Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sword of the stranger

#1
[Imagine: Sword.Of.The.Stranger.476422.jpg]

Citat:The story is set in the Sengoku period. A rounin called Nanashi (meaning 'nameless') saves a young boy Kotarou and his dog Tobimaru at an abandoned temple. Kotarou has no family, is pursued by a mysterious militia organization from China and hires Nanashi as his bodyguard. Amongst the men who pursue Kotarou is a man called Rarou, a very skilled warrior with blond hair and blue eyes. He obeys an old man called Byakuran and is a member of the Chinese militia. Unlike his companions in the militia, he isn't serving any Emperor and just wants to fight with the strong.

Sword of the stranger este unul din filmele care ma fac sa ma las de serii anime de-a binelea si ma concentrez doar pe filme. Animatia e in general mult mai reusita iar durata mai scurta aparent ajuta ca producatorii sa nu mai piarda focusul povestii undeva pe drum.

L-am vazut acum cateva zile filmul si am avut o reactie sincera de "I GOTTA get out of my comfort zone more often". In general nu am nici un fel de atractie pentru chestii cu samurai sau pentru Japonia medievala - sa nu uitam ca sunt un fan fantasy, iar asta implica mult inspiratii din Evul Mediu vestic - si, cu exceptia a Rurouni Kenshin si inca vreo 2-3 chestii, n-am prea vizionat multe in acest gen. Poate de asta am fost mai impresionat de film decat poate m-as fi asteptat sa fiu, din cauza experientei reduse.

Oricare ar fi motivul, mi-a placut mult. Daca nu l-ati vazut inca, va recomand, chiar si doar pentru animatie si muzica si una dintre cele mai bune imbinari ale acestora in lupta finala.
Daca l-ati vazut...ce v-a atras cel mai mult? Nu-i asa ca ar merge un sequel aici unde sa exploreze mai mult originea roscatului misterios sau a blondului?
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sword Art Online Niska 14 8.756 20-08-2013, 01:23 AM
Ultimul răspuns: Agrona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)