Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stiri foto

#1
Nu putem fi o viata intreaga amatori dezlipiti complet de orice inseamna mediul fotografic, ascunsi in micul nostru colt.

Asadar, hai sa vedem ce se mai intampla prin tara. Eu am sa incerc sa mai postez din cand in cand niste articole scanate din revista Photo, dupa cum imi permite timpul.

Pana una alta, Oferta F64 de cursuri pentru fotografi
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Cursul de introducere in fotografie

Este un curs video pe Nikonisti. Este mai multa teorie si niste reclama la aparatele si obiectivele Nikon. Destul de util pentru incepatori.
Am pus link'ul primului episod, in total sunt 6 si apar in fiecare saptamana.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#3
Studentfest 2013

Pentru oricine este sau poate ajunge in Timisoara in perioda 11-20 aprilie, este un must. (: Am un amic de acolo care se ocupa de organizare si suna foarte bine. Va fi o expozitie pe tema " Paradox ", atat de fotografie, cat si arhitectura, street art etc. De asemenea, un concurs de foto, unde premiile sunt oferite de Photosetup. Dati un click pe link pentru mai multe detalii. (:
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#4
S-a infiintat in Constanta un club\curs -nu stiu exact ce e- de fotografie pentru elevi\liceeni. Este organizat de liceul George Calinescu din cate am inteles, in fiecare sambata. A inceput pe 28 februarie, dar eu nu am putut ajunge, deci nu am prea multe detalii.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#5
Am vazut un interviu foarte dragut cu Antonin Kratochvil, un fotojurnalist foarte respectat. I-am mai vazut lucrarile si am citit cateva articole, iar interviul asta chiar mi-a placut, are o tehnica relativ simpla, dar foarte eficienta. Merita vizionat. :3

Interviu cu Antonin Kratochvil


De asemenea, este un curs de fotografie pentru liceeni din Bucuresti, la Colegiul National " I.L. Caragiale ". Primele trei lectii au fost pur teoretice, iar de saptamana viitoare se iese in "practica". :3 Eu nu am reusit sa ajung pana acum, dar o prietena mi-a spus ca e foarte ok.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Foto Game Nya. 7 5.597 10-04-2013, 07:22 PM
Ultimul răspuns: tzahranul
  Provocarea Foto - Discutii Lia 0 2.813 08-11-2012, 04:03 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)