Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

1.Yuyuhakusho - este cel mai tare anime din toate timpurile parerea mea.
2.Dragon ball z - este un anime destul de frumos are comedie,cat si actiune.
3.Naruto Shippuden-un anime genial.
4.Death Note-Este super tare,dar pe langa ca este frumos este si foarte complicat
5.Fairy Tail-Are comedie buna.

Oh, prea putin. -_- Voi face un efort sa aleg doar 5, totusi. Mentionez ca ordinea va fi aleatorie.

Claymore - anime pe care l-am descoperit acum doi ani. Mi-a fost recomandat de o persoana cu care ma intelegeam foarte bine pe fostul m-a si mi-a placut enorm. Intotdeauna am fost atrasa de lumea medievala, de lupte cu sabii, good guys and bad guys ( bad guys fiind aici yoma (: ). Mi-a placut tot de la grafica, pana la poveste si coloana sonora ( in special endingul care e ah! <3 ). Singurul lucru care m-a deranjat si care ma mai irita si acum cand imi amintesc e faptul ca au facut sfarsitul o varza totala, fara sa respecte manga-ul. E adevarat ca si manga-ul era atunci putin in urma ( doar apare un capitol pe luna, ce Dumnezeu ), dar puteau face alt sfarsit si sa continuie cu un al doilea sezon atunci cand manga-ul mai avansa in numarul de capitole.

Nana - minunatie! Nici nu imi pot aminti de cate ori am plans la anime-ul asta sau de cate ori am ras ca isterica. Ma uimeau de fiecare data naivitatea si uneori prostia lui Hachi, si o admiram pe Nana in totalitate. Ma intristam vazandu-i pe Nobu si Ren ca sufera, si-l invuram pe Takumi aproape in fiecare episod. Mi-au placut mult de Shin si Reira cat timp au fost impreuna. Nana e un anime care de cand a aparut si pana acum se afla la mine in top 10. <3

Durarara - l-am vazut vara trecuta la recomandarea lui H. Cred ca l-am terminat in vreo 2 zile, mi-a placut prea mult. Ideea anime-ului e foarte ok, Ikebukuro in Japonia chiar e un oras foarte aglomerat in care se intampla fel de fel de chestii, desi in Durarara au cam exagerat ( cum era si normal, fanilor le place xD ). Il ador pe Shizuo. <3 Nu in fiecare anime vezi cate-un blond imbracat in barman care sa arunce in sus si-n jos cu semne de circulatie, automate si chiar oameni. (: Ah, si mai era tampitul de Izaya cu care avea ceva inca din liceu. xD
Imi placea mult si Celty. Sper sa se faca sezonul doi ca sa-si recupereze biataaa de eaaa capuul!

D.Gray-man - cu toate ca are 103 episoade, l-am vazut de vreo doua ori. Nu cred ca sunt foarte multe lucruri care sa ma fi deranjat la anime-ul acesta, asa ca trecem peste. A aproape perfect. Punct.

Rozen Maiden - initial ascultasem ceva din OST si-mi placuse foarte mult. Apoi stateam ca disperata sa descopar de unde e melodia respectiva si-am dat peste anime. Mi-au placut mult personajele si povestile lor, idee asta de a trece printr-un joc ca sa reuseasca sa-si cunoasca creatorul. Am admirat-o mult pe Shinku de la inceput, si nu pentru ca era genul de personaj arogant care si face pe altii sa-i faca toate poftele, ci pentru ca era aproape singura rationala din grup. Oh, and I kinda have a soft spot for Suigintou. E un anime placut.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Doar 5? În regulă.. let's see!

Ao No Exorcist --> Cred că de vreo 3 săptămâni l-a aflat şi micuţa de mine, momentan anime-ul e ongoing, dar pentru mine asta nu contează. Deja de la primul episod m-a făcut curioasă şi asta îmi place cel mai mult de la un anime. De asemenea I'm obsessed with Rin. E prea kawaii omu' ăsta. El şi Shiemi sunt un cuplu prea drăguţ să fie exitent. Cred că grafica este destul de okay, iar personajul care mă enervează e un tip cu părul verde ca salata, Amaimon. E urât, enervenat şi punct.

Ore-tachi Ni Tsubasa Wa Nai (We without wings - under the innocent sky) --> La ăsta am căutat sub în română şi nu am găsit decât pentru câteva episoade. Anyway.. îl urmăresc în engleză şi cred că este frumos, în primele episoade nu am înţeles nimic, dar acum parcă mai merge. Naru x Hayato, e un vis. Înainte îl încurcam pe Hayato cu fratele lui Naru, ce mai râs. Totuşi nu înţeleg chestia cu mai mulţi oameni într-un corp or something like that.

Dog Days --> Dar ştiţi ce copilăros pare? Eh, n-are nimic pentru mine. E vorba despre o altă lume cu oameni animale, ştiţi voi ca neko. Ăştia se luptă pentru distracţie, aşa pare la început, dar hei huuu pe la ep.9 se schimbă totul. O chestie slinoasă vine la ei să îi omoare şi vrea să o distrugă pe prinţesa Millhiore, ce crud.
Totuşi e melancolic anime-ul ăsta, îmi aduce aminte de copilărie.

Fairy Tail --> Da, îl urmăresc. Nu mulţi români au tupeu ăsta. Lawl! Mereu mi-a plăcut acest anime, seamănă destul de mult cu One Piece? Nu prea cred. Fairy Tail are o grafică mai dezvoltată, o comedie bună şi hellău.. chiar că are o idee bună. Eu zic că are potenţial pentru un loc mai bun ca Naruto, nu sunt fană acestui anime. Gomen! Cea mai kawaii de pe acolo e Wendy, e aşa mică şi totuşi puternică. E un dragon slayer. I love that! ^-^

Baka To Test To Shoukanjuu --> Ce? Chiar că e frumos. Mie îmi plac comediile, iar Baka To Test e prea de tot. Am văzut fiecare episod din sezonul 1 şi ova-urile, deabea aştept sezonul 2. Oare cum va fi? Am văzut pe un poster o fată nouă, sper că nu o detronează pe Mizuki. Akihisa, fight for love!!
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

1)City Hunter: multe idei originale, este foarte lung, muzica le intrece pe toate, grafica foarte detailata, cam multe referinte la americani dar se poate trece peste

2)Hokuto no Ken: cel mai barbatesc anime facut vreodata Smile

3)Urusei Yatsura: cea mai indragita comedie romantica

4)Yu Yu Hakusho: o alternativa foarte buna pentru Dragonball, care si multumeste mai mult

5)Lupin the 3rd: pe cat de vechi, pe atat de bun ( de aici si un motiv pentru care japonezii adora francezii )

1)Naruto/Naruto Shippuuden (primul pe kare l-am vazut si mi-a placut la nebunie de la primele episoade)
2)Inuyasha (mi-a dat de gandit ...)
3)Bleach (una dintre cele mai tari anime-uri...doar e in top 5,nu ??)
4)Death Note (titlul m-a atras 8 )
5)xxxHolic si Chobits (amn2 sunt faine deci...2 anime-uri pe locul 5)
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

1.Dragon Ball/Z-Gt-ul nu mi-a placut, dar ma rog, in fine. Pentru mine e primul anime vazut si mi s-a parut cel mai tare!
2.Yu Yu Hakusho-si acest anime mi-a placut foarte mult, avand o poveste interesanta
3.Naruto/Naruto Shipupuden-la acest anime cel mai mult mi-a placut povestea dar si modul cum o introduce in anime!
4.Samurai X-din nou, la acest anime mi-a placut foarte mult povestea, personajul principal, stilul lui de lupta si atitudinea lui
5.Inuyasha
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




1.Rosario+Vampire: Bine, poate nu ma pasioneaza Moka in forma ei umana, dar forma de vampir, mai ales la caracter ma reprezinta in totalitate, plus ca imi place ca toate fetele sar pe un baiat si nu e chiar romance atat de dulce incat sa iti vina sa versi. E comedie, dragoste, aventura, lupta, monstrii, poate chiar si sange...tipul meu de serial xD.

2.Jigoku Shoujo- Pur si simplu il ador, nu bate R+V dar e destul de frumos, cu toate ca povestea se repeta.

3.Elfen Lied- Lucy face tot anime-ul, ca fara ea ar fi plictisitor, mai ales daca s-ar axa numai pe Yuka si Kouta, care sunt verisori si mai sunt si indragostiti..cel putin Yuka de el..awkward xD. EL is cool because of Lucy <3!

4.Higurashi No Naku Koro Ni.

5.Naruto
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

Top 5 zici? Bine.

1). Katekyo hitman reborn: Acest anime mereu va lăsa o amprentă în topurile mele. Chiar dacă l-am văzut acum câţiva ani, încep să îl urmăresc din nou şi din nou şi din nou. Chestia cu mafia este prea amuzantă, mai ales că Vongola decimo (cel ales pentru al zecelea şef al unei familii a mafiei) nu vreau să se bage în aşa ceva. Iar Reborn e adorabil!! <3.

2). Ao no exorcist: Chiar dacă e un anime ongoing mi-a lăsat o impresie mult mai bună decât multe altele. Acum sunt curioasă dacă chiar fiul lui Satana îl va bate pe Satana xD.

3). Gintama: Cui nu-i place GinTama? E un anime aşa de amuzant, dar are unele epi cu lupte serioase. Ceea ce îmi place.

4). Pandora hearts: Presupun că da... eu zic că are o idee originală.

5). Baka to test 2: Nu mă întrebaţi de ce îmi place că nu ştiu.
[Imagine: wiorcm.gif]

Well...
1~Vampire knight - este al doilea anime care m-a facut sa plang la sfarsit 21 + ca este cu vampiri si cu personaje atat de draguteee 8, deci este pe gustul meu.
2~Naruto/Naruto shippunden - Nu ma mai saturam sa ma uit la Naruto cand eram mica, mai ales cand il vedeam pe Sasuke... Se termina complet. Naruto este intr-adevar, anime'ul copilariei mele.
3~Nana - Daca Vampire knight a fost al doilea anime care m-a facut sa plang, Nana este primul. Acest anime mi-a starnit atatea emotii incat cred ca nici viata reala nu mi le-ar fi stranit. Este un anime absolut genial, iar "muzica Nanei" este si ea la fel de geniala.
4~Lovely complex - Mi se pare genul de anime realist. Cred ca aproape toate povestile de dragoste dintre adolescenti se regasesc in acest anime, de aceea imi si place.
5~Fairy tail - Imi place acest "couple" Gray & Juvia .

Lista continua cu multe alte anime'uri. Tin sa precizez ca ordinea in care le-am enumerat este absolut la intamplare. Toate cele 5 anime'uri de mai sus imi plac la fel de mult.
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

1) Skip Beat!- povestea m-a impresionat, super tare la inceput a fost comedie si de aceea m-am uitat , dar dupa a dat in Shoujuo si m-a acaparat si mai mult
2)Naruto- ce pot sa zic? urmaresc animeul asta decanderam mica si imi doream sa nu se termine 21 - da acum cu atatea ep s-ar putea spune k m-am plictisit da' eu nu 21
3)Kaleido Star - primul anime vazut dupa Pokemon 21- defiecare data cand reluau seria pe Animax ma uitam
4)Mew Mew Power- super poveste....m-a impresionat-asta a fost primul anime a carui continuare am urmarit-o pe net
5) Peach Girl- foarte frumoasa poveste :X
6)Hell Girl
7)Nana- aproape ca am plans la sfarsit(m-a impresionat mult acest anime)
8)Perfect Girl Evolution- am ras muuuuuult la acest anime 21
9)Elfen Lied
si ar mai fi multe dar nu mai stau sa le gasesc locul in top
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)