Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Telefoane

#11
Eu una sunt perfect conştientă de acele raze nocive care afectează creierul and stuff...Buuuut nu plec absolut nicăieri fără telefonul meu.
Sunt cam obsedată, având în vedere că vorbesc 1 ora pe zi [doar atatea minute am pe zi 20]..si cred că dacă aş putea aş vorbi la telefon şi în somn. Dap, sunt disperată...Chiar sunt.
De obicei vorbesc cu o prieten de-a mea a.k.a. mz BFF or something like this. Şi vorbim de toate, de la facerea lumii până în prezent.
Am un Sony Ericsson W880i , care are memoria plină săracul, de melodii începând cu Gackt şi terminând cu MJ si imagini începând cu fluturi şi trandafiri nevinovaţi si terminanând cu nişte yaoi.
Deci şi prin urmare sunt puţin cam dependentă de mobil 39
KyuMin.

#12
Primul meu telefon l-am avut în clasa a II-a sau a III-a din necesitatea de a vorbi cu ai mei părinţi la telefon cât ei sunt la muncă şi evident pentru a se interesa ce fac şi dacă am nevoie de ceva.Era un nokia dinăla cărămidă, dar eram singura din gaşca mea de 5 (3 băieţi şi 2 fete) şi eram oarecum mândră.Am avut mai multe telefoane pe parcurs, dar cel mai performant a fost un Samsung E250 pe care l-am primit de la tata pentru că am învăţat (ah, pe 13 februarie 2008, una din cele mai fericite zile ale mele.Mai ţin mine şi ce mi-a zis, cum m-a luat de la religie şi cum am mers, pur şi simplu eram în Nirvana).Apoi, prin iunie 2009 l-am stricat, uşor uşor, pentru că am scăpat apă cu detergent de spălat vase (făceam baloane) pe el.De atunci am un Nokia 2600 ( poză ca să nu faceţi confuzie) şi nu ştiu când îmi voi lua altul, asta din pricina banilor.
Cât despre vorbitul la telefon.Ce pot spune, da, vorbesc mult la telefon, cel mai des cu S (BFF) care evident mă sună.Vorbesc în funcţie de stare şi timp.Cel mai mult am vorbit dintr-un foc vreo 2 ore, dar într-o zi, am vorbit vreo 3 ore.Acum, vorbesc între 5 şi 50 de minute (cu S).În rest, nu vorbesc mult la telefon.
La şcoală nu-mi iau teelfonul, pentru că nu aş avea de ce, S ştiind când am ore (pentru că şi ea are în acelaşi timp) şi altcineva nu cred că m-ar suna la telefon, pentru că mă sună pe messenger.(când aveam) şi risc să mi-l ia directoarea.Dacă aveam vreun telefon cu mp3 şi căşti, mi l-aş fi luat, pentru a nu le mai auzi la ăştia manelele.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#13
Hm... Telefoane... pai momentan am un LG KP500 Cookie si sunt destul de multumita de el. De obicei la mine telefoanele se strica destul de repede, dar sper ca asta ma va tine mai mult....
De vorbitu' la telefon, nu stiu cat sunt de dependenta, dar imi place sa palavraggesc la telefon. Cel mai des vorbesc cu prietenii... De obicei vorbesc cate o ora- doua pe zi. Sincer... nu e mult, avand in vedere ca ma suna multi si de asemenea sun pe multi, iar o convorbire normala la mine tine cam 15-20 de minute....
Cel mai mult vorbesc cu my BFF si cu 2 dintre prietenii mei cei mai buni, cu care intr-o zi am stat trei ore la telefon. Sunt constienta ca telefonul dauneaza, daca este folosit in exces, dar in ziua de azi eu cred ca e o necesitate sa vorbesti macar putin la telefon (de exemplu daca sunt plecati parintii iti dau un telefon, nu stau ei sa-ti trimita vederi sau scrisori sau daca trebuie sa ma intalnesc cu cineva afara, il sun sau ma suna, nu stam sa ne trimitem scrisori... in cel mai rau caz sa vorbim pe mess....)
Telefonul meu are si net si o memorie mare, de acea imi place sa-l folosesc in special la scoala ( sunt multe ore in care ma plictisesc) sau cand sunt plecata, ca sa nu ma mai car cu laptopul, mai simplu e sa-mi iau telefonul ,care e micut si comod.
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#14
Telefoane...
Dacă stai bine să te gândeşti, sunt foarte puţini cei care ar rezista fără aşa ceva o perioadă lungă de vreme.
Momentan, am un Motorola W377, telefon ce e destul de popolar, cel puţin în Cluj, dar îl folosesc doar când îmi aduc aminte de el. Well, telefonul meu este util doar când vorbesc cu prietene din alte localităţi, că face to face nu se poate, iar messenger-ul nu e disponibil mereu. În rest, îl plimb cu mine prin toată casa, nu îl las din mână nicio clipă, dar nici până azi nu ştiu de ce...
Cred că singura persoană cu care sunt înstare să vorbesc o jumate de oră pe telefon e Mira. Cred că ea este singura fiinţă căreia îi răspund la telefon. Mama nu e foarte încântată de asta, mai ales că stăm la poveşti toată ziua pe mess, iar seara pe telefon, şi cred că are de gând să-mi confişte rabla...
Eh, cred că aş putea trăi fără telefon dacă aş avea messenger...
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#15
Nu sunt dependentă de telefon. Îl folosesc în limita bunului simţ. Aveam o perioadă, acum doi ani, pe la şaişpe ani când pândeam orice telefon nou ( asta până când tata mi`a spus că el nu mai plăteşte nimic pentru mine ). Dacă mi`aş uita telefonul acasă, probabil n`aş sesiza asta.
Momentan am un HTC Hero foarte mişto. E bun şi la făcut poze, în caz că n`am aparatu` la mine. E bun la toate ( mai puţin la gătit, curat şi altele :]] ). Ce mă enervează la telefonul ăsta e că odată mi`am pierdut încărcătoru` şi mobilu` e aşa de rar ( aproape inexistent în România ) încât n`am găsit. A trebuit să`l rog pe tata să`mi ia încărcător din Franţa. -__- Dar totuşi toată lumea îmi adoră telefonu`. ^________^ Deci, în definitiv, şi eu.
Ca să arăt că nu sunt dependentă de telefon e de ajuns să vă zic ceva. În săptămânile când toceam pentru bac nu răspundeam la telefon deloc. Doar dacă erau părinţii sau soţul meu, răspundeam. Altfel nici nu ridicam ochii din variante. Cea mai lungă conversaţie neîntreruptă am avut`o cu Nya: 4 ore, 32 minute, 17 secunde. Consider că telefonul este o chestie pe care trebuie s`o folosim cu moderaţie.
[center][Imagine: vtrhrtcopy.png]

I always want to make you laugh.[/center]

#16
Parintii mi`au daruit de ziua mea un Blackberry, si il am pe cel vechi, LG, pe care nu il prea folosesc. Sunt cam obsedata de mesaje, chiar si in ore colegii ma intreaba ce faci ? and I'm like "texting.. u?" De ceas, nu mai zic. Desi am pe mana ceas, trebuie mereu sa ma uit. 21
Parintii nu stiu de obsesia mea. De vorbit la telefon, mi se pare putin plictisitor. Scriu cate un mesaj foarte lung cateodata si primesc inapoi ceva de genul "ok. le citesc pe toate 6 si iti raspund apoi." 21
[Imagine: Green_eyes-Anime.jpg]
A lot of people ask me " What do you wanna become? "
I say " An actress. "
And they're like.. " Oh, so that's why you're so though. "

"The winners never give up, and those who give up never win. So go there, walk proud and show them what you can do." Cathy Hopkins

#17
Si uite`ma si pe mine.Eu una sunt obsedata sa`mi cumpar telefoane.Nici un telefon de al meu nu are un an.Cateva luni.Cum altii isi cumpara haine sau incaltaminte sau reviste eu cumpar telefoane.Ei bine nici chiar asa.Exagerez dar pe acolo.Primul telefon a fost in clasa a doua.Am avut un ericsson apoi motorola apoi alt motorola apoi sony ericsson apoi mi`am luat un telefon samsung corby pe care`l folosesc si in prezent.Mai folosesc si celalalt sony ericsson dar mai rar.Mai am si un samsung c3050 pe care il mai folosesc cateodata pentru ca nu`mi suport telefonul ptr ca e cu touch screen si nici forma si ma rog,mai multe chestii.Are baterie si slot ptr card de memorie si un card de memorie de 4GB.In rest nu`mi place.Vreau altul.Poate reusesc de Craciun sa`mi iau altul.Vreau sa`mi iau un nokia sau sony ericsson clasic neaparat.Vreau un telefon bun si simplu.De vorbit,da.Vorbesc.Si dau si mesaje dar incerc sa ma las.Il iau mai peste tot cu mn.Nu si la baie sau la dus.In general cand plec undeva.La scoala scriu mesaje.Trimiteam mesaje la ultima teza la mate la colege sa`mi zica si mie la exercitiile pe care nu le stiam .21

#18
So,eu am un Nokia 6300,e...hmm,acceptabil.Nici nu vreau un telefon asa bun la varsta mea,fiindca nu vreau sa dau milioane si dupa aia sa-l prapadesc,pt ca astia de la scoala mea sunt cam tampiti ._.
En fin,nu prea vorbesc la telefonul mobil,cel mai lung apel cred ca e de 10 minute 22.Daca vreau sa vorbesc mai mult cu o persoana vorbesc pe fix,pentru ca pe mobil nu prea imi convine sa vorbesc,fiindca bateria tine foarte putin -_-",maxim 2 zile daca pun muzica la el in drumul spre scoala si spre casa.
Nu pot zice ca sunt dependenta,dar nici bine nu mi-ar fi fara el,I mean,cand vreau sa ii vad fata lui Sebastian inainte sa ma culc,cum sa ma uit daca Pc-ul e inchis?Cum sa adorm fara sa-i vad minunatul chip al lui Sebastian?CUM?
Ok,so,scuze pentru randurile de mai sus,puteti sa le ignorati ^-^"
Btw,uite o poza cu telefonul pentru curiosi :
[Imagine: nokia_6300.jpg]
da,este exact in culoarea asta.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#19
Pana acum cred ca am avut trei telefoane, 4 cu unul de-a lu mama. Nu sunt inebunita dupa asa ceva, iar cand cumpar, cumpar ceva rezonabil la pret, ieftin, dar bun. Nu am nevoie sa fie de 8 gb, cu camera de 10 mega sau chestii de astea. Cand imi iau un telefon il iau doar pentru a vorbi cu cineva. La inceput stau vreo trei zile pe el sa ma joc si sa-l descopar, dupa care il las in camera toata ziua. De vorbit la telefon nu vorbesc decat cu mama sau cand cineva ma cheama afara. In rest cu toti vorbesc prin mesaje. Imi iau chestie de aia de 1000 de mesaje xD Cred ca mesaje trimit in prostie O_O cam 100 in 2 zileO_O Dar nu mereu, cand pica momentul. Am auzit si eu de chestiile cu radiatiile acelea de la telefon, am noroc ca nu il folosesc prea des xD Daca e sa vorbesc mult, o fac pe fix, cred ca am ajuns si la 2 ore pe fix, dar nu trec mai mult deoarece ma plictisesc si nu sunt obsedata de asa ceva,pe mobil maxim 30 de minute de vorbit. Katutza, si eu am avut telfon ca al dau, dar l-am pierdut in parc=]] Idioata de mine -.- De atunci am grija cu ele si ma panichez ca o nebuna cand nu gasesc telefonul. Nu sunt dependenta de el, deoarece am alte lucruri de facut decat sa-mi belesc ochii in el.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#20
Pot trai fara telefonul mobil foarte usor, desi am momente cand ma intind la vorba si cateva ore.
Inainte eram obsedata de el. Trebuia sa butonez incontinuu, dar de cand am facut o alta obsesie - messul, nu prea ma mai intereseaza soarta telefonului, poate doar sa ascult muzica.
Deci, in concluzie: pot trai fara telefon. 15




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)