Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sup

#1
Hey ! ~
Numele meu este Mina (prescurtarea de la Miruna, dar sa ramanem la Mina), am 16 ani (turning 17 this fall) sunt din Arad si pot zice ca sunt o fana anime cam de 8 ani (or more), la inceput am urmarit doar la TV anime-urile dar mai apoi am inceput sa urmaresc si pe net.
Ca genuri de anime prefer: yaoi, action, horror, supernatural. Citesc si manga deasemenea desi most likely only yaoi. Yes, i do have a thing for yaoi.
Ca gen de muzica prefer rock alternative, metal and so on...imi place sa desenez, sa gatesc ( i rly do find cooking enjoyable and pleasant), i`m into mmorpgs too (eram dependenta intr-o vreme actually, dar am lasat-o mai sau usor asa ca acuma mai joc doar de plictiseala sau cand n-am lucruri mai bune de facut)
Nu stiu daca am omis ceva sau nu, fiindca nu sunt buna la prezentari si descrieri dar daca doriti sa aflati ceva despre mine, feel free to ask ~
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

#2
Heya!!!
Welcome pe forum,have fun,make much post,find friend lalalaa Oke i'm azazel glad to meet you!
Ca intrebari,as vrea sa te intreb daca faci vre-un sport?
Ce mmo-uri? Aion ai jucat/joci?
Ai vazut animeul Control? Pareri? (ala din sign-ul si avatarul meu)
Cya! Love'n'peace!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3
Hello, Mina. Nice to meet you. Bun venit pe forum si sa te distrezi.
Intrebari acum...
- Culoarea preferata?
- Anime-ul preferat?
- Manga preferata?
- Caine sau pisica?
- Vanilie sau ciocolata?
- NO.6 *smile*?
- Ce trupa/trupe iti place/plac?
Inca o data - pentru a doua oara - ma bucur sa te cunosc si sper sa ne mai vedem pe forum.


#4
Buna Miruna. ^.^ Am vazut din start genul yaoi (foarte multe antrenari pentru ochi). *laughs*
O alegi pe NANA in loc de Hachi sau pe amandoua?
Ai urmarit si Paradise Kiss (ti-am vazut avatarul si na)?
Ce manga-uri ai citit? De Naono Bohra sau Madarame Hiro (Daaaa~, Madarame de la Yonekuni -Sex Pistols- si Hiro -Gravitation */asa tin si minte numele mangakei*) ai auzit?
Citeste fic-uri (in engleza sau romana)?
La ce liceu esti (daca doresti sa zici, normal)?
Ai urmarit Ai no Kusabi, Fuyu no semi, Ikoku Irokoi Romantan, Maiden Rose?
Iti plac shotacon-urile?
Seme sau uke? (o iei cum doresti)
Ai urmarit Deadman Wonderland?
Citesti? Ce carti ti-au placut?
Visele de viitor?
Mai am cateva (mai multe) intrebari, dar o las asa.
Bine ai venit si sper sa dai cat mai multe semne de viata. *viata lungaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa~*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
okaaay thx for ur warm welcome guys :D ok deci sa raspund la intrebari.

@Azazel: -obisnuiam sa fac basket cam vreo 2 ano (but not anymore) ceea ce e kind of ironic fiindca sunt foarte scunda !
- Rohan Online. Am incercat plenty of them: Perfect World, Jade Dynasty, Battle of Immortals, Aika, Silkroad insa nici unele nu mi-au placut la fel de mult ca Rohan. Sa fiu sincera Aion chiar nu am incercat. Prietenul meu se juca intr-o vreme si mi-a aratat si mie si screen-uri si cum se joaca dar nu m-a impresionat asa ca nu l-am incercat.
- Nu, nu am vazut anime-ul Control, but u just gave me a sugestion, i might try it :D
@Andy: -culoare preferata: 3 actually, negru, gri si mov
-anime preferat: kind of a hard decision desi as zice Nana, chiar daca nu face parte de genul meu de anime-uri preferate i could watch it over and over again.
-manga preferata: chiar una preferata nu am dar niste manga-uri care mi-au placut foarte mult ar fi: You`re my love prize, Under Grand Hotel, Oh! My Maid, Tsuki To Yabanjin and many more. And yes, they are all yaoi.
- caine sau pisica: nu pot zice ca sunt mare iubitoare de animale, dar spre deosebire de pisici, pe care le urasc, prefer caine
- chocolate all the way.
- NO. 6 - nu inca, dar este pe lista mea de "to watch" de cateva zile doar ca am nevoie si de timp sa-l vizionez
-trupe preferate: 30 seconds to mars, Creed, My Chemical Romance, Skillet, Evanescence (mai mult pentru Amy Lee, which i simply adore)

@yaoi maniac: -desi modul meu de a fi seamana mai mult cu Hachi, o prefer pe Nana, care mi se pare ca face tot anime-ul si e genul de persoana pe care o admir...in fact what am i saying...i`d turn gay for her. Presupun ca eu si Hachi avem aceleasi gusturi :))
-da, am urmarit Paradise Kiss si mi-a placut mult, even tho the one is my avatar is Nana o.o
-chiar vrei sa-ti zic ce manga-uri am citit? am citit in jur 200. (194 to be more precise. and yes, i did count them.) Da, am auzit de Naono Bohra si am citit plenty of her work, si de Madarame Hiro mi s-a parut ca am auzit desi nu am citit nici o manga, dar cum ai zis tu poate din Sex Pistols mi s-a parut cunoscut numele :D
-well..de indata ce nu am mai umblat pe forumuri de mult timp nu am mai citit fic-uri de tot atata timp deoarece singurul loc in care mai citeam fic-uri era pe forumuri.
-sunt la liceul de arta de la mine din oras :)
-da, le-am urmarit pe toate 4 mentionate mai sus de tine si la Fuyu no Semi, Ikoku Irokoi Romantan si Maiden Rose am citit si manga-urile (desi la maiden rose nu am citit manga cu povestea originala..just some extras)
-da. shotacons are the ones i`m into right now tbh. short, tiny little ukes and big, mature semes *nose bleed*
-nu sunt sigura ca stiu la ce te referi cand m-ai pus sa aleg dintre semes sau ukes. dar daca e sa o iau cum cred eu depinde. din fiecare manga imi aleg "char-ul" preferat. no matter if it`s a uke or a seme
-nu am urmarit Deadman Wonderland, dar dupa cum am vazut in imagini si descriere seems to be my kind. I`ll keep it in mind.
-carti? nu imi place sa citesc, iar daca am citit carti la viata mea a fost din obligatie pentru scoala sau stiu eu. Desi momentan citesc o carte (pentru a2a oara), se numeste Diary of a Vampire. E pe engleza si e vorba despre un vampir care e gay. And yeah, it gives lots of nosebleeds desi ma face sa cred ca am devenit cam addicted to all this gay stuff :))
-vise de viitor? totdeauna mi-am dorit sa fiu designer vestimentar, dar o slujba ca artist grafic mi-ar placea deasemenea.
Daca mai ai intrebari e ok, poti sa mi le pui..oricum mi-a luat doar o ora sa raspunde la toate :))
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

#6
Ah, aveam o colega in generala pe care o chema Miruna, de atunci nu mai stiu pe nimeni cu numele asta! Bine ai venit printre noi si sper sa iti placa ceea ce gasesti si citesti!

Ha ha, da, Silkroad devine plictisitor in momentul in care ai questuri sa omori 50 dintr-o chestie in randuri repetate si te invarti ca un idiot incercand eoni sa faci level. Ai incercat MMO-urile mai bune de gen Diablo, Lineage, WoW (<3), Cabal, Aion, Eve, Star Wars Republic, LOTR? Merita mai mult decat chestiutele gen Luna, Perfect World s.a.m.d.

Daca iti plac chestiile cu vampiri si ceva care sa semene cu yaoi-ul, dar sa fie la un nivel mult mai intens si spiritual, iti recomand The Vampire Lestat. Tensiunea sexuala e absolut geniala si pasiunea si tot, desi nu asta este subiectul cartii. Totusi, Anne Rice scrie genial in cartea asta.

Ai ceva filme preferate?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
Hello there!
Macar tu te simti bine cand gatesti, eu insa nici nu ma pricep, nici nu-mi pot pastra calmul daca mi-a cazut o lingura pe jos. Grozav, nu? 71
Ce animeuri yaoi ai urmarit si care este preferatul tau in momentul actual? Scrii ficuri?
Intreb caci si eu scriu ficuri, doar yaoi postate pe forum si am o pasiune pentru acest gen, deci as citi cu placere ceva nou. Anyway, sper sa te simti bine aici, pe forum. Have fun!

#8
thx are for ur welcomes 21

@Lia: despre jocuri, cum am mentionat si mai sus, nici aion si nici wow nu imi plac. a vrut odata un tip sa ma convinga sa joc lineage cu el desi am refuzat pentru ca atunci cand nu ma joc Rohan, inseamna ca i`m into smth else rly bad si nu am timp de jocuri online, iar cand ma joc, ori sunt ocupata cu scoala, cu proiectele si ma rog...plus ca dupa ce am incercat mai multe si nici unele nu mi-au placut am renuntat in a mai cauta alte mmorpg-uri. poate la vara am sa mai caut unele. Iar in ceea ce priveste cartea, iti multumesc de sugestie desi i`m not rly into vampires..doar prietena mea cumparase cartea aia din austria de la un targ cu carti vechi si stiindu-mi pasiunea pentru yaoi s-a gandit ca mi-ar placea 4 (and ohh my..how did i like it...) Dar thx again for the book. i can try it 4
Filme preferate? one of them could be "Stigmata" (horror) "Tangled" (i can watch it over and over again) "Stonehenge Apocalypse" (because Misha Collins !) "The Hanover 1-2" si daca se pun si seriale, "Supernatural"

@Rain.: aaa si eu mai fac boacane cand sunt prin bucatarie pentru ca sunt o ametita si o aiurita dar tot imi place sa gatesc 4
Anime-uri yaoi urmarite? toate. (care sunt chiar asa mai hardcore si yaoi) mai sunt shounen-ai pe care nu le-am vazut binenteles, dar se rezolva cu timpul 21 desi am cam evitat shounen-urile fiindca mi s-a intamplat sa vad Togainu no Chi care se presupunea a fi shounen-ai and i didn`t even get at least 1 little kiss. So i kinda avoided shounen-ais 4 Iar de scris nu scriu fic-uri. Nu scriu nimic. Nu prea sunt in stare sa-mi compun nici eseurile pentru scoala...chiar nu sunt buna la deloc..de fapt, sunt groaznica.

Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

#9
Buna si tie, draga mea camarada care adora-sa-gateasca. Eu una iubesc sa gatesc, in special prajiturele. Mi se pare asa relaxant, mai ales cand mai am laptopul langa mine si intre timp m-ai trag cu ochiul sa vad ce mai e nou pe forum sau caut cu cineva sa vorbesc pe mess, pana se fac gata prajiturile. As sta in bucatarie toata ziua! Chiar ieri am facut clatite - ahhhh, n-ai vrea sa sti cat de bune au fost, si cate am mancat, de una singura! *muahahaha*
Ei bine, ma bucur ca te afli pe aici, printre noi. Sper sa-ti placa pe zup, sa te integrezi cat mai repde, sa-ti faci multi-multi prieteni. Acum, daca-mi dai voie sa te cunosc mai bine, o sa-ti pun cateva intrebari:

1. Ce-ti place sa gatesti, si sa mananci, cel mai mult?
2. De ce Nana si nu Hachi? broken heart
3. Care a fost momentul la care ai plans cel mai tare, la anime-ul asta?
4. O piesa de care crezi ca nu te vei satura vreodata?
5. Scoala de arte, oh, cate de tare!! Ai vreun talent special? 5

Uhm, cam atat, momentan. Mai trec eu pe aici. Abia astept sa aflu raspunsurile tale! Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)