Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai]

#21
Heyzz now chapt xDD...Wey,asteptam sa vina..
So,nici in capitolul asta nu am aflat ce legatura avea Grecia cu cei doi :-? Incepe sa'mi placa Yuri din ce in ce mai mult,cu toate ca se vede cat sufera cu dragostea asta :(
Capitolul asta mi'a placut mult,voiam sa nu se mai termine,sa fie mai lung,dar asta e.
Wow,Yuri s'a intalnit cu...Shousy?! :perv: presupun ca a fost iubitul lui.
Hmm..oare ce s'a intamplat?Sau cine e persoana care a aparut de a zis ca l'a tradat :-? ?! Sunt curioasa,deci astept capitolul urmator si sa fie tot atat de bun ca acesta ;)


Kissu :*:* :bye:
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#22
Wow, ce dragutz e Yuri, so kawaiii :X:X, saracutul, cat sufera pentru iubirea neimplinita :(. Cum a spus si Kayura, nici eu nu inteleg legatura cu Grecia :S, dar sunt sigura ca ne vei lamuri :D.
Wow, ce frumoasa a fost intalnirea celor doi din parc, pacat ca a aparut persoana aceea misterioasa si le-a stricat tot momentul. :(.
Oricum mi-a placut cum ai descris, mai ales fenomenele naturii. A fost o fraza care mi-a plcut la nebunie, mi s-a parut ceva absolut fantastic: X:X. "Norii curg ca o perdea ce permite astrelor sa-si joace rolurile,pe magnifica scena a cerului." asta mi-a placut mult si mi-a mai placut inceputul. :X.
Abia astept sa pui continuarea, chiar m-ai facut curioasa :D.
Succes in continuare si spor la scris.
Bye and kisu :*:-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#23
"Capitolul 8"

"O schimbare ciudata"

Plapuma mare de culoare albastra se asterne din nou peste orasul ingerilor,micutele stelute stralucesc cu sfiala incercand sa ofere straziilor putina lumina.
Masinile nu mai circula astfel linistea dominand intregul joc,parfumul imviorator al florilor ce isi deschid podoaba doar la aparitia serii iti incanta simturile,purtandu-te spre o alta lume de basm.
Desi aparent minunat,in adancul acestei seri predomina tristetea.Intr-un parc ce incepe sa fie palmuit cu duritate de catre stropii mari si reci de ploaie,pe o banca din lemn imbatranit de trecerea anilor,se afla un adolescent ce privea parca pierdut in gol.
Mainile ii tremurau,inima aproape ca ii zdrobea pieptul,iar lacrimile cristaline curgeau siroaie din ochii lui tristi si inexpresivi exteriorizandu-i sentimentele de amaraciune.
Il tradase,pana si fiinta pe care a iubito cu toata inima lui il tradase,se simtea singur,pustiu intr-o lume plina de ura si lacomie.Acum nu mai avea nici-o scapare,urma sa fie pe viata sclavul diavolului.
In fata lui se afla Raki ce il privea zambind satisfacut,zambetul lui demonic ii provoca adolescentului o stare de greata.
-Buna treaba!Shousy-murmura printre hohote de ras barbatul ,apoi ii prinde acestuia buzele intre ale sale intr-un sarut pasional
Dupa ce isi satisfacu dorinta de a simti buzele partenerului sau,Raki se indrepta catre Yuri,reusind sa ajunga la o distanta de un centimetru intre chipul sau si al lui.
Mai nesigur isi desfacu buzele incercand sa formeze o fraza urata de el in toate sensurile posibile:
-Est liber!Dar daca pleci acum,vreau sa uiti de Aysaka si de familia ta-continua el printre oftaturi adanci
Stia de la inceput ca aceasta zi urma sa vina odata si odata,chiar daca se comportase urat cu Yuri, asta nu insemna ca il ura sau ceva de genul.Ba din contra il iubea din tot sufletul,adesea se ascunsese intr-un colt al biroului lasandu-si lacrimile amare sa-i goleasca durerea din suflet.
Nu procedase corect prin ceea ce facea insa la un momentdat ajunsese la capatul puterilor,atunci cand se saruta cu Yuri,nu simtea nimic din partea acestuia,nici macar o farama de iubire,nimic.
-Vreau..sa..plec-raspunde tanarul facand pauze lungi intre cuvinte.
Acest raspuns ia lasat uimiti pe cei doi baieti.Fara sa mai zica ceva sau indepartat de adolescent cu destinatia vilei lui Aysaka pentru a ii da tragica veste.

Nu stiam ce sa fac,ma intrebam daca procedasem corect alegand libertatea in locul familiei.Acum nu mai am nimic,singura mea avere este lantisorul de aur primit de la mama.
Insa nu il voi vinde,are o valoare sentimentala prea puternica pentru a renunta la el.Incetul cu incetul fulgii albi si pufosi de nea luau locul stropilor de ploaie.
Atmosfera e cu totul alta,defapt am visat la acest peisaj de mic copil.Simt cum mirosul de ger proaspat imi mangaie narile ajungand in cele mai ascunse particele ale trupului meu.Fulgii parca se joaca cu zborul lor zglobiu.Iar copacii dantelati isi lasau crengile sa danseze dupa ritmul alert al vantului.
Imi strang genunchi la piept in incercarea de a ma incalzi,oare acesta imi era sfarsitul?Probabil ca da,asa cum am trait in singuratate,asa voi si muri.Deja nu mai am putere sa lupt impotriva vointei lui Dumnezeu.Simt deodata o caldura placuta ce ma invaluie,imi afund si mai mult corpul in ea,reusind sa adorm cu gandul ca dimineata voi fi in rai.
Fusese o noapte lunga in care a nins mult.Imi deschid ochi ce imi provocau o usturime imensa,ciudat,printre ceata observ ca ma aflu intr-o camera micuta incalzita de un seminu aflat langa usa.
Nu cred ca aceasta este tocmai imaginea raiului pe care mi-o inchipuiam.Usa se deschide si in tocul ei apare un inger,imbracat complet in alb dar fara aripi si o tava plina de bunatati in mana.
Ma simt destul de ametit,asa k imi las trulpul pe spate adomind din nou,acel parfum imi parea atat de cunoscut incat totul din jurul meu parea prea real.
Dupa cateva minute bune de somn,ma trezesc odihnit,vreau sa ma ridic pentru a imi dezmorti trupul dar imi simt talia inconjurata de doua brate.
-Takumy?!-strig eu cat pot de tare pentru al trezi
-Immm..da-spune el foarte calm,recandu-se incontinuu la ochi
-Ce cauti tu aici?Defapt ce caut eu aici?...stai putin,unde este Raki?M-ai adus la el nu?-nici nu mai puteam sa respir din cauza agitatiei ce se formase in mintea si trupul meu.
Observ cum se ridica in capul oaselor lasandu-si privirea in jos,era pentru prima data cand il vedeam asa,fara aere sau fite.
-Pai,stai linistit! Raki nu stie unde esti.Si eu nu vreau sa pleci-nu intelegeam nimic din ce imi spunea si mai ales tonul pe care imi vorbea
Acum parea cu totul alta persoana,o persoana sufletista,incapabila sa faca vreun rau cuiva,in mai putine cuvinte parea un demon preschimbat in inger.
-Aceasta e o alta farsa dea ta, ca cea in care mi-ai propus sa mergem in Grecia?-ii zic eu ironic
Se apropie ametitor de mine,punandu-mi o palma pe picior.Il privesc cum isi musca buzele provocandusi rani ce sangerau spre disperarea mea.
Din reflex sau din dorinta mi-am apropiat buzele de ale lui,insa in momentul urmator el sa ridicat din pat,privindu-ma apasator.
-Nu confunda lucrurile,te-am adus aici ca sa te protejez de Raki,nu ca sa am o relatie cu tine fie ea doar trupeasca-dupa ce termina ce are de spus paraseste incaperea fara sa mai priveasca in urma.
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.306 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.732 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.892 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.827 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.872 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.368 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.422 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Dream Satisfaction [+18] [yaoi] louv_gravitation 3 2.937 25-12-2009, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Pure Satisfaction[yaoi][18+] Kayura 28 16.493 21-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Hetalia
  SWEET and SPICY goddess 105 49.117 15-11-2009, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)