Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shippuden Part I

#1
"Naruto Shippuden" este o continuare a anime-ului "Naruto" in care tot personaj principal se afla Naruto doar ca in "Naruto Shippuden", Naruto are 16 ani iar in "Naruto" avea doar 12 ani.

Ca prestanta Naruto Shippuden a spart lottul cel mare am putea spune.
In Naruto Shippuden apar noi personaje, noi Jutsu-ri si noi aventuri.
Naruto Shippuden incepe prin rentoarcerea lui Naruto care apare dupa un antrenament puternic cu Jiraya, maestrul sau.
Naruto va avea misiunea mai tarziu de al salva pe Garra ca a cazut in mainile lui Sasori si Deidara(doi membri ai organizatiei Akatsuki).
Ei doreau sa-i scoate jinchuriki din el pentru a putea forma mai tarziu un jinchūriki cu 10 cozi folosind toate bestiile cu cozi.
Asa ca se formeaza mai multe echipe pentru al salva pe Garra(in echipe fiind si o batranica si Temarii si Kankuro fratii lui Garra care vor avea mare impact in salvarea lui)
Ei trebuiau sa gaseasca in primul rand ascunzatoarea lor pentru al salva pe Garra.
Dupa ce au ajuns acolo toti s-au despartit in mai multe echipe Sakura si batranica aveau sa-l ucida pe Sasorii chiar in ascunzatoarea lor si sa-l salveze pe Garra.
Naruto si Kakashi se luptau cu Deidara( un maestru in arta cu ceramica)

CAm atat pentru partea intai4
Maine o sa apara partea 2 si 3





Eat to live but not live to eat

#2
Ce e asta? Ce partea I? Comentezi cumva toata seria Shippuuden? Ca e cam spoiler serios pe aici si ti-ar lua pagini intregi cam degeaba. Astept o explicatie. Am primit o sesizare de la alt user prin PM ca altfel probabil nu vedeam asta la ora asta.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.879 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.364 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)