Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some Gfx =^.^= (O.F.: Niste seturi si ceva poze editate..)

Hello Mely hug Hai ca,tot vine Craciunul,am sa iti comentez eu lucrarile[din ultimu` post XD]

1.Teh first one 10oza e neclara.Si mai e si un brush pe acolo pe jos care nu se prea potriveste.Backgroundul e chiar foarte bun
2.Teh second one :Lemme` see 39Efectele sunt chiar bune doar ca...backul nu ma incanta de data asta.Am impresia ca este chiar backgroundul pozei .Dar mie chiar nu imi place 21 .Spre exemplu racheta aia [asta cred ca e o_o] e exact ca nuca-n perete .Efectul pus pe ea e bun dar ..nu are ce cauta acolo 23
3And teh third one :This one is really good.Imi place tot..iarasi brushurile alea sunt cam ciudate pe acolo dar merg..Imi place cum ai luminat doar pe o parte... [asta daca nu era asa deja poza]
Avatarul in schimb..e cam prost.Adica,insasi calitatea e proasta .Sau poate bagi prea multe efecte si o faci tu sa para..

Sfat:Ai grija cu efectele.Fiindca bagi prea multe si devine GFX de balta.
LOLNOPE

Multumesc Mitzuke...Smile

[Imagine: urge.png]

[Imagine: 3D-And-Fantasy-Girls-59.png]
Asta e un wall...pentru yulobo..5
Textul l-am ratat dar deh..10
o.o" wot

Double post...anyway..-_- thnx for coms guys

[Imagine: Untitled-1-10.png]
o.o" wot

Mda ... sigul e destul de interesant dar nu inteleg ce rost avea C4D-ul ala cu albastru acolo ? puteai gasi ceva pe nontza mai inchisa deoarece tot sigul e facut fara light . Textul nu e bine pozitionat , trebuia undeva unde sa se observe mai bine cand te uitzi.
Pe wallpaper ai dat blur o tona , ai pus un c4d cu opacity redus un render , un text , si daca nu ma insel imaginea asta e dintr-un stock ...
La ultima ai pus 2 rendere , o mare porcarie si ai mai pus si textul care nu are legatura , in rest BG e destul de reusit

Cred ca vorbesti de ex-sig-ul meu.Hmm..poi nu e tocmai un c4d...XD Iar dintre toate ala se potriveste cel mai bine..39Dar adevarul e ca aveau alt rol..chetile alea 21
Wall-ul..nici macar nu trebuia sa fie wall intr-un fel...Trebuia sa modific poza cat sa ii placa cuiva...Am reusit...Dar stiu ca nu prea munci...la ala ai dreptate..
Ultimul ... e doar un rendre acolo..22 doar ca e mai complex si mi sa mai sus ca trebua sa acopar parte galbena...dar nu am ascultat..off..off..39
Textul are rol ca text..pozitionat bine e...Fontul e perfect...doar ca nu exprima prea multe asta-i buba...

http://i264.photobucket.com/albums/ii199...isa/6e.png
o.o" wot

[Imagine: marina.png]

[Imagine: bluie.png]

: ) Critici si restul..
o.o" wot

Mely - chan ^^ am aterizat pe aici 15 acum sa incepem 71

Postul din data de 12-09-2008, 03:18 PM
Sig-ul cu Light imi place foarte mult, imi plac culorile alea si imi place si c4d-ul care l-ai folosit. Iar tipul textului e super si culoare la fel.
Sig-ul cu Reach Pillar e super, imi plac formele alea care ies din suprafata semnaturii si imi place ca e intunecat ^^.
Ultimul sig e destul de interesant, imi place mult mai ales ca nu e incarcat in culori, si nu deranjeaza ochii. In rest ce pot sa spun, imi place foarte mult ^^.

Postul din data de 12-12-2008 07:51 PM
Primul sig poza parca e miscata 21 sau da efectul acesta, back-ul nu prea imi place nu se potriveste cu poza.
Al doilea sig well imi place nu am ce sa spun, poza e incantatoare 21 iar back-ul chiar imi place ^^
Set-ul acesta e interesant, av-ul completeaza sig-ul, imi place textul si se potriveste. E un set foarte nais ^^.

Postul din data de 12-20-2008 05:14 PM
Sig-ul este foarte tare :X deci il iubesc 21 imi place baiatul acela, iar back-ul e super tare.
Wall -ul e foarte ... green @_@ dar imi place si da ai cam dat-o'n bara cu text-ul dar nu e o problema grava. In rest imi place ^^.

Postul din data de 12-22-2008 10:34 AM
Well mely .. la sig-ul acesta chiar nu se potriveste verdele de la render, strica toata estetica sig-ului.

Postul din data de 12-30-2008 08:45 PM
Mely la sig-urile acestea te-ai prostit cam rau ... Primul sig cu craciunita aia back-ul e pur si simplu ... naspa ... scuze ca zic asa dar nu prea imi place renderul acela parca e inghesuit iar text-ul .. nu prea imi place. Iar al doilea sig nu prea am ce sa spun ... poza nu imi prea place iar back-ul e cam sters sau asa imi da impresia.

Sper ca nu te-a deranjat parerea mea de la ultimul tau post. ^^
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Thnx Denny
Acum mai am eu niste lucrari 24 cam nereusite...

[Imagine: Untitled-2-4.png]

[Imagine: Untitled-11-1.png]

[Imagine: pretty-cat.png]

[Imagine: Untitled-1w.png]

[Imagine: Untitled-113.png]

[edit] Lye cel cu british kiss nici pe mine nu ma incanta dar a fost o incercare de a face un sig din mai multe avatare : )
o.o" wot

Hehe...de cand nu am mai trecut yo pe aici.Nu stau sa le comentez pe cele din posturile anterioare...o sa ma refer doar la cele din ultimul post.Sunt absolut..Wow!Mai ales ultima...e simpla...dar mie imi plac chestiile simple!Care nu prea ma incanta...este ala cu "British Kiss".Cam aglomerat...dar si asta e dragut.Al doilea mi se mai pare dragut...eh...cam atat am avut de spus.Le astept pe urmatoarele!
Ja Ne
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Ok,trece si Mitzu' pe aici din moment ce nu a mai facut-o demult :3 :
Primul ti-am mai zis o data ca e bun ._. .Adevarul e ca le faci cam intunecate.Adica,e ok cateodata cand ai sig-ul foarte intunecos si brusc o pata de lumina dar la tine aici e cam chinuit.La fel de intunecate sunt si restul...mareste luminozitatea ^^.Al doilea a fost chiar interesant.Ma intreb acum daca asa e poza cu acel ceas sau ai facut tu ceva O.o'.Backgroundul e destul de simplu insa imi plac liniile si faptul ca nu le-ai bagat peste render XD.Al treilea e prea aglomerat.Si iar e inchis la culoare -_- No good.Al 4-lea ..iarasi inchis la culoare ;_; .Imi place mult renderul 71 si faptul ca sig-ul e simplu[urasc cand au efecte peste efecte 29].Cel din spate e un c4d,nu?[sau poate mai multe 21]Ultimul e foarte ok.Imi plac punctele si efectul care e in dreapta[desi nu era necesar] ..si sa nu mai zic de tip *cough*
Astept noi creatii si pentru ca vreau sa vad una cat mai curand iti dau si o poza sa faci set cu ea :3[daca nu te superi si nu,nu e comanda ca de abea am facut una 78 e doar ca sa ai ce face si ca sa pui culori mai vi for God'sa sake ca sunt prea inchise 21]
This one :3
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seturi la comandă Tox 200 78.147 11-05-2011, 10:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Seturi la comandă ! Tox 671 198.781 23-11-2010, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Poze...poze....si iar poze... white angel 2 3.159 28-03-2008, 10:45 PM
Ultimul răspuns: ely_sweet_kat


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)