Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] I just wanna love you!

Ca de fiecare data, ne resfeti cu aceleasi capitole pe care eu, personal, le iubesc. ce pot spune? Imi place la nebunie modu-ti de a scrie. Da, o spun de fiecare data. si o vi spune, fiindca imi place intr-adevar.
Atitudinea lui Ray e interesanta. Mi-e mila de el, mei nu-mi place mucna. Jesse, pe de alta parte, il cam bate la cap. nu ca nu mi-ar placea sau ceva de genul... Sunt curioasa insa ce se va intampla .Vreau multe la ora asta si scriu cu multe greseli, deci imi cer iertare!
Imi doresc sa vad ce se intampla. Sfarsitul e... terifiant:::::22 Daca ala, dusmanul, a murit... Atunci cine e in camera? 20
Spune-mi k nu esti cruda iar! 20 te iubesc sa fii cruda, te iubesc adica oricum, dar nu imi mai tortura frummusetea de Jess! 2 (
In asteptarea noului capitol, Gab\' iti ureaza spor la scris! pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

I\'m here ! I\'m here now and ready for a comment. <33

Citat: Isi incorda trupul, apoi pasi in obscuritatea apartamentului pregatit pentru ce era mai rau.


Mai femeie, tu chiar doreşti să ne omori cu suspansul ăsta ? o,o Si da, da, ştiu că eu am zis că suspansul e bun, dar ce-i mult strică. O_O Mai ales pentru noi, cititorii. :]]
Auzi şi tu... Pentru ce-i mai rau... T___T Da\' nici macar nu vreau să mă gândesc [ să nu dea Domnu\' să-mi treacă aşa ceva prin cap ] la ce-i mai rau. 22 Haideee, vreau ceva happy, fară tragedii. 33
Cum spune şi melodia aia.... 39 .. \" No more tears... \". Exactly. *smile*
Şi revenind la nenorocitul ăla de intrus... Oare cine să fie ? Un hoţ, un duşman de afaceri sau un posibil violator ? 19 Na`, că a fost imposibil să nu mă gândesc la aşa ceva. = ))
Ehh, soarta omenirii e în mâinile tale, Mira ! *evil smile*

PS: Scuză-mi limbajul şi întârzierea ofc. ^^\' Prea multe filme sci-fi... >___<\'

Well, ajung aici cam tarziu, dar am citit capitolul mai devreme *blush*
Ray chiar e cufundat in munca... putin... sau poate putin prea mult. Imi e mila de el ~_~ Cum naiba sa nu accepti o excursie in Hawaii sau mai stiu eu unde? 38 Mmm, capitolul a fost bun, am vazut doar doua greseli de tastare dar nu mai revin asupra lor pentru ca oricum nu mai stiu unde erau puse :]]
Ne-ai lasat in suspans, bineinteles. Oare sa fie Blake? Sau personajul cel nou... ? Sau un alt personaj? Weeh, vom vedea in next.
Bafta multa si sa ne aduci un capitol la fel de bun. xoxo

Multumesc multe de commuri fetelor pupicpupicpupic ma bucur ca va place


***

Nu putea sa vada nimic. Jesse injur incet si se apropie cu pasi mici de peretele unde stia ca se afla intrerupatorul. Se impiedica de masuta, aproape cazand daca doua maini mari nu-l prinsera de la spate. Primul sau instinct fusese de a se smuci, dar imediat ce parfumul cu o usoara tenta marina ii invada narile, trupul i se relaxa instantaneu. Mainile mari i se incolacira in jurul taliei si il trasera inapoi pana ce isi simti spatele rezemat de torsul sau cald. Jesse isi intoarse capul si imediat buzele ii fusesera prinse captive de gura celuilalt.
-Blake, murmura tanarul usor surprins. Buzele sale se miscau incet peste ale lui, parca incercand sa le memoreze forma. Isi trecu limba peste ele, gustandu-le, apoi il obliga sa-si deschida gura pentru a-l primi. Jesse ofta si se lasa condus asa cum facea de obicei. Sarutul adanc nu dura insa prea mult. Blake se opri si-si desprinse gura de cea a tanarului.
-Mi-a fost dor de tine, zise pe un ton jos, deosebit de incitant. Il intoarse in bratele sale si-l privi prin intuneric. Atat de dor, sopti din nou, lasandu-si mana sa-i mangaie pometul ce capata imediat o nuanta rozalie. Degetul sau trasa o linie imaginara de la obraz in jos, contura buzele ce tremurau in asteptare, apoi cobora spre gat, insistand asupra marului lui Adam, dupa care isi continuara drumul pana ce se oprira in dreptul nurilor se simteau tari chiar si prin materialul camasii. Inconjura unul dintre ei de cate ori, pana ce se intari si mai tare si incepuse sa impunga bunbacul cu care era acoperit. Jesse isi musca buzele, incercand sa mascheze geamatul se risca a se face auzit. Nu trebuia decat sa-l atinga asa si-si pierdea capul.
Blake isi duse apoi mana spre ceafa lui Jesse, prinse de firele razlete de par si ii apropie capul de al sau, dorind sa-i mai guste inca o data buzele. Jesse se conforma. Isi agata mainile de umerii lui Blake in incercarea de a-si gasi un sprijin, apoi isi lipi tot trupul de el. Putea sa simta cat de excitat era.
Folosindu-si limba ii intredeschise buzele si-i patruse cavitatea bucala, dorind sa-l guste din nou. Blake scose un sunet ragusit din gat, asemanator cu un marait. Isi cobora mana de la ceafa lui Jesse pe spate, apoi mai jos pana ce ii prinse una din fese. Apoi o duse si pe cealalta in acelasi loc. Stranse fesele in palme simtind cum isi pierde controlul.
Dintr-o singura miscare il ridica pe Jesse. Acesta isi incolaci picioarele in jurul taliei sale, continuand sarutul.
Blake bajbai prin intuneric, dar nu se indrepta spre dormitor. Stia ca nu va rezista atat de mult. Merse pana in dreptul primului fotoliu de piele si se lasa acolo, cu Jesse inca la el in brate.
Buzele sale coborara spre gatul tanarului. Acesta ofta si se arcui, cerand mai mult. Blake isi lasa limba sa trasese dara umede pe suprafata pielii incinse, miscandu-se in sus pana ce atinse lobul urechii. Il prinse intre dinti si-l musca usor. Jesse gemu si se apropie si mai mult de el. Blake incepu sa-i desfaca nasturii camasei, unul cate unul. Isi cobora bazele pe suprafata de piele proaspat descoperita si o saruta, coborand din ce in ce mai jos pana ce ajunse la nurii ce acum era complet descoperiti. Isi trecu limba peste unul dintre ei, in timp ce pe celalalt il fremata cu degetele. Erau atat de sensibili incat imediat se intarira. Jesse se lasa pe spate, oferindu-i mai mult spatiu pentru a-si continua tortura.
Tot trupul ii tremura, iar pantalonii ii devenira neincapatori. Nu putea sa mai reziste mult timp asa.
Incerca sa-si limpezeasca capul macar un pic, si, incepu, la randul sau, sa-i defaca nasturii camasei lui Blake. Totusi, procedeul era deosebit de dificil, avand in vedere cat de tare ii tremurau mainile. Cand reusi sa descopere pielea, isi lasa palmele sa o mangaie, minunadu-se si acum de duritatea si supletea ei. Era ca si cum ai mangaia o scluptura de marmura, doar ca era fierbinte. La fel de fierbinte ca el.
Palmele sale coborara mai jos, atingand umflatura din pantaloni. Blake nu-si putuse reprima un geamat.
Jesse zambi si deschise slitul pantalonilor, strecurandu-si degetele inauntru. Era tare si fremata.
Blake isi inchise ochii imediat ce ii simti atingerea si incerca sa stea nemiscat. Jesse il atinse la inceput prin materialul subtire al boxerilor, dar dorea mai mult. Folosindu-se de ambele maini trase de pantaloni, impreuna cu boxeri in jos pana aproape de genunchii lui Blake, apoi se ridica un pic si ajutat de iubitul sau, scapa si de pantalonii si boxerii sai care ajunsera pe podea.
Oricat de mult vroiau sa se simta unul pe altul, ne le placea sa grabeasca momentul. Blake ii prinse penisul in mana si-l managie de cateva ori, insistand pe varful ce era deja umed. Jesse se stranse si mai mult in jurul sau. Scapa un geamat scurt, apoi isi lasa capul sa se odihneasca pe umarul barbatului ce il facea sa simta ca-si pierde capul.
- Blake!
-Asa, canta-mi cum numai tu sti. Vreau sa-ti aud vocea, Jesse!
Jesse se conforma. Isi lasa vocea sa se faca auzita, pe masura ce se pierdea in senzatiile pe care le cunostea atat de bine, dar care erau de fiecare data diferite.
Blake prinse ambele lor penisuri cu o mana si le stranse, miscandu-se pe toata lungimea lor, in timp ce isi duse cealalta mana in spatele lui Jesse cautandu-i locul stramt dintre fese. Il patrunse cu un deget. Jesse se arcui si-si inclesta degetele in umerii lui Blake.
-Blake!!
-Da, asa...vocea ta ma incita atat de mult!
Mai introduse un deget, simtind cum muschii circulari se strang in jurul sau si-l trag inauntru. Trupul lui Jesse se cutremura la el in brate.
-Nu mai rezist asa!
Stia asta. Si el era in aceeasi situatie. Scoase degetele si-l indemna pe Jesse sa se ridice putin. Trupul tanarului era atat de maleabil in mainile sale incat nu-i fusese foarte greu sa-l intoarca cu spatele la el. Se pozitiona la el intre fese si-l patrunse cu o miscare brusca. Locul si asa stramt se stranse si mai mult in jurul sau, oferindu-i o placere ce numai in bratele lui Jesse stia ca o poate gasi.
Tanarul suspina si se sprijini cu spatele de torsul lui Blake. Ochii ii erau umezi, dar durerea nu era atat de mare cum fusese la inceputul relatiei lor. Trupul sau se obisnuise cu cel a lui Blake. Acum nu mai conta nimic inafara de placere.
Barbatul isi duse buzele pe gatul lui Jesse si musca de pielea traslucida, in timp ce se impinse si mai mult in trupul din bratele sale. Una dintre maini cuprinse barbatia tanarului, incepand sa se miste in sus si in jos pana ce gemetele tanarului ii umplura urechile pana la refuz.
Miscarile sale devenira mai bruste, mai adanci pe masura ce se lasa purtat de un instinct primar pe care nu era in stare sa-l controleze. Trupurile lor tremurau in asteptarea apogeului.
Jesse se arcui primul si-i sopti numele inainte de a se elibera. In momentul in care il simti frematand, ceda si Blake.
-Ti-am spus cat de mult te iubesc? intreba inainte de a-i depune un sarut cast pe buze.
-Nu astazi, chicoti Jesse, usor amuzat.

-Si cum se face ca ai ajuns mai repede? Avionul tau trebuia sa ajung abia acum.
Jesse iesi din cabina de dus cu trupul inca ud. Dori sa ia prosopul de pe umeras, dar Blake fusese mai rapid. Lua prosopul si incepu sa-i stearga trupul
-Defapt, avionul meu a aterizat la 4:30. Am vrut sa-ti fac o surpriza. Ii scoase limba lui Jesse, care se incrunta la el. Totusi, nu ma asteptam sa vi atat de repede acasa. Norocul meu ca i-am spus lui Arti sa ma anunte cand ajungi. Cum de ai venit atat de repede de la birou?
-Si eu vroiam sa-ti fac o surpriza, recunoscu Jesse. Nu prea mi-a iesit.
-Domnule Rosson, zise Blake cu un ton jucaus, dar mi-ati facut o surpriza extrordinar de placuta. As fi venit mai repede acasa daca as fi stiut ca ma vei intampina asa. Il prinse de brat si-l trase mai aproape de el. Isi lasa capul in jos si-i prinse buzele intr-un sarut ce numai bland nu era, apoi ii impinse trupul in spate spre cabina de dus. Odata ajunsi inauntru dadu drumul apei usor caldute.
-Blake, am facut deja dus.
-Nu-i nimic, iubitule. Mai faci inca unul. De data asta impreuna cu mine...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Dorinta mi s-a indeplinit : sunt prima care posteaza la ficul mamei mele 21 ....lol acum pot muri fericita .

Dupa cum vezi scumpa....iar am inceput sa aberez . Sa trecem de asta :

Capitolul a fost absolut superb si romantic si a avut tot ceea ce i-a trebuit pentru a fi perfect . By the way nu am vazut nicio gresala de tastare .
Jesse e ilegal de minunat , la fel ca intotdeauna , iar Blake e un seme pe masura .
Am uitat sa spun : faza de la sfarsit cu dusul a fost geniala .....


Repede cu nextul ala ca altfel de mananc 21)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

Cine s-ar fi gandiiiit?! Doamneee... =p~ Ce-mi place, da,da ! Eu, ca sa fiu sicnera ca de obicei, sa-ti spun ca ma gandeam ca cine stie cine dracului e, o pedeapsa de om care are chef de jefuiala sau draci baltati, nu chiar... Blake=p~ Frumosu\' si sexosu\' doctor despre care Gab a crezut ca e brunet pana in ziua cand i-ai zis ca nu e 24

Quote: -Da, asa...vocea ta ma incita atat de mult!

Da, si pe mine paragraful tau 24:X.
A fost... =p~ Genial, sexi, pervers, lung, sexi, da, da! 43
Sper ca descrii si ce fac in dus! 45!
A fost un capitol sexi, pe care l-am savurat! Bafta la scris. Iti multumim15!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Cum a zis si Trix, cine s-ar fi gandit? Defapt aveam o banuiala, dar tot credeam ca va aparea altcineva, un personaj negativ, stiu si eu? Dar nu regret cele intamplate. Nu, chair nu regret. Ai descris atat de bine si totusi mai voiam 38
Blake si Jesse... avand un act sexual... Wow, de cand nu am mai citit ceva asemanator? A trecut ceva timp si chiar mi-a fost dor de ei. Ma bucur pentru surpriza placuta pe care i-a facut-o Blake, defapt tu xD
Iti spun ca ai descris bine, nu ma mira, insa ai mai avut si cateva greseli de tastare. Eh, asta e 78 Mi-a placut pozitia de pe fotoliu, dar si ea mergea mai bine descrisa, ma refer la miscarile si pozitiile pe care le adopta Jesse.

Ma bucur ca s-au intalnit, poate ne mai pregatesti o scena si sub dus. ( locul meu preferat - trebuia sa precizez xD ).
Bye si kisses, multa inspiratie daca ai nevoie si bafta ^^

Citat:-Nu-i nimic, iubitule. Mai faci inca unul. De data asta impreuna cu mine...

Ah, fir-ar să fie de treabă cu duşurile astea. 15 Dar m-aş bucura dacă ai aduce şi-n celalalt capitol tot yaoi. Crede-mă, mi-era dor să mai citesc dragostea dintre cei doi. Ei tot vor ramâne personajele preferate ale ficului; sunt principali protagonişti. xD
Well, scenele au fost foarte hot, dar, ca întotdeauna. Chiar vad că ai revenit la scrierea yaoi-ului în forţă. *laughs* Şi asta mă bucură nespus de mult. ^^

Ohh, vad că-s ultima pe aici, dar na`... Macar am apucat să citesc şi să comentez ~ like alwaaaays ~.~

PS: Nu uita de duşul ăla. Banuiesc că o să fie foarte fierbinte... 19 Smile

***

-Kyle! Kyle, trezeste-te!
Simti cum cineva trage de el. Mormai ceva si se intinse, dar uita ca nu se afla in patul sau de acasa ci pe un scaun de birou. Scaunul se dezechilibra, iar el cazu pe spate. Injura cand atinse podeau rece si tare. Clipi de cateva ori, incercand sa-si alunge somnul, dar se simtea atat de obosit incat ii venea sa doarma acolo pe jos.
-Inca 5 minute, se ruga si-si inchise din nou ochii.
-Uita-te pe ecranul computerului.
Cuvintele lui Derik il trezira imediat. Se ridica impreuna cu scaunul si se aseza in fata monitorului.
-Era si timpul. Apasa repede tastele de la computer, dupa care a introdus un CD, copiind datele afisate.
Derik, suntem in afaceri. Poti sa-ti suni contactele.
Celalalt baiat zambi, lua telefonul mobil de pe masuta si incepu sa formeze numere. In scurt timp, Kyle il auzi cum vorbeste cu prietenii sai.
Nu-l mai baga in seama. El isi terminase treaba momentan, restul depinde de Derik. Se intinse, pana ce isi auzi oasele trosnindu-i, apoi se ridica de pe scaun si se indrepta spre baie.
Nu avea timp de dus, caci era tarziu si risca sa intarzie la liceu, asa ca isi clati fata cu apa rece de la ghiveta, incercand pentru a nu stiu cata oara sa se trezeasca.
Intr-un final isi privi reflexia in oglinda. Parul de culoarea focului de tabara ii era usor ridicat in spate, in timp de in fata, suvitele mai lungi ii cadeau peste ochii verzi, ce acum erau tulburi de la oboseala. Pielea sa foarte alba era presarata in jurul nasului si pe pometi cu o ploaie de pistrui ce acum ieseau in evidenta tot din cauza oboselii. Incerca sa nu bage de seama cearcanele adanci din jurul ochilor, stiind ca se vor atenua in cateva ore.
-Am rezolvat, anunta Derik victorios. Nu se asteptau sa pui mana pe jocul asta.
-De fiecare data zic asta. Si de fiecare data platesc cand le dam produsele. Nu-i bag in seama.
Kyle se sterse pe fata cu un prosop, apoi iesi afara din baie, intrand inapoi in camera. Isi lua uniforma de pe fotoliu si se imbraca repede, incercand sa indrepte cutele de pe camasa. Isi puse si cravata, dar nu o stranse, lasand-o sa atarne neglijent in jurul gatului sau. In momente ca astea isi dorea sa fie la un liceu public, unde totata lumea se imbraca cum dorea, insa tatal sau dorise sa-l inscrie la un liceu de elita, asa ca nu avusese incotro si-l ascultase. Totusi, nu-i parea foarte rau. Asa il cunoscuse pe Derik si tot asa isi incepusera mica afacere.
El se pricepea la calculatoare, asa ca-si petrecea majoritatea timpului liber cautand modalitati de a pune mana pe jocuri ce urmau sa apara. Cand le optinea, Derik se folosea de contactele sale pentru a le vinde. Era o afacere buna pentru amandoi.
-De ce te uiti asa la mine? Am ceva pe fata?
Derik incepu sa chicoteasca cand ii auzi vocea usor enervata. Il prinse de mana si il trase inapoi in baie. Ii facu semn sa se uite in oglinda.
Kyle il asculta si aproape ca il bufni rasul. Isi luase camasa pe dos. Ofta. O dadu jos, o intoarse pe fata, apoi o imbraca din nou. Isi incheie aproape toti nasturii si puse cravata la locul ei. Lua piaptanul si-l trecu repede prin parul zburlit, aranjandu-l in asa fel incat sa nu-i mai cada in ochi, apoi aplica un pic de parfum la baza gatului. Era gata.
-Ar trebui sa dormi mai mult. Si, de preferabil, sa dormi in pat, nu pe scaunul de la birou.
-O sa dorm la noapte, promise Kyle. Acum ca am terminat si cu jocul asta, nu mai am nimic de facut ca sa zic ca n-am timp sa dorm. Il privi pe prietenul sau ce statea rezemat cu spatele de tocul usii. La o prima vedere cei doi baieti erau totalmente opusi. Derik era visul oricarei fete: inalt, un bun atlet, sociabil, glumet si inteligent, pe cand Kyle era genul tipului simpatic, foarte inteligent, fara insa a atinge rangul de tocilar, dar si rebel. Totusi, cei doi se intelegeau bine inca din prima zi in care se cunoscusera, iar asta nu se va schimba, indiferent de ce va zice lumea.
-Mergi la scoala, nu-i asa?
-Da, am vreo doua ore, apoi ma duc la birou la tata. A zis ca vrea sa discute ceva cu mine.
-Ce? intreba curios Derik, iesind din baie si indreptandu-se spre iesirea din apartament.
-Probabil vrea sa ma convinga sa lucrez la el la companie in vara asta. Ca sa ma pregatesc pentru viitor. Kyle pufni.
-De ce nu-i spui ca nu vrei?
-Nu am cui. Oricum va face numai ce va dori. Nu zic ca nu-mi place publicitatea, dar eu vreau sa-mi deschid o firma specializata in IT. In fine, sper ca pana la urma va intelege. Isi urma prietenul, inchizand usa in urma lor. Inainte de a merge la tatal sau, va trebui sa treaca pe acasa, caci petrecuse ultimele 2 seri la Derik. De fiecare data facea asa inainte de a termina o afacere. Era mult mai sigur si avea si destul liniste pentru a se concentra.
Coborara in liniste cele cateva scari, apoi iesisera afara din imobil. Derik scoase cheile din buzunar si apasa butonul ce dezactiva alarma masinii sale, dupa care intra in masina. Kyle se aseza pe locul din dreapta si isi puse centura.
Din fericire plecasera un pic mai devreme asa ca nu prinsera ora de varf. In cateva minute intrau pe poarta impunatoare ce ducea la liceul privat unde invatau amandoi. Derik parca masin intr-un loc special amenajat, isi lua ruxacul din spate si se indrepta spre terenul de basket.
-Te sunt mai tarziu cand am banii.
Kyle dadu din cap in semn ca da, apoi isi facu cu mana prietenului sau. Ofta si-si indrepta privirea spre cladirea 5 unde stia ca are cursuri. Stia ca urma a fi o zi extrem de lunga...


Imediat ce isi terminase orele, luase un taxiu si se indrepta spre compania tatalui sau. Era tarziu, asa ca abandona idea de a merge prima oara acasa. Stia ca trebuie sa fie punctual, caci altfel va trebui sa suporte o noua predica si asta era ultimul lucru de care mai avea nevoie.
Imediat ce masina opri, plati soferului si iesi repede din ea, indreptandu-se aproape fugind spre intrarea in cladirea impunatoare. Le saluta pe fetele de la receptie, care ii zambira la fel de amuzate ca de obicei si lua primul lift ce il gasi liber. Urca cele 10 etaj pana la biroul tatalui tau, gandindu-se ce scuze ar putea sa foloseasca pentru a pleca mai repede. Cand usile se deschisera, inca nu-i venise nicio idee salvatoare.
Ofta enervat si merse spre biroul secretarei, unde o femeie cu o varsta incerta scria de zor pe calculator.
-Buna, Margo. Am venit sa-l vad pe tata.
-Ai programare? intreba femeia cu o voce acra.
-Nu am nevoie de o programare ca sa-mi vad propriul tata. Kyle incerca sa nu se strambe cand ii raspunse, insa nu stia daca reusise sau nu, caci femeia se incrunta la el.
-Deci nu ai. Ia loc. Domnul Lancaster e intr-o sedinta importanta. Te voi chema cand va termina.
-El mi-a spus sa vin acum, insista Kyle deja enervandu-se. Nu putea sa o suporte pe femeia asta. De fiecare data ii facea asa.
-Programul lui a suferit modificari. Cum am spus, trebuie sa astepti. Zicand acestea femeia isi continua treaba nemaibagandu-l in seama
Kyle injura incet, apoi se intoarse si se aseza pe unul dintre fotolile de piele neagra. Lua o revista de pe masuta de sticla si o rasfoi plictisit, apoi o puse la loc. Ofta de cateva ori, iar, intr-un final, isi inchise ochii zicandu-si ca va incerca sa doarma un pic pana cand nenorocita aia de sedinta va fi gata. Mai bine isi vedea de treaba si nu venea.
Nu trecu insa mult timp si sunetul unor pasi grabiti il facu sa-si deschida ochii. Prin dreptul sau trecu un tanar ce parea a avea aceeasi varsta ca el, doar ca era un pic mai inalt. Parul un pic mai lung decat era moda acum si brunet ii se lipise de frunte si ii cadea razlet peste ochii extrem de albastrii. Tanarul se apropie de biroul secretarei, gafaind, ca si cum ar fi alergat cateva mile ca sa ajunga aici.
-Trebuie sa vorbesc cu domnul Lancaster, zise tanarul incercand sa-si traga sufletul.
Margo il privi pe sub ochelari si se incrunta.
-Este intr-o sedinta, domnule. Aveti programare?
-Stiu ca este intr-o sedinta si nu, nu am programare, dar eu...
-Atunci nu puteti sa-l vedeti. Sa va faceti prima data o programare, apoi o sa puteti discuta cu el.
-Nu intelegeti, domnisoara, zise tanarul. La sedinta respectiva...
-Se discut probleme importante, il completa femeia. Deci nu-l puteti deranja. Totusi, daca nu vreti sa plecati, puteti sa luati loc si sa-l asteptati.
-Dar eu...
-Luati loc, zise cu fermitate femeia. Acum, adauga cand vazu ca tanarul nu se misca.
Acesta ofta, se intoarse pe calcaie si se aseza pe fotoliul din fata lui Kyle care chicotea.
-Asa ceva nu am mai vazut, bombani tanarul brunet. Ray o sa-mi tina morala pana maine.
-Nu te mai chinui. Nu ai cum sa treci de balaur, zise Kyle zambind.
-Da, am observat. Jesse, zise tanarul brunet si intinse mana spre Kyle.
-Kyle Lancaster.
-Esti fiul...?
-Da.
-Daca nici pe tine nu te lasa sa intri, nu stiu de ce ma asteptam sa ma lase pe mine. Asta nu e una din zilele mele bune.
Astazi se trezise mai tarziu decat trebuia, dar nici nu era de mirare, avand in vedere ca Blake nu-l lasase sa doarma aproape deloc noaptea trecuta. Cand ajunsese la birou, Camil il anuntase ca sedinta cu Lancaster se mutase cu cateva ore mai devreme si ca Ray plecase inaintea lui. Nu apuca nici macar sa-si bea cafeaua. Si-o lua totusi cu el, sperand ca va reusi sa o savureze pe drum, dar un zapacit ii taiase calea si fusese nevoit sa puna o frana brusca. Toata cafeaua sa se varsase pe costum. Nu mai avea timp sa mearga acasa sau la birou asa ca se imbracase repede intr-un cstul de in alb ce-l avea pus intr-o mica gentuta pe care o avea tot timpul in masina. Pana la urma nici nu era de mirare ca secretara nu-l lasa sa intre inauntru. Arata ca un pustan. Cum ar fi putut sa o convinga ca pe el il astepta defapt Lancaster.
-Poftim. Jesse isi ridica ochii din pamant si privi doza de pepsi pe care i-o puse Kyle in fata. O lua, tresarind cand ii simti raceala. O desfacu si lua cateva guri din lichidul acidulat si deosebit de racoritor.
-Merci. Il privi pe tanarul din fata sa. Parea la fel de enervat ca si el. Tu de ce astepti?
-Ca sa aud vesnicul discurs al tatalui meu cum ca intr-o zi va trebui sa preiau compania asta. Tu?
-Probabil ca sa-l aud pe Ray tinandu-mi morala pentru ca am intarziat. Jesse ridica din umeri.
-Ray e seful tau?
-Nu tocmai, zise Jesse zambind. Dar asta nu ma scuteste de morala pe care stiu ca abia asteapta sa mi-o tina.
Kyle incepu sa rada de fata bosumflata a celuilalt baiat. Dorise sa zica ceva, insa exact atunci usa se deschise si din birou iesise tatal sau impreuna cu un barbat inalt ce parea destul de nervos. Nu stia de ce, dar simpla vedere a acelui barbat il facu sa inghita in sec. Apoi isi privi tatal ce, de obicei, era cel ce se impunea, dar care acum parea ingrijorat si deosebit de mic in comparatie cu celalalt.
Vazand ca Jesse se ridica in picioare, la fel facu si el.
Barbatul mai inalt il privi pe noul sau prieten si se incrunta.
-Ai intarziat. Sedinta s-a terminat deja.
Cand ii auzi vocea, Kyle tresari. Era dura, adanca si rece, dar nu-l speria, ci il atragea. Se potrivea extrem de mult cu restul pachetului.
-Scuze, zise Jesse zambind, am avut niste probleme.
-Daca tot erai aici, de ce nu ai intrat inauntru? continua uriasul
-Nu l-a lasat Margo. Kyle fusese cel ce raspuse la intrebare. Buna, tata, adauga, cand isi vazu parintele privindu-l.
Lancaster isi intoarse privirea ingrozita spre secretara ce nu stia cu ce gresise.
-Margo, de ce nu l-ai lasat sa intre? tuna barbatul mai in varsta.
-Erati intr-o sedinta, se balbai femeia.
-Cu dumnealui aveam sedinta. Lacaster ofta si-si duse degetele la tample incepand sa le maseze obosit.
Kyle incepu sa rada cand vazu fata plina de neincredere a secretarei. Ray se incrunta la el, dar asta nu-l facu sa inceteze.
-Am trait sa o vad si pe asta. Fac cinste cu un suc mai tarziu, Jesse. Nu ma gandeam ca Margo va fi vreodata pusa intr-o situatie ca asta.
-Kyle! Fi mai respectos cu domnul, zise Lancaster ce devenea din ce in ce mai ingrozit.
-Cu Jesse? Ce intelegi prin "mai respectos"? Suntem de aceesi varsta pana la urma.
-O, Doamne! murmura Lancaster cand prinse privirea dezaprobatoare a lui Ray. Jesse insa parea amuzat de situatie. Kyle, domnul este Jesse Rosson, directorul executiv al grupului Newcrest, iar domnul acesta zise, aratand spre Ray, este Rayland Newcrest, vicepresedintele companiei.
Zambetul ii disparu de pe buze. Se uita cu neincredere la Jesse, apoi la cel numi Rayland si inghiti in sec. Auzise de Grupul Newcrest. Ar fi trebuit sa locuiesti intr-o grota ca sa nu auzi se ei. Mai stia si ca se zvonea ca vor incheia in contract cu compania tatalui sau. Spera doar ca, in urma a ceea ce s-a intamplat, sa nu ramana doar un zvon...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Finally, me has arrived and so have you! (the other way around, but anyway). Cand am inceput sa citesc capitolul am zis, ok, personaje noi, spunea Mira ca o sa apara, nici o problema. Citesc, citesc, citesc, ajung aproape la jumatate si ma intreb daca nu cumva am sarit vreun capitol din urma, ceea ce nu cred, ori ai postat un capitol de la alt fic, ceea ce, din nou, nu cred 21. Si in sfarsit apar si ceilalti oameni, mai cunoscuti noua, cu care eram deja obisnuiti si fac legatura. Huh. M-am calmat.
Mmm... pe la inceput, cand ai pomenit de cei doi prieteni, Kyle si Derik, ma gandeam ca vor aparea mai des in fic si ca se va infiripa ceva intre ei, dar doar tu poti hotari. Nu cred totusi ca ai arunca persoanje la intamplare in poveste, asa ca abia astept sa vad cum se contureaza povestea lor.
Blake nu l-a lasat pe Jesse sa doarma noaptea trecuta, ce dragut, ne si imaginam ce au avut de impartit de n-au dormit. Si acum Jesse are un chip de motanel ciufulit (8). Dar sarind peste detaliile nascocite de mintea mea perversa, sa trecem mai departe. Cred ca daca eram in locul vreuneia din persoanele care au iesit din sedinta, o faceam pe secretara aia guler si o agatam de un stalp in mijlocul strazii (stiu ca asta nu are sens, dar altceva mai bun n-am gasit in momentul asta ^.^')
Ultimele paragrafe mi-au adus un zambet pe buze. Mi-l imaginam pe Jesse amuzat, pe Ray incruntat si reactia lui Kye cand a aflat cu cine avea de a face. Imi place cum ai surprins totul, ca de obicei, impecabil, cu exceptia unor mici chestiute... si aici vine bomba.
Sa-mi explice si mie cineva, va rog (mai exact tu, Mira), ce dumnezeu e
Citat:ghiveta
asta clar nu e greseala de tastare, si ai trebui sa stii ca forma corecta a cuvantului e "chiuveta" 45
"cstul" banuiesc ca voia sa fie costum si am mai observat niste greselute de tastare cred, dar nu le mai gasesc. Fii putin mai atenta cand recitesti capitolul, nu da deloc bine cand cineva care scrie atat de bine ca tine face greseli de genul asta 2.
Pai cred ca m-am lungit destul. Astept cu nerbdare urmatorul capitol si sper sa fie putin mai plin de evenimente, mai antrenant. Bye.
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.872 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.869 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 55.982 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.181 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.876 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.899 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)