Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti

#1
Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti
Cap1 Sunt curios

Nemiscat pe podea. Un tricou vechi, fiecare cusatura pastrand o amintire vie. Un pantalon nou, strain de mine dar care se muleaza pe picioarele mele vrand sa-mi imprime aroma pielii.
Sunt descult. Simt curentul emanat de podea plimbandu-se printre degetele mele ca intr-un labirint. Privesc in gol. Albul tavanului se extinde inaintea ochilor mei. Inghite tot din camera, in jurul meu fiind doar alb. Nimic semnificatic nicaieri.
Ma trezesc din momentul ratacitor clipind brusc. Ochii pictati de mine pe perete ma urmaresc. Am impresia ca-mi masoara fiecare miscare.
-De ce Dumnezeu, oi fi pictand atatia ochi?
O alta intrebare se pierde in marea aceea banala si imbacsita de multe altele. Ma abat soneria apartamentului ma cheama. Deschid plictisit usa de lemn ce-si pierduse luciul cu mult timp in urma.
-Hei Aki! Ce mai faci? e vecinul meu si in acelasi timp colegul meu de facultate.
-Eh...ma uitam la Tv. il mint. Nu era prima oara, recunosc.Dar negam numai chestii banale. Cum ar fi starile mele de depresie din ultimul timp.
-Ma...colegul meu de apartament a plecat cu treaba. Nu vrei sa vi pe la mine? mi-e urat sa stau singur.
Cuget putin la ideea lui si intr-un final ii accept propunerea.
Pasesc in dormitor alaturi de Ryu. Aia era singura camera cu televizor. Stateam cu chirie si trebuia sa ne adaptam conditiilor impuse de gazde.
-Asa spuse el asezandu-se pe podea cu spatele rezemat de marginea patului.
Ii imit pozitia si-l intreb pe unde e colegul lui. Mi se parea ciudat ca nu-l luase si pe Ryu cu el. Ei stateau mult impreuna.
-La servici.
-Super.Si-a gasit de munca.
-Mda daca se poate numi ,,munca".
-Hm?Ce vrei sa zici?
-Hei,draguti pantaloni.Sunt noi?
-Nu schimba subiectul!
-De ce esti atat de curios?
-Sti prea bine ca sunt o fire curioasa.
-Lucreaza intr-un bar numit Ecstasy.
-Si ce-i asa rau in asta?
Ofteaza zgomotos iar pe chipul sau observ resemnare?
-Iti dau adresa si te duci tu singurel sa vezi care-I treaba.
Nu intelegeam. Ce era asa rau?Faptul ca prietenul lui lucra intr-un bar iar el era mahnit din cauza asta, mi se parea o prostie.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#2
Stiu ca am bagat prea mult dialog. Se va diminua pe parcurs. Asa sunt eu. La inceput scriu aiurea dar dupa aceea (peste 2-3 capitole) imi dau drumul la scris.
O sa pun si capitolul 3 ca sa nu fie prea scurt. Sper sa va placa deoarece apare yaoi acum .

Cap2 Curiozitatea m-a ucis

Iata-ma in acest bar. E dragut aici. Nu inteleg care-i faza pan' la urma.Inafara de faptul ca-i plin ochi numai cu barbati. O fi exclusiv pentru ei. Ii paraseste iubita, sotia vin aici si beau. Frumosa inventie. Au si o formatie ce interpreteaza cantece sado-maso. Probabil sa intensifice sentimentele si traiirile celorlalti. Straniu locul.
Aud o voce venind din dreapta mea.
-Tu esti Ueto? Ma intreaba un tip mai mic cu vreo 2 ani decat mine.
Nici un ,,scuze de deranj" ori ,,imi acordati un minut?". Nu! Secolul vitezei.
Ingan un ,,nu" sa ma lase in pace si asta si face.
Observ ca multi dintre ei umbla de colo-colo avand mici hartii si intreband de anumite persoane.
In fine. Imi comand un wiskey, dupa care voi pleca.
Surpriza! Barmanul este Andy, prietenul lui Ryu. Deci, cu asta se ocupa el.
-Huh, Aky. Nu ma asteptam sa te vad aici.
-De ce nu?
-Nu credeam ca o sa te pun pe tine si cuvantul ,,gay" in aceeasi propozitie.
-A?!
-Ce? E ramane secretul nostru, nu-ti face griji.
-Nu inteleg ce vrei sa zici. Am venit aici sa beau si sa te vad pe tine.
El a ras scurt apoi mi-a zis:
-Oh, inteleg.
-Care-I faza cu homo?
-Nu stiai? Asta e un bar de gay. Isi cauta jumatatea scrisa pe bilet.
Doamne ia-ma acum! Unde naiba nimerisem?
El ranjeste si brusc ma trage undeva, printr-o incapere, si ma arunca pe canapea.
-Ce...ce naiba faci? Il intreb cand vad ca-si descheie nasturii camasii.
-Ziceai ca ai venit sa ma vezi.Nu ma deranjeaza. Chiar daca nu sunt in program.
Eram al dracu' de confuz. Ce-o fi inteles cand m-a vazut aici? Ca-mi place de el? Nici cu cele mai lungi rugaciuni. Nu pentru faptul ca era urat, din contra. Avea infatisarea unui zeu al frumusetii. Dar era barbat!
-Nu! Stai! Ai inteles gresit!
-M-ai starnit acum nu ma mai pot opri. Spune alungindu-se peste mine.
Eram speriat. De fapt eram ingrozit.
-Ba! Te zic lu' Ryu!
Incepe a rade incontrolabil. Debitasem o prostie mai mare ca el.
-Ai nu ma nebunii.imi zise ironic atingadu-mi cu buzele carnoase gatul.
-Da nu vreau
Actionez asemenea unui copil de 10 ani. Ce-I cu mine?
-Sti ce o sa se intample de zici ca nu vrei? Ma intreaba parka enervat.
-Nici nu vreau sa stiu!
-Haide...iti dau o acadea dupa.
Din cauza comportamentului meu pueril ma punea intr-o situatie penibila purtandu-se de parka era tataul meu. Exceptand faptul ca taica-miu nu mi-ar fi facut asa-ceva.
-Nu fac decat sa te sarut. E ceva neplacut in asta?
-Nu
Gura mi-o luase inaintea mintii. Eu incercam sa scap de acolo spunandu-I ca sarutarile sale sunt placute.
Mi-a zambit . Dupa care si-a contopit gura cu a mea. Trebuie sa recunosc ca tipul saruta intr-un mod extrem de placut si lubric, as putea spune. Isi strecoara mainile sub tricoul meu. Opresc sarutul si totodata mana nerusinata.
-Nu esti prea experimentat in asta.Asa-i? ma intreba Andy zambind strengar.
-Fi serios! Daca erai o tipa mai ziceam...dar asa...
-Ti-e frica.imi completa el propozitia.
-Exact.
-Ca n-ai stii cum sa te comporti si cu un tip.
-Exact. Stai! Ce?
Nu apuc sa fac prea mult scandal ca-mi acopera gura cu a lui.
Imediat ce coboara cu buzele mai jos gasesc o portita de scapare.
-Si cu Ryu cum ramane?! Cred ca te place ,,Iarta-ma Ryu dar cu forta nu merge, pentru ca nu o am"
-Ryu? O curva
M-a lasat fara grai.Cum putea abera asa ceva despre amicul meu? Si prietenul lui pe deasupra.
-Tu nu ai dreptul sa vorbesti asa despre el. Este
-Da! Este o curva. S-a culcat cu mine chiar din prima zi de faculta.
-Nu te cred. Da-te de pe mine!
-Nu mai erai asa revoltat inainte sa-ti spun de ,,pretiosul" tau prieten.
M-a lasat fara cuvinte pentru a doua oara. Pur si simplu ma oprisem din a ma foii sub el realizand cat de neputincios puteam fi.
-Gata papusa. Nu sunt genul ala de barbat. Repede si salbatic. Mie imi place incet si frumos.
Insfarsit! Luminita de la capatul tunelului.


Cap3 Iubirea simtita altfel.

-Incet si frumos zici, huh? Il intreb gatuit de spaima si inca tremurand.
A scos un sunet din gat care se vroia a fi un ,,da". Am incercat sa ma calmez si sa gandesc cat de cat lucid. Cand l-am simtit mangaindu-mi barbatia prin materialul blugilor, intr-un mod ce-mi dadea fiori, ma facea sa am palpitatii si nu din cauza ca nu mai avusesem parte de asa ceva. Ci pentru ca un baiat imi facea chestia asta. Si culmea! Mai bine decat o fata.
Mi-am adunat fiecare firmitura de vointa si curaj care imi mai ramasese si i-am zis:
-Stii, daca tot ti neaparat sa te culci cu mine nu as vrea ca prima mea data sa fie in camaruta unui bar si pe canapeaua asta inconfortabila.
Inghitisem imediat in sec pentru ca nu-mi venea a crede ca acele cuvinte fusesera desclestate de pe buzele mele.
Andy imi zambi intr-un mod pervers si ma ridica de pe canapea. Apoi si-a mulat bratele in jurul taliei mele.
-Parca ziceai ca nu vrei.
-Parca ziceai ca nu am de ales.
-Oh, bine jucat. Unde doresti sa te fac al meu?
Al lui... ce ciudat suna din gura sa. Vocea lui melodioasa se juca cu auzul meu.
L-am privit in ochi. Pe retina sa citindu-se cu usurinta dorinta. Dorinta de a avea un alt barbat. Cat de ciudat putea fi asta? Dar eu aveam un plan de pus in aplicare. Puteam doar sa sper ca nu voi sfarsi tragic. Adica, cu un anus in dureri. Nu parea el genul de barbat care sa se lase posedat, dominat de altcineva. Plus ca era mai corpolent si mai inalt decat mine.
-Pai ce zici de un hotel? Notele slabe ale vocii mele nu pareau prea convingatoare. Ma tradam singur. Si ce loc propusem si eu? Hotel... de parca as fi fost una din alea ce se duc sa inchirieze camera cu ora.
-Esti sigur? Nu prea mi-a placut sa o fac prin hoteluri.
Oh, multumesc doamne! Se pare ca eram putin compatibili.
-Uite ce zic eu incepuse Andy apropiindu-si buzele de urechea mea, muscand-o intr-un mod bland. Si totusi, facand ca aceea senzatie erotica sa se raspandeasca prin fiecare celula din trupul meu. La mine acasa e mai intim si iti garantez ca mai placut. Deoarece vei fi inconjurat de lucruri cunoscute tie.
Intr-un fel avea dreptate. Dar stai! Ce fac? Dau dracu' planul meu? Nu! ,,Nu" ce? Vorbesc cu mine insami...Eu vreau sau nu vreau? Bineinteles ca nu! Ar zice ratiunea mea...dar daca as lua in calcul faptul ca pielea mea ii raspunse la atingeri, asta ce insemna? Ca vroiam sa fiu satisfacut de un tip? Si totusi sunt curios. Sex cu un baiat. Aceeasi specie ca si mine.
Pentru prima si ultima oara. Fara sentimente. Da!
Am dat afirmativ din cap.
In taxi pe bancheta din spate alaturi de Andy, cugetam. Daca mi-ar fi propus alt tip acceptam? Cu siguranta nu! Mie imi placeau fetele dar barbatul asta avea ceva care ma atragea.
Si nu ma refer numai la fizic. Ci si vocea sa, felul sau de a gandi, de a fi.
Vroiam sa ma introduca si pe mine in lumea sa. Sa vad prin ochii sai o clipa.
Nu am abandonat ceva placut pentru mine niciodata. Dar asta le intrecea pe toate.
Si prin furtuna aceea din capul meu un fulger s-a aratat. Asa ca am izbucnit speriindu-l si pe sofer.
-Cum ramane cu Ryu?!
-Mda... ce-i cu el?
-Pai voi
-M-a tras de maneca s-o facem de cateva ori. Pe mine sincer nici nu ma intereseaza persoana aceea fara pic de caracter.
,,Fara pic de caracter" se auzea ca un ecou in timpanul meu.
Dar eu? Ma lasasem atat de usor. La mine cum se gandea?
-Nu-ti face griji. Imi spuse cu o voce grava, parka citindu-mi gandurile.
-Dar daca el e acasa? Doar sta la tine...
-Frumosule, eu am impresia ca nu sti cum sa scapi de mine.
-Nu...nu e asta.i-am zis cu voce pierita.
Nu vroiam sa stie si Ryu despre toata telenovela asta.
-Atunci ce e? Ma intreba Andy lipindu-si coapsa de a mea.
Aveam emotii uriase. Iar inima simteam ca se mareste pe masura ce batea mai tare, ca intr-un final sa explodeze inauntrul meu lasadu-ma fara vlaga.
-Iarta-ma. Nu stiu ce fac. M-a oprit din a mai zice ceva asezandu-si aratatorul pe buzele mele.
-Prima oara... constata mai apoi.
Mi-am lasat privirea in pamant. Da, prima oara cand trebuia sa fac pe fetita in pat!
Si-a apropiat gura de urechea mea soptindu-mi rar:
-Voi face in asa fel incat sa te simti unic. Asa cum ai facut si tu cu mine adineauri.
Aveam impresia ca nisipul din clepsidra s-a oprit si timpul odata cu el. Tonul pe care rostise acele cuvinte imi golea mintea si-mi umplea inima de fel si fel de senzatii. Placute ce-I drept, dar care aveau sa ma duca pe calea pierzaniei.
In fata blocului am insistat sa-l sune pe Ryu sa verifice daca-I acasa. Si ironia vietii a facut ca nu era. Oare de ce cand el apela eu inca speram ca asa ceva nu se va intampla?
Am pasit in camera lui cu el in spatele meu. Brusc lumina a fost stinsa. Ma imbratisa pe la spate spunandu-mi din nou pe tonul acela care ma facea sa gust delirul:
-Pe intuneric e mai romantic.
Nu-l intelegeam pe omul asta. Daca tot tinea cu dintii sa mi-o puna atunci de ce pisica mea era asa tandru si bland cu mine?
Isi inclesta degetele in ale mele si ma conduse spre pat asezandu-ma pe suprafata moale.
Imi intoarse chipul spre directia sa si neasteptand sa mai schitez vreo miscare imi captura buzele. Le fremata usor nedorind, probabil, sa ma sperie si vrand sa-mi diminueze jena ce o simteam pana in varful firului de par.
Isi introduce limba umeda in interiorul cavitatii mele bucale initiind un joc de durata.
Incet, incet i-am raspuns la sarut deoarece mi se parea ca avea un gust ce ma facea sa-l doresc din nou si din nou, mai mult si mai mult.
Cand buzele sale le parasira pe ale mele am simtit o urma de dezamagire. Insa m-am regasit imediat cand le-a asezat pe pielea fina a gatului meu, miscandu-le fara pic de rusine.
Pe chipul sau superb puteam gasi satisfactie. Ca si cum traia pentru ai face pe altii sa-si piarda mintile. Implicit eu
Fusesera doar cateva sarutari dar puteam sa jur ca-s frate cu fata morgana in momentul de fata.
Alunga bariera ce-l impiedica sa-si atinga scopul si anume hainele mele. Ce-mi pareau destul de incommode si stramte.
Descoperisem cu stupoare atat eu cat si el ca eram mai tare decat mobila de langa pat. Imi trebuia ceva sa ma ,,dezumflu" si avea vaga presimtire ca acel ceva imi va fi dat.
Dupa ce s-a descotorisit si el de haine si-a alungit trupul peste al meu.
Inima imi trepida, palmele imi transpirau, respiratia mea era neregulata si tot aveam impresia ca-s imbracat, desi nu eram. De ce mi se intampla asta daca nu aveam afecte de implicat?
De ce eram asa asa nu gasesc cuvantul potrivit contextului. Si ce mai context pe capul meu cap ce momentan se afla intre picioare caci respectul de sine si ratiunea ma abandonasera in ghearele acestei fiinte demonice. Menita sa ne tulbure in cel mai placut si totodata dureros mod cu putinta.
Cobora cu buzele pe abdomen. Ah! Nu zona aceea, e foarte sensibila. Dandu-si si el seama de asta ma chinuia si mai mult trasand cerculete de saliva pe suprafata bazinului. Saliva ce o gustasem si eu, din pacate prea putin. Isi coordona mana pe organul meu, gata sa explodeze in orice moment, alintandu-l cu miscarile sale lubrice.
In acelasi timp isi apropie gura de a mea dar s-a oprit la o distanta chinuitoare, indemnandu-ma sa-mi iau ce mi se cuvenea. Cel putin asa credeam.
Abia le atinsesem si deja se retrasese, tachinandu-ma. Mai era si sadic, nenorocitul!
Mi-am cufundat capul in perna moale purtand aroma balsamului de rufe, iar dupa aceea un tipat s-a facut auzit apoi un geamat lung, anuntand ca ma eliberasem de lichidul albicios in mana unui tip.
Nu mai puteam indura toata aceasta placere vinovata. Iar in minte imi aparura cuvintele lui Andy: ,,incet si frumos"
Incet la dracu'! nu mai rezistam nici o milisecunda.
Aveam impresia ca ma topesc in fata lui, imprimandu-ma pe asternut la fel ca ceea ce tocmai iesise din mine.
Andy continua sa ma atinga cat mai neortodox posibil facandu-ma sa cred ca mi-a vandut un billet catre iad atunci cand voi inchide ochii pentru totdeauna. Dar daca avea sa fie si el acolo cui ii mai pasa?
La un moment dat m-a imbratisat ca pe un odor sarutandu-ma scurt apoi vorbindu-mi. Doamne! Aveam senzatia ca nu i-am mai auzit vocea suava de ani. Si cand s-a facut auzita nu-mi mai incapeam in piele de fericire.
-Pisoi, poti sa ma zgarii, sa ma musti, nu ma deranjeaza.
-Hmm? Eram confuz. De ce imi spusese asemenea lucru? Iar beculetul mi s-a aprins cand l-am auzit pentru a doua oara jucandu-se cu mintea mea:
-Acum te voi devora.
Acum avea sa ma penetreze.
Imi pierdeam virginitatea cealalta virginitate.
Se impinse usor inauntrul meu croindu-si drum pana intr-un punct anume.
Am scancit de multe ori iar lacrimile mele refuzau sa stea inchise in temnita ochilor mei. Andy mi le saruta dandumi-le sa le gust. Erau sarate si sincer nu-mi placeau. Nu inteleg de ce el le lingea cu atata placere si pofta , as putea spune.
Pe firul rosu -sangeriu isi facu aparitia unul alb incepand sa se impleteasca. Da era placere. Cea pe care o asteptasem prea mult, din punctual meu de vedere.
Dar de ce simteam mai mult decat placere? Ceva, o senzatie, un sentiment, si nu de culpa. Nu-l puteam descrie . Nu stiu cum se numeste si nici nu-l mai intalnisem pana atunci. Insa era al nabii de frumos si placut. Avusese dreptate ma simteam unic, acum in preajma sa. Mai mult decat atat! Dedesuptul sau.
Gafaielile sale au fost inlocuite de niste gemete, timp in care se eliberase in interiorul meu. Ciudat. Nu-mi inspira repugna. Ba chiar ma facuse sa cred ca si el simtise, macar partial, ceea ce am simtit eu.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#3
Daca nu am comentarii inseamna ca nu va place? Eh, o sa ma straduiesc mai mult atunci Smile

Cap4 Sentiment contra ratiune

Mi-am deschis pleoapele lenes si incercand sa intuiesc unde ma aflam. Oh se pare ca n-am visat. Sunt la Andy in camera. Dar nici urma de el.
Am aruncat o privire sub patura si mare mi-a fost mirarea sa vad ca-s in boxeri si tricoul cu care venisem. Oi fi baut si am visat, pana la urma? Doamne apara si pazeste! Am visat o scena de amor intre mine si un barbat. Macar daca nu-l cunosteam dar ma era si vecin cu mine? Cum mai puteam da ochii cu el acum?
Imi indrept privirea spre birou unde observ restul articolelor vestimentare si un bilet. Curios din fire intind mana dupa bilet.

Scumpete,
Sincer sa fiu, imi cer scuze ca nu te-am putut imbratisa pana dimineata.
Eu sunt la munca sti tu unde. Te-am imbracat pentru ca era doua noaptea iar tu dormeai asa frumos incat ma aprindeai din nou. Fac pariu ca nu mai rezistai inca odata.
Iti las nr. Meu de telefon: xxxxxxxxxx, deoarece te plac si nu vreau sa pierd ocazia de a cunoaste o persoana atat de sa spunem, care mi-a trezit interesul din toate punctele de vedere.
Te voi cauta la usa alaturata.
Te sarut incepand cu buzele pana in lacasul cald, mirific.
Andy.

Mesajul asta mi-a intarit ideea ca nu am fost beat, ca tot ce s-a intamplat e foarte real iar eu m-am ales cu o durere extraordinara, mai ales in partea de jos a corpului. M-am imbracat cum am putut si am zbughit-o (vorba vine, ca abia mergeam) pe usa.
Am intrat in camera mea, asezandu-ma apoi pe pat, stand pe burta. In alta pozitie as fi facut ca trenul. Nu-mi puteam lua gandul de la mesajul sau. Vrea sa ma caute, sa ma cunoasca din toate aspectele. Ce poate insemna asta? Sirul gandurilor mele este interupt de Ryu care-si face aparitie langa mine. Uitasem sa inched usa de la intrare.
-A fost special, nu-I asa?
-Da A?! Despre ce vorbesti?!
-Nu ma lua pe mine cu d'astea. Pete de sange pe cearceaf, un Andy dubios de fericit la servici si pe tine aici macinandu-te.
-Tipule, nu te inteleg. Cum ai intrat in casa?
-Ai uitat usa deschisa. Parca special ca sa-mi faci in ciuda.
-..
Ramasesem fara cuvinte. Nu mai stiam ce sa-I zic. ,,Dao mule, m-am culcat cu acelasi tip, cu care ai facut-o si tu!". Categoric nu puteam sa-I zic asta. Dar ma intreb cum l-a facut pe Ryu sa se simta? Ah! Da-l dracu'! ceea ce conteaza este um s-a simtit Andy in momentele alea. L-a facut sa se simta si pe Ryu atat de important? I-a lasat billet dupa acea?
Trebuie sa recunosc ca in momentul de fata nu ma mai impact cu ideea. Si anume, Andy si Ryu in acelasi apartament, zi de zi. Mai rau! Noapte de noapte. Sunt invadat de un mic strop de gelozie. Eh... da ce-mi debiteaza si mie mintea? Nici macar nu-mi pasa.
-Ryu, dragule, tu ai prizat ceva? De unde soarecele si pisica sa stiu eu de petele tale de sange? Ai devenit emo mai nou?
Am o stare nervoasa. Nu stiu cand am devenit atat de irascibil. Eu eram ca o apa adanca de obicei, calm.
-Of, fi sincer cu mine spune-mi macar daca ti-a placut.
-Da au un wiskey foarte bun la bar.
-Sunt convins.
-Ryu, du-te naibii cu aluziile tale! Ce-ai venit sa-mi freci menta?
-Incetisor prietene nu-I asa? Mi-a zis cu un ramjet pe care eu l-am judecat ca fiind pervers. Si chiar era.
-Stii ceva? Chiar ma iriti! Nu stiu ce-I cu tine in dimineata asta.
-Poate ca sunt putin gelos, dar nu si infantil ca altii.
-Adica?
-Adica, nu mai incerca sa negi. Stiu ce s-a intamplat.
Mi-a taiat firul. Stia?!
-M-am aprins la o cearta azi, cu Andy. Si ghici ce mi-a aruncat in brate? Cum ca tu, ai fost de o mie de ori mai bun ca mine.
Am inghitit in sec. Nici macar nu mai aveam ce sa inghit. Gura mi se uscase cu fiecare cuvant rostit de el. Acum descopar si eu de ce I se spune inhitit in sec. imi venea sa-mi rup parul din cap, sa arunc cu mine de perete. Tremuram. Tremura de furie! De ce se certara? Asta fusese tema? Eu?!
-Si ce anume ati discutat? L-am intrebat punandu-ma in sezut. Si desi, patul era moale eu tot aveam senzatie ca stau pe ace.
-Nu prea multe. Doar substantialul.
-Substanta sper ca nu cea pe care ai luat-o tu.
-Ironizeaza-ma in continuare, dar asta e doar o forma ma buna de ati varsa nervii. Nu inteleg de ce esti atat de agitat, doar ai facut-o cu buna stiinta.
-De ce ma sacai cu asta?!
-De ce si iar de ce. Hai sa te intreb si eu pe tine de ce. De ce te ascunzi dupa deget? De ce nu-ti deschizi mintea aia ingusta? De ce nu vrei sa ai incredee in mine?
-Nu ascund nimic, nu deschid nimic, nu am incredere in nimic!
-Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti.

Dupa replica acea, parka scoasa din filme, s-a facut nevazut pe usa. Nu inteleg. Ce-l durea pe el de mine? Eram amici, adevarat. Dar nici chiar atat de apropiati. Ceva gen: ne bucuram impreuna, plangem intre 4 pereti. Ma rog, nici nu am simtit cum a trecut ziua de azi. Si e sera deja . Mint! Aveam senzatia ca nu se mai termina! Simteam lipsa a ceva. Ori mai bine zis, a cuiva. O caldura coplesitoare se raspandea cu repeziciune in intreg corpul. Aveam impregnat un miros strain si totusi placut pe pielea, parul si hainele mele. In interiorul lacasului meu loveam limba de cerul gurii si strangeam din dinti, tanjind dupa ceva anume. Puteam sa jur ca incep s-o iau razna.
Aud soneria si ma grabesc sa raspund la usa. Nu de alta dar piuitul ala nu inceteaza sa se opreasca. Am paralizat cand in fata ochilor mi-a fost dat sa vad una bucata Andy, imbracat in blugi negrii si camasa alba. Ciufulit ca'n totdeauna si privindu-ma cu ochii sai ciocolatii. Credeam ca la un moment dat ma voi ratacii in privirea sa. Da eram prea sedus de parfumul sau picant, l-as putea cataloga.
-Preferi sa te uiti in loc sa atingi? Imi zise apropiindu-se de mine.
Imi lua mana in a sa si o aseza pe chipul sau angelic, in aparenta.
Abdomenul mi-a zvacnit si cred ca inebunesc, pentru ca simt ca am capatat o a doua inima ce bate pe acolo.
-Saruta-ma acum. Imi ceru pe un ton domol.
Eu insa pirdusem de mult contactul cu realitatea. Nu mai puteam defini ce inseamna sa reactionezi, sa saruti.
O facu el in schimb! Umpland tot golul din ziua respectiva. Gol ce fusese creat tot de el. Cel putin asa credeam. Si-a indepartat chipul de al meu lindandu-si buzele.
-Esti mai dulce decat pari.
Chiar? El nu era atat de incocent pe cat parea. Adica, nu arata innocent dar nici ,,te bag in sperieti". Si nici o secunda nu mi-a fi trecut prin cap ca lui ii plac baietii si face astfel de gesturi cu ei.
-Nu te condamna nimeni daca vorbesti.
A, da! Vorbitul! Uitasem de el. Mai era nevoie?
-Intra!
El a chicotit dandu-si capul pe spate apoi fixandu-ma cu privirea.
-Ai de gand sa risti?
-Ce? Nu intelegeam la ce se referea. De ce Dumnezeu eram asa tare de cap dintr-o data?
-Pustiule, ai curaj. Imi place.
Mi se parea mie? Sau toate cuvintele sale rasunau atat de senzual in mintea mea? Vocea lui imi ramasese bine intiparita in cap. Poate, prea bine.
-Imi pare rau ca am ramas inca in uniforma de la lucru. Dar nu mai aveam rabdare sa dau pe acasa.
-Departe tare casa asta. i-am zis cu un zambet usor ironic in coltul gurii.
Ma asez pe fotoliu in timp ce el se pune pe canapea.
-Vroiam sa te revad cat mai repede cu putinta.
Ridicasem din sprancene. De ce oare si eu avusesem parte de acelasi sentiment?
-Vino aici. Imi spuse aproape soptit, facandu-mi semn catre canapea.
Am stat cateva secunde pe ganduri si m-am asezat la o distanta considerabila de el. Andy incepe a rade din nou. Ma enerveaza tot acest amuzament al sau. Amuzament pe seama mea!
-Nu mananc oameni.
-Nam de unde stii. Am intrat in micutul sau joc la care apelase cu gandul de a ma destinde. Si reusea, intr-un fel.
Acum ma holbam la el.
-Ce e?
-Ce-ai vorbit cu Ryu? Azi
-Oh, a venit cu para? Cur
Nu mai continuase odata ce-mi observase incruntarea, stiind cu ce apelativ il botezase. Sin in locul acelui cuvant ramasese altul, la fel de urat.
-Ei bine -incepuse Andy- a venit sa-mi zica ca tu esti mai slab de inger si sa nu te ranesc asa cum am facut cu el. Pe dracu'! mai are si tupeul sa zica asemenea prostie dupa ce s-a dat pe langa mine sa i-o trag.
-Si acum ce?! Sa inteleg ca i-am luat locul?! Sar revoltat de pe canapea.
Se uita ciudat la mine si parka putin uimit de atitudinea mea. Se pune si el in capul oaselor inaintea mea. Singura diferenta fiind ca el avea curajul de a ma privii.
-Nici nu se compara noaptea acea petrecuta cu tine cu cele petrecute cu el.
-Ce vrei sa spui?
-Cu tine a fost cu totul altceva. Cu el doar placerea carnala. Vreau sa cunosc mai bine trupusorul asta intemeietor de minuni si sufletul ce se ascunde in el.
Fiecare cuvant al sau s-a izbit in moalele capului meu. Din nou o avalansa de simtaminte si emotii incepu sa ma domine. Dar parka nu la fel um o facea persoana din fata mea.
M-am dat un pas in spate iar el nu pierdu ocazia de a ma lipii de perete. Tot sangele imi invada obrajii iar tremurul meu incepu a-si face prezenta.
Si-a asezat o man ape perete, in dreptul tamplei mele stangi. Folosindu-se de degetele de la cealalta mana, imi ridica chipul la nivelul celui de-al sau. Ma privi pret de cateva secunde, parka incercand sa desluseasca ce se ascunde in spatele marii turcoaz a ochilor mei. Se apropia din ce in ce mai tare. Iar eu deveneam si mai agitat decat eram inainte.
-Spune-mi... de ce ti-e frica? De mine sau de tine?
De el... nu! Nu-mi era teama. Era gentil cu mine. O persoana foarte placuta. Dar de mine? Da de mine imi era. Imi era teama ca-mi placea tot ceea ce el facea cu mine. Chiar si cel mai insignifiant gest mie mi se parea ceva demn de premiul Nobel. Imi era ciuda. Pentru ca el parea a ma intelege atat de bine in timp ce eu nu ma ma recunosteam. Si nici pe el nu-l intelegeam. De unde interesul asta brusc fata de mine?
-Ce zici? Bei o cafea? Schimb subiectul pentru ca toata acea tensiune din camera sa fuga pe undeva.
-Sigur. De ce nu?
S-a asezat pe canapea iar eu m-am dus in bucatarie. Abia atunci realizand ca habar nu aveam sa fac o amarata de cafea.
Eee am luat acolo un ibric, l-am umplut pana la refuz cu apa si am pus-o la fiert. Am asteptat sa se incalzeasca punand-o apoi in ceasca. Una mare, cam pentru tot lichidul acela incolor. Am pus apoi cateva lingurite de cafea, una de zahar si am inceput sa o amestec ca pe o ciocolata calda. I-am inmanat-o lui Andy cu un zambet stupid pe fata, de parca il creasem pe Adam iar el a sorbit incet. Nu a durat mult pana i-a dat drumul inapoi in cana.
-Ce?! Nu-ti place sortimentul asta?
-Aki, fara suparare, tu ai mai facut vreo cafea in viata ta?
-Nu prea, nu obisnuiesc sa beau cafea. Nu-mi prea place.
-Lasa ca-mi fac eu, doar sunt barman. O s-o fac in asa fel incat sa-ti placa.
Imi readusese aminte de noaptea trecuta. Cand imi spuse cu aproximativ aceleasi cuvinte alt lucru'
-E gata. Ma anunta simplu.
Am intins bratul sa iau ceasca aburinda din mana sa. Dar a retras-o imediat punand ceasca pe masa si strangandu-mi suvite de par in pumn, ma saruta. Odata ce dintii mei i-au permirs fructul interzis, mi-am simtit interiorul gurii inundat de o savoare deosebit de captivanta. Narile mele au intampinat un miros la fel ca si gustul lichidului, captivant. Era cafeaua, servita putin altfel. Am inghitit tot pana la ultima picatura. Ma simteam usor euforic si nu-mi dadeam seama datorita carui fapt. Lichidul negru si parfumat nici nu se compara cu locul afrodisiac din care il gustasem. Acum stateam pur si simplu si il priveam. Chiar si asta imi alimenta starea de bine.
-Mai vrei? Ma interoga cu zambetul pan la urechi, afisand o dantura demna de invidiat.
Nu i-am raspuns, nu mi se parea necesar. Atata timp cat il auzeam pe el, mie imi era deajuns.
Am luat ceasca de pe suprafata tare si am continuat sa savurez. Da parca nu mai avea acelasi gust ca la inceput.
-Se pare ca metoda mea a dat roade.
Da. Toate lucrurile care-mi displaceau, el le facea in asa fel, incat sa ajung sa le ador. Nu numai lucrurile pe care le facea ci si persoana care le executa.
-Aki il auzisem cand isi abandona cafeaua.
-Ce simti pentru mine?
Intrebarea sa, atat de normala dupa parerea lui, pe mine ma deruta complet. Pana la urma, eu ce simteam pentru el?
-Referitor la chestia aia vroiam sa vorbim.
-Oh da?! exclama asemenea unui copil. Ma bucur, te ascult.
-S-a intamplat, s-a terminat.
-S-a terminat fi mai explicit.
-A fost o curiozitate satisfacuta, un capriciu al nostru. Nu cred ca mai e nevoie sa te comporti asa intim cu mine.
Ramasese perplex. Nu cred ca se astepta la o lovitura ca asta. poate am fost prea dur. Dar asa era. Nu?
-Un capriciu zici. Atunci cum se face ca aproape te topesti si-ti pierzi cunostinta in fata mea, de cand cu ,,incidentul" ala?
Priveam in gol. Observase si el toate aceste lucruri?
-Si cum ai vrea sa ma port?! Tocmai mi-am pierdut onoarea de barbat si m-am lasat dominat de un altul!
-Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti.
Din nou priveam stupefiat. Aceeasi replica mi-o pasa si Ryu chiar in aceeasi zi.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#4
Bun, deci am trecut si eu pe aici si ce sa vezi? :perv:
Teo s-a trezit la viata si e mai perversa ca oricand :X:X. Iubita mea, scumpa mea deci pur si simplu te ador, te iubesc si ce poti sa-ti mai spun inafara ca descri super si ai talent (bonus- esti super perversa).
Vreau sa aflu mai mult sa stiu mai mult si sa vad ce se va intampla in continuare cu ficul tau, sunt curioasa ce se va intampla asa ca astept continuarea! Gambate et arigatou pentru munca depusa! teo like this!!! Sa ma anunti cand pui nextu' plzz!!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#5
Buna onu'!

Am decis sa trec si eu pe la ficul tau dupa ce Crazy.Dyx mi-a spus ca ii place mult povestea. Intr-adevar e originala si ai avut o idee foarta buna in legatura cu plotul. Am citit ficuri yaoi dintre un barman si un client, dar aici e diferit, si apreciez mult ca aduci idei noi si frumoase. Pana acum personajul preferat e Andy, dar si Ryu imi place. Daca stau mai mult sa ma gandesc, il indragesc si pe Aki. Problema este ca nu le-ai creat un caracter stabil, fix, in asa fel incat sa imi dau seama exact cum e personalitatea lor. Daca analizezi personajele din cele patru capitole scrise pana acum, toate au personalitatea schimbatoare. Axeaza-te si pe comportamentul lor, dar si pe aspect!

Am o intrebare... Tu, dupa ce scri capitolul, verifici si corectezi ce ai scris?
Nu prea cred, ai o multime de greseli de tastare, pe care, de fapt, tu le scri corect, insa Word-ul le modifica. Am gasit multi de parka in loc de parca... Si mai erau, dar imi vine nu stiu cum sa revin asupra lor.
Dupa ce scri fiecare capitol, verifica-l si inceraca sa il corectezi. Da foarte urat atunci cand un cititor "descopera" atatea greseli.
Cu exprimarea nu ai chiar asa multe probleme, folosesti cuvinte dragute, ce pot fi explicate si le eviti pe cele greu de inteles, unde iti trebuie dex-ul. Nu e un lucru rau, dar uneori trebuie sa utilizezi mai multe figuri de stil, sau cuvinte neintalnite in limbajul uzual. Bineinteles, nu in exces, atunci ai putea confunda ficul tau cu un articol dintr-un ziar de stiinta, sau mai stiu eu ce :]]

Legatura dintre titlu si replicile pe care le-au spus cei doi barbati in ultimul capitol postat ma face sa continui sa citesc acest fic. Sper sa continui povetsea si sa o faci foarte interesanta, incat sa ma tii in suspans si sa astept nerabdatoare urmatorul capitol. Mi-a atras cat de cat atentia ficul tau si mi-as dori sa-ti imbogatesti vocabularul, sa corectezi capitolele pe care le pui si sa vorbesti mai detaliat, fara sa treci peste anumite evenimente notabile atat de repede.

Bafta la scris! Chu~

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#6
Ok, am venit cu next-ul. Sper sa placa cititorilor. Daca sunteti tentati sa lasati si comentarii... hmm, ma puteti critica ,,la sange'' ; ,,taiati in carne vie'' nu ma deranjeaza (i hope...) vreau sa ma perfectionez ca intr-o buna zi sa scriu ceva ce va lasa cu gura cascata multa lume.(in sensul bun, bineinteles)

Cap5 Da ori ba?

M-a lasat singur gandindu-ma la ce mi-a zis. M-am framantat destul de mult pe tema asta, recunosc. Dar intr-un final am reusit sa adorm, lasandu-ma calauzit de liniste -cel putin aia din camera- in taramul viselor.
A doua zi, pe la pranz, am observat ca ma apeleaza Ryu. Ce-o fi mai vrand si asta?!
-Da? Zi repede!
-E hai, nu ma lua asa tare ca ametesc.
La ce ma puteam astepta din partea lui, decat la aluzii ridicole. Am oftat prelung.
-Du-te, fa-te frumos, ia un cadou si vino la mine. Adica la Andy...
-Sa ajung cu un ,,ce" la ,,unde" ?
-E ziua lui.
-Si ce legatura are asta cu mine?
-Tu esti cadoul meu pentru el. Ieri nu prea a fost in apele lui iar eu nu am reusit sa-I ridic moralul. Si cred ca tu l-ai ajuta mai bine la capitolul acesta.
-Stai, stai nu am reusit sa-mi termin propozitia caci Ryu imi inchise telefonul ,,in nas".
Acum eram indecis. Sa ma duc sau sa nu ma duc? Nu ma duc! E mai bine asa.
Merg... sa fac un dus. Stropii fierbinti de apa m-au intampinat, ca de obicei, cu ,,bratele deschise", la fel si gelul de dus al carui nume era ,,Reborn". Dar la mine nu mai era posibil.
Dupa acel rasfat, m-am imbracat cu ceva comod si am scos un tricou vechi din dulap. Am agatat primul stilou iesit in cale incepand sa scriu elegant: Poarta-l si spune-mi ce simti.
Scurt si la obiect. Picioarele mele ma conduc la usa apartamentului alaturat. Nimeni nu raspunde. Intru, caci nu era incuiata cu cheia, si nu stiu cum ajung in fata dormitorului. Deodata cineva ma imbranceste din partea dorsala facandu-ma sa cad. Dar alte doua brate ma prind inainte ca ,,tartaguta" mea sa faca cunostinta cu podeaua cafenie. Cel ce ma impinse fusese Ryu, cel ce ma cuprinse fusese Andy.
Inainte de a ma dezmeticii il si aud pe ,,agresorul" meu spunand:
-Uita-ti ce e daca aud vreun sunetel prin perete, respectiv apartamentul lui Aki, va castrez!
-Asta nu mai este de mult o amenintare. Il readuce la tacere cel ce inca ma avea in bratele sale. Ryu pleaca inchizand usa dupa el. Si abia atunci dau frau liber cuvintelor sa evadeze, nedesprinzandu-ma din imbratisare insa.
-Care-i treaba?
-Ce ai in punguta? Imi rapunde el cu o alta intrebare.
-Pai eu vezi tu e pentru tine! Izbucnesc ca un vulcan inchizandu-mi ochii.
El cerceteaza prin punga apoi scoate la iveala tricoul si citeste cu voce tare:
-Poarta-l si spunemi ce simti.
Se debaraseaza de camasa neagra, satinata si imbraca tricoul cu care a inceput cu un vis e acelasi pe care il purtasem in ziua cand vorbisem cu Ryu despre Andy si presupusul job bizar.
Ma priveste sagalnic, ma imbratiseaza din nou si ma cutremura.
-E puternic, ma domina , ma face s-o iau razna. ,,A place" e joaca de copii in comparatie cu ce simt eu. Trei cuvinte semnificative ar fi: Te iubesc Aki.
Cautati un dictionar de sinonime caci expresia mea faciala si ceea ce simt in momentul de fata nu poate fi descris. Sau cel putin nu sunt dotat cu cuvintele potrivite.
-Cu ce ocazie tricoul, totusi?
-Pai la multi ani!
-Oh, mda. Nu e ziua mea dar iti multumesc.
-Poftim?! Si ma indepartez de el. M-ai tras pe sfoara?
-Sigur ca nu. Nu fi prostut. Sa zicem doar ca... a fost singura solutie prin care te puteam readuce aici.
-Cat de idiot am putut fi! Hai, pa!
Ma trage de mana graindu-mi:
-Daca nu ti-ar fi pasat nu ai fi venit.
-Eu... nu stiu.
-Vrei sa te ajut sa-ti dai seama?
-Ce vrei sa zici?
Mai bine nu intrebam pentru ca ma trage inspre pat cu el deasupra mea sarutandu-ma frenetic.


Stateam lungit pe suprafata moale expunandu-mi nuditatea in fata celui ce ma mangaia atat de tandru.
-Vezi? Nu a fost asa de rau.
-Mda
Muream de rusine. Ma facuse al lui pentru a doua oara atat de usor. Si mai ales ca ma pusese pe mine sa ma misc! Ma durea si mai tare decat prima oara deoarece sadicul ,,ma iubise" vreo doua ore incontinuu.
Telefonul sau suna.
-Ce pi .da matii vrei?!
-Hai mai Andy... m-am plictisit.
-Joaca-te cu papusile, iesi afara, nu-mi mai freca mie pixul pe foaie. Sunt cu iubitul meu acum.
Ce apelativ utilizase?! Iubitul sau? Aveam o relatie oficiala si eu nu stiam?
-Terminati-va si voi mai repede. Se planse Ryu din nou.
-Te termin eu cand pun mana pe tine! Si oricum va trebui sa te obisnuiesti cu ideea caci tu ,,frumusete rara" vei face schimb de gazde si apartament cu Aki.
-Ce face ma?!
Cam acelasi lucru puteam si eu sa-l zic.
-Sa n-aud vreun comentariu in plus. Rostise pe un ton autoritar si care-ti raspandea fiori pana in maduva oaselor.
Inchise telefonul si se lumina la fata odata ce-mi intalnise chipul, iar eu nu-mi puteam da seama din ce motiv. Dar multe lucruri nu le puteam ,,dezlega" la momentul respectiv.
-Nu trebuia sa fi chiar asa. I-am zis incet, parca numai pentru mine. Ce spusesem nu reflecta ceea ce simteam. Ma afundasem in pacatul acela dezastruos si anume: gelozia. Iar Andy era ispita mea, complicele pacatului. Cand l-am auzit vorbind pe tonul ala necrutator cu bietul baiat ma simtisem vinovat. Pentru ca nu-mi parea rau
-Minune, copilul ala chiar ma calca rau pe batatura. Dar vei fi tu aici pentru mine iar asta ma face fericit.
-Wow! Stai putin ai permisiunea mea de a ma muta cu tine?
-E lesne de inteles
-Ba nu! Nu e!
-Aki, ce-au insemnat toate astea pentru tine?
-Sunt baiat! Nu-i normal.
-Stai asa. Asta nu-i un motiv bun sa ma lasi in plop. Te iubesc, ti-am demonstrat. Si tu ai facut acelasi lucru chiar daca nu recunosti.
-Glumesti.
M-am ridicat de pe pat cu dorinta de a ma imbraca si pleca dupa acea. Cu greu insa. Corpul meu era in contradictie cu ceea ce doream eu sa fac. Andy statea pur si simplu, amuzandu-se copios, privindu-mi incercarile esuate.
Intr-un final reusisem cat de cat sa-mi asez hainele pe mine, mai de Doamne ajuta, iar cand am pus mana pe clanta l-am auzit din nou:
-Fara speranta te vei intoarce singur, asa cum ai facuto si prima oara.
L-am injurat in gand si mi-am luat talpasita.
Intrand in camera mea l-am zarit pe Ryu uitandu-se plictisit la Tv. Nu stiu de ce am fost dezamagit in momentul ala. Ochii mei ii cautau pe a lu' altcineva.
In ultimul timp spusesem de prea multe ori ,,nu stiu" si ,,de ce" cu privire la sentimentele mele. Intr-adevar ceea ce ziceam nu reflecta ceea ce simteam.


cam scurt?
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#7
Atentie: capitol necorectat. (lenea ma da afara din casa...)




Cap6 Ma declar invins

Cand l-am vazut pe Ryu cu bagajele in fata usii mele spunand ca Andy l-a dat afara, sa fac atac de cord nu alta. Insa, era de asteptat ca asa se va intampla.
Cu cartea de telefoane in mana si cu Ryu in dreapta mea rozand nervos telecomanda, incercam sa-i gasim alta gazda. Eu zambeam intr-una de parca imi batuse la usa ,,Buna vestire" iar el se uita la mine cu o fata de catel bleg. Insfarsit, gasisem pe cineva sa-l gazduiasca. Si culmea! Pe langa Ecstay poate o sa-si gaseasca si el jumatatea. Da' ce zic eu aici? De parca eu am gasit-o. Si cand zic gasit-o, pai gasit-o... nu gasit! La masculin!

A trecut o saptamana de cand Ryu s-a mutat. Am pastrat legatura dar nu atat de stransa. De parca inainte era... Ceea ce ma surprinse a fost faptul ca Ryu nu frecventa acel bar, unde lucra Andy. Si in sinea mea in parea bine. Niciunul din noi nu-I purta pica lui Andy dar dar ce? Sunt asa egoist! Pentru ce sa-l urasc? Pentru faptul ca ma tratase ma bine decat oricine altcineva? Sunt atat de dificil in ultimul timp. De ce? Firar! Iar ,,de ce-ul" asta enervant. ,,Raspunde copile la intrebare si-ti va da pace" urla contiinta mea. Imi iau inima in dinti si ies din apartament ducandu-ma la cel alaturat. Bat la usa, sun dar nimeni nu raspunde! E duminica. El nu lucreaza duminica. Aud surase pe scara. Si in curand in fata ochilor mei se ivesc doua persoane, mai precis, doi barbati. Era Andy cu un tip! Nu-l cunosteam. Si ma rodea inima sa aflu care-I legatura dintre ei.
-Aki? S-a intamplat ceva? Ma intreba zambind Andy.
Cum putea fi atat de senin? Nu simtea nici o remuscare? O urma de regret? Doar a pretins ca ma iubeste
-Nu de fapt, am ramas fara cafea.
-Cafea zici?
Ohh, da. Cafea
-Ok. Cred ca am sa-ti imprumut. Intra!
Ii ascult indemnul si raman pe hol.
-Stai putin Akira. Ii zise Andy indrumandu-l spre sufragerie.
Dupa acea a revenit spunandu-mi sa intru cu el in bucatarie. Nu m-am putut abtine sa nu remarc numele aluia. Akira, Aki. O conexiune inexistenta. Suna logic, nu?
-De cat ai nevoie? Ma trezi la realitate vocea celui ce habar nu aveam cum sa-l botez.
Amic, prieten, vecin, iubit! Ce era el pentru mine?
Acum ma fastaceam. Iar tipul de dinainte imi puse la pamant moralul.
-Da-i pe speaker. Ma atentiona Andy vazandu-ma scufundat in gandurile mele.
-Andy... da-o naibii de cafea. Nu din aceasta cauza am venit.
-Atunci de ce? Ma intreba incrucisandu-si bratele la piept.
,,Uite de trefla" imi venea sa-i zic. Cat de tampit putea sa fie sa nu-si dea seama? Nu era destul de evident?
-Ceea ce-ti spun reflecta ceea ce simt.
-Si ce simti?
,,Ca-mi vine sa te pocnesc daca imi mai ingreunezi situatia!" Mai e si ,,avatar" in camera alaturata. Nu ma pune sa fac o scena!
-Simt multe.
-Da. Si eu simt cand ma frig, bate vantul... ce mai? Multe altele.
Sadicul! Ii place sa invarta cutitul in rana. Am pus mana pe cutia de cafea, privind-o deoarece el ma intimida. I-am zis cu voce soptita, stiind ca el avea sa ma auda:
-Te iubesc.
Incepe a rade. Stai putin. Se joaca cu mine?
-Sa inteleg ca ai venit sa-i juri iubire eterna cafelei mele?
Nici nu realizasem cat de idiot am putut fii. Stricasem un asemenea moment. Pleca din bucatarie lasandu-ma pe mine ,,suspendat in aer".
-Akira prietene, (aha! Deci, erau doar prieteni) baiatu' asta aici de fata are o mica problema. Te-ar deranja daca... si-i facu semn din cap spre usa de la intrare. Cel din urma executa imediat de parca ar fi fost soldatelul lui. Ah! Ma simteam mai bine acum.
-Hai in camera mea sa discutam daca iti dau sau nu mana cutiei de cafea.
Am chicotit amandoi intrand in camera si asezandu-ma pe pat. Andy statea pe scaunul rotativ de la birou.
-Andy, gata cu gluma.
El dadu din umeri asteptand urmatoare mea miscare. Eu doar stateam lasand linistea sa-si fac rolul.
-Ma mai abtin mult?
-Ce...?
Nu pricepeam ce vroia sa zica. Ca'n totdeuna.
-Ai de gand sa repeti acum ce-ai zis in bucatarie sau in timp ce o sa facem dragoste pana in zori?
-Poftim?! Pai daca ai inteles de ce mai ironizat? Sar ca ars.
-Vad ca alegi partea a doua grai ridicandu-se de pe scaun asezandu-si bratele pe umerii mei, tragandu-ma ma aproape de el si sarutandu-ma.
Vibratii placute din gatul sau aruncau sageti fierbinti in al meu. Ele infigandu-se in inima mea facandu-mi pieptul sa salte intr-un mod terifinat de placut. Nu se opri aici. Ma imbrancise cazand pe pat. Ma cufundasem in suprafaa moale si aba ca intr-un nor. Avand deasupra mea un demon cu chip de inger. M-am lasat prada lui, din nou. Si nu regretam. Acum realizez ca nu am regretat nici o secunda din acest lucru. Lucru ce-mi schimbase radical viata. In bine, in rau? Numai cel din exterior putea judeca. Eu eram captiv in mrejmele iubirii.

Sfarsit


De ce am senzatia ca mi-am dezamagit cititorii? 22
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)