Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suntem singuri in Univers?

#21
Lori draga mea era spusa in gluma. Logic, nu sunt neaparat verzi ci foloseam un cliseu. Nu sunt chiar adeptul imaginii de extraterestri cotropitori. Oamenii daca ar descoperi o planeta noua cu viata mai intai ar fi interesati sa o treaca prin foc sau sa studieze fiintele de acolo? Eu cred ca mai intai o vor studia, vor incerca sa gaseasca anumite cai de comunicare etc. Desi la cum percep eu omenirea pun pariu ca un general din marele "jandarm" al omenirii America, va primi comunicatul. O nava extraterestra se apropie de pamant. Parca vad ca inainte de orice altceva va reuni forte sa o cucereasca si sa o studieze, in interes militar evident. Dar o dau in sf-uri se pare21. Vom trai si vom vedea.

If I cannot smoke in heaven, then I shall not go.

#22
Extraterestrii exista!

Citat:SuperKashim: bunicta
Mimi: n-am
Mimi: hihi
SuperKashim: da si pe mata au aduso extraterestrii pe pamant
Mimi: asa
Mimi: e

Citat:Nu sunt chiar adeptul imaginii de extraterestri cotropitori.
Gandeste-te ca noi suntem America si ei sunt cei care o descopera. Vezi acum de ce ziceam de cotropire DACA ar fi mai avansati ca noi? Si oricum sunt mai avansati ca noi daca ajung ei la noi.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#23
eu tind sa cred "da"

deoarece universul este imens...aproape(deci specific,aproape)infinit...exista sute de mii de roiuri de galaxi deci miliarde de galaxii,fiecare galaxie cu soari si planete,mii de miliarde de planete...

daca privim din punct de vedere pur stiintific,la noi a fost o coincidenta,o intamplare de 1 la un biliard sau mai mult probabil,ma refer cum a decurs si a evoluat viata pe planeta...natura fiind intr-o armonie perfecta.

Deci este imposibil ca planeta noastra sa fie singura intamplare de genul asta...prob undeva in capatul celalt al universului(if there is one...sunt multe teorii pe tema asta) exista viata,asemanatoare sau total diferita de a noastra....Stephen Hawkin himself a declarat ca in univers mai exista viata.


insa putem sa ne mai gandim si asa: Totul este prea perfect...armonia este prea perfecta...este cam imposibil ca toate conditiile pentru viata sa fie indeplinite asa printr-o pura coincidenta,complexitatea lumii....totul este prea melodic si migalos asezat la locul lui....deci poate exista si interventie divina...un creator,un arthitect absolut si atotstiutor.



the truth is...we don't know s***t

4

#24
Ca sa raspund la intrebarea din titlul topicului: nu, nu suntem singuri in Univers, sau eu nu cred ca suntem. Ar fi imposibil ca in spatiul asta, despre care se spune ca e infinit, cei de pe Pamant sa fie singurii locuitori. Faza cu omuletii mici, verzi si cu ochi bulbucati mi se pare o aberatie, felul amuzant in care unii isi imagineaza infatisarea extraterestrilor. Orice ar fi si in orice conditii ar trai, eu cred ca undeva mai exista si alte fiinte, poate nu civilizate, sau poate mai civilizate decat ne-am putea imagina, dar oricum fiinte. Poate ca nu voi trai pana oamenii vor fi convinsi de asta, dar este posibil ca intr-o zi omenirea sa stabileasca o legatura cu creaturi de pe o alta planeta, dintr-o galaxie indepartata si asa mai departe. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]

#25
Asta e o intrebare foarte buna . Nu stiu daca foarte multe vizioneaza "Doctor Who" de pe AXN si ceva p'acolo, dar acel serial ma face sa cred ca ar putea exista cineva intr'o alta galaxie . O.K. , stiu ca e pura fictiune, dar de unde stim noi daca e adevarat sau nu ? Exact, nu avem de unde sti . Bine, aceea mare tampenie cu omuleti verzi si nave spatiale ce au fost vazute acu' nu stiu cate mileni, cred ca e o mare gluma . Omuleti verzi nu exista, de asta sunt sigura, dar totusi , cred ca printr'o alta galaxie, exista niste fiinte, mai intelectule decat japonezi , care au intrecut de mult, desteptaciunea romanului .
Deci da, cred ca exista....sau presupun .
I looove chocolate and I love you ! XoXo ^.^

#26
Stăteam pe afară zilele trecute şi nu ştiu cum a venit vb. despre război şi apoi ne-am întins spre univers. Nu, nu era o discuţie inteligentă, nici vorbă ( cu cine să discuţi aşa ceva? ) vorbeau în termenii lol cocalaro--piţipono-emoneleşti, sau ceva de genul şi apoi a băgat replica unul cu faza că murim în 2012, nu mai ştiu care era ideea. Şi i-am zis " frate, cum naiba să mori tu în 2012, haide să fie sfârşitul galaxiei noastre, baa nu al întregului univers în 2012, aşa tam nesam pe nepusă masa" şi el " păi da că murim că bla bla " ( chiar nu îmi amintesc cuvintele ) şi i-am replicat, pt că aşa cerea situaţia : " Dar tu crezi că noi suntem singuri în Univers"? Aştept aştept aştept, ce credeţi că a răspuns.
" Da, eu aÅŸa credeam. Ce, nu suntem singuri?"
Eu : " Nu, normal că nu. Cum naiba să fim singuri noi în tot universul ăsta maaare , sau nu, în galaxia asta mare? tu nu gândeşti?"
El: " Adică mai există viaţă şi în altă parte?"
Eu: " Da, dudă, normal! Dăăă..."
El: " Uau, asta nu o ştiam. Adică eu am crezut mereu că suntem singuri. Uau".
Nu, nu vorbea la mişto. Vorbea cât se putea de serios şi eu am rămas proastă ( nu ştiam că era chiaar atât de redus, totuşi, cât de retardă să fii ). Haide, putem informa jumătate din populaţie că de fapt există viaţă şi în alte părţi, sau respectiv nu există. Or să ne creadă, de parcă am fi dictatori. Frate, ceva e total în neregulă. I feel sick. I had to post this.

#27
Eu zic sa manipulam la nivel mai intalt 65

(stiu ca sunt total off topic, dar... stai am si ceva on: ) ce credeti ca a fost inainte de big bang?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#28
Zapa! <3 hei bn ca ai deschis topiku' asta, stii chiar aveaam nevoia sa vb despre extraterestrii! 21

Dupa parerea mea, cred ca exista si alta viata prin univers, nu? Doar este infinit. Fara scapare. Si doar exissta atatea galaxii. Nu cred ca noi suntem singurii din univers. Poate exista si extraterestrii 4. Poate vom putea si noi sa comunicam cu ei. Dar noi nu am mai evoloat in ceea ce priveste tehnologia din 90' in coace. Noi doar am actualizat. Dar am mers tot pe aceleasi principii. Poate cn stie, va mai aparea un Geniu' si pe la noi 3 Unul folositor, nu unul care a inventat PASAPOARTELE CU CIPURI... Smile
Sunt sigura ca exista si viata pe alte planeta, dar cine stie la cati ani Lumina sunt! 21

Bafta la toti la comuri 3

#29
Deci eu pur si simplu cred ca exista.
Universul este foarte mare, si nu cred ca celelalte planete au fost facute doar de decor.Nimic nu exista degeaba.De ce am fi noi singurii din univers? De ce?
Si nimeni nu are de unde sa stie cum arata daca nu i-au vazut.Oameni verzi, cu antene si multe alte chestii?Asta se vede numai de Haloween 21 .Nu inteleg de ce tot inventeaza unii oameni cum ar putea arata extraterestrii.
Asa ca va dau dreptate, cu siguranta exista fiinte si pe alte planete.

#30
Daca Dumnezeu ne'a creat pe noi atunci de ce nu ar creea si pe altii ? Poate in Univers mai sunt fiinte, poate nu. Niciodata nu poti stii. Universul e atat de mare ce sa stim noi ce se afla pe alte planete? Pot sa fie posibilitati, chiar daca nu sunt dovezi nu intotdeauna trebuie sa vezi ceva ca sa si crezi.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)