Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cu cine ţineţi? (fotbal)
Steaua
61.90%
39 61.90%
Dinamo
20.63%
13 20.63%
CFR Cluj
1.59%
1 1.59%
Rapid
4.76%
3 4.76%
Poli TM
0%
0 0%
Craiova
0%
0 0%
Alta
11.11%
7 11.11%
Total 63 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Teme

#11
am o idee mai buna. facem un poll, si punem userii sa voteze tema lor preferata. majoritatea castiga, deoarece suntem intr'un sistem democratic nu? tema care va avea majoritate de voturi castiga.

#12
Kyo A scris:am o idee mai buna. facem un poll, si punem userii sa voteze tema lor preferata. majoritatea castiga, deoarece suntem intr'un sistem democratic nu? tema care va avea majoritate de voturi castiga.

Daca tot e un sistem democratic, nu inteleg de ce nu le putem oferi mai multe teme si sa isi aleaga fiecare ce vrea?
Nu prea a argumentat nimeni de ce e mai buna o singura tema pana acum, si asta in conditiile in care se pare ca foarte multi sunt de acord cu ideea de a avea mai multe teme.
Daca alegi o tema unica, chiar daca majoritatea decide, tot vor ramane destui care nu vor fi multumititi.
Pe toate site-urile pe care le cunosc si pe care a fost implementat un astfel de sistem, initiativa a fost foarte bine primita!
Si inca o intrebare, stii cati useri nu se inscriu pe foarte multe site-uri deoarece nu le place tema?
Deasemenea, dezavantajele unui astfel de lucru sunt din punctul meu de vedere inexistente. Spatiul ocupat pe server de temele in plus este infim, iar paginile se vor incarca la fel de repede, deoarece tot o tema vor incarca, si nu pe toate 6 odata.
As vrea sa stiu care sunt obiectiile voastre? Chiar nu ma asteptam sa existe persoane care sa nu fie de acord cu ideea O_O

#13
Bogdan, eu sunt de parere ca o tema este mai usor de modificat si de utilizat decat sase sau mai multe/putine.
Deci cateva argumente ca sa facem cum a zis Kyo si eu. Adica sa supunem la vot cateva teme si sa se aleaga una.

(1.) Dupa cum am zis mai sus, una se poate imbunatatii mai mult decat sase si timpul (care este destul de scurt din punctul meu de vedere) il putem acorda doar acesteia.
(2.) Poti sa pui si douazeci de teme pe site ca sigur o sa fie un utilizator ce nu ii place niciuna din ele. Daca facem cu votul cum era vorba mai sus... se va vota o tema care o indragesc si pe care o poate suporta majoritatea userilor... deci este "utilizabila" pentru aproximativ toata lumea exact la fel ca toate cele sase la un loc.
(3.) Nu am vazut pana acum portal anime ca sa aiba mai multe teme, nu vad de ce sa fie sase teme cand se poate face doar una si BUNA. Trebuie sa folosim toti acelasi lucru ca sa nu ne "incurcam" in treburi.

Sunt sigur ca mai are si Kyo ceva de adaugat, asa ca-i dau cuvantul.
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#14
Toate cele 4 mari forumuri anime din Romania permit userilor sa foloseasca mai multe teme, mai putin manga-anime, unde s-a vrut chestia asta, chiar facusem deja o tema noua, insa nu s-a putut din motive tehnice. Manga-anime are oricum doua teme, cel putin teoretic.

[edit]Era sa uit... temele se pot imbunatati in timp. Facem acum una default care sa arate foarte bine, dupa care le imbunatim pe rand si pe restul. Nu spune nimeni ca trebuie sa avem gata pana maine 4 teme.

#15
putem sa mutam discutia asta intr'o conferinta.... ca nu prea vad ca userii sunt interesati de dezbaterea dintre membrii echipei 4

#16
Si eu sunt user si ma bag in discutie XD well ,ca preferintza mie imi place combinatie rosu-negru ,portoclaiu-negru (dar tema gothic o folosesc eu cel mai mult)
Sunt de acord cu tickapa , ar trebui o tema unica ,una si buna . Am gasit eu un site unde userii isi etaleaza temele facute de ei si as putea imprumuta cateva (asta am facut eu pt forumu meu)
Dar e o problema : trebuie sa copiezi un cod si sa-l inlocuiesti in CSS (nuj daca pe asta se bazeaza temele siteurilor) Daca nu , caut mai tarziu linkuri spre teme frumoase de forum si poate dupa modelul lor (sau combinatii de la mai multe) faceti voi adminii ceva ce sa ne convina la toti . Asta daca sunteti de acord sa postez linkurile aici .

#17
Eu sunt de parere ca ar trebui sa fie mai multe teme [macar 2]
Si daca s`ar alege una ..sigur nu toata lumea ar fi multumita,e mai bine sa ai de unde alege ...poate unii prefera culorile mai inchise,altii pe cele deschise.
Si de exemplu cu o singura tema,pana la urma o sa ajungi sa te plictisesti de ea [cel putin mie mi s`a intamplat asta pe M-A]
Din cate am vazut Flaw a zis ca nu ar ocupa prea mult loc prea mult , paginile s`ar incarca la fel de repede ...de ce sa nu fie mai multe teme [nu strica 1-2 in plus ,nu ?]


#18
Si eu sunt de parere sa fie macar 5 in total. Principala si inca 4 ca sa ai de unde alege.

#19
ideea este ca nu va ramane de acum inainte pe vecie aceasta tema... desigur, odata la 3/6 luni de zile vom schimba tema, deoarece este bine sa ne ferim de monotonie... dar daca vor fi mai multe teme, nu ne vom putea feri de monotonie, deoarce userii vor folosi toate....4 temele intr'un interval relativ mic... apooi se vor cere altele... deci in mai putin de 3 luni va trebui sa se lucreze la alte teme... si vorba lui tickapa... consider ca ar trebui sa nu pierdem timp pretion pe o chestiune atat de marunta...

#20
Cat timp crezi ca iti ia sa faci o tema?
Editezi odata imaginile din sursa (maxim o zi ) dupa care css-ul si eventuale modificari minore prin template.
Hai sa zicem maxim doua zile. Si doua zile nu de lucru intens, ci in care te mai ocupi si de asta. Cred ca pot face o tema in 4-5 ore. Ti se pare chiar atat de mult?
Plus ca tu crezi ca userii vor schimba intre ele temele pentru a nu se plictisi sau cel putin asa se intelege... Nu, temele multiple sunt facute pentru ca fiecare sa poate alege o schema de culori care il atrage mai mult! Eventual se mai schimba unele imagini, dar schemele de culori din CSS cred ca vor ramane cam la fel.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)