Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some drawings

#1
Well... am atasat aici cateva din lucrarile mele! smile
Sper sa va placa si va astept cu cat mai multe critici! 4

#2
OK, eu nu le am cu arta and all that dar trebuie sa las un com, chiar daca doar pentru those yaoi hands a lui Light/Kira, ca sa fiu mai specifica. So big, those fingers are so long...foarte interesant. In afara de asta, nu am ce sa comentez, doar sa spun ca imi plac. L e foarte sad, asa cume el mai mereu in serie, parul a iesit foarte bine, zic eu, cea care nu are experienta in a artei. Also Inuyasha is very good, foarte determinat imi pare sa fie. Ai muncit mult ca sa ajungi aici? Ma gandesc ca si daca ai talent, asa daca iti aluneca creionul pe hartie de la sine, tot ai nevoie de munca pentru a te perfectiona. Also, zambetul lui Kira e veritabil, imi aduc aminte de rasul ala ce inca imi suna in urechi.
Like them, love them, eu sunt acea persoana care nu gaseste nimic gresit la ele. Bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Yeah, asemenea lui DeDal nu am nici in clin, nici in maneca cu desenatul, dar chiar si asa acele degete totusi imi par si mie exagerat de lungi de parca Light ar fi in mijlocul unei transformari din om in varcolac (desi la unele faze din anime in care intra in maniac mode, nu ar fi departe de asa ceva). Acum, asta ar fi fost perfect ok, daca ai fi vrut sa il portretizezi caricaturistic, dar ma indoiesc ca asta a fost intentia ta, deoarece restul desenului mi se pare foarte bine proportionat. In rest sunt total impresionat de acuratetea detaliilor din fiecare din cele 3 desene in special la cel cu Inuyasha, chiar pare ca este facut de insasi Rumiko Takahashi, atat de veridic mi se pare. Ai talent, ce mai, prin urmare abia astept sa mai vad si alte opere ale tale, nu neaparat sa aiba legatura cu anime-ul.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
Imi plac desenele, toate trei, adica ai urmat cum trebuie pozele de referinta, nu sunt disproportionate si mie personal imi plac mainile lui Light, contribuie la ideea dark a desenului, il transforma intr-un Kira autentic. La hasura si umbre mai ai de lucrat, apasa mai tare data viitoare cand hasurezi si ai grija cum pui umbrele. ^3^
*hugs*
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)