Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

To akuma kitsune

#21
Capitolul 15

Mergeam linistit catre casa, privind orasul in stanga si in dreapta, la oamenii ce erau care mai de care mai grabiti. Se apropia lasarea soarelui asa ca trebuiau sa se grabeasca pentru a-si termina treburile. Am ajuns in fata casei ca sa am cea mai teribila surpriza posibila. BarbieDoll statea sprijinita de zid ca matura de usa camarii. Pe bune, ea chiar sprijina gardul alb din lemn, ce dracu aia ii e pozitia normala ca doar si-o trage prin tufisuri la ce curva e. Asteapta pe sfantul asteapta sau ce dracu?! Daca are chef de vorba lunga sa o creada ea ca ascult. Ma apropii de blonda si incerc sa trec mai departe, dar nu fac un pas ca o si aud cu vocea aia a ei de parca ar strange-o careva de gat. Pana si sunetul zgarierii tablei e mai placut ca vocea asteia.
- Kiro, scumpule unde te grabesti asa? Vrei sa-ti inchei ziua asa de repede, ce naiba? Hai si tu prin oras cu mine, nu vrei? Ma intreba pe un ton de mironosita, de imi venea sa ma duc in lume si sa nu ma mai intorc.
- Dolly, unu nu imi spune "scumpule" ca te fac sa zbori, doi eu nu am chef sa mi-o trag azi cu tine, nici azi nici niciodata, asa ca fa-mi un bine si dispari de pe planeta, mormai enervat de simpla ei prezenta.
- De ce esti asa de rece? Eu niciodata nu te-am jignit! Vreau doar sa fiu cu tine, tu esti un adevarat print, esti superb si ai o inima buna de aceea vreau sa fiu cu tine! Iti tot repet asta de mai bine de cateva decenii si tu tot nu ma bagi in seama ci ma tratezi cu raceala, incepu cu complimentele si ma apuca de antebrat sa ma opreasca.
- Parca aveai prieten acum putina vreme la restaurant, cand era sa-mi vars matele. Sincer nu stiu ce a vazut ala la tine, dar na gusturile nu se discuta. Ca la ce trente ai pe tine nici nu stiu din ce casa de moda vin, ca sa nu mai zic ca esti mega-spalacita si in al doilea rand poti sa umblii si milenii dupa mine, nu ma voi schimba. Dispari de aici! Tip exasperat, smulgandu-ma din stransoarea ei, fiindca nu vroiam sa primesc vreun microb cu prostie acuta pe creier.
- Ba da! Vei fi cu mine, in curand... Foarte curand voi fi puternica, suprema si astfel nu vei mai avea motive sa nu te uiti la mine! Sunt frumoasa, desteapta, prietenoasa si loiala! Voi pune totul la picioarele tale, Kiro, dar in special ai sa vezi ca o sa am puterea de a te face sa te indragostesti de mine! Incepu si Dolly sa tipe dupa mine, facandu-ma sa ma opresc si sa ma intorc pe jumatate la tanara.
Hopa... Blonda asta planuia ceva si aia nu era o raida prin magazinele Second Hand... In afara faptului ca era sa ma pufneasca rasul la ce complimente si-a pus, desteapta, frumoasa, prietenoasa si loiala va fi, cand o sa-mi vad eu ceafa si o sa ma uit la fata ca la o posibila partenera, cand porcii o sa zboare, gainile o sa poarte pantaloni, iar plopul o sa faca pere. Ma uit atent la kitsune, minjind ochii suspicios asteptand ca blonda ce imi facea de ras culoarea parului.
- Mai puternica? Cum asa? O intreb suspicios, cu un zambet ironic pe chip.
-Am... Nimic! Nu conteaza! Daca nu vrei sa vi bine! Pa! Incepu sa se fastaceasca ca o copilita mica si fara minte.
Inainte sa apuc sa mai zic ceva ma trezesc cu dobitoaca fugind. Stiam eu ca e inutila, totusi ma facuse curios. Daca asta ajungea puternica... Nu vreau sa stiu ce urmeaza! Mi se ridica parul in cap numai cand ma gandesc. Am intrat in casa dand dracului incidentul si incercand sa-mi fac seara placuta. Am dat de tatal meu vitreg care isi savura sangele proaspat adus prin transport. Ma intreb cati bani o fi avand vampirul asta.
- Kiro, te-ai intors! Bine ai venit, spuse Brian, zambindu-mi prietenos.
- Mda... Mersi. Tata si mama s-au intors acasa? Il intreb, uitandu-ma in jur dupa parinti mei.
- Din cate stiu eu da. Probabil ca se mai plimba prin oras daca nu, scuze nu stiu sigur, imi raspunse, ridicand nestiuitor din umeri.
- A, nu-i nimic. Ma duc in camera mea. Noapte buna, ii urez, dar putin probabil ca el se va culca tocmai acum.
- Noapte buna, Kiro! Striga dupa mine, vesel.
Am urcat in camera mea aruncand pe pat ghiozdanul ce numai carti nu avea in el, ci haine in caz ca ma transformam afara. Mi-am deschis laptopul si apoi m-am schimbat intr-un tricou galben inchis, putin mai larg, o pereche de pantaloni de trening albastri si sosete negre. Nu ma oboseam sa port papuci in camera mea deoarece aveam covor si nimeni nu intra incaltat. M-am asezat pe pat incepand sa ma joc pe laptop Need for Speed. La un moment dat mi-a venit in cap sarutul de azi cu Romeo. Din cauza nebunei alea de BarbieDoll, mama ce ma tenteaza sa-i rup asa capul si sa-i dau eject ca la papusi. Atunci sarisem ca ars de pe el si totusi... Daca ne sarutam pe bune, cum ar fi fost? Ih, la dacu ce puteam sa gandesc! Eu nu eram gay si nici nu eram interesat in astfel de relatii, insa eram chiar curios. Oare cum ar fi daca ma sarut pe bune cu Romeo? Am auzit un zgomot ciudat in baia camerei mele, asa ca m-am ridicat de pe pat, am pus laptopul pe birou si am deschis usa de la baie. Era straniu, deoarece nu am vazut nimic iesit din comun. Cred ca imaginatia imi joaca feste. Am iesit din baie, iar inima mi-a ramas blocata nu alta. Romeo statea bine-mersi in patul meu, turceste si culmea ca a avut grija sa isi dea adidasii jos deoarece, straniu de spus sau vazut, erau la fereastra inchisa.
- Tu ai sa ma omori intr-o zi Romeo. Asta e clar. Cu tine, moare omul cu inima, spun, punandu-mi o mana indreptului inimii.
- Lasa ca rezisti tu, imi spuse cu un zambet strengaresc pe buze, am vesti noi, nu prea bune in legatura cu Dolly Yako, continua, iar fata ii se incrunta si ochii ii se mijira, facandu-ma sa ma bucur ca nu il am dusman.
- Sa aud. Sunt chiar curios, mai ales ca era sa o ia gura pe dinainte, dar s-a oprit la timp, mormai descumpanint si oftez teatreal. Deci, ce ai aflat? Il intreb curios, iar ochii mei verde-pisicesti ii priveai pe ai sai, albastru-demonic.
- BarbieDoll a incalcat regula voastra cea mai sacra si a invocat cativa demoni, subjugandu-i. Cred ca vrea sa invoce si ingeri incercand sa subjuge cat ii permite puterea, iar apoi va incerca sa domine tot. Cand spun totul, inseamna absolut totul, ma atentiona si in glasul sau se simtea avertizarea si ingrijorarea.
- Deci asta vroia sa spuna! M-am intalnit cu ea inainte si era extrem de ingamfata. Acum e clar de ce. Nemernica! Si-a permis o asemenea tradare fata de kitsune! Nu-mi pasa ca e printesa Yako, lucrul asta trebuie spus tuturor kitsunelor, ca apoi sa stabilim pedeapsa ei! Marai nervos si imi strang mainile in pumni, bagandu-mi unghile scurte in carne.
- Va trebui sa va grabiti, deoarece nu stiu exact cati demoni a invocat si nu stiu nici cand va invoca si ingerii. Nici macar nu stiu care demoni a invocat, ma atentiona, iar privirea lui era foarte ingrijorata, semn ca situatia era mult mai roza decat o vedeam eu.
- Cum adica? Il intreb incurcat, fiindca pentru mine toti demoni pareau la fel.
-Daca l-a invocat pe Baltazar, Berlen, Alucard si Dracula... Nu vreau sa ma gandesc, imi marturisi, scuturand din cap oripilat, la gandul celor patru demoni.
- Aha... In orice caz, tu cum ai intrat aici? Geamul e inchis si nu cred ca aveai timp sa intri aici prin casa, fara sa te simta Brian? Il intreb curios, fluturand usor din gene.
- Ce ar fi sa vezi ceasul si imi spui tu ce e cu timpul, ma provoca, ranjind usor malefic.
- E... unsprezece si cinci minu... te? Intreb incurcat, fiindca atata a fost, cand m-am pus sa ma joc pe laptop.
Am privit la ceasul din perete si al naibii daca exprima ceva corect, de fapt niciun ceas nu mai arata o ora corect. Ma uit cel de la mobil, tot atat, iar ce la laptop arata exact ca mobilul si cel din perete. Timpul era efectiv dilatat sau oprit. Asemenea putere... Parca ar fi Moartea, ca numai despre aia se spune ca dilata timpul cand vine dupa cineva sa ii ia sufletul. Ma incrunt si imi scutur capul. Timpul dilatat sau nu, un singur lucru era clar: ca nu trebuia sa-l am dusman pe Romeo.
- Si ma rog cum ai facut asta?! Am zis eu cu un glas de parca eram un copil mic fascinat de noul sau cadou.
L-am vazut ca chicoteste si apoi s-a ridicat de pe pat venind langa mine si apropiindu-si buzele de obrazul meu. Curiozitatea si prostia m-au facut sa imi intorc usor capul, unindu-mi buzele cu ale sale. A inteles mesajul deoarece in urmatoarea clipa limba sa se strecura in lacasul meu umed explorandu-l si jucandu-se cu limba mea cel mai pervers joc existent. M-au cuprins fiori calzi, am devenit mai rosu ca focul, iar trupul meu tremura usor. Nu stiu de ce dar imi placea la nebunie acest sarut, desi mintea mea urla ca nu e bine ceea ce fac sub nicio forma posibila existenta. Lipsa aerului ne-a facut sa intrerupem sarutul, iar eu mi-am lasat parul pe fata, ascunzandu-mi fata rosie si dandu-ma un pas in spate. Ma asteptam sa inceapa sa-si bata joc de mine, asa ca priveam covorul fara sa zic nimic. Curiozitate idioata!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#22
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#23



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Akuma No Otome [+18 Inu fic] candy_cane 7 7.091 24-05-2010, 04:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Dragon no Kitsune [yyh fic- yaoi 18+] Kitsunes Iris 7 4.600 10-05-2009, 01:02 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)