Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Telefoane

#31
Pai nu pot spune ca sunt dependeta de telefon 39 Totusi are si el partile lui bune adica... daca nu poti sta non-stop[ceea ce nu prea o posibil] la pc si vrei sa te intalnesti cu cutarita sau sa`l vezi pe cutarita , dai un mesaj sau apelezi xD Si intr`un timp mai rapid... asa pana se aprinde pc`ul pana deschizi mess`u mai e si porblema ca persoana respectiva poate nu e pe mess deci la telefon ai mai multe sanse xD Orice telefon are destule chestii care iti mai iau din plictiseala ... jocuri , mai umblii pe la setari xD De cam o luna am telefon cu touch [lg KP501] da` nu prea umblu pe el ... plus ca mi se pare firav =]] Poza : http://www.google.com/imgres?imgurl=http...24&bih=579

#32
Telefon...telefon...telefon.
Parerile mele despre aceasta inventie sunt urmatoarele:
- Bun:
Putem comunica. Daca ai ceva important de facut, iti arde casa, pana ajungi tu al pompieri sa spui ce s-a intampat nu mai ai unde sa locuiesti. Din aceasta cauza telefonul este bun.
Are diferite programe care te ajuta, jocul de exemplu. Nu pot sa spun ca jocurile sunt bune, dar macar te ajuta ca sa pierzi timpul. Daca trebuie sa alegi intre un joc si a omora pe cineva de plictiseala ce ai alege? Jocul.
Te relexezi ascultand putina muzica, in acest fel tece si timpul.

-Rau:
Undele pe care le imita el nu sunt bune pentru om si mediu. Nu intru in detali ca nu suntem la scoala.
Nu mai te distrezi deoarece stai pur si simplu la el si barfesti. Intr-o buna zi o sa-ti suni mama care este in bucatarie ca sa-ti aduca un suc.


Nu este capatul vietii daca nu ai telefon, nici pe departe.

#33
Am un Lg care face click clack si se gliseaza pe lateral. Rosu cu Negru, destul de dragut se potriveste cu reteaua din care fac parte, vodaf. Nu il aud cand suna si nu il gasesc niciodata, deci pot sa spun ca nu sunt dependenta de telefon... nu sunt dependenta de el pentru ca nu am acces la net, in rest, de calculator nu ma pot desparti.

#34
Telefoane Telefoane :]] Well , dupa un nefericit incident simpaticul Rob [ eu dăă ] a ramas fara telefon , şi acum rezista aşa :]] Am avut un Nokia E7 de care sincer eram multumit *crying* . Ma roog , acum aştept celalalt telefon 105 [ risipã risipã 21 ] Peste vreo 2-3 zile o sa imi iau şi eu telefon nou * yaay * Aştept un telefon..humph..dragut 39 şi tin sa precizez ca urasc touch-screen-ul [ chiar daca in trecut am avut şi eu > . > ] Vreau un BlackBerry 105 sauuu. mai vedem 78 . Cand aveam telefonul nu exista ora in care sa nu ma sune vreun amic [ in afara de orele cand eram la şcoala ] . Deşi discutam doar vreo 10 minute continuam trimitand mesaje :]]

#35
Dupa niste amintiri placute cu un SE W810i si un SE w910i, m-am pricopsit cu un SE Xperia X8. Ceea ce face telefonul mai speshal, e OS-ul, Android. M-am jucat la viata mea cu multe OS-uri pt. telefoane, fie ca era Symbian, iOS, Windows Mobile, dar Android le da peste bot la toate. Se vede de la o posta ca e Linux mai simplut pe mobile.

Cat despre telefon in sine, e un telefon modest performance-wise, dar isi face treaba cu brio din toate punctele de vedere.
I laik pie... and beer... period.

#36
pentru mine telefonu e pentru a comunica si pentru a asculta muzica si a ma juca 24

[Tox edit] Expand?
[center][Imagine: c35dh.png][/center]


#37
Am un LG GD510 POP
Nu sunt dependent de el Smile il folosesc mai mult pentru jocuri si aplicatii decat pentru vorbit.
E cel mai compact telefon cu touchscreen de 3 inch
Sistem de operare propriu..
[Imagine: 81940026991692016888.jpg]
All I Wanna Say is That They Don't Really Care About Us.

#38
Sincer să fiu, eu sunt dependent de telefon. Mă rog, nu numai de telefon, ci de orice aparat elecrtonic [ gen laptop, tv, ps3, wii etc. ] .
Am un iPhone4 şi un BlackBerry Bold 9780 şi pot spune că le ador pe ambele. iPhoneul îl ador pentru toate aplicaţiile sale [ cred că am cu tonele o.o ] şi pentru faptul că pot să-l folosesc drept iPod atunci când îmi uit iPodul acasă. Also, bateria ţine extrem de bine şi, na, e un telefon foarte performant şi pe placul meu. BlackBerry - ul îl am doar aşa, de stil, că e cul să ai şi BB * laughs * . L-am luat pentru că vorbesc des prin mesaje şi scriu mai repede. Şi, de asemenea, mulţi prieteni au BB şi vorbim prin BB messenger.
Cât despre vorbitul la telefon, da, sunt obsedat. De fel, eu sunt mai vorbăreţ şi îmi place să stau la telefon cu orele. Într-o seară am vorbit şase ore aproape cu un amic pe tema ' cum s-a îmbrăcat o tipă din şcoală ' .
Mă rog, pentru mine un telefon de ultimă generaţie e vital. De ce ? Pentru că îl pot folosi pe post de orice. Mai ales iPhoneul care e, după părerea mea, un telefon ce nu poate fi întrecut foarte uşor. De exemplu, pe telefon pot să intru pe mess şi alte chestii de genul. Oricum, eu sunt pasionat de aparatura electronică şi tot timpul am ţinut morţiş să am ultima generaţie de telefon/laptop sau cine ştie ce lucru.
În concluzie, sunt nedespărţit de telefoanele mele şi le car peste tot cu mine pentru că sunt o cale de conexiune cu prietenii, familia şi diferite persoane.
They keep you in touch with the real world.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#39
Mah cellphone...nu e drogul meu, nu e nici viaţa mea, e doar un aparat pe care l-am spart de două ori. =]]

Vorbesc des la telefon şi deobicei cu prietenii, pentru a stabili ieşiri sau pur şi simplu când sunt plictisită. [shit, acuma am văzut c'am mobilu' mort 21]. Am un LG KG290, un model mai vechi dar foarte bun, înafară de baterie =]]; este gri, cu slide şi a avut display-ul spart de două ori, dar totuşi nu l-am schimbat pentru că îmi place modelul şi sistemul lui.
De vorbit, vorbesc destul de mult încât azi a fost nevoie să vorbesc cu ai mei să-mi schimbe abonamentul, că aveam prea puţine minute naţionale. Când vine vorba de sunat, mai mult eu sun lumea [tocmai acuma mă sună cineva 15] şi de cele mai multe ori pentru a ne întâlni sau pentru a-i aminti cuiva ceva. Cel mai mult cred c-am vorbit la telefon vreo două ore cu o veche prietenă de la care nu mai auzisem de mult 65.
Ce-mi place la telefonul meu este că, deşi e vechi, face nişte poze impecabile, astfel că nici nu mai am nevoie de aparat de fotografiat uneori [numai atunci când mă apucă inspiraţia şi-am chef de poze ciudate şi precise]. Totuşi, nu-l pot folosi prea mult, fiindcă se descarcă foooarte uşor. Mă gândeam să-i schimb bateria 71.

Astfel că nu mă declar nici dependentă, nici total pe dinafară, mai ales că telefonul a ajuns pentru mulţi o necesitate de zii cu zi.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)