Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Something about me

#1
Buna ! Sunt de ceva vreme pe animezup si am decis sa-mi fac cativa prieteni.Sa ma prezint : Ma numesc Andreea si sunt din Cluj . Am 12 ani si imi place sa-mi petrec ziua pe messenger , sa desenez anime si sa scriu diferite povestioare.Pana acum am scris multe povesti horror , drama si de actiune , dar si unele romantice . Problema este ca eu sunt noua si nu prea am curajul sa le public , dar odata si odata imi voi deschide propriul topic.Dar sa revenim : Imi place la nebunie sa calatoresc prin lume : la mare , la munte sau prin marile orase.Imi place orice tip de muzica inafara de manele.Imi plac culorile inchise , rosul si galbenul.Imi plac anime-urile Naruto , Death Nate , Hell girl , Bleach , si inca o gramada.
Vorbind de mancare , imi place pizza si cartofii pai ( fast food ) , dar si fructele si legumele . Ador sa fac poze si ma plictisesc repede.Imi plac bomboanele si dulciurile.Florile care imi plac sunt : trendafirii , lalelele si crinii.Imi plac catelusii si pisicutele dar si animalele salbatice ( in special felinele).Imi petrec noptile cu luna plina privind pana la miezul noptii luna si stelele ( atunci cand nu este innorat ).Nu am voie sa mananc mult dulce fiindca incep sa inebunesc si nu dorm toata noaptea.Imi place sa ma duc la magazine si sa gatesc.Cand vine vorba de scoala eu nu prea suport matematica , romana si geografia.In schimb imi place biologia , desenul , istoria si muzica .Imi plac filmele de actiune si de aventura , dar si cele horror ( parintii nu-mi dau voie sa ma uit la astfel de filme de gen horror , dar orcum nu-i ascult ) .
In legatura cu ce urasc va vot spune urmatoarele : urasc insectele ( carabusi , tantari , furnici ...)jocurile stupide si oamenii care nu ma inteleg.Nu-mi plac lucrurile siropoase , dar nici cele ce nu au pic de romantism.Nu-mi place sa ma agit sau sa ma gandesc la ziua de maine , dar nici sa-mi incarc programul si sa am multe pe cap.Imi plac toate anotimpurile,dar cateodata zilele ploioase sunt de nesuportat.
Pe scurt , sunt retrasa , amuzanta , am tupeu si imi place sa-mi fac prieteni.Dar pot fi si nesuferita , enervanta , plistisitoare si agitata.Pai cam atat despre mine ... sper sa pot ajunge sa am multi prieteni.
P.S. Din data de 5 ianuarie nu voie mai putea raspunde la toate intrebarile fiindca va incepe scoala :study: si parintii imi interzic calculatorul ( poate voi mai intra vinerile ). Asa ca va rog mult sa nu va suparati daca va dura mult pana voi intra din nou pe site .:pls:
:bye:
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#2
Bine ai venit pe Animezup, Mykoto!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Iti doresc tredefiri, draga mea, si pet spune ca Death Note se scrie cu "o" nu cu "e". :]
Oricum (orcum e invechit :-J), bun venit, Andreea (prea multi imi poarta numele, dracie, tiranism, jecmenire pe fata!). Si ce "program incarcat" ar putea avea o copilita de doisprazece ani ? Chiar ma intreb... Ca sa nu pat chiar atat de necioplita pe cat sunt o sa-ti pun cateva intrebari:
- Care e cel mai mare vis al tau ?
- Scriitorul preferat ?
- Cartea preferata ?
- Trupa preferata ?
- Melodia preferata ?
- Primul gand care-ti trece cand auzi de gay, bisexuala, homosexuali si lesbiene ?
- Ce parere ai despre "frumoasele" manele ce multi le idolatrizeaza ?
Si ar mai fi dar pun un punct micut aici pentru ca atunci cand ma lungesc ajung ori la aberat ori la injurat (mult mai buna e varianta intai). :]
Sa ai o zi/seara buna si sa te tii de scoala, nu conteaza internetul, ci viitorul tau, sa nu ajuti sa regreti ca n-ai pus mana pe carte cand nu trebuia.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Seriously mods, cand faceam eu cica un comentariu idiot nu ezita nimeni sa sara pe mine, dar daca e altu ce conteaza ? Ce tare e sa stam degeaba.

^Chill.

Bun venit Andreea. Nu o sa te acuz ca porti numele asta, caci am ceva mai multa minte. Mai ai vreun prenume ? So, welcome, have fun and do not spam . What about music ?
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#5
- Care e cel mai mare vis al tau ?
- Scriitorul preferat ?
- Cartea preferata ?
- Trupa preferata ?
- Melodia preferata ?
- Primul gand care-ti trece cand auzi de gay, bisexuala, homosexuali si lesbiene ?
- Ce parere ai despre "frumoasele" manele ce multi le idolatrizeaza ?

- Pai cum sa spun ... cel mai mare vis al meu este sa devin medic.I like blood :blood:
-Citesc multe carti asa ca nu pot spune care este autorul meu preferat.Din literatura romana imi place Eminescu , iar din cea universala o multime: Mark Twain , Stephen King , etc.
-Cat despre cartea preferata imi place Mobilul , Cimitirul animalelor,Calatorie in jurul Pamantului in 80 de zile, Cei trei muschetari , etc.
-Pai ... am multe trupe preferate(nu-mi ajunge o pagina sa scriu )
-Una dintre melodiile mele preferate sunt "I love the way you lie"
- Cand aud de aceste lucruri ma gandesc la lucruri anormale.
- Nu suport manelele.Am zis-o si am s-o mai zic.
Cat despre numele Andreea ... ce sa fac ? Daca le-au placut parintilor mei n-am avut ce face ... Oricum , prietenii mei ma numesc Deutza , asa ca sunt inconfundabila.Si despre program... temele sunt micute pe langa ce am de invatat , iar cand incep sa fac ceva , niciodata nu-mi ajunge timpul.Si despre faptul cu "Death Nete" ce sa fac ? Tastatura e de vina.
[Imagine: ItachiSig.jpg]









Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)