Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cu cine ţineţi? (fotbal)
Steaua
61.90%
39 61.90%
Dinamo
20.63%
13 20.63%
CFR Cluj
1.59%
1 1.59%
Rapid
4.76%
3 4.76%
Poli TM
0%
0 0%
Craiova
0%
0 0%
Alta
11.11%
7 11.11%
Total 63 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Teme

#21
Ce e asa greu de inteles ca si din 10 teme unui utilizator poate sa nu-i placa niciuna? Atunci ce putem facem? Mai bagam o tema special pentru el or what?

Deci se voteaza o tema pe care o simpatizeaza toata (aproape) lumea si gata. Eu chiar nu inteleg de ce unii vor mai multe teme dar ins chimb nu au nimic de spus in topic. Toata lumea voteaza dar pareri numai cei 3 de la "NU" scriu aici. Asta inseamna clar ca "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"... vrem multe dar nu stim de ce. 4

Hiryuu_Hina, daca ai ceva sugestii legate de design te rog baga-ma pe mine in lista de mess, ID-ul e exact ca si nick-ul pe forum
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#22
Nu vom face 10, vom face doar - o tema generala, specifica animezup
- o tema intunecata
- o tema deschisa
- cea default, care exista deja 10
Practic doar trei teme. Userii o vor putea alege pe cea care ii atrage cel mai mult. Nu mi se pare corect sa alegem o tema care sa-i "multumeasca" asa cum zici tu pe toti si uite de ce: jumatate din useri prefera culorile deschise iar jumatate culorile deschise. Daca incerci sa faci ceva care sa-i multumeasca pe toti o sa iasa o varza si nu va fi nimeni multumit.
In ceea ce-i priveste pe cei care au votat cu da, nu vad de ce ar scrie aici. Vor mai multe teme pentru a o putea alege pe cea care se apropie cel mai mult de gusturile lor. Ce ar mai avea de comentat? Pur si simplu vor asta.
Si in general, pe toate site-urile pe care le cunosc aceasta optiune a fost intotdeauna primita cu entuziasm de useri, a fost considerata aproape in unanimitate un lucru bun. Acest lucru este confirmat si de rezultatele de pana acum din poll.
Nu vreti mai multe teme pentru ca e mult de munca si nu avem timp si de asta? Mi se pare cam aiurea sa fie folosit un astfel de argument. Ne facem de ras, nu de alta! Si partea cu "nu va fi nimeni satisfacut in intregime". Atunci mai bine nu mai incercam sa facem ceva care sa fie cat de cat pe placul lor. Facem ce avem noi chef si cui nu-i convine sa inghita. Vi se pare corect asa ceva? Mie nu mi se pare.

#23
ba, mai lasa'le incolo de alte site-uri! tu te chinui ca imaginea sa ia ochii, dar nu te gandesti ca animezup are nevoie de ceva mai bun si mai urgent decat temele pt forum! daca nu am avea nevoie de tine in treburile astea, eu unul te'as fi lasat sa lucrezi tu 2 ani la teme! dar mai avem sectiuni de completat! forumul e ok pt moment. nu iti cer sa renunti la ideea cu temele, dar iti cer sa te gandesti si tu care este lista de prioritati pe zup!

#24
Intrebarea este: vreti mai multe teme? Lumea pana acum a zis da.
Avem deja unele pentru site pe care mai putem sa le modificam treptat. Si la forum se poate lucra la el. Toate se vor face in timp. Nimeni nu a zis ca gata, ma apuc acum de teme.
In ceea ce priveste sectiunile de completat... de ce suntem patru admini? Eu ma ocup de partea tehnica, am postat si destul de mult pe forum, dar prioritatile mele sunt altele.
Si daca nu luam ochii cu imaginea si cu optiunile, atunci cu ce sa impresionam? Cu un forum nou aparut? Care ar fi diferenta intre un forum mic facut pe myforum sa zicem si animezup? Ca al nostru e .com si ala e .myforum.ro?
Forumul e la inceput, nu poti sa atragi membri prin forum si continutul sau inca. Ii atragi aducand ceva nou pe langa alte lucruri care sunt deja alte site-uri.
Oricum, din ce am vorbit eu cu unii membrii prioritatea numarul unu o reprezinta temele! Multi sunt deranjati de actuala schema de culori si vor alta ( unii vor teme dark, altii teme ceva mai deschise, altii vor ceva nou, o schema de culori mai putin intalnita pe site-uri ).
In rest ce prioritati mai am eu?
O sa adaug in curand si partea cu downloads, mai adaug din cand in cand cateva jocuri, astept sa mai rezolv cateva bug-uri, etc. Chestii care nu imi ocupa foarte mult timp. Am destul timp sa lucrez la teme.
Spuneti de ce are nevoie site-ul... eu stiu de ce are nevoie site-ul. Am vorbit deja cu mai multi useri sau cu diferite persoane si le-am cerut o parere despre site si stiu deja cam ce se vrea si cum poate fi imbunatatit. Plus ca mai stiu deja foarte multe si din propria mea experienta ca admin pe un alt forum anime. Nu vorbesc chiar in necunostinta de cauza 10

#25
Bogdan, cu tot respectul ce ti-l port tie si tuturor de pe forum tin sa-ti zic ca te contrazici in propriile argumente si pareri.

Ai spus si tu clar ca cele mai multe portaluri din Romania au acest nou "sistem", adica au mai multe teme iar utilizatorul isi poate alege preferata. Tot tu ai zis insa si urmatoarele:
Citat:Si daca nu luam ochii cu imaginea si cu optiunile, atunci cu ce sa impresionam? Cu un forum nou aparut? Care ar fi diferenta intre un forum mic facut pe myforum sa zicem si animezup? Ca al nostru e .com si ala e .myforum.ro?
Forumul e la inceput, nu poti sa atragi membri prin forum si continutul sau inca. Ii atragi aducand ceva nou pe langa alte lucruri care sunt deja alte site-uri.
daca aceatsa optiune este deja pe toate portalurile e clar ca dapomana o integram si noi. Deci chiar tu ai spus ca trebuie sa facem si sa pun ce nu au celelalte portaluri anime din Romania dar in acelasi timp tot tu spui sa copiem exact cateva portaluri din Romania.

Te-ai mai contrazis in cateva lucruri. Da, ai dreptate, tu te ocupi de partea tehnica dar nu din cauza noastra. Tu ai ales scripturile, tu esti singurul care sti sa lucrezi cu mybb... deci e clar ca tu trebuie sa faci asta.

Nu am zis ca nu vrem mai multe teme din cauza timpului irosit pentru modificare lor. Pe pagina anterioara am spus mai multe lucruri despre care nu ai comentat deloc.

Deja am impresia ca vrei sa ne jignesti sau ceva de genul asta cand spui
Citat:Intrebarea este: vreti mai multe teme?
Acelasi lucru mi-ai spus si mie, iar acum lui Kyo, stim si noi sa citim...
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#26
Flaw A scris:Ii atragi aducand ceva nou pe langa alte lucruri care sunt deja alte site-uri
Cum ma contrazic?
Luam tot ce e bun de pe alte site-uri ca sa avem o baza, dupa care venim cu lucruri noi.
Si nu e de pomana... daca nu o integram vor veni altii si vor zice: uite ce au aia! Voi de ce nu aveti?
Flaw A scris:Te-ai mai contrazis in cateva lucruri. Da, ai dreptate, tu te ocupi de partea tehnica dar nu din cauza noastra. Tu ai ales scripturile, tu esti singurul care sti sa lucrezi cu mybb... deci e clar ca tu trebuie sa faci asta.
De ce m-am contrazis aici? M-am plans eu de asta? Nu. Dar nu imi mai spuneti ca nu o sa am timp sa ma ocup de astfel de lucruri din cauza ca trebuie sa populez forumul cu thread-uri sau sa am grija de forum. O sa fac si asta, dar nu ca o obligatie. Nu trebuie sa le fac pe toate, si nici nu pot.
Si nici nu vreau sa va jignesc, dar voi nu ati inteles ceva. Am facut un poll, unde userii pot vota daca vor sau nu mai multe teme. Asta e intrebarea... daca vor sau nu. Si cei mai multi au zis ca vor.
Nu am facut un poll care sa spuna daca vor sa lasam balta alte probleme si sa incepem sa lucram la mai multe teme. Si nici nu i-am rugat sa isi argumenteze parerea atunci cand am deschis acest topic.

#27
eu prefer mai multe teme deoarece am vazut ca unora le plac culorile inchise in stil gotik dar mie imi plac culorile deschise...cred ca adaugarea mai multor teme ar fi o idee mai buna...dar eu mi-am spus doar parerea (acum asta a fost doar parerea mea...puteti sa nu o luati in cosiderare)

#28
Parerea mea s-a stiut de la inceput si am postat pentru a afla si membrii ca sunt de acord sa avem mai multe teme.
[Imagine: Untitled-1.png]

#29
Mah ,ce va tot bateti cap in cap? daca flaw vrea sa faca mai multe teme ,sa faca . Pe unii ii enerveaza tema default ( aia foarte portocalie daca nu ma insel ) si vor altceva .Mai este aia cu albastru ,dar li se pare prea simpla .Iar cea gothic nu este pe gustul lor .
Idea mea este sa fie mai multe teme ,dar nu culori sau combinatii de culori gasite pe alte siteuri .De exemplu ,cred ca ar fi binevenita ceva verde+argintiu ca nu am mai vazut nimic de genu asta .Apoi ar mai fi buna combinatia violet spre mov deschis + bleo sau albastru .

Exemple de skinuri ce pot fi modificate cu CSS: green+black
green la puterea a 2a!!! ok ,prea verde ,dar culorii pot fi schimbate .Voiam sa arat designul butoanelor si ale celorlalte detalii .
green+silver nam idee cum se pot modifica codurile css ,eu stiu doar sa le inlocuiesc ,dar cred ca se poate face griul mai deschis la culoare .
ultimul pe ziua de azi: blue+white stiu ,simplu ,dar sper ca se poate modifica.

Deci eu am codurile css de la toate temele care le-ati vazut afisate de mn si daca vreti sa le incercati cautati-ma pe mess ,ca le am salvate in notepad . Trebuie doar copy paste dar nu dau acum tot felu de indicatii .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)