Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Los Angeles BB Murder Case

#1
Am cautat topicul dar nu l-am gasit. Daca mai este deschis unul va rog s-mi scuzti neatentia si prostia.

[Imagine: 12222l.jpg]

Death Note: Another Note The Los Angeles BB Murder Case este o nuvela scrisa de Ohba Tsugumi si Nisio Isin. In ea este vorba despre un criminal care terorizeaza strazile Los Angeles-ului. L se apuca de rezolvarea acestui caz si roaga un agent FBI sa-l asiste. Adica da, Misora Naomi. Aceasta Misora primeste un e-mail de la prietenul ei dar care era scris e L. El ii povesteste despre toate crimele si despre ucigas si o intreaba daca vrea sa-l ajute. Aceasta accepta si impreuna vor rezolva cazul lui Rue Ryuzaki care pare sa aiba o legatura cu L.

PArerea mea: Eu abea am inceput sa citesc aceasta nuvela dar de la inceput mi-a placut. Adevarat ca introducerea a fost foarte ciudat si ... scarboasa. Rue Ryuzaki e nebun dar tot personajul meu favorit ramane. Ceea ce i-a dat un plus de comedie cartii a fost naratorul, adica Mello. Momentan nu prea mai stiu ce sa zic dar revin cu un edit dupa ce citesc toata cartea.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)