Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

#41
Nu se poate ca Shuichi sa aiba un accident. Sad ... Oare cine a facut-o? Banuiesc ca e Caroline. Proasta...
Marturisesc , ca nu ma asteptam la reactia lui Yuki. :001_wub:

Dar , recunosc ca m-a frapat reactia lui Tohma si a lui Yuki :
"
Citat:Seguchy abea mai putea forma numarul romancierului din cauza tremuratului ce pusese stapanire pe el.Imediat ce romancierul a raspuns,cu o voce agitata ii spuse:
-Yuki...
-Da?Raspunde novelistul rece.
-Shindo a fost lovit de o masina si se afla in stare foarte grava la spital.Nu se stie daca va mai scapa.Spune Thoma izbucnind in lacrimi.
In acel moment,scriitorul scapa telefon din mana.Acel anunt a fost precum o mie de cutite ce ii strapungeau inima.Nu ii venea sa creada ce auzise:Shu...in stare grava?O multime de ganduri negre ii treceau prin cap.Dar un singur lucru il readuse cu picioarele pe pamant.In aceea clipa isi dadu seama cat de mult il iubeste pe solist si cat de mult regreta faptul ca nu i-a spus inainte acest lucru,pentru ca acum putea fii deja mult prea tarziu.
-Spune-mi la ce spital este!Spune novelistul cu vocea tremuranda.
-Din cate am inteles a fost dus la spitalul central.Raspunde Thoma suspinand.
-Am plecat intr-acolo.La revedere.
Yuki nu vroia sa accepte faptul ca viata singurei persoane care a iubit-o se afla in pericol.Numai gandul ca acesta ar putea sa moara il faceau pe scriitor sa regrete tot ce ii facuse si faptul ca dintr-o pura aroganta tipic masculina nu isi dezvalui adevaratele sentimente.Dar stia ca in acel moment nimic din toate aceste lucruri numai contau.De fapt,atunci realiza ca fara Shuichi,viata lui nu este decat o insiruire de zile fara un anume scop,iar el nu este decat un barbat rece si gol pe dinauntru.


Dar ce m-a distrat a fost parul lui K si Sakuma...24
"
Citat:Cand au pasit in camera cu pricina,panorama din fata lor era demna de tot rasul.Sakano era trantit pe un fotoliu rasturnat,in timp ce K avea o frizura demna de filmele horror.

[edit Aly] hai ca incep sa ma enervez utilizeaza quote-ul ce e asa greu arata si mai bine 22
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#42
O zii de cosmar


Afara incepea sa se intunece.Cerul,odata senin si plin de nori pufosi era acum posomorat si intunecat.Lacrimi cadeau din vazdug si se zdrobeau de asfaltul rece.In spital era o liniste mormantala.Nimeni nu putea spune nici un cuvant.Usile clinicii se deschisera si intra Yuki ud din cap pana in picioare,cautand parca ceva.
-Shuichi!Unde esti?Striga acesta disperat.
-Eiri,linisteste-te.Trebuie sa vina medicul sa ne spuna ce s-a intamplat.Incearca Thoma sa il calmeze pe romancier care facea ca un leu in cusca.
In acel hol se aflau Hiro,Sakano,K,Fujisaki,Thoma si bineinteles scriitorul.Cand doctorul a venit,toti cei prezenti au navalit pe el cu diferite intrebari.
-Domnule,spuneti-ne cum se simte Shuichi.Spune Hiroshi cu lacrimi in ochii.
-Ma tem ca am vesti proaste.A pierdut mult sange.Dar cel mai rau lucru este ca a intrat in coma.imi pare foarte rau sa va dau aceasta veste.
La auzul acestor vorbe,novelistul cazu in genunchi si incepu sa planga.Toti erau socati de atitudinea pe care acesta o avea.Se asteptau sa fie nervos,sa dea cu pumnul in perete...dar nu sa planga.
-Degeaba plangi acum!Crezi ca lacrimile tale il vor face pe Shu sa isi revina?Striga Hiro avand un acces de furie.
-Nu ma astept la acest lucru,dar stiu ca sunt in stare de orice pentru a-i salva viata!Raspunde romancierul suspinand.
-Ma scuza-ti,cine are grupa de sange A2?Trebuie sa ii facem o transfuzie rapida.Intreaba medicul stergandu-si broboanele de transpiratie instalate pe frunte.
-Eu o am!Spune scriitorul ridicandu-se de pe gresia rece.
-Atunci sa ne grabim.Orice secunda conteaza.
Dupa ce au facut recoltarea,din cauza ca era slabit,Yuki a fost dus in acelasi salon cu Shuichi.Acesta s-a ridicat incet de pe patul inve;it cu un cearceaf alb,si s-a dus langa solist,care,era cufundat intr-un somn adanc.Doua lacrimi au cazut din ochii tristi ai romancierului,si cu vocea tremuranda a spus:
-Doamne,nu ingadui sa pateasca ceva.Eu sunt vinovat.Daca vrei sa iei pe cineva la tine,ia-am pe mine.Dar lasa-l pe el sa traiasca.Baiatul acesta m-a invatat sa daruiesc iubire,si cel mai important lucru mi-a aratat cum e sa traiesti dupa propriile reguli.Fara el nu pot sa traiesc!Striga romancierul lasand capul pe structura rece de metal a patului.
Dupa ce si-a revenit,doctorii au fost nevoiti sa il oblige sa iasa din salon,impotriva vointei lui.Afara,toti aveau capetele aplecate,si lacrimi reci cade-au pe gresia rece si alba.
Dupa aproximativ doua ore,au ajuns si Mika impreuna cu Ryuichi.Primul lucru pe care fata l-a facut a fost acela sa-si imbratiseze fratele ale carui alcrimi numai conteneau sa se opreasca.
-Gata Yuki,linistestete.Spune aceasta imbratisandu-l strans.
-Daca moare?Ce ma fac eu fara surasul lui,fara glumele lui nesarate...ce ma fac fara Shuichi?Striga acesta ingropandu-si obrajii in palme.
In partea cealalta a holului,Thoma ii povstea totul lui Ryuichi,care era pur si simplu socat de ce auzea.
-Caroline a fost in stare de asa ceva?Femeia asta este o criminala.Merita cea mai grea pedeapsa.
-Din cate am inteles a fost prinsa si arestata.Dar sa nu crezi ca acest lucru il va readuce pe Shu la viata.Spune seful asezandu-se pe un scaun rece,de culoare rosie.
-Sunt constient de acest lucru.Raspunde Ryu trecandu-si mana prin par.
Era deja tarziu.Ploaia se linistii,dar afara continua sa fie frig.In spital,se puteau auzii cuvintele spuse de cei aflati acolo.
-Yuki,mergi acasa?Intreaba Mika aranjandu-i parul.
-Cum sa plec?O sa stau aici pana isi revine!Vine raspunsul romancierului care parea sa se fi linistit.
-Bine,eu ma duc sa fac un dus,dorm putin dupa care ma intorc.
-In regula Mika.Ai grija cum conduci.Spune scriitorul destinzandu-si trupul pe scaunul inconfortabil.
Pe holul spitalului mai erau decat doua persoane:Hiro si Eiri.niciunul dintre ei nu scotea un cuvant.Se putea auzii vantul ce flutura perdeaua mare si alba ce acoperea una dintre ferestre.
-Yuki?Se aude o voce ce il trezii pe romancier la viata.
-Da?
-Ti-am adus o cafea.Va fii o noapte lunga.Spune chitaristul intinzandu-i un pahar.
-Merci.Raspunde novelistul luand cafeaua fierbinte.
-Inca nu imi vine sa cred ca energicul meu prieten doarme acum pe un pat de spital.Deja imi lipsesc prostiile lui,surasul lui inocent.Spune Hiroshi lasand capul in jos.
-Isi va revenii.Sunt in stare sa imi dau viata pentru ca el sa traiasca.Sa fii sigur de asta!Spune novelistul sorbind din cafeaua calda.
Hiro privea si nu ii venea sa creada.De cand devenise Yuki atat de sensibil.Poate ca accidentul suferit de cantaret a avut un impact atat de puternic asupra lui incat il trezii la realitate.O realitate trista,din care singura cale de evadare erau visele frumoase,ce pareau sa fie din ce in ce mai departe.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#43
Nenorocita . Cum a putut sa faca una asta lui Shuichi si lui Yuki. Nu credeam ca am sa-l vad pe Yuki disperat , dar mi-a placut :
Citat:"Usile clinicii se deschisera si intra Yuki ud din cap pana in picioare,cautand parca ceva.
-Shuichi!Unde esti?Striga acesta disperat.
-Eiri,linisteste-te.Trebuie sa vina medicul sa ne spuna ce s-a intamplat.Incearca Thoma sa il calmeze pe romancier care facea ca un leu in cusca.


Ce bine ca Eiri ii poate dona sange. M-au emotionat pana la lacrimi spusele lui Yuki :
"
Citat: - Doamne,nu ingadui sa pateasca ceva.Eu sunt vinovat.Daca vrei sa iei pe cineva la tine,ia-am pe mine.Dar lasa-l pe el sa traiasca.Baiatul acesta m-a invatat sa daruiesc iubire,si cel mai important lucru mi-a aratat cum e sa traiesti dupa propriile reguli.Fara el nu pot sa traiesc!Striga romancierul lasand capul pe structura rece de metal a patului.


Ce bine ca individa aia a fost arestata.
Sper ca Shuichi sa se faca bine...
Se face nu?

[edit Aly] ma abonez la quote in locul tau
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#44
Somnul continua


Zilele trece-au cu repeziciune si se parea ca Shuichi nu mai vroia sa se trezeasca din somnul profund in care cazuse.Trecuse deja o saptamana,timp in care Yuki nu se dezlipea de el decat pentru o ora,cat ii lua un dus si o gustare pe fuga.Dupa multe rugaminti,doctorii i-au permis sa stea alaturi de cantaret.Scriitorul nu mai dormise de mult timp intr-un pat,doar maia tipea cateva momente pe structura rece de metal a patului,dar era brusc trezit de zgomotul aparatului la care era conectat Shuichi.Pe holul spitalului se aflau K,Sakano,Hiro si Fujisaki care vorbeau pentru a mai trece timpul.
-Voi ati observat cat de mult s-a schimbat Yuki?Intreaba Fujisaki in timp ce privea in gol pe fereastra.
-Da,si-a dat seama cat de greu este atunci cand esti pe punctul sa pierzi pe cineva care te iubeste,si pe care il iubesti.Raspunde Hiro asezandu-se pe scaun.
In salon,romancierul statea si isi privea iubitul adormit.
-Cat de dor imi este de clipele petrecute alaturi de tine,de cazaturile care le-ai luat la munte,de momentele in care te plangea-i cand nu iti convenea ceva.Trezeste-te si spune-mi ca ma iubesti!Dar se pare ca Yuki vorbea in gol,Shuichi nu il auzea.Roseata din obrajii lui disparuse,buzele lui mereu calde erau acum reci precum un cub de gheata.Se parea ca acesta nu ar mai fi vrut sa revina la viata.
In salon,sosii Mika care era ingrijorata pentru fratele ei.
-Eiri?Spune aceasta sfioasa.
-Da surioara.
-Dute acasa si odihneste-te putin.Raman eu cu el.Ai mancarea pregatita pe masa.
-Sigur este in regula?Intreaba romancierul cascand.
-Da.
-Bine Mika.Revin in doua sau trei ore.
-La revedere fratioare.
Intr-adevar,Yuki avea nevoie de odihna si hrana.Nu mai mancase bine de cand Shuichi avusese accidentul,si atipea doare pentru cateva secunde dar se trezea instantaneu.Imediat ce a ajusn acasa,scriitorul a mancat pe nerasuflate pranzul gatit de Mika.De cum s-a pus in pat,somnul a pus stapanire pe el.Nu se mai intinsese intr-un pat moale de mult timp,si din aceasta cauza adormii imediat.
La spital,Mika auzii ca solistul ii pronunta numele novelistului.Fericita,a iesit pe hol si a inceput sa tipe.
-Shuichi isi revine!Sunati-l repede pe Yuki si spunetii ca i-a pronuntat numele.
-Nu il sunati.A fost doar un gest al subconstientului sau.Starea lui este aceiasi.
Verdictul doctorului a fost crunt pentru cei aflati in salon.Pur si simplu le distruse-se toate iluziile.
-Raman eu cu el,baieti.Spune Mika asezandu-se usor pe scaun.
-Am inteles doamna.Daca se intampla ceva,noi suntem la usa.Raspunde Hiro iesind din salon.
Chitaristul se abtinea cu toate puterile sa nu planga.Dar situatia il depasea.
-Nu vrea sa se intoarca la viata!Striga acesta plangand si lovind zidul de beton al spitalului.
-Nu spune asta!Vei vedea ca isi va revenii.Trebuie!soune K imbratinsandu-si amicul distrus.
In salon,Mika il privea pe cantaret care respira din ce in ce mai greu.
-Nu pot sa cred cum am putut fii atat de rea cu tine.Am incercat in nenumarate randuri sa te despart de Yuki,dar acum imi dau seama ce greseala mare am facut.Tu nu ai vrut decat sa daruiesti iubire,dar nu ai asteptat nimic in schimb.Esti singurul care l-a iubit pe fratele meu,in ciuda oricarei circumstante.Si acum,esti intr-un pat de spital,cazut intr-un somn adanc.Nu este drept!
Siroaie de lacrimi au inceput sa curga din ochii fetei.Stia ca daca Shuichi va murii,Yuki va fii distrus.Nu i se parea corect ce i se intampla!Shu avea toata viata inainte,dar in acel moment era o floare gata sa fie rupta inca de dinainte de a inflorii.Ii parea rau pentru tot ce facuse,dar era prea tarziu.Shuichi nu ii putea auzii scuzele si nu ii putea vedea lacrimile sincere ce ii izvorau din ochi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#45
Are dreptate sora_angel cand a spus bietul de Shu, bietul de Eiri.
Ce s-a mai schimbat si Mika? Tare. Oare ce mai patesc personajele noastre ? Oare Shuichi isi va mai revenii?
Sper sa scrii despre asta.
Te pup.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#46
Imi cer scuze ca v-am lasat sa astepta-ti!!!

Revenirea la viata


Datorita stresului si a oboselii accentuate,Yuki a dormit neclintit aproape o jumatate de zii.Dar deodata se trezii,amintinsu-si de Shuichi care este la spital,in stare foarte grava.Repede,s-a imbracat cu haine curate si a plecat inspre spital unde il astepta o atmosfera trista.A trecut pe langa cei aflati in hol si i-a salutat politicos.Cand a intrat in salon,a zarit-o pe Mika care adormise cu capul pe mana solistului.
-Surioara.Spune acesta bland.
-A,da Yuki?Raspunde fata buimaca.
-Dute acasa si incearca sa te odihnesti putin.
-Bine.Sa ma suni daca este ceva.Spune aceasta iesind din salon.
Pe hol,toti cei prezenti s-au ridicat brusc de pe scaune,si primul lucru de care s-au interesat a fost starea de sanatate a lui Shuichi.
-Doamna,spuneti-ne ca este mai bine.Zice Hiro cu glasul stins.
-Nici o schimbare.Pustiul acesta nu mai vrea sa se trezeasca.Vine replica Mikai lasand capul in jos.
-Ma intreb cand se va termina tot cosmarul asta?Spune Sakano obosit.
-Cand Shu isi va revenii,doar atunci.Vine replica chitaristului care nu isi putea tine lacrimile in frau.
In salon,Yuki statea si incerca sa ii aranjeze suvitele roz ravasite pe perna.Fara alte gesturi,ii lua mana rece a cantaretului si o stranse la piept zicand cu lacrimi in ochii:
-Shuichi revino-ti!Acum eu sunt cel care spune ca nu pot sa traiesc fara tine.
Lacrimi calde se scurge-au din ochii scriitorului pe mana rece a solistului.Dar in acel moment a avut loc o minune.Solistul deschise ochii si il privii pe romancier care plangea.
-Yuki...
Novelistul nu putea sa creada ce vedea.Iubitul lui era constient.Si ii pronunta numele.
-Bine ai revenit la viata,Shuichi.Spune acesta sarutandu-i buzele uscate.
-Dragostea ce o simt pentru tine mi-a dat putere sa inving moartea.Spune solistul cu ochii plini de lacrimi.
-Niciodata nu te voi mai lasa.Te iubesc invingatorul meu.Vine replica scriitorului dupa care ii dadu un sarut lung.
Dupa ce minunea s-a intamplat,Eiri a iesit pe hol ca sa le de-a vestea cea mare celor aflati acolo.
-Baieti,veniti sa va salutati prietenul.Shuichi si-a revenit!
Toti cei sase prieteni aflati pe holul spitalului au dat navala in camera sa vada minunea.Toti erau uimiti.Pana si medicii care nu ii mai dade-au nici o sansa de supravietuire au fost frapati de eveniment.
-Zapcitule,sa nu ne mai sperii niciodata asa!Spune Hiroshi razand.
-Thoma,sun-o pe Mika si spune-i ca Shu si-a revenit.vine replica lui Yuki care zambea.
-Sigur ca da.Ryuichi numai rupe perdeaua si vin-o cu mine!Spune seful iesin din camera.
-Baieti,stiu ca sunteti fericiti dar trebuie sa lasa-ti pacientul sa se odihneasca.Spune medicul zambins usor.
-Da domnule.Yuki,ramai tu cu el?Vine replica lui K care isi aduse-se aminte ca are niste arme de lustruit.
-Sigur ca da.Raspunde acesta vesel.
Pe hol,Thoma vorbea cu Mika la telefon.
-Trebuie sa vii de urgenta la spital.Spune acesta denarbator.
-Ce s-a intamplat?Intreaba fata curioasa.
-Shuichi si-a revenit!Striga seful fericit.
-Esti sigur?Numai este un gest involuntar?
-A vorbit cu noi,si i-a spui fratelui tau cat il iubeste.Raspunde Thoma cu zambetul pe buze.
-Eiri trebuie sa fie foarte fericit.Vin si eu in douazeci de minute.
Toata lumea era in sfarsit fericita.Cosmarul se terminase.
-Cred ca abea asteapta sa se reintoarca pe scena,in lumea lui.Spune Fujisaki razand.
-Fii sigur de asta!Vine replica chitaristului care manca niste dropsuri de menta.
In salon,Yuki vorbea cu iubitul sau proaspat trezit la viata.
-Cum te simti?Intreaba romancierul trecandu-i usor mana prin parul roz.
-Numai faptul ca te vad langa mine ma face sa ma simt excelent.Raspunde solistul zambind usor.
-Voi vorbii cu medicul sa vad cand te pot lua acasa.
-Acasa...
-Da Shuichi,acasa la noi.Exact asa mi-ai spus si tu cand ai venit sa ma iei din New York.Spune novelistul zambind.
-Te iubesc!Spune cantaretul fericit.
-Si eu.Vine replica scriitorului inainte de a-si unii buzele cu cele ale lui shu.
Sarutul i-a facut pe ambii baieti sa tremure.Eiri tanjea dupa gustul dulce al buzelor solistului care,la randul lui,ii era dor de vremurile in care cei doi erau impreuna si fericiti.Exact ca in acel moment.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#47
Sublim! Ai pus continuarea.
Ceea ce imi place cel mai mult, ceea ce ador ....este :
Citat:In salon,Yuki statea si incerca sa ii aranjeze suvitele roz ravasite pe perna.Fara alte gesturi,ii lua mana rece a cantaretului si o stranse la piept zicand cu lacrimi in ochii:
-Shuichi revino-ti!Acum eu sunt cel care spune ca nu pot sa traiesc fara tine.
Lacrimi calde se scurge-au din ochii scriitorului pe mana rece a solistului.Dar in acel moment a avut loc o minune.Solistul deschise ochii si il privii pe romancier care plangea.
-Yuki...
Novelistul nu putea sa creada ce vedea.Iubitul lui era constient.Si ii pronunta numele.
-Bine ai revenit la viata,Shuichi.Spune acesta sarutandu-i buzele uscate.
-Dragostea ce o simt pentru tine mi-a dat putere sa inving moartea.Spune solistul cu ochii plini de lacrimi.
-Niciodata nu te voi mai lasa.Te iubesc invingatorul meu.Vine replica scriitorului dupa care ii dadu un sarut lung.

Maiculita , dar ce bine ii sta lui Yuki ingrijorat... Deci , are de gand sa-l duca acasa....Il ador ...
Citat:" -Voi vorbii cu medicul sa vad cand te pot lua acasa.
-Acasa...
-Da Shuichi,acasa la noi.Exact asa mi-ai spus si tu cand ai venit sa ma iei din New York.Spune novelistul zambind.
-Te iubesc!Spune cantaretul fericit.
-Si eu.Vine replica scriitorului inainte de a-si unii buzele cu cele ale lui shu.
Sarutul i-a facut pe ambii baieti sa tremure.Eiri tanjea dupa gustul dulce al buzelor solistului care,la randul lui,ii era dor de vremurile in care cei doi erau impreuna si fericiti.Exact ca in acel moment.


Dar oare ce se mai intampla ? Sa scrii repede...
[edit Aly] chiar mai trebuie sa zic ceva in afara ca te indrepti spre avertizare
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#48
Ma scuza-ti ca am intarziat.Si acum...ultimul capitol20


Povestea se termina


Trecusera deja cateva zile de cand Shuichi isi revenise.Se simtea excelent.Era pregatit sa se intoarca acasa.
-Gata Shu?Intreaba Hiroshi fericit.
-Stai doua minute.Nu stiu unde mi-am pus soseta aia mov.ai vazut-o tu?Intreaba solistul confuz.
-Of,ai ramas la fel de zapacit.Spune Fujisaki razand in hohote.
-Gata!Am gasit-o!Unde este Yuki?
-Ne asteapta jos.Grabeste-te!Vine replica chitaristului inainte dea iesii din salon.
Imediat ce a iesit din spital,a fost intampinat de Yuki.
-Sa mergem.Am o surpriza pentru tine.Spune romancierul zambind.
-Despre ce vorbeste?Vine replica solistului care nu prea intelegea ce se intampla.
-Nu ma intreba pe mine.Acum urca in masina.Spune chitaristul incercand sa nu rada.
Drumul de la spital la companie a fost lung.Imediat ce au ajuns,Shuichi a fost intampinat de toti prietenii lui:Thoma,K,Mika,Yuri,Ryuichi si multi altii se aflau acolo pentru a-i ura bun venit lui Shuichi.Surpriza a avut un impact naucitor pentru solist,care privea in jurul sau cu uimire.
-Wow!Totul este pentru mine?Intreaba acesta neputand sa isi stapaneasca uimirea.
-Exact.Bine ai venit la forma,Shuichi!Raspunde Hiroshi ciufulindu-si prietenul.
-Haide-ti sa intram.Suntem asteptati de ceva vreme.Spune Yuki luandu-si iubitul de mana.
Dupa felicitarile de rigoare,toti participantii la aceea surpriza se aflau la masa,delectandu-se cu minunatele gustari comandate de manager si reprezentant.
-Avem inghetata!Vreau ciocolata!Si niste budinca.Striga Shu din capul mesei.
-Acum vei manca ceva consistent.Ciocolata o vei primi la desert.Spune romancierul sarutandu-si iubitul zapacit.
-Uitati-va la Shu cum a rosit.Ce faci amice?Te-ai rusinat?Intreaba chitaristul razand.
-Hiro...
-Imi cer scuze,dar esti atat de haios.Vine replica lui Fujisaki care radea de mama focului.
-Uite ca a venit si mancarea!Arata absolut delicios!Si lui Kumagoro ii place!Spune Ryuichi aruncand cu iepurasul roz de plus in K,caruia ii strica frizura frumos aranjata.
-Ce faci zapacitule?Duci lipsa de un pistol in cap sau ce?Intreaba managerul iritat.
-Scuze...nu te enerva ca faci riduri!Spune Ryu vesel.
Yuki avea o grija deosebita de iubitul sau.Cand se murdarea,il stergea cu servetelul,era atent sa mestece incet.Se comportau ca un adevarat cuplu de indragostiti.Minunata cina a durat aproximativ o ora,timp in care au avut loc certuri amuzante intre Ryuichi,K si Sakano.Pareau niste copii de gradinita.toti mesenii se muzau pe seama lor.In timp ce toata lumea dansa si se distra,Yuki se apleca deasupra solistului si ii sopti ceva la ureche:
-Vino cu mine pana intr-un loc.Spune acesta ridicandu-se de la masa.
Shuichi nu intelegea ce se intampla,dar trebuia sa se conformeze.In drum spre misteriosul loc,romancierul i-a dat cateva indicatii lui Shu,care,inca o data era nedumerit.
-Vezi bucata de matase de pe bord?
-Sigur ca da.Spune solistul mirat.
-Ia-o si leagate cu ea la ochii.Vine replica novelistului care zambea usor.
Cand au ajuns la locul cu pricina,Yuki i-a ordonat iubitului sau sa isi de-a jos materialul de la ochii.Acesta a privit in jurul sau si a exprimat cu uimire.
-Dar acesta este parcul!
-Exact.Aici este locul in care ne-am cunoscut,aici ti-am spus ca nu ai talent si bineinteles ca aici a fost locul in care ne-am indragostit unul de celalalalt.Spune scriitorul privindu-l fix in ochii.
-Te iubesc Yuki.
-Si eu,Schuichi.
Sub lumina stralucitoare a lunii,langa raul limpede ce curgea usor la vale,sub miile de stele ce le aveau ca martori,cei doi isi jurara iubire eterna.Dupa tot ce se intamplase,cei doi erau in sfarsit impreuna.Se sarutau,se imbratisau si se iubeau.Iar in acel moment,nimic nu li se parea mai perfect.



The End


Dar am o veste buna:Gravi Fic nu se sfarseste aici.M-am gandit foarte bine si m-am decis sa fac o continuare.Sper sa va bucure vestea.Ja Ne
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#49
Maiculita ...ce final!!!! Ma bucur ca cei doi se reintorc in parcul unde s-au cunoscut ca sa depene amintiri , dar si sa isi intareasca dragostea profunda pe care o simt unul pentru celalalt. :36:

Dar de abia astept noua serie.
Te pup.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#50
Uite si noua serie.Sper sa va placa1010

O zii relaxanta


Soarele cald al diminetii se ridica usor pe cerul purpuriu.Orasul nipon incepea sa se trezeasca la viata.Masinile de culori diferite infrumusetau strazile mari,pline de oamenii ce pareau niste furnicute privite din ultimile etaje al zgarie-norilor ce doreau parca sa atinga cerul gratie maretiei lor.In vila romancierului era inca liniste,din cauza ca energicul Shuichi inca dormea.eiri,nedorind sa isi trezeasca iubitul cufundat in lumea viselor.Dar nu a reusit.Imediat ce a incercat sa se dea jos din patul acoperit cu lenjerie alba de matase,cantaretul l-a simtit si a sarit ca ars.
-Yuki!Striga acesta buimac.
-Buna dimineata frumosule.De ce te-ai trezit?Intreaba novelistul dandu-i un sarut matinal.
-Unde pleci?Intreaba acesta speriat.
-Ma duc sa pregatesc micul-dejun.Mai dormi o jumatate de ora pana este gata.Raspunde Eiri inchizandu-si camsa neagra de casmir,lasand primii trei nasturi deschisi.
-Vreau sa vin cu tine!Spune solistul luandu-si iubitul in brate.
-Daca vrei tu,poti sa vii.Ce vrei sa mananci?Intreaba Yuki punandu-si sortul negru din matase.
Dar nu a primit nici un raspuns.Shuichi il dezbraca din priviri pe novelistul care era cat se poate de seducator si atragator,chiar daca se trezise cu o ora in urma.
-Iubitule!Cu tine vorbesc.Spune acesta trezindu-l pe Shu la realitate.
-A,da...scuza-ma!Pai mananc ce vrei tu sa gatesti.Nu ti-am spus in dimineata asta,dar,esti frumos.Raspunde cantaretul oftand fericit.
-Stiu ca sunt frumos.Spune scriitorul zambind usor.
-Ce te mai lauzi.Dar cand ai cu ce,este si normal.Spune Shuichi razand.
Dupa un mic dejun in care cei doi indragostiti au ras si au vorbit diferite lucruri,solistul trebuia sa ajunga la compania NG,iar Eiri era nevoit sa se intalneasca cu redactorul pentru a discuta noua lui nuvela.
-Yuki,ma poti duce si pe mine la companie?Intreaba cantaretul pieptandu-si parul roz.
-Sigur ca da.Incearca sa te grabesti.Nu vreau ca nenorocitul acela batran numit redactor sa ma mustruluiasca din nou datorita unei mici intarzieri cauzata de traficul infernal din oras...sau de tine.Spune Eiri oftand in timp ce isi trecea mana prin parul blond.
-Sunt gata.Putem pleca.Vine replica solistului iesind din vila.
-Aceasta replica o asteptam.Urca-te in masina.Spune novelistul inchizand portiera neagra a masinii.
Ajunsi in fata fimei,solistul a fost intampinat de cei doi colegi ai sai,care,il asteptau nerabdatori.
-Shu,ce bine ca ai venit.Trebuia sa auzi noua veste.Striga Hiroshi entuziasmat.
-Despre ce e vorba?Intreaba acesta confuz.
-Baieti,imi permite-ti sa ii dau un sarut de plecare iubitului meu?Multumesc.Spune romancierul sarutandu-si apasat prietenul fericit.
-Yuki,in pauza de masa ma duci la cofetarie sa mananc o prajtura?Am o pofta nebuna.Intreaba Shu lingandu-si buzele.
-Ai pofta de prajitura sau de o mica escapada?Intreaba novelistul afisand un zambet siret.
-Yuki...Spune cantaretul inrosindu-se.
-Bine,vin sa te iau la ora doisprezece.Spune romancierul urcandu-se in masina.
Imediat dupa ce a plecat,cei trei baieti priveveau masina neagra cum se indeparta pe strada ce misuna de oraseni galagiosi.
-Ce va mai iubiti voi...Spune Fujisaki zambind usor.
-Asa e.Acum hai sa mergem in studio.Suntem asteptati de Thoma,K si Sakano.Spune Hiroshi in timp ce urca grabit scarile companiei.
Imediat ce au intrat in camera cu pricina,au fost intampinati de cei trei domni imbracati foarte elegant.Exceptie facea K care isi aruncase neglijent pe el o camasa de culoare alba,deschisa la nasturi de sus,permitand sa se vada pectoralii lui bine conturati.
-Buna ziua Shuichi.Spune presedintele relaxat.
-Buna ziua domnule.Am auzit ca aveti o veste pentru mine.Spune solistul curios.
-Exact.Vreau sa iti spun cine este noul compozitor al trupei Bad Luck.
-Minunat!Sunt nerabdator sa aflu cine este.Spune acesta fericit.
-Noul compozitor al trupei voastre este Eiri.Spune acesta zambind.
-Stati putin,Yuki nu mi-a spus nimic despre chestia asta.Ce se intampla aici?Intreaba cantaretul confuz.
-Bineinteles.Eu i-am spus sa nu iti zica acest lucru.Este deja ora zece.Din cate imi amintesc voi aveti un CD de inregistrat asa ca spor la munca.Spune Thoma iesind din studio.
Inregistrarile mergeau usor dar bine.Trupa se descurca excelent.Ora pranzului se apropia cu pasi repezi.
-Baieti,cred ca ar trebui sa luam o pauza.Cine vine la masa?Intreaba K ridicandu-se de pe fotoliul de culoare neagra.
-Eu ma duc cu Yuki la cofetarie.Imi cer scuze.
-Nici o problema.Distractie placuta amorezatule.Spune Hiroshi razand.
In fata companiei,Shuichi era asteptat de novelist,care,il privea destul de intens.Cantaretul a sarit la gatul lui si tipandui in ureche i-a spus:
-De ce nu mi-ai spus ca tu esti noul compozitor?
-Vroiam sa fie o surpriza.Acum hai sa sarbatorim.Spune Eiri dandu-i un sarut scurt iubitului sau.
Ajunsi in fata cofetariei,cei doi s-au asezat la o masuta rotunda,acoperita cu un material alb cu mici modele dantelate.Localul era micut dar foarte popular.Yuki facu un semn cu mana si un baiat in varsta de optisprezece ani,imbracat cu o pereche de pantaloni negri si o camsa neagra,venii sa le ia comanda.
-Buna ziua domnule.Ce doriti sa comandati?Intreaba chelnerul zambind.
-Mie adumi o cafea tare,si lui...o prajitura cu ciocolata.Spune Eiri relaxandu-se pe scaunul metalic de culoare alba.
-Imediat.Spune baiatul plecand spre bucatarie.
In timp ce Shuichi manca pofticios desertul,romancierul sorbea zgomotos din licoarea de culoare neagra,si privea degajat pe fereastra mare a cofetariei.
-S-a intamplat ceva?Intreaba solistul ingrijorat.
-Nu...sigur ca nu.Ma gandeam la faptul ca maine este ziua lui Tatsuha.Implineste optisprezece ani.Spune acesta prinzandu-si o tigare.
-Minunat!Maine petrecem,nu?Striga cantaretul lovind farfurioara mica din portelan.
-Sigur ca nu.Doar nu te gandesti sa mergem la el,nu?Acolo vor fii tata,impreuna cu Mika si Ayaka.Chiar nu vreau sa imi revad rudele.Raspunde novelistul trecanu-si degajat mana prin par.
-Da Yuki dar...este fratele tau.Si cred ca pentru el este foarte important ca tu sa fii acolo.Spune Shu terminand de mancat prajitura.
-Bine,de data asta te ascult pe tine.Sa mergem sa ii cumparam un cadou.Nici nu stiu ce si-ar putea dorii nesuferitu ala.Vine replica scriitorului oftand adanc.
Cei doi indragostiti se plimbau prin orasul nipon,vizitand toate magazinele,incercand sa gaseasca un cadou pentru aniversarea lui Tatsuha.
-Ce zici de asta?Striga Shu aratand spre o masinuta teleghidata de culoare rosie.
-Shuichi,implineste optisprezece ani,nu opt.Aia o sa ti-o cumpar tie la urmatoarea aniversare.Spune novelistul sarutandu-l scurt pe solist.
-Stii ca mie nu imi plac masinutele.Eu imi doresc cu totul alceva.Spune acesta rosind.
-Da,stiu foarte bine ca iti doresti o noapte nebuna de ziua ta,nu?
-Yuki!Nu ma refeream la asta.Perversule.Vine replica cantaretului zambind.
-Cum zici tu.Priveste magazinul asta.Ce zici daca ii cumparam o geaca din piele.Daca imi amintesc bine,fratele meu este un maniac al acestor obiecte vestimentare.Spune scriitorul scotand banii asezati in buzunarul stang al pantalonilor negrii.
-Excelenta idee!Imi cumperi si mie un tricou,te rog?Spune Shu implorandu-l din priviri pe romancier.
-In regula.Dute si i-al pe care iti place.Vine replica lui Eiri in timp ce platea geaca.
Dupa ce au achizitionat cadoul si tricoul lui Shuichi,cei doi iubiti se indreptau spre casa.Timpul a trecut foarte repede si era deja seara.Soarele fierbinte din timpul zilei se ducea la culcare,predandu-i stafeta misterioasei luni care,impreuna cu miile de faclii stralucitoare,luminau cerul negru al noptii.Imediat ce au ajuns acasa,Shuichi s-a trantit in patul moale din dormitor.Yuki,nevrand sa il lase sa astepte,s-a asezat deasupra lui si incepu sa ii sarute pasional buzele tremurande,coborand usor spre gat.Atmosfera dormitorului devenea din ce in ce mai fierbinte,cei doi baieti petrecand o noapte in care sentimentele lor s-au imbinat cu dorintele trupesti care le dade-au fiori,rezultand o noapte alba.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)