Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The first and last kiss

#1
CAP 1
S-a intersectat cu viata mea


Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund de culoarea florilor de cires, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot de performanta.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi ......cum e sa fi dezamagit si......cum clepsidra fericirii se scurge cel mai repede dintre toate.Totul a inceput......
Este o seara de vara, cerul este o paleta de culori calde, in timp ce copacii de un verde viu se lasa mangaiati de vant.Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etaje.Camera mea are peretii de culoarea florilor de cires, si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac.Perdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de cires este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui.In partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba mea.In dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga a camereiam baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si langa usa ce da in holul de la etaj.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 ani Kiba si alte cateva camera libere.La perter aveam sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri.biroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafiri.In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masini.
Este duminica seara si maine luni, ceea ce inseamna ca am scoala.Este foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata complet.TRRRR!!!TRRRRR!!!De sub patura scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.Ma scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.Ies din baie si deschid dulapul.Imi i-au o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.In picioare imi i-au niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta.Mi-am piptanat parul si l-am lasat liber pe spate.Am luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.Nimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.Am iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala far niciun chef de a merge cu masina.Am ajuns mai repede decat ma asteptam.
-Sakura!Sakura!M-am intors si mi-am vazut prietena,Hinata o fata cu marul mov si ochii lila foarte rusinoasa.Era urmata de Temari o blondida nebuna , Ten Ten o satena la felde nebunatica ca Temari si Ino ce avea obisnuita ei coada la spate.
-Salut fetelor!(Sakura)
-Buna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)
-Nu.Perfect !Un alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine nou?(Sakura)
-Este asa de dragut!Trebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!Aha!L-am gasit!Cel care sta in coltul curtii la umbra ciresului.(Ten Ten)
Can mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutpe el.Era frumos!Ca un inger picat din cer.Avea parul....



Sper ca v-a placut capitolul.Am observat la inceput o greseala ca am repetat flori de cires imi pare rau sincer dar nu am stiut ce sa pun in locul lor.Asta e se mai intampla![posturi unite]
CAP 2
Este un inger


Are parul negru ca taciunea si ochii de onix.
-Sakura s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu Temari.Dirigul nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi avem un coleg nou.Domnule Uciha vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha si vin din cartierul alaturat.Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara de romana este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti de cap prin scoala nu face-ti galaie pentru alte clase au ore.
Dirigu a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre.Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine.
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.
-Perfect !Inca unul pe lista!
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ?
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu innot de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa![posturi unite]
CAP 2
Este un inger


Are parul negru ca taciunea si ochii de onix.
-Sakura s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu Temari.Dirigul nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi avem un coleg nou.Domnule Uciha vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha si vin din cartierul alaturat.Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara de romana este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti de cap prin scoala nu face-ti galaie pentru alte clase au ore.
Dirigu a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre.Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine.
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.
-Perfect !Inca unul pe lista!
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ?
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu innot de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa![posturi unite]
s-a pus de doua ori scz vina mea imi pare rau
am apasat de doua ori si l-am pus de doua ori am sa fiu mai atenta promit

#2
(18-12-2009, 10:24 AM)Vampire A scris: CAP 1
S-a intersectat cu viata mea


Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund de culoarea florilor de cires, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot de performanta.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi ......ajungeau ... nu atatea^^ cum e sa fi dezamagit si......-||- cum clepsidra fericirii se scurge cel mai repede dintre toate.Totul a inceput......-||-
Este dupa parerea mea era mai bine daca ai fi facut aici la trecut avand in vedere ca ne povestesti ce s-a intamplat o seara de vara, cerul este o paleta de culori calde imi place comparatia dintre cer si paleta de culori , in timp ce copacii de un verde viu se lasa mangaiati de vant.Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etaje.Camera mea are peretii de culoarea florilor de cires am vazut ca ai zis ca ai facut repetitie si asa e. Aici, ca sa nu repeti, ar fi mers mai bine "petalele florilor de cires" , si aici trebuie sa alegi. ori si ori ,un perete din sticla care se deschide si da in balconul cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac.Perdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de cires este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui.In partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba mea.In dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga a camereiam baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si langa usa ce da in holul de la etaj.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 ani Kiba si alte cateva camera libere.La perter aveam sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri.biroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafiri.In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masini.
Este duminica seara si maine luni, ceea ce inseamna ca am scoala.Este foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata complet.TRRRR!!!TRRRRR!!!De sub patura scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.Ma scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.Ies din baie si deschid dulapul.Imi i-au o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.In picioare imi i-au niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta.Mi-am piptanat pieptanat parul si l-am lasat liber pe spate.Am luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.Nimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.Am iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala far niciun chef de a merge cu masina.Am ajuns mai repede decat ma asteptam.
-Sakura!Sakura!M-am intors si mi-am vazut prietena,Hinata o fata cu marul mov probabil vroiai sa zici parul aa si Hinata are parul brunet si ochii lila foarte rusinoasa.Era urmata de Temari o blondida nebuna , Ten Ten o satena la felde fel de nebunatica ca Temari si Ino ce avea obisnuita ei coada la spate.
-Salut fetelor!(Sakura)aici nu pune in paranteza. Spune Sakura... sau zic eu avand in vedere ca ii la pers I
-Buna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)-||-
-Nu.Perfect !Un alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine nou?(Sakura) -||-
-Este asa de dragut!Trebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!Aha!L-am gasit!Cel care sta in coltul curtii la umbra ciresului.(Ten Ten)-||-
Can mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutpe el.Era frumos!Ca un inger picat din cer.Avea parul....



Sper ca v-a placut capitolul.Am observat la inceput o greseala ca am repetat flori de cires imi pare rau sincer dar nu am stiut ce sa pun in locul lor.Asta e se mai intampla![posturi unite]

Am citit doar primul capitol. Asa ca pe al doilea nu il comentez inca. Ii place ideea si deabia astept sa vad ce o sa se intample. Am corectat ce am putut si sper sa nu te fi deranjat.

#3
CAP 3
Adevarul


Ma indreptam spre clasa lui Itachi si cand ajung acolo.....SURPRIZA!......Itachi se saruta cu Tya, o fata blonda cu parul lung prins in doua codite impletite cu ochii caprui inchis si buzele un rozaliu-siclam.Erau amandoi pe banca , Tya in bratele lui Itachi.Se sarutau cu atata foc si cu atata tandrete incat am inceput sa plang si nu m-am mai oprit.Ma gandeam la saruturile noastre si la toate imbratisarile si atingerile lui, la cum ma lua usor in brate si isi lipea buzele moi si carnoase de ale mele, le cum isi strecura usor limba si se juca cu a mea.........la cat de fericiti am fost...........Am luat-o la fuga si am intrat in baia fetelor si nu am mai iesit pana la ora de sport.Colegii m-au cautat peste tot dar nu m-au gasit .Itachi dispera nu stia cum sa isi ceara scuze daca m-ar gasi.Am iesit din baie si m-am dus sa ma schimb Itachi s-a tinut dupa mine si si-a cerut scuze cum a putut mai bine.Inainte sa ma duc la ora am stat de vorba cu el.
-Itachi ...vreau sa ne despartim!
-Sakura nu stiu cum sa iti explic sincer chiar nu am vrut, te rog fac orice dar iarta-ma!
-Sti ce vreau de la tine, dar inainte de asta ...... vreau un ultim sarut!
S-a apropiat incet de mine si m-a luat in brate cum numai el stia sa o faca, si-a apropiat buzele incet si ii simteam respiratia, apoi m-a sarutat cu foc si cu tandrete si cum nu a facut-o niciodata, i-am simtit lacrimile fierbinti pe pielea mea fina ce dansau cu lacrimile mele reci, apoi cadeau pe marmura cu un zgomot sfarsit.Suna de intrare si am rupt sarutul.Amandoi am luat-o in directii diferite catre ora urmatoare.Stiu si realizez....drumurile noastre nu se vor mai intalni niciodata.... . Acest lucru ma ingrozea .Ma indreptat spre curte cu pasi repezi pentru a nu intarzia.Cu totul ca eram realista ca nu pot lipsi de la ora din cauza lui eram cu mintea in alta parte gandindu-ma ca l-am iubit si il mai iubesc si il voi iubi pana ce moartea ma imi va desparti iubirea pentru el de amintirile si gandurile mele.Am ajuns la ora dar profa nu era.
-Doamne, Sakura!Unde ai fost?Te-am cautat peste tot?se desmetici Hinata.
-Ce s-a intamplat si ce ai mai facut de data asta?ma intreba curioasa Temari
-Stim ce s-a intamplat cu Itachi, este un nemernic dar sa sti ca te iubeste enorm...imi spune Ten Ten dar eu le-am taiat-o:
-M-am despartit de el!
-Sakura, spunemi ca este un vis urat din care nu ma mai pot trezi!ma ruga Temari
-Nu, nu este ! Este realitatea si noi acuma trebie sa o sprijinim cat putem pe Sakura. spuse Hinata
- Imi pare foarte rau Sakura!ma consola Ten Ten
-Tot.....ce....vreau....este....sa...il...sarut....in....continu....fara....sa...ma...mai... opresc!
Nu mai puteam simteam ca mor .Simteam cum imi fuge pamantul de sub picioare.Intr-un sfarsit a venit si profesoara care m-a pus sa fac 50 de bazine brat.Intr-o jumatate de ora le-am terminat.M-am dus in vestiar si m-am sters, mi-am uscat parul si m-am schimbat in hainele cu care venisem la scoala, mi-am luat geanta si m-am indreptat spre clasa.Pe drum m-am intalnit cu Sasuke.
-Deci te-ai despartit de fratimiu?
-Da.Stai linistit ca nu ma cuplez cu tine.Nu cred ca esti mai prejos decat fratitu.
-Daca nu incerci de ce tragi concluzii pripite.
-Sunt nervoasa nu ma pot gandi acum la viitorul meu!
-Dar atunci la ce te gandesti asa de intens?
-Vrei neaparat sa sti?
-Da ! Pentru ca ...sti...eu.....eu m-am indragostit de tine.
-Poftim?!Marele Sasuke Uciha s-a indragostit ?Credeam ca ai inima de gheata!
-Nu crede tot ce auzi!Si ei bine am m-ai fost indragostit de o fata.
-Serios si cum o cheama?
-Lisa, era bruneta cu ochii albastrii si facea dea semenea innot de performanta.
-De ce vorbesti l-a trecut?
-Pentru ca ea a murit acum un an intr-un accident de masina.
-Grea veste !Cum ai suportat sa traiesti fara ea?
-Nu imi pot da seama cum!Dupa accident stateam zile intregi si ma uitam pe geam, ieseam in ploaie.Ii placea foarte mult sa stea in ploaie.Visam la saruturile noastre.Am vrut din nou sa traiasca sa ii simt din nou buzele fine si respiratia ce ma gandilea pe gat, sa o vad zambind din nou si sa o am din nou la pieptul meu....OK!Hai sa revenim in prezent!Ce a-ti facut ultima oara la desen,
-Condoleante pentru Lisa!La desen am avut de pictat o opera celebra .Amfost la un muzeu de pictura de unde trebuia sa ne alegem o lucrare.
Am ajuns in clasa si m-am asezat in banca alturi de Temari.Am asteptat profa si intr-un final a venit.Ora a trecut foarte repede si era timpul sa plecam acasa.Drumul spre casa il avem cu Itachi,Sasuke,Temari si Gaara,fratele mai mci cu 5 luni a lui Temari.Dupa vreo zece minute de mers Temari si Gaara s-au despartit de noi.Am continuat drumul fara a scoate niciun sunet .Itachi era ganditor iar Sasuke incerca sa dialogheze cu el .Ajunsesem in fata casei mele unde mi-am luat la revedere de la cei doi.Am intrat si am urcat sus la mine in camera unde mi-am aruncat ghiozdanul.M-am schimbat in niste pantaloni de trening scurti si rosi si mi-am luat un maieu alb.Am coborat jos in sufragerie un Taylor statea intins pe canapea si se uita la un film.M-am dus in bucatarie unde am mancat ce am gasit prin frigider si m-am dus in sufrageri si m-am asezat langa fratimiu.
-Saku imi pare rau pentru ce s-a intamplat cu Itachi.
-Inceteaza ca mai un pic si inund casa.
Taylor veni langa mine si ma in brate.Dupa ora am adormit si el m-a dus in camera la mine si m-a pus in pat.Am adormit cu gandul la Itachi.




Scuzati-ma pentru confuzii .A fost vina mea

Taylor - fratele Sakurei
- 4 ani mai mare
-19 ani
-brunet cu ochi caprui(parul mostenit de la taicasu si ochi de la maicasa)
Kiba - prietenul cel mai bun a lui Itachi si Sasuke

#4
Citat:Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund de culoarea florilor de cires, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot de performanta [penibil... in primul rand, daca cineva te-ar pune pe tine sa te descrii, te asigur ca nu o vei face cu atatea figuri de stil.... toate detaliile pe care le-ai enumerat mergeau incadrate intr-o descriere ceva mai lunga...].Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi ......cum e sa fi dezamagit si......cum clepsidra fericirii se scurge cel mai repede dintre toate.Totul a inceput...... [puteai sa adaugi un "atunci"... asa pare lasat in plop]
Este o seara de vara, cerul este o paleta de culori calde, in timp ce copacii de un verde viu se lasa mangaiati de vant.[vrei sa ne povestesti despre ceva trecut si folosesti timpul prezent? aici mergea imperfectul]Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etaje.Camera mea [exista sinonime pentru camera, nu te repeta] are peretii de culoarea florilor de cires, si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac.Perdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de cires este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui.In partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba mea.In dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga a camereiam baia [iau asta ca pe o greseala de tastare... fiindca eu una n-am priceput nimic...] cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si langa usa ce da in holul de la etaj.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 ani[,] Kiba si alte cateva camera libere.La perter aveam sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri.biroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafiri.In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masini. [n-am inteles, e vorba despre Sakura sau despre casa ei? Poate sunt prea multe detalii....]
Este duminica seara si maine luni [partea cu "si maine luni" poate fi considerata pleonasm... logic ca maine e luni, daca azi e duminica], ceea ce inseamna ca am scoala.Este foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata complet.TRRRR!!!TRRRRR!!!De sub patura scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.[deja suna ceasul?? doua randuri mai sus era duminica seara :))]Ma scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.Ies din baie si deschid dulapul.Imi i-au o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.In picioare imi i-au niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta.Mi-am piptanat parul si l-am lasat liber pe spate.Am luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.Nimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.Am iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala far niciun chef de a merge cu masina[logic ca nu are chef de mers cu masina daca merge pe jos...].Am ajuns mai repede decat ma asteptam.
-Sakura!Sakura!M-am intors si mi-am vazut prietena,Hinata o fata cu marul mov si ochii lila foarte rusinoasa.Era urmata de Temari o blondida nebuna , Ten Ten o satena la felde nebunatica ca Temari si Ino ce avea obisnuita ei coada la spate.
-Salut fetelor!(Sakura) [ce cauta parantezele alea acolo?? eventual un "spuse Sakura" ...]
-Buna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari) [iar paranteze... ]
-Nu.Perfect !Un alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine nou[a]?(Sakura) [puteai sa pui "ofta Sakura", sau orice altceva ne ne-ar putea descrie starea in care era Sakura]
-Este asa de dragut!Trebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!Aha!L-am gasit!Cel care sta in coltul curtii la umbra ciresului.(Ten Ten)
Can mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutpe el.Era frumos!Ca un inger picat din cer.["cazut" poate....suna mai artistic]Avea parul.... [bun, oficial ne-ai lasat in plop :| inteleg partea ca trebuie lasat suspans, dar nici chiar un final din-asta....]

Deci, comentariile dupa primul capitol:
-- Ideea e bunicica, destul de uzata, dar deh, conteaza mai mult cum o sa continui ca sa-ti pot spune daca e original sau nu....
-- Sa nu mai vad parantezele alea acolo! Pur si simplu nu-si au locul... incearca sa le inlocuiesti cu ceva....
-- Ai grija, cateodata la tine sunt prea multe detalii, cateodata niste detalii esentiale lipsesc...

Trecem la capitolul doi:

Citat:Are parul negru ca taciunea si ochii de onix. [aha... atat?? altceva nu mai are? saracul baiat! :) ]
-Sakura s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu Temari.Dirigul ["dirigintele"... inteleg ca e jargon de elev, dar daca majoritatea cuvintele sunt cum trebuie, nu schimba asta]nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi avem un coleg nou.Domnule Uciha [uchiha] vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha si vin din cartierul alaturat.[foaaarte departe, intr-adevar... in cazul acesta, e putin probabil ca Sakura sa nu-l fi intalnit niciodata :P]Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara[profesoara] de romana este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti[faceti] de cap prin scoala nu face-ti galaie[galagie] pentru alte clase au ore.[repetitie cu "ore"]
Dirigu [dirigintele] a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre.["prietenelor mele" eventual] Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine. [aha, si Sakura cum se simtea cand l-a vazut pe Sasuke apropiindu-se? ai cam uitat sa mentionezi, ne?]
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...[penibil...]
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.
-Perfect !Inca unul pe lista!
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ? [dupa ce a aflat ca are in cont 37 de baieti?? credeam ca masculii au orgoliu...]
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr [un corp] sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu[,] innot [un singur "n"] de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa!

Aha, mi-a fost putin cam greu sa urmaresc cine vorbeste in conversatia dintre Sakura si Sasuke. In rest, ai cam omis sa ne relatezi si sentimentele Sakurei, nu uita, e naratiune la persoana 1.

Capitolul 3 [nu mai dau quote... iti spun doar greselile]:
-- Era prea previzibil ca Itachi va calca stramb... poate ca era mai bine daca il apropiai putin pe Sasuke de Sakura, pentur ca rozalia sa aiba pe umarul cui plange...
-- Cum spuneam, e naratiune la persoana intai, deci Sakura nu e omniprezenta si nu stie tot ce se petrece in scoala atunci cand ea sta intr-un singur loc .
-- "Eu m-am indragostit de tine" ?? Prea repede!! Actiune grabita!!
-- Cum de toata lumea afla despre despartirea dintre Itachi si Sakura?? Lol, o privezi pe Sakura de intimitate :))

Deci, cam acestea fiind spuse, am comentat din greu si sper sa nu te superi pe mine. Daca ai vreo nelamurire cu ce am scris mai sus, PM me :P.
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#5
Nu crezi ca pui cam multe reguli? Fiecare posteaza cand vrea/ cum vrea/ unde vrea, in limita unor reguli. Insa, regulile acelea nu sunt facute de tine, ci de staff`ul AnimeZup :D. Faptul ca iti comentezi singura fic`ul este si asta destul de weird. Ideea este: tu scrii, noi comentam. Nu comentezi tu parerile altor useri. Vrei comentarii? E un forum liber, lasa`i sa`si exprime opinia ( like me, on a the other side). Multumirile, nelamuririle legate de anumite comentarii le postezi o data cu noul capitol, nu, uite, ai primit un comentariu, e must sa`l comentezi/ sa`i multumesti. Acum, legat de fic:
Citat: Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund suna atat de aiurea
de culoarea florilor de cires am intalnit de mii de ori expresia asta incat imi vine sa vomit, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic ori sunt alge, ori sunt diamante? Fi mai explicita, savanto`, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot inot de performanta nu vad legatura. Asa, faci inot, ai pielea a alba- ca -zapada... Any connection?.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi...
Este o seara de vara, cerul este de/ ca o paleta de culori calde, in timp ce copaciivirgula de un verde viu se lasa mangaiati de vant si tu citesti basme cu printese?.space Sunt in camera mea dintr-o vila moderna cu doua etajepropozitie seaca.spaceCamera mea are peretii de culoarea florilor de ciressi eu care credeam ca e dulceata de mere^ , si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac wooow, n`ai draga si limuzina care coboara de pe creanga?, chiar nu mi`ai captat atentia deloc pana aici.spacePerdelele sunt de un roz pal, patul are asternuturi roz cu flori de ciresnu de mere? este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui hai zau? nu ma iei si cu Teorema lu` Pitagora?.spaceIn partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba measi eu care credeam ca tii mancarea acolo^.spaceIn dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.In stanga afara "a" camereispaceam baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si ce`ti trebuie draga? si langa usa ce da in holul de la etajaici ce mai ai? Hai ca m`am obisnuit cu ideea.La etaj mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 anivirgula Kibavirgula si alte cateva cameracamere libere.spaceLa perterparter aveamba prezent, ba trecut. Nu ne iei si cu viitor? sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri vai tu`.virgula, nu punct. spacebiroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu trandafirisi eu care credeam ca sunt ciresi. Off, m`ai dezamagait..In curtea din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masinicamioane sau rulote?.
alineatEste duminica seara si maine lunibai, ce ot sa zic, ar trebui sa ne spui si horoscopu acum, ceea ce inseamna ca am scoala hai nu zau?!.spaceEste foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata completuimeste`ma.spaceTRRRR!!!TRRRRR!!!spaceDe sub paturavirgula, space scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.spaceMa scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta.spaceIes din baie si deschid dulapuldraga mea, m`ai aburit aici.. no comm. chiar nu ma intereseaza detaliile astea. Ceea ce faci tu aici nu e descriere, e bataie de joc.spaceImi i-ause scrie "iau" savanto` o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie.spaceIn picioare imi i-au"iau niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta ma plictiseeeeesti.spaceMi-am piptanatpieptanat parul si l-am lasat liber pe spate.spaceAm luat ghiozdanul de pe biroul ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.spaceNimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.spaceAm iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala fara niciun chef de a merge cu masina.spaceAm ajuns mai repede decat ma asteptamhai zau?!.
-spaceSakura!spaceSakura!spaceM-am intors si mi-am vazut prietena,spaceHinatavirgula o fata cu marulca tot vormea de mere=]]. "parul" draga mov si ochii lilavirgula foarte rusinoasadescrierea ca la piata.spaceEra urmata de Temarivirgula, space o blondida nebunabine ca nu e retarda , Ten Tenvirgula, space o satena la felspacede nebunatica ca Temarivirgula, space si Ino ce avea obisnuita ei coada la spateFato, pana si in abecedar propozitiile sunt mai complexe. Ar fi cazul sa mai faci niste bastonase.
-spaceSalut fetelor!(Sakura)NU mai scrie numele celor care dau replica in paranteza. Asa, nu intelegem tonul pe care vorbeste, starea de spirit pe care o are, si, te avertizez si pe tine: NU suntem la teatruu`.
-spaceBuna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)la fel
-spaceNu.spacePerfect !spaceUn alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine noua ?(Sakura) la fel
-spaceEste asa de dragut!spaceTrebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!spaceAha!spaceL-am gasit!zici ca vorbesti despre un ciorapel pierdut pe care " aha, l`am gasit!" sub pat, spaceCel care sta in coltul curtiite pricepi la cacofonii, baby la umbra ciresuluinu era mar?.(Ten Ten)la fel
Cand mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutspacepe el.spaceEra frumos!spaceCa un inger picat din cera cazut in cap? A venit in picaj? Poor him^.Avea parul....

In concluzie, cred ca ti`ai dat seama si tu ca ficul e varza pana aici. Greseli, cu tona de peste ai. Gramatica ta... si papagalul meu vorbeste mai bine. Descrierea ta... prefer sa ma uit la Tom si Jerry. Actiunea ta: Nici Tanar si nelinistit nu ma plictiseste atata. In final, de bine n`am ce sa scriu... pentru ca n`am. Sper sa te indrepti.

P.S.: Ai un fic colosal!

#6
Citat:CAP 2
Este un inger


Are parul negru ca taciunea si ochii de onix. nu prea imi place descrierea lui. Puteai sa o faci mai amanuntita.
-Sakura, s-a sunat hai in clasa ca daca intarziam nu stiu aici cred ca ai fi vrut ori "nu sti" ori "sti" ce o sa ne faca profesorii.
M-am dus in clasa cu fetele si m-am asezat in banca mea cu impreuna cu Temari.Dirigul nostru tocmai intra in clasa urmat de colegul cel nou.
-Copii astazi eventual de astazi ca nu ii tot una cu ce ai scris tu. Sa te fac sa intelegi astazi avem un coleg nou= doar ziua de azi avem un coleg nou; de astazi avem un coleg nou= incepand cu ziua de azi avem un coleg nou. Ii mai bine,nu? avem un coleg nou.Domnule Uciha O... nu ai tu... se scrie Uchiha, vino te rog frumos sa te prezinti.
-Sunt Sasuke Uciha Uchiha si vin din cartierul alaturat.Am note foarte bune si as vrea sa imi fac prieteni dar sa nu fie niste ratati.
-Multumim pentru prezentare.Stai in banca din spatele Sakurei te rog frumos.Domisoara cu parul roz.Vreau sa va aununt ca rpofeoara profesoara de auzi, stiu ca elevii nu o respecta da macar profesorii... limba romana da din cate am inteles eu is in Tokyo sau in Konoha. Acolo sunt sigura ca nu se invata limba romana:| este bolnava si profesorul de istorie are o problema in familie asa ca veti face numai sportul si desenul astazi.Va rog in astea doua ore in care o sa va face-ti de cap prin scoala nu face-ti galaie pentru alte clase au ore.
Dirigu' a iesit din clasa si toata lumea a inceput sa tipe.A fost zgomot mare si cum nu suport asa ceva mi-am luat telefonul si am iesit in curte unde m-am dus la locul nostru secret, numai al meu si al prietenelor noastre al prietenelor mele eventual nu al prietenelor noastre:-j.Este in spatele scolii intre 5 copaci un loc destul de mic unde avem un hamac pus de noi.Este liniste si frumos.Cand m-am asezat in hamac am vazut ca Sasuke m-a urmarit.A venit si s-a asezat langa mine.
-Deci tu esti fata cu parul roz si energica de care imi spuneau baietii?
-Presupun ca da !Dar de ce intrebi?
-Esti draguta si arati bine ...
-Este prima ta zi aici si deja urmaresti fete?
-Nu,nu urmaresc orice fete !Mi-ai placut de prima oara cand te-am vazut.alta dragoste la prima vedere
-Perfect !Inca unul pe lista! tare faza:))
-Ce lista?Sau este o chestie de-a fetelor ?
-Am facut o lista cu toti baietii din scoala care ma plac .
-Si cam cati ai?
-Cu tine 37!
-Oau! E ceva nu gluma!Deci dupa ore vrei sa te duc acasa ?
-O iau pe jos si nu pot pentru ca oameii care vor uncopr un corp sanatos si frumos mai trebuie sa faca si sport.
-Gimnastica?
-Nu, innot de performanta.Fac de cand eram mica si nu am ratat nici un antrenament si nici nu o voi face pentru un tip care se uita dupa fete si mai este si prima lui zi de scoala.
-Am fost cel mai popular in vechea mea scoala si macar acolo erau fete mai dragute care sa nu se poarte asa cu un baiat care o intreaba daca vrea sa iasa cu el.
-Am iubit pentru cultura ta.
-Si asta inseamna ca nu poti iesi cu nimeni.
-Daca ai fi cu o fata si ai vedea ca iese cu altul nu ai crede ca te inseala si ca vrea sa iti dea peste nas?
-Pai....cam da .Dar daca sunt doar prieteni nu are ce sa ma alarmeze!
-Si daca relatia lor evolueaza in timp.?Ce ai face?
-Buna intrebare ! Nu am ajuns in asa situatie deci habar n-am.
-Acum te rog sa ma scuzi dar ma cheama iubitul.
- Si ma rog frumos cine e ?
-Un tip din clasa 11 c pe nume Itachi.Trebuie sa ma vad cu el in 5 minute ca sa maintalnesc ma intalnesc cu fratele lui mai mic.Pa!
-Eu sunt fratele lui mai mic.
- Am vreo dovada?
-Numele de familie?
-Nu neaparat.Trebuie sa plec pa!
s-a pus de doua ori scz vina mea imi pare rau
am apasat de doua ori si l-am pus de doua ori am sa fiu mai atenta promit

Asta a fost capitolul doi^^.
Nu prea imi place descrierea, scartaie pe la incheieturi asa ca ar trebui sa o dai cu ulei prin a citi mai mult sau prin a consulta un vocabular sau internetul:-?
Dialogul, mai ales ultima parte a fost sec, dar si prima deci ai putea sa mai lucrezi si aici. Presupun ca sti cum trebuie sa arata un dialog bun, nu?
Naratiunea e ok, ai naratiune da sincer e cam grabita deci ai putea sa o mai descri ceva ca sa o faci bine.
Ideea pare interesanta, dar o sa vedem mai incolo.



Citat: CAP 3
Adevarul un titlu cam banal, puteai sa pui "Crudul adevar" sau "Adevarul doare cateodata" intelegi?


Ma indreptam spre clasa lui Itachi si cand ajung acolo..... Trei puncte sunt de ajuns le cam folosesti in exces SURPRIZA!......-||-Itachi se saruta cu Tya, o fata blonda cu parul lung prins in doua codite impletite cu ochii caprui inchis si buzele un rozaliu-siclam.Erau amandoi pe banca , Tya in bratele lui Itachi atata timp cat ea era in bratele lui nu putea fi pe banca:-?.Se sarutau cu atata foc si cu atata tandrete incat am inceput sa plang si nu m-am mai oprit.Ma gandeam la saruturile noastre si la toate imbratisarile si atingerile lui, la cum ma lua usor in brate si isi lipea buzele moi si carnoase de ale mele, le la cum isi strecura usor limba si se juca cu a mea......... iar faci exces de puncte. Trei ajungla cat de fericiti am fost...........-||-Am luat-o la fuga si am intrat in baia fetelor si nu am mai iesit pana la ora de sport.Colegii m-au cautat peste tot dar nu m-au gasit .Itachi dispera nu stia cum sa isi ceara scuze daca m-ar gasi.Am iesit din baie si m-am dus sa ma schimb iar Itachi s-a tinut dupa mine si si-a cerut scuze cum a putut mai bine.Inainte sa ma duc la ora am stat de vorba cu el.

[b] Nu prea am starea necesara sa iti corectez tot capitolul, dar fi sigura ca ar mai fi.

#7
Capitolul 1

Citat:Buna, ma numesc Haruno Sakura, am 18 ani, parul lung pana la fund de culoarea florilor de cires, ochi ca algele marii, cele mai splendide diamante de un turcoaz unic, iar pielea, ca spuma laptelui si fac innot de performanta.Vreau sa va povestesc si voua despre iubirea vietii mele......vreau sa va spun cum e sa crezi ......cum e sa fi dezamagit si......cum clepsidra fericirii se scurge cel mai repede dintre toate.Totul a inceput......

"Buna ziua copii sunt Sakura haruno si nu stiu sa fac o introducere calumea!"
Deci,introducerea e absolut aberanta,stai si spui cum arata ea,poate pe mine chiar nu ma intereseaza cum arata ea.Pe langa faptul acesta,semnele de punctuatie sunt puse aiurea rau de tot,si vrgula este in exces!


Este o seara de vara, cerul este o paleta[este ca o paleta] de culori calde[da ce,cerul este format numai din rosu,galben si portocaliu o.O] , in timp ce copacii de un verde viu se lasa mangaiati de vant[se aude prost,copicii de un verde viu,da ce poate sa fie si mort?].[alineat]Sunt in camera mea dintr-o vila [ce se afla intr-o vila]moderna cu doua etaje.[prea brusc treci de la o idee la alta,puteai sa pui virgula sau punct si virgula,si continuai cu litera mica]Camera mea are peretii de culoarea florilor de cires, si un perete din sticla care se deschide si da in balcon cu priveliste in gradina cu[de] trandafiri, unde am pus la umbra copacilor un hamac.Perdelele sunt de un roz pal[sunt de culoarea rozului pal], patul are asternuturi roz cu flori de cires este pus in fata peretelui de sticla lipit de peretele opus lui[mama,Sakura asta e mica printesa roz,toata camera e roz].In partea stanga a patului am dulapul cu usi glisante si oglinda in care sta toata garderoba mea[garderoba sta in oglinda?Cam asa se intelege].In dreapta am cateva rafturi prinse in perete pe care am medalii si diplome de la diferite concursuri.[ai putea sa precizezi la ce concursuri,ca noi nu dam in bobi sa vedem ce concursuri a castigat]In stanga a camereiam[camerei am] baia cu cabina de dus si tot ce imi mai trebuie si langa usa ce da in holul de la etaj[si langa baie se afla usa ce da in holul de la etaj].La etaj[repetitie] mai sunt si camerele parintilor mei si a fratelui meu mai mare cu 4 ani[virgula] Kiba si alte cateva camera libere.La perter[parter] aveam sufrageria, alta baie pentru invitati cand dam petreceri.[virgula,nu punct]biroul tatalui meu si bucataria ce dadea in curtea din spate de langa gradina cu [de]trandafiri.In curtea[repetitie] din spate aveam piscina si garajul in care tinem cele 4 masini.[hmm...tu jumate de capitol ne-ai descris cum este casa Sakurei,putin cam exagerata,adica nu ai facut- putin cam bogata,bine ca nu e milionara in euro,nici aia nu au 4 masini in garaj.Tu ne-ai descris decat un etaj si parterul,celalat etaj unde este,ca ai zis ca e vila cu doua etaje,iar parterul nu se numara la etaje]
Este duminica seara si maine [este] luni[asta stim si noi], ceea ce inseamna ca am scoala.[mergea o virgula si spus..."ora este foarte tarzie iar eu ar trebui sa ma culc"]Este foarte tarziu, mi-as dori sa pot dormi dar nu pot, simt cumva ca a doua zi imi va schimba viata complet[da ce acum este si ghicitoare?].[alineat]TRRRR!!!TRRRRR!!![alineat]De sub patura scot o mana si imi opresc ceasul ce suna de zor.Ma scol cu greu din pat si ma duc sa imi fac siesta[de dimineata,ca poate sa fie si cea de dinainte de culcare].Ies din baie si deschid dulapul.[virgula si cu litera mine in continuare]Imi i-au o fusta cu carouri, o camasa alba deschisa la primii trei nasturi si cravata rosie[mama da ce golanca ai facut-o,nu imi place].In picioare imi i-au niste pantofi negri si pe dedesubt mi-am pus niste ciorapi negri trei-sferturi foarte subtiri care se opresc sub fusta.Mi-am piptanat[pieptanat] parul si l-am lasat liber pe spate.[virgula si cu litera mica]Am[mi-am] luat ghiozdanul de pe biroul[birou,vezi ca pui articulatii unde nu trebuie,aici birou nu are nevoie de articulatie] ce era langa baie si am coborat la bucatare unde mi-am luat o gustare pentru mai tarziu.Nimeni nu era in casa ceea ce inseamna ca parintii mei sunt la servici si fratimiu la scoala.Am iesit pe usa si am luat-o pe jos la scoala far[fara] niciun[nici un] chef de a merge cu masina.Am ajuns mai repede decat ma asteptam.
-Sakura!Sakura!M-am intors si mi-am vazut prietena,Hinata o fata cu marul[parul] mov si ochii lila foarte rusinoasa[ochii sunt foarte rusinoasa,poate vroiai sa zici..."iar aceasta este foarte rusinoasa de fel!"].Era urmata[era urmata o.O?poate dupa ea se afla] de Temari o blondida[poate blonda sau blondina] nebuna ,Ten Ten[zbang,de unde a mai aparut si TenTen aici,si se scrie TenTen,nu Ten Ten] o satena la felde[fel de] nebunatica ca Temari si Ino[a aterizat si Ino aici] ce avea obisnuita ei coada la spate.
-Salut fetelor!(Sakura)[spuse Sakura]
-Buna!Apropo stiai ca azi vom avea un coleg nou?(Temari)[spuse Temari]
-Nu.Perfect !Un alt baiat la fel ca ceilalti sau o atitudine nou[chiar nu am intes fraza asta]?(Sakura) [zise Sakura]
-Este asa de dragut!Trebuie sa fie pe aici prin curte sa ti-l arat!Aha!L-am gasit!Cel care sta in coltul curtii la umbra ciresului.(Ten Ten)[zise TenTen]
Can[Cand] mi-am intors capul spre locul indicat de fete l-am vazutpe[vazut pe] el.Era frumos!Ca un inger picat din cer.Avea parul....[ce final "fabulos" ai facut]

Cam atat am comentat la capitolul 1,maine comentez si la urmatorul,ca deja ma dor degetele!

#8
Citat:nu am dat nimanui reguli am zis ca vreau mai multe comentarii am zis ca VREAU ai auzit de acest verb sau mai bine zis asa zisul tau papagal care stie invata 3 limbi si romana si mate si biologie etc stie ?
nu prea cred si stii ceva mai bine uitate la tine si critica-ti persoana si pana la urma ai un statut mai mare ca al meu de ce imi ceri ceva de teapa ta

Da, papagalul meu chiar a fost la olimpiada. A ajuns pana in Zimbabwe si chiar sunt mandra de el.
Acum, tu zici ca vrei comentarii. Atunci, lasa pe altii sa iti dea, numai posta yourself. Ai postat " ficul" pentru ca lumea sa iti spuna parerea, nu ca sa postezi singura si sa nu apreciezi ce zic altii. Site`ul este un loc public unde toti isi exprima parerea in limita unor reguli, ceea ce tu NU faci. Invata sa`i respecti pe cei din jur pentru ceea ce`ti spun si nu`i mai lua in ras. Fiecare are dreptul la o opinie, asa cum ai si tu. Insa, iti mai spun a N`a oara: in limita unor reguli! Nu te mai lua de alti useri si numai comenta la adresa staff`ului. Probabil ca a existat un motiv pentru care Aly, Mitzu, Denny si ceilalti sunt moderatori si tu nu:D " Take God."
Chiar sunt curioasa daca o sa continui sa fi ridicola si sa`ti comentezi singura ficul. Invata sa crezi ca nu esti perfecta si faci foarte multe spam`uri. :-h.

#9
am uitat de disclamer sorry nu e v-a mai repeta
Disclaimer: Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Nu vreau sa ma cert cu nimeni asa ca hai sa dam totul uitarii mai ales de Craciun
Eu imi cer scuze pentru problemele cauzate de mine.Stiu si imi cunosc bine persoana si asata inseamna ca am facut traznai asata este si sper sa ma iertati.

#10
cap 4 Dupa scoala si teme vine distractia

Soarele rasari in Konoha si in camera rozaliei era de la aceasta ora matinala galagie. Fata alerga de colo-colo nestiind ca sa faca mai intai. In cateva ore avea intalnire cu fetele la mall si ea se plimba prin camera scotocind peste tot nestiind unde ii este mobilul. Intr-un sfarsit se auzi melodia telefonului pe sub pat. Aceasta ajunse cu greu printre lucrurile aruncate pe jos pana langa pat, unde scotoci cu mana sub el pana dadu de el. Raspunse si purta o discutie cu prietena ei cea mai buna Temari. Dupa cateva minute discutia se incheia si adolescenta se indrepta spre baia. Isi prinse parul intr-o coada facute la intamplare din parul ei incurcat dupa o noapte de somn, iesi din camera si cobora scarile din lemn ca scartaira sub greutatea ei. Ajunsa la parter se indrepta spre bucatarie unde isi saluta familia si se aseza la masa pentru ''ritualul'' lor de a manca micul de jun in familie in weekend. Mama ei, o femeie de patruzeci de ani, cu parul roz si ochii negrii, se intoarse cu fata la cei trei si aseza farfuriile cu omleta pregatita dupa reteta ei speciala pe masa. Se aseza si ea pe scaun langa fiul ei, isi spusera pofta buna si incepura a manca deliciosul mic de jun pregatit de minunata lor mama. Sakura termina prima asa ca isi saluta familia, multumi pentru masa si urca scarile in graba, strabatu holul lung pe parchetul cald ce scartaia sub corpul ei si intra in camera. Se duse la baie si isi facu siesta de dimineata, apoi intra in garderoba de unde isi alese o fusta scurta in carouri, ciorapi pana deasupra genunchiului negri transparenti cu unele gauri de la modelul modern, in sus isi lua o camasa roz pal cu mici stelute de un roz mai intes peste dungile de un siclam pal ale camasii ce o lasa descheiata pana la sanii ei mari si moi. Isi puse o cravata neagra ce o lasa lejer la gat si isi lua niste tenesi negri in picioare. Se duse in oglinda unde isi aranja parul tuns in scarile lasandu-l liber. Isi cauta geanta ei cu Hello Kity unde isi puse telefonul, cheile si alte chestii ce nu ii lipsesc niciodata din geanta. Inainte de a iesi din camera se mai uita o data in oglinda si isi dadua cu gloss apoi iesi lasand in urma sa dezordine. Cobora scarile la parter si isi lua la revedere de la parinti si Taylor. Iesi pe usa si porni la drum catre mall. Afara era o zi insorita cu mici brize de la plaja din apropriere. Trecu pe langa parc unde copii se jucau bucurosi pe langa leagane si tobogane. Liceul parca era bantuit. Nici o miscare nu era inauntru. Trecu mai departe neinteresand-o daca era cineva sau nu in institutie. Dupa parerea ei numai tocilarii se duceau in weekend sa studieze in plus pentru scoala. Traversa bulevardul aglomerat de oameni si masini ce se bucurau de acea zi de primavara. Ajunsa la mall intra inauntru si se indrepta spre cafeneaua indicata de prietena sa in acea dimineata. In fata cafenelei se intalni cu prietenel sale. Se salutara si plecare sa colinde uriasul mall si toate magazinele de moda ce le asteptau. Dupa aproximativ 5 ore de probat si cumparat haine, au mers intr-o cofetarie unde si-a luat fiecare cate o prajitura. Au stat de vorba o ora accesand diferite subiecte si nelipsita discutie despre baieti:
- Ei bine Sakura, acum ca esti singurica nu vrei sa mergi cu noi la agatat baieti? intreba Temari curioasa de fel
- Stiu ca voi regreta cu siuranta dar fie.Da, voi merge cu voi!
- Perfect! Mergem la mine acasa pentru ca parintii mei sunt plecati pe nu stiu unde cu nu stiu ce sedinta asa ca avem toata casa la dispozitie. spuse entuziasmata Ten Ten
- Si eu am planul perfect....fiti atente. Toate fetele se aplecara peste masa pentru a auzi-o mai bine pe Hinata. Merge fiecare acasa si isi lasa cumparaturile apoi ne intalnim acasa la Ten Ten pentru un plan ingenios de flatat baiatetii.
- Ok! Eu am plecat ne vedem intr-o ora la mine acasa.
Fetele se daspartira si se indreptara toate pe cai diferite spre casele lor. Sakura mergea linistita prin parc, uitandu-se la copaci si la cer. Dupa cateva minute iesi din parculet si o lua pe o straduta pana ajunse in fata casei intra fara sa mai salute pe nimeni si se grabi pe scari si pe hol pana la etaj in camera ei. Tranti usa arunca cumparaturile in dressing si iesi coborand scarile in graba. Iesi pe usa trantind-osi alerga pe strazi pana la casa lui Ten Ten. Prul ii flutura iar fustita prea scurta i se ridica la fiecare miscare lasand la vedere chilotii ei negri. Baietii fluierara dupa ea dar ea nu ii baga in seamna. Dupa ce obosi de la atata alergat, o lua mai usor pana ce ajunsa acasa la Ten Ten. Inauntru era mare tambalau: Hinata alerga de colo-colo dupa farduri, Temari si cu Ino s uitau prin haine si se certau in legatura cu ce sa se imbrace iar Ten Ten tipa pentru ca nu reusea sa isi descurce parul. Aceasta pasi in interirorul dormitorului acesteia si privi ingrozita tot ce se intampla in incapere. Dupa cateva minute adoloscentele o observara si o bagara si pe ea in seama. Doua ore sau aranjat in continu terminasera. Se asezara pe canapeaua din sufragerie unde incepura sa gaseasca un plan perfet. Peste jumatate de ore adolescentele noadtre isi dadura intalnire cu clasa in parc. Ajunse la locul faptei acestea isi intampinara colegii. Se asezara pe o banca si incepura sa joace adevar si provocare.
- Hinata, adevar sau provocare? intreba Sakura cu un zambet malefic pe fata
- Adevar!
- Este adevarat ca esti innebunita dupa Naruto? Aceasta se inrosi rau de tot pana ce Naruto nemaisuportand tensiunea o lua usor de par si ii apropia buzele lui de ale ei. Respiratia Hinatei gadila gatul adolescentului. Aceste o trase aproape de el si ii saruta buzele apasat dar placut. Isi strecura limba in interiorul lacsului umed al fetei si incepu sa ii mangaie limba. Acestea doua incepura a se duela transformand sarutul intrunul pasional. Neji isi drese vocea dar toti sarira pe el fortandu-l la tacere.


cam atat ca este tarziu si maine am scoala astept critici dure ca altele nu exista sper ca este bun capitolul
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kiss my gentle burning bruise Allison 8 4.024 22-09-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Kiss of Dawn Itsumi 1 2.151 12-12-2010, 03:54 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Give me just a kiss Lara 2 2.556 26-07-2010, 02:24 PM
Ultimul răspuns: Lara


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)