Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sukisho

#1
[Imagine: sukisyo.jpg]

Hashiba Sora, isi pierde memoria in urma caderii de la etajul 4 din incinta scolii. Se reintoarce dupa un an, pentru a-si continua studiile. Afla ca are un nou coleg de camera, care afirma ca este prietenul sau din copilarie. Treptat cu ajutorul celorlalti, Sora isi va recapata trecutul.

Personaje:
Hashiba Sora: http://www.endlessrain.org/reviews/scree...yo-001.jpg
Fujimori Sunao: http://animenfo.com/anime/character/imag..._80506.jpg
Honjo Matsuri: http://animenfo.com/anime/character/imag..._80506.jpg

Ce parere aveti despre acest anime?
Care este personajul vostru preferat?
Sunao vs Ran. Argumentati!
Sora vs Yoru. Argumentati!

Cine doreste sa vizioneze acest anime il gasiti si pe Extra Animezup, insa este necesar cont.
Spor la postari & Vizionare placuta...4
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Yep,The Best I just Love It.Mi s`a parut cel mai reusit Shounen`ai(dupa gravity) Personajele sunt atat de kawaii.Povestea este draguztzaa..umrul nu inceteaza sa existe.Ce mai..superb.My Favorite character is Yoru of course.Imi place la nebunie cum arata.
Nao`kun vs Ran.Nao kun desu.Imi place mult mai mult personalitatea lui.
Sora vs Yoru.Neah..both of them.Imi place ultima faza cu ei doi,cand isi vorbesc :love:
Pacat k nu se face si sezonu` 2 >.>
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
Acest anime merita vazut fiindca nu doar este shounen ai mai contnie un pic de drama si comedie.Pe mine prima data, nu prea ma fascinat dar cand am inceput sa-l vad mi-am schimbat total parerea despre acest anime.Mie una imi place de fujimori deodarece este asa de dragut, in ciuda faptului ca arata ca o fata, este foarte sesnibil, nu stiu, mie asa mi se pare 10
-

#4
Cum? Nu am scris nici aici? Nu se poate...

A trecut ceva timp decand l-am vazut, si mi-ar placea sa il revad. L-am vizionat dupa Gravitation si Loveless, iar acesta a devenit preferatul meu (acum tb sa schim topul...).
Cand am vazut primul episod aveam boxele inchise si am crezut ca Nao este fata pt ca chiar semana, si cum nu i-am auzit vocea...pe cine am mai incurcat? A, da, pe Nanami, exact la fel am facut 21 pana la urma m-am prins ca nu e nicio fata (in tot animeul nu a aparut niciuna, ca in Strawberry Panic! - niciun baiat)
Grafica a fost f buna in comparatie cu cea din manga (de asta nici nu l-am citit), pacat ca are 13 episoade. Preferatele mele: primul, al 3 si... mai era inca unul, tot ceva romantic pe acolo :X
Personaj preferat... cred ca Nao cu tot cu Ran. Imi placea ca avea parul lung si roz si cand i se schimba culoarea ochilor.
Nu stiu... cred ca la amandoi aleg celelalte personalitatile. De ce, nu stiu. Poate fiind ca formeaza un cuplu super
~~* Visele sunt singura cale de a scapa de realitate *~~


My fic: Pretul unui "NU!" (SK & YYH)
Din intuneric, din nou la lumina (jurnalul unui vampir)


[Imagine: 36ea808.png]
Kira, my evil alter-ego

#5
Precum avatarul si sig-ul meu arata, sunt un fan inrait al acestui serial atat de frumos pe care pur si simplu il ador, mai ales pentru scena din episodul 10 de care sunt dependenta 8 .
Personajul meu preferat este Nanami pentru ca arata atat de dragalas si are mereu grija de Sora ca de propiu-i copil, cat despre perechea preferata, fara indoiala, Sora+Nao sunt favoritii.

#6
He he! Am fost prinsa! Aseara am inceput sa ma uit la Sukisho. N-am apucat sa vad decat primele 4 episoade, dar sper sa-l termin pana la sfarsitul saptamanii.

Desi nu stiu daca imi pot da cu parerea dupa doar cele 4 episoade, ce pot sa spun sigur este ca nu imi venea sa ma dezlipesc de calculator si clar am sa-l termin destul de repede avand in vedere faptul ca are foarte putine episoade.

Personajul preferat pana acum este Sora/Yoru. Nu prea pot sa aleg doar una dintre "personalitatile" lui pentru ca imi plac ambele in aceeasi masura! Imi place cum se comporta atat atunci cand este "Sora" cat si atunci cand "Yoru" preia conducerea.

Sunao vs Ran si Sora vs Yoru, daca ar fi sa aleg in acelasi timp i-as alege pe Ran si Yoru. Ii vad mai dezinvolti, mai siguri pe ei, avand deja o relatie destul de puternica.

Totusi, am sa editez postul imediat ce termin de vazut. Smile
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#7
nu stiu, anime'ul asa nu mi s'a parut chiar atat de grozav. adica a fost destul de random 106 fazele alea cand erau imbracati in ingeri si chestii... mi'a placut totusi f mult ideea cu experimentele care au dus la crearea unei alte personalitati. a fost o idee destul de originala pt un shonen-ai, so yeah 4 .

mi'a placut mai mult perechea Yoru/Ran, desi ma amuzam in ultimul hal cand se trezeau Sora si Nao si isi dadeau seama de ce au facut. mai ales sora, in ce hal se criza 24

anw, a fost un anime dragutz.

#8
Sukisho a fost un anime special. Episodu 6 face tot animeu XD 21 Cat de "talentat" poate sa fie Sora la vioara, "putinele" petale de trandafiri din capul lui Minato si "lenta" cadere pe cascada m-au facut sa rad cu lacrimi 24 Si yoru...43 YORU E GENIAL.Ce sa mai zic de matsuri si obsesia lui de a face bani din orice 2121 Sfarsitu a fost cam trist dar in rest a fost ok.
Ovaul a fost genial XD -De ce trebuie sa purtam astfel de costume stupide -.-#?? - Dar mie imi place...9. Si apele mistice au fost geniale.Si ca sa punem capat "doamna"(daca pot sai zic asa) cea cheala m-a facut sa rad mult 21
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]


#9
Mi s-a parut chiar interesant.
Faza cu experimente m-a dat gata si atunci cand isi schimbau personalitatea si faceau... ceea ce faceau ei si cand isi dadeau seama nu ii veneau sa creada.
eu sincer chiar m-am incurcat si de multe ori nu prea intelegeam dar pana la urma m-am uitat la tot si chiar mi-a placut.
Imi plac mult personajele (acum nu le stiu numele pentru ca am ceva timp de cand m-am uitata la el) adica grafica.
Frumos anime dar daca era dupa mine l-as fi vrut ceva mai explicit. xD
A multifunctional fujioshi
[Imagine: c7myWQI.gif]

#10
Este atat de asdfghjkl cute!
Multumesc Koori [Irukandji] ca m-ai convins sa ma reapuc de el,caci il lasasem neterminat .
OVA-ul genial. Au fost niste scumpilici in costumele alea *laughs*
Si mi-a mai placut mult pentru ca anime-ul a avut ceva scene funneh,zic eu ^ ^
Imi place mult scena dintre Sora si Yoru, cand isi vorbesc 43
Iar Nao-kun e asaaa adoraaaabiiiil,sensibil..asdfghjkl *daydreaming*
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)