Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suzumiya Haruhi no yuutsu 2 - Suzumiya Haruhi no Shoushitsu

#1
Deci..o sa incep cu OMG..deci..cea mai mare surpriza a vietii mele sincer..nu ma asteptam nici in ruptul capului ..defapt..ziceam ca a fost doar un zvon si nu mai apare..insa...azi cand am deschis calculatorul si am zarit ca deja era tradus am facut un SHOCK mare..:-O..in sfarsit dupa 3 ani apare sezonul 2 din HARUHI...the disappearance of haruhi suzumiya..:X:X:X.....inca n-am vazut episodul 1..insa..am sarit imediat sa fac topic :X:X..doar e haruhi...yey!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dander edit: Mai exista un topic despre The dissapearance of Haruhi Suzumiya (2010) in sectiunea Drama/Slice of life. Topic inchis.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
Nu crezi ca ar fi trebuit sa mai astepti putin? 21 Nu prea ai ce sa vorbesti cand a aparut doar un singur episod si al doilea o sa apara hahahaaaa...dupa 18 luna asta,cred O_O.

A inceput sa ma enerveze chestia cu episoadele alandala...de ce au trebuit sa redifuzeze sezonu 1 >.> vor sa ne faca sa ne uitam la sezonu 1 dupa 3 ani in care tot ne-au frecat la cap ca scot sezonu 2.
Nu vrem sezonu 1 dati-ne sezonu 2 !!1!!

Au pus ending nou...nimic special dar destul de dragut...nu mai tin minte melodia...nu mai avem dans...yes!!!! unu ajunge
Au cam dat-o in bara cu animatia...nu foarte tare, dar...se vede diferenta.KyoAni pull yourself together ;_;.
Mia placut "primul" episod...a fost lejer,amuzant,
ne-au cam luat din prima cu "calatoritul" in timp si toata faza cu Haruhi mica si Kyo cum i-ar fi bagat in cap ideea sa vina la liceul ila(nu mai tin minte cum se numeste) etc.
Mia placut sa il vad din nou pe Kyo incercand sa faca fata ideilor si situatiilor in care este pus de catre Haruhi,pe Yuki cum ii scoate din belele si Mikuru...well Mikuru e Mikuru4.

Sa vedem ce or sa dea in episodul "2"

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#3
Primul sezon a fost intradevar bun, speram ca si al doilea sa fie la fel de promitator. Primul episod mi-a placut, nu am nimic cu el, insa de la al doilea a inceput toata catastrofa.
Daca vreti sa va stric placerea de a va uita la anime, atunci va recomand sa nu cititi.
"Kyon este sunat de Suzumia care ii spune sa se intalneasca cu ea in fata statiei 2, inchide, apoi il suna a doua oara caci a uitat sa-i spuna sa isi ia banii, costumul de baie si sa fie sigur ca vine cu bicicleta. El ajunge ultimul in timp ce gasca il astepta. Se duc la bazin, apoi la Suzumia le spune lista cu lucrurile ce dorea sa le faca in acele doua saotamani ramase de vacanta, asteapta si alte propuneri, iar singura care o face va fi Mikuru. Dupa ce se despart in frumul catre casele lor, Kyon alearga dupa Yuki, ca sa o intrebe ce mai face, daca o duce bine in ultima vreme, desi nu prea stia ce anume l-a impins sa faca asta. Dimineata urmatoare Kyon este trezit de inca un apel al lui Haruhi, se intalnesc cu totii ca fetele sa isi cumpere yukata pentru festival. Dupa terminarea acestuia, se mai distreaza cu artificiile, apoi Suzumia ii anunta ca maine vor fi in cautare de cicadas. Vor organiza o competie, cine prinde cele mai multe. Desigur Haruhi a fost invingatoarea, apoi ea le-a luat o slujba de o zi. Sa vanda baloane intr-un mall, imbracati in niste costume de broasca. In acea seara Kyon este sunat de Mikuru, care nu este in stare sa-i spuna ce se intampla la telefon, asa ca se intalneste cu ea, Yuki si Koizumi. Afla de la Yuki ca aceste doua saptamani ale verii s-au repetat de 15.527 adica 595 de ani. Totul a fost mai mereu la fel. Lumea e blocata in acest interval de 2 saptamani o vesnicie. Totul din vina lui Suzumia care considera ca a ramas ceva neterminat, nu i-a ajuns toata acea distractie, simtea nevoia de inca ceva. Urmatoarea seara au admirat stelele prin telescop, apoi dupa ce fetele au adormit Koizumi ii propune lui Kyon sa-i sopteasca la ureche "I love you" lui Haruhi, dar refuza garantat. Bassebal[sau cum se scria] a doua azi, fiind si ultima din vacanta. La masa, Haruhi analizeaza lista, ii intreaba daca mai dorec sa faca ceva, se vedea din vocea ei ca spera ca cineva sa actioneze, apoi cu un zambet pleaca, in timp ce Kyon incearca sa-si faca trupul sa se miste, sa o apreasca, insa hnu reuseste, si astfel cele doua saptamani se vor repeta la nesfarsit."
Deci asta se intampla in acele 7 episoade, acelasi dialog intre personaje, daca mai continua asa pana la 14, voi ajunge sa invat replicile pe de rost>. > Ajungi sa te saturi pana la urma de aceleasi episode. Dupa parerea mea prima serie a fost cu mult mai buna decat aceasta.
Sper sa se termine odata acesta repetitie continua, altfel voi fi complet dezamagita.





#4
Ei bine , din cate inteleg , sezonul 2 e ca si terminat.Inafara de cele 14 episoade care au fost redifuzate din sezonul 1 , am avut 14 episoade noi [ tehnic vorbind ].

ATENTIE, COMENTARIUL CARE URMEAZA ESTE RECOMANDAT SA FIE CITIT DUPA CE ATI VIZIONAT ANIMEUL , NU VREAU SA FAC SPOILER CELOR CARE NU L-AU VAZUT,CITITI CE E JOS PE PROPRIA RASPUNDERE.

Mi-a placut Bamboo Leaf Rhapsody si The Sigh of Haruhi Suzumiya [ toate 5 ] .Mi-ar fi placut si Endless Eight , daca nu era...endless :help: . Fiind fana #1 am inghitit primele 4-5 episoade destul de bine,dar ultimile 3 au fost crima.Norocul meu e ca am fost inspirata sa astept sa se adune episoade,si cand m-am apucat sa vad sez 2,deja trecuse de endless eight si le-am vazut intr-o singura zi[ daca trebuia sa astept aproape 8 saptamani sa apara acelasi episod cred ca renuntam si eu >_<] Si Endless Eight arc ar fi fost frumos daca scoteau maxim 3 episoade din el , nu 8 . Totusi , daca o luam altfel ,nu e chiar asa rau . Sa ne amintim ca Yuki a fost singura care a inregistrat fiecare bucla temporala , si atunci cand i-a explicat lui Kyon , ajunsesera la a 15.000 -a si ceva repetitie>>>calculand cu un calculator , lui Kyon i-au iesit peste 400 de ani de repetitie 24) Asa ca, 8 nu e asa rau ca 15.000 , dar,sincer,mai multi peri albi nu ne scotea fie ca era 8 fie ca erau 15.000 24
Concluzia mea : KyoAni FAILED BIG TIME!....seria in sine,povestea nu are nicio vina,doar organizarea producatorilor a fost FAIL.Sunt fana ,asa ca am inghitit si astept totusi cu speranta the Disappearance of Haruhi Suzumiya si etc Ca poveste seria primeste un 9....dar ca organizare ii dau 3 :die:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suzumiya Haruhi no Yuutsu hikari marina 3 4.658 22-04-2009, 04:58 PM
Ultimul răspuns: Shizuka


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)