]
Mi-a plăcut povestea,faptul că era ecchi/harem,personajele :]
Personaj favorit: păi...Kusano,pentru că e drăguţă şi puternică ,şi are o voinţă de fier :],sau aşa ceva



5.Bokusatsu Tenshi Dokuro chan
[Imagine: 937588Cover-Bokusatsu-Tenshi-Dokuro-chan.jpg]

Un anime grozav,plin de amuzament,merită urmărit de mai multe ori :]

Personaj favorit : Dokuro Mitsukai
Şi mai e şi tipul ăla care e transformat în maimuţă :lol: a fost hilar
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#97
Nu am nici-un anime preferat, dar daca ar fi sa aleg care anime-uri imi plac mai mult...
Here is My Top 5 Anim3!!

I.
[Imagine: 67860085.png]
Shugo Chara!-Nu cred ca exista un motiv pentru care-mi place, asa a fost sa fie. Are o grafica draguta and some moments sOo CUutee!!
Personajul meu preferat din acest anime-Ikuto Tsukiyomi!!
[Imagine: 45490147.jpg]Ma amuza uneori cat de usor se emotioneaza Amu cand sunt impreuna si acesta o mistocareste. M-a impresionat trecutul lui, atat de sumbru.

II.
[Imagine: zup.jpg]
Gravitation-Primul meu Shounen-ai urmarit. Pana atunci, habar n-aveam de cum sunt acest gen de relatii.
Personajul meu preferat din acest anime-Shuichi Shindo et Yuki Eiri!!
[Imagine: 18262420.jpg]Ei, aici m-ati prins! Nu pot sa aleg intre ei doi, se completeaza reciproc, so... Imi plac ambii.

III.
[Imagine: kiddygrade.jpg]
Kiddy Grade-Unul dintre anime-urile pe care le-am evitat mult timp, dar pe care nu trebuia.
Personajul meu preferat din acest anime-Eclair [ Montague]!!!
[Imagine: 55566184.jpg]Era prea scumpa sa nu se fi facut remarcata.

IV.
[Imagine: skipbeat.png]
Skip Beat-Un anime de care am aflat prin intermediul lui mady si careia ii sunt profund recunoscatoare ca mi-a zis de el. 'Ube muult, sis`ule!!
Personajul meu preferat din acest anime-Ren Tsuruga!!
[Imagine: 67597575.png]Un singur cuvant poate descrie parerea mea despre el: Mirific!!

V.
[Imagine: vampireknight.png]
Vampire Knight-Singurul motiv pentru care il urmaresc este bunaciunea aia de Zero Kiryuu.
Personajul meu preferat din acest anime-Zero Kiryuu!
[Imagine: 64156818.jpg]Dulceata mea de intins pe paine!
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#98
1.Code Geass < the best ever. Conflictele interioare si conflictele dintre personaje sunt foarte dramatizante
2.Chrome Shelled Regios < efecte frumoase si un storyline cu un final ce da impresia continuari anime`ului
3.Fairytail <Chiar daca numele nu va atrage e un anime care merita vazut (on-going)
4.Naruto < putin cam lung, si`a pierdut gustul cu fiecare episod.
5.Buso Renkin <putin cam ciudate personajele, dar mi`a placut Smile
Code Geass <addicted !

#99
1. Kuroshitsuji: La inceput anime-ul nu mi-a placut de loc. Nu stiu de ce, il gaseam foarte plictisitor si primele episoade au fost un "chin". Le-am vazut foarte greu. In fine la insistenta unei prietene l-am vazut pe tot si la finalul primei serii am fost multumita de ce am vazut. Povestea o consider bunicica, nu este foarte complexa insa este destul de ok. Despre a doua serie nu stiu ce sa zic, am vazut cam tot ce a aparut din ea insa din primul episod am fost dezamagita de Alois, pur si simplu am urat caracterul lui.
2. Death Note: Cum multi stiu acest anime este unul foarte bun. Povestea este si aici bunicica, adica pentru mine a fost destul de captivanta, relativ complexa. Personajele au fost descrise bine. Grafica a fost destul de buna. M-am uitat la anime pentru opening dar am ramas placut surprinsa dupa cateva episoade. In fine , finalul m-a cam dezamagit putin dar ma asteptam la asa ceva.
3. Shaman King: Este un anime vechi dar foarte bun. Mie mi-a placut foarte mult. A fost foarte frumos. Imi aduc aminte si acum ca as fi fost in stare sa ma uit toata ziua la acest anime. A fost printre primele anime-uri pe care am ajuns sa le vizionez. Grafica nu a fost cine stie ce insa povestea a fost ok. Personajele foarte mult, personalitati diferite si cu adevarat captivante.
4. Rozen Maiden: Un anime bun, grafica este ok, personaje interesante, povestea relativ limitata , in fine... mi-a placut oarecum. Nu am ramas foarte impresionanta de poveste insa grafica m-a facut sa continui sa il urmaresc. Este si un anime amuzant asa ca radeam uneori foarte bine uitandu-ma la el.
5. Pandora Hearts: Dragut, la inceput din nou nu am prea vrut sa ma uit la el. Nu stiu de ce dar era putin cam plictisitor. In fine...a fost un anime care mi-a placut, grafica a fost foarte buna si personajele complexe. Povestea a fost buna pentru mine pana la urma.Am ramas si aici placut impresionata dupa cateva episoade.
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

Top 5
1.Kuroshitsuji all the way :X (Nu ma explic,uitati-va la sig,avatar,profil & posturi,majoritatea au legatura cu acest anime)
2.Junjou Romantica (cum putea fana yaoi din mine sa nu-si spuna cuvantul?Mi-a placut ideea cu 3 cupluri,a fost mai interesant asa,si bineinteles,ca orice fana care se respecta,scenele mai ..fierbinti xD)
3.Ouran High School Host Club (dragut story,si imi place putinul romantism dintre Tamaki si Haruhi x3)
4.Gravitation (of course ca majoritatea animeurilor pe care le vad sunt yaoi,altfel ce fel de fana as fi?Mi-a placut ideea cu muzica,si de Yuki mi-a placut mult,povestea din istoria lui m-a dat pe spate)
5.Peach Girl (So,am inceput sa urmaresc animeul asta ieri,si mi se pare bunicel,mai vedem pana la sfarsit ce se intampla x3)
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)