Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tii la viata ta?

#21
Am incercat sa citesc toate posturile, n-am reusit24
Mda, in fine dar:
Citat:Ä‚ia care se sinucid sunt ... nu foarte lucizi .
Nu neaparat!, poti sa fi lucid, sa te sinucizi constient fiind de ce faci,indiferent de motiv. Daca nu esti un mic "emo" si te sinucizi da trend sau esti pur si simplu intr-o criza de isterie, atunci esti constient.
Si nu, nu te vei sinucide ca depresiv pentru ca daca esti depresiv vei astepta sa-ti cada ceva in cap, nu vei avea, pur si simplu, chef sa te sinucizi desi te bate gandul.

Deci, mai mie mi-e cam indiferent, ok, imi place viata, imi place sa traiesc, pana aici totul colorat, doar ca aici intervine ceea ce face "viata' sa se numeasca" viata", invataturi si momente grele. Ca pe orice om m-a traversat ideea mortii, dar pana la urma am ajuns la o singura concluzie;
"Daca ma sinucid acum, ce sens are? Am batut atata drum, atatia ani, atatea momente pentru nimic, nu, nu acum, mai am ceva de facut si oricum, cand va fi sa ma duc ma voi duce bucuroasa."
Intradevar, eu nu vreau sa trec de varsta de treizeci de ani, pentru asta nici nu vreau copii, ar trebui sa raman aici sa-i cresc.
Iubesc viata, dar ma pot resemna rapid cand vine vorba sa o dau, a fost, s-a dus, s-a terminat 106
Nu are sens sa bocesc.
Sincer, eu cred ca voi muri de mana mea, la un momentdat, dar nu cred ca voi regreta pentru ca va fi o moarte...artistica mai ales ca voi fi constienta de ceea ce fac.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#22
Daca n-as tine catusi de putin la viata mea,in acest moment n-as sta pe acest forum 21 DA,imi iubesc viata,asa cum e ea,cu bune si rele.Cred ca fiecare om sanatos la cap isi iubeste viata...3
[/font]Always keep the faith <3

#23
Da, ţin şi cu siguranţă nu aş lăsa - o să se ducă pe apa sâmbetei pentru un moft. Am multe chestii de făcut şi nu primesc o a doua şansă dacă mor (asta e valabil în religia noastră, cică). Plus că unde ar mai fi acţiunea dacă totul ar fi roz şi pufos? Când trece un timp şi îţi aduci aminte toate chestiile prin care ai trecut şi vezi că ţi - ai atins scopul alta e senzaţia.

Citat:As vrea sa stiu, daca ati fi intr-un vreun pericol de moarte, ati vrea sa va salvati sau .... nu ati face nimic si ati murii
Păi, zimi tu mie cum să mă salvez când trece unul cu 120 km/h şi dă peste mine? Idei?

Citat:Daca ar fi un om care te ameninta cu un cutit ce ai zice? Ai zice ,, Omoara'ma nu-mi pasa '' sau ai incerca sa gasesti o solutie pentru ca tii la viata ta ...
Îi dau bani să îşi ia o pastilă. Poate îi trece dorinţa de a mă omorî degeaba.

Cred că mi - am făcut prea bine înţeleasă părerea despre viaţă. [[:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#24
Au fost momente in care nu dadeam doi bani pe viata. Probabil vor mai fi, viata merge inainte...insa nici acum nu tin la ea atat de mult. Bineinteles, e doar una, de ce as face una ca asta? Nu sunt sigura cum as reactiona daca cineva ar incerca sa mi-o ia. Daca as incerca sa scap, daca nu mi-ar pasa...totusi e doar o viata, probabil ca in sfarsit mi-as aparao si m-as apara pe mine. Nu as crede ca sunt prea multi care sa sufere dupa "pierderea" mea, adica parintii, prietenii, blah blah. Pana la urma, tin, dar nu indeajuns incat sa spun hotarata acest lucru.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#25
Sincer am câteva ieşiri aşa mai anormale, dacă pot spune aşa. Uneori când sunt foarte supărată, îmi spun în gând sau chiar cu voce tare că vreau să mor. Dar dacă aş fi într-o astfel de situaţie mi-aş da seama că nu merită nimeni să te omori pentru el, şi m-aş salva. Ţin la viaţa mea, dar [ mereu există un dar ] nu sunt foarte dreaptă cu mine însămi.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#26
Erau momente in care imi spuneam : Vreau sa mor odata!!
Insa dupa ce meditam putin la ceea ce- am spus ma intrebam: Oare eu am zis asa ceva?
Imi place sa traiesc, sa ma bucur, sa am prieteni, sa plang sau sa tip. Imi place viata. Nu stiu de ce, dar daca vreodata as vrea sa ma sinucid, ceea ce nu prea cred ca este posibil, mi- as dori sa ma arunc de pe o stanca, sau de pe orice lucru inalt, in mare. Mi- ar placea sa mor inecata. Sau sa ma arunc de pe o cladire inalta... Stiu, sunt poate ganduri anormale pentru unele persoane, chiar si pentru mine, insa mi- as dori atat de mult sa vad cum este senzatia de dinaintea mortii... deja cred ca ma abat de la subiect.
Deci, in sfarsit, daca cineva ar incerca sa ma omoare, cu siguranta as lupta pentru viata mea!
Mi-e foameee!!!

#27
Sincer yo tin la viata mea asa cum e ,insa ca si Assyria, aveam momente in care imi spuneam ca vreau sa mor odata si sa scap din jungla asta !!!!Si totusi sunt sigura ca daca in acel moment ar fi venit moartea la mine si mi-ar fi zis ceva gen ,,Okay am venit mai devreme cu 30 de ani pt tine deci macar zi si tu un multumesc.'' as fi zis ca nu vreau sa dau coltu inca.
So... yo astept sa hotarasca tipu' de sus ,,my friend '' cand tre sa ma car .Pana atunci :
Live your life!
Rock on!
Happyness and peace!

#28
Este în firea umană instinctul de autoconservare. Ce altceva în plus să mai fie spus?
Cei care zic că n-ar face nimic sunt nişte ipocriţi, toţi am face ceva să ne salvăm viaţa. E genetic instinctul de supravieţuire.
Aşa am fost concepuţi, împăcaţi-vă cu ideea!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#29
Mhm, sincer sunt nici eu nu stiu raspunsul 78, de fiecare data cand dau de ceva greu, cand mie frica, cand cineva imi face rau, zic: Mai bine mor! Mai bine nu m-as fi nascut! Mai bine m-as sinucide! Si chestii dastea 78, la scoala colegii mei, ma rog prietenii, nu mai ma lasau cu linia sau cutia de lapte24 MRG

Sau erau momente cand imi adoram viata, nu stiu, asa simteam pe moment imi venea sa zbor de fericire, sa urlu sa dansez21 chesti dastea....

Deci eu cred ca as tine la viata mea, oarecum 39 nu am un raspuns clar >.<, dar ascultati-ma, si sa nu faceti ca mine 10, viata este pretioasa, numai una avem.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#30
Citat:Mhm, sincer sunt nici eu nu stiu raspunsul , de fiecare data cand dau de ceva greu, cand mie frica, cand cineva imi face rau, zic: Mai bine mor! Mai bine nu m-as fi nascut! Mai bine m-as sinucide! Si chestii dastea , la scoala colegii mei, ma rog prietenii, nu mai ma lasau cu linia sau cutia de lapte.
Asa gandesc copii de 13-14 ani acum. PE parcurs ai sa iti dai si tu seama ca viata nu este o plastilina pe care o modelezi tu. Asa e adolescenta nu la toti copii, la majoritatea. Cand buna cand rea. E perioada cand abea intelegi ce e in jurul tau.
__

Viata dupa parerea mea e tot ce are un om. Tin la ea si atat. Am nevoie de ea sa respir, sa simt sa traiesc pur si simplu. E un subiect cam banal dar eu mi-am zis parerea. Simpla si al obiect. nu are rost sa dramatizam atat. Viata eu o iubesc.
__

"Daca ma sinucid acum, ce sens are? Am batut atata drum, atatia ani, atatea momente pentru nimic, nu, nu acum, mai am ceva de facut si oricum, cand va fi sa ma duc ma voi duce bucuroasa."

Ma misc cuvintele tale.
__
Ä‚ia care se sinucid sunt ... nu foarte lucizi .

Lucid nu esti atunci cand te-a acoperit alcoolul. Si vezi stele verzi. Cand o persoana vrea sa se sinucida, are un motiv. Motivul il gandeste si e lucid. De multe ori o face de alte ori amana. Sinuciderea este conceputa de multi fiind utilizata de EMo. si aici vorbesc despre copii de 12-14 ani. Ca sa dai un comentariu la dezbateri mai ales despre problemele vietii trebuie sa fii copt ca si copil. si asta nu e des.
--

Subiect banal. Care e comentat mai mult de copii dar vad ca inca se tine bine. E un topic de dezbateri. Am zis parerea mea.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)