Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Te iubesc de oriunde ai fi

#1
M-am tot gandit si eu la un joc, si cum "te iubesc" este expresia cea mai cunoscuta din lume, am decis sa fac un joc in care useri sa spuna "te iubesc" in limbi diferite. Desigur, incep eu:

Daca ai fi din Germania ti-as spune "Ich liebe dich".

In continuare spuneti cum i-ati spune unei persone ca o iubiti intr-o alta limba10 Ar fi interesant daca s-ar pastra formularea "daca ai fi din...ti-as spune..."
Kissez
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#2
Un joc interesant si dragut sa incerc si eu :
Daca ai fi in coreea ti-as spune " Saranghae"
Simpatic si simplu :d
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#3
Daca ai fi in Rusia ti`as spune Я люблю тебя- YA lyublyu tebya [ gata Angel4]
Arata amuzant21

Later edit: Ai dreptate Nya, jocul este cam spam. Haideti sa folosim o motivatie pentru care am ales acesta limba.
De ce am ales rusa? Este simplu. Imi place cum arata cuvintele si daca incerc sa pronunt cuvantul nu pot pentru ca nu stiu rusa. Arata amuzant si nimeni nu si`ar da seama ce scrie acolo. 21 Nu pot spune despre rusi ca sunt draguti and so on si nici macar nu imi place Rusia, dar stiam ca va arata cuidat scris in rusa si de aceea am ales acesta limba. 4

#4
Neee~, cum de n`a postat nimeni cu cea mai frumoasă limbă din lume ? 33

Dacă ai fi din Japonia, ţi`aş zice ' Kimi o ai shiteru '.

So kawaii. <3 Da` nu ştiu, jocu` e cam spam. o.o Ar trebui să mai fie făcut ceva la el. Un motiv pentru care am ales limba respectivă, spre exemplu. Something like this :
Eu am ales japoneza, deoarece este limba pe care o agreez cel mai mult. Plus că mi`ar face mare plăcere să`i zic cuiva asta. :]] Japonezii sunt foarte drăguţi, m`am convins de asta când am mers acolo. xD Nu doar fizic, ci sunt şi foarte de treabă. :]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#5
Acum ca ma gandesc mai bine ai dreptate Nya. La inceput nu m-am gandit, e primul joc pe care il creez, deci... sunt incepatoare. De acum inainte chiar ar fi bine sa argumentam de ce am folosit limba respectiva.
Si daca tot am trecut...pun si eu10

Daca ai fi din Iran ti-as spune من شما را دوست دارم (sorry Fallen, dar chiar nu am avut cum sa descopar cum se citeste asta, dar din cate imi amintesc mi-a zis odata un iranian ca ceva de genu: duset dara...nu mai stiu sigur10 )

Am ales limba persana pentru ca eu joc des WOW si intalnesc foarte multi iranieni, care toata ziua salam, salam si iar salam. Asa saluta ei...cam ciudat, nu? Chiar in momentul de fata am jocul in taskbar , deci de aici mi-a venit inspiratia.

Imi pare foarte bine ca va place jocul si sper sa mai intrati din cand in cand.
Kissez
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#6
Dacă ai fi din Cehia, ţi-aş spune miluji tě!

Am ales această limbă pentru că mi se pare drăguţă şi sunt fană a unor formaţii de metal şi rock ceh.Deasemenea îmi mai place pentru că este o limbă, zic eu, grea, fiind o limbă slavă, care nu se învaţă aşa de uşor.Mi-ar place mult să studiez ceha şi să o vorbesc fluent.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#7
Daca ai fi din finlanda ti-as spune - Mina rakastan sinua
De ce? "rakastan" imi aduce aminte de rammstein 21 pare un monstru ciudat cu multi ochii , radioactiv ...adica sa spui te iubesc e un chin , uneori 4
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#8
Daca tot spuneti "te iubesc" in acele limbi cu caractere total diferite de ale noastre macar puneti scrierea lor sa le poata citi si restul...asa degeaba imi pui in rusa sau persana cum se scrie "te iubesc" corect la ei ca ma uit crucis, neintelegand nimic din acele caractere.
Deci in rusa ar fi c-am asa ceva: YA lyublyu tebya.(app Zapa te omor pt ca mie imi place la nebunie rusa si tu mi-ai furat ocazia de a zice te iubesc in rusa20)
Mai am o slabiciune pentru galeza so uite cum se spune te iubesc in galeza: Cara 'ch.
Am ceva cu galeza, de fapt am ceva cu toate limbile vechi. In special imi place anglo-saxona, este foarte ciudata acea engleza fata de cea care se vorbeste astazi.71

#9
Dacă ai fi din Spania, ţi`aş zice ,, Te quiero / Te amo"

Motivul pentru care am ales aceasta tara este ca-mi e foarte draga....Am avut prieteni plecati acolo toata vara trecuta, iar daca nu faceau acea excursie, eu nu-mi dadeam seama cat de mult tin la ei...

P.S.: Hello, Nya. Pey...vreau sa-ti spun ca eu am gasit asa:
,,Japanese – Aishiteru". Nu e la fel, dar e pe-acolo...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#10
Daca ai fi din Malaezia ti`as zice Aku mencintaimu

Am ales acesta limba deoarece imi place Malaezia. Este cald si frumos acolo, din cate poze am vazut, caci nu am fost acolo. Este o tara din Asia, si in mare parte din aceasta cauza am ales acesta limba, caci eu ador Asia.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)