Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Soaptele realitatii

#21
Ai O.o Cum de am observat ca ai pus nextu` de abia acum? Rusine sa imi fie -_-" Pentru inceput vreau sa iti multumesc ca nu ai povestit cosmarul -_-' cine stie ce ochi mai gasea pe jos [am fobie la chestiile astea O.o]. Descrierea e buna, dialogul la fel, actiunea nu e grabita deci nu mai are rost sa comentez. Greseli de tastare nu am vazut. Chiar am ras la capitolul asta =)) Mai ales cand a apaurt Mazarel 8-> =)). In rest nimic. Astept next :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#22
Da, pana la urma postez astazi la toate trei. Inafara faptului ca va multumesc mult pentru comentarii va urez Lectura placuta!


Capitolul 7

Ne aflam intr-o incapere subterana impreuna cu planta miscatoare. Lumina nu poate intra deoarece nu exista nici o fereastra si mai este si faptul ca suntem sub pamant. Aici ar treibui sa se intalneasca toti liderii satelor? Ciudat loc si-au mai ales. Stam tacuti si in acelasi timp suntem atenti la orice miscare. Daca ne prind atunci va fi o lupta serioasa. Liderii tuturor satelor din Taramul Focului contra unor pusti si a unei plante. Interesant lupta. Si mi-ar placea si mai mult daca i-as vedea doar pe ei luptandu-se, fara sa ma puna pe mine la socoteala. Roscata ar ceda inca de la inceput.
-Sigur asta este locul unde se vor intalni? intreb eu in soapta in timp ce privesc un tunel ce duce spre aceasta incapere.

Sasuke se uita nervoas la mine insa nu-i dau nici cea mai mica atentie. De la ultima noastra "discutie" s-a linistit ceea ce pe mine practic ma bucura. Planta da afirmativ din cap dupa care priveste tunelul. Dupa cateva minute care practic pentru Suigetsu i s-au parut a fi ani lumina si nu numai pentru el, roscata ne anunta ca simt cateva chakre care se idreapta catre noi. Realizam ca este vorba despre liderii pe care ii asteptam si ne canalizam chakra in talpi pentru a sta pe tavanul incaperii. In acest intuneric nu se vede nimic nici la doi metri dar sa se mai uite in sus si sa ne vada pe noi la distanta de cel putin zece metri.

Niste voci incep sa se auda si in mai putin de doua minute se afla in incapere. Ii privim pe toti. Nici unul nu poarta vreo bandana deci ar trebui s-o luam pe ghicite ca sa afla care este Danzo. Credca ar trebui sa corectez putin. De jos nu se poate vedea in sus prea bine insa inevrs se vede destul de clar ceea ce este un plsu pentru noi. Uchiha intreaba care dintre cei prezenti este Danzo. Dintre toti care se afla acolo numai o singura persoana ar fi exclusa si anume o femeie roscata. Parca intr-un fel imi este mila de ea. Singura reprezentanta a sexului frumos intre atatea animale. Mai ales ca are destul de multe de aratat.

Oftez si aud planta cum spune ca cel din mijloc. Sasuke se uita in acea directie iar ochii sai sunt plini de ura. Din cate am inteles, Danzo este unul dintre batranii satului deci este de cand Sasuke locuia acolo. Nu-i stie nici macar pe astia? Si mai vrea sa-i si omoara. Ce fraier poate fi si brunetul asta. Dupa zeci de minute in care conducatorii satelor au discutat acestia s-au evaporat usor. Singurii ramasi fiind cei care trebuie sa-i pazeasca. Pentru a fi siguri ca au plecat roscata se concentreaza in incercarea de a le simti chakrele insa fara folos. Sasuke se uita la noi cu subinteles insa nici unul nu are curajul sa coboare pentru a infrunta acei ninja ce se afla la vreo zece metri sub noi.

Oftez deoarece acestia nu-si misca nici un deget in speranta ca cineva va face ceva. Nervoasa din cauza acestora cobor eu fara a fi simtita de coechipierii mei. Ce sa mai spun de cei care se afla jos. In mai putin de un minut, cretini care au nesimtirea sa se numeasca ninja cad la pamant unul cate unul. Simt cum Sasuke priveste uimit si coboara fiind urmat de restul. Brunetul se indreapta nervos catre mine si ma apuca de brat fortandu-ma sa-l privesc in ochi. Nu credeam ca va reveni la vechiul comportamen si mai ales de fata cu restul. Cu totii privesc scena uimiti, mai ales Karin care ar fi in stare sa ma omoare.
-Ai ceva impotriva? il intreb in timp ce-mi smulg mana.
-Da, tu iti dai seama ca noi avem nevoie de informatii? ma intreaba nervos cu o voce rece.

Oftez si incerc sa nu tip in gura mare pentru a aduce alti ninja pe aici. Cat de proasta ma crede? Normal ca m-am gandit si la acest detaliu. Ma intorc spre ei si le spun unde au de fapt liderii adevarata intrulnire. Suigetsu incepe sa rada de prostia lui Sasuke si planta enervanta zambeste in coltul gurii. In rest Juugo nu schiteaza nici o emotie iar Karin ar fi vrut sa-mi traga o palma daca Suigetsu nu ar fi prins-o. Zambesc la randul meu si-l privesc pe Sasuke cu un aer superior ceea ce-l enerveaza din ce in ce mai tare.

Cat iubesc sa-l vad pe brunet nervos, ca se simte inferior ceea ce lui chiar nu-i prieste. Insa ce sa-i fac? El si-a cautat-o cu lumanarea. El nu m-a lasat sa scot un singur cuvant din gura asa ca tot el va plati pentru nesabuinta sa. Insa toate la timpul lor. Disparem intr-un nor gros de fum si ajungem intr- incapere a unei cladiri. Privesc in jur uimita de tot ce era acolo. Poate pentru unii nu ar fi cine stie ce insa eu nu am cunoscut niciodata o arhitectura atat de ampla. Simt privirea lui Sasuke cum trece prin mine ceea ce ma face sa ma simt ciudat. Am ramas doar noi cinci deoarece planta a disparut. Nu-i voi simti lipsa in nici un caz.

Deci acum ncepe toata distractia. Acum vom vedea de ce sunt in stare colegii mei de echipa si liderii satelor. Desteptul de Suigetsu incepe sa vorbeasca tare ceea ce ne aduce niste musafiri. Doi ninja incearca sa ne captureze insa sansele lor sunt minuscule. In mai putin de 1 minut se afla la pamant insa altii vin in ajutorul amicilor cazuti la datorie. Ne pregatim de lupta insa se pare ca Sasuke s-a ocupat de toate. Unul dintre ochii sai, si anume cel drept are activat sharingan, un nivel ceva mai avansat iar in spatele sau apare un schelet mare ce imprastie o chakra rosie care te-ar putea speria.

O privesc pe Karin care pare total uimita de puterea brunetului. Nu inteleg ce este cu ea. Practic cuvantul mentionat de mine ceva mai devreme este unul gresit. Pare inspaimantata de brunet. O privesc ciudat pret de cateva minute dupa care imi atintesc privirea catre brunet. Ce se petrece cu adevarat aici?

#23
Iubirica:X Ai pus nextu` si ce mi'a mai placut foarte tare frate:> Descrierea este buna dar parca ar fi mai mers olecutza. Naratiunea, actiunea si dialogul sunt si ele la fel de bune. Greseli de tastare probabil ca erau, dar eu nu le-am vazut. Ma amuza cand zici ,,planta..." =)) Suna amuzant Il cheama Zetsu :">. Zii macar si tu ,,Aloe cu ghimpi" :"> Sau ,,Mazarel" cum ii mai zic eu Gata tac ca devin T~T"
[Imagine: EnvYQ.png]

#24
Da, chiar asa! Ce se intampla cu adevarat aici? Prajituricaa, nu ma anunti si pe mine cand pui nextu` ?;;) Ca de obicei, totul a fost superb si capitolul a fost lung, pe placul meu:>:>
Trebuie sa spun ca m-ai lasat in suspans, ceea ce e bine, defapt, ceea ce e foarte bine. Mi-a placut iesirea nervoasa[ ma rog, prea mult spus] a lui Sasuke:))
Gresel de tastare/exprimare n-ai avut, sau sunt eu prea chioara de nu am vazut:)))
Ah, era sa uit, intr-un paragraf ai repetat de cateva ori la rand cuvantul "practic" si nu suna prea bine.
Cam atat. Pa prajiturica mea si multa inspiratie pe viitor:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#25
mwahahahaha>:)...cat imi place de Yuna:X
imi place ca ii place sa'l scoata pe Sasuke din pepeni si ca vrea sa-i pun rabdarea la incercare, insa asa cum zice si Sasuke se cam joaca cu focul, si parca vad ca in curand se va arde^^
acum legat de aspectul ficului;)
nu am nimic de comentat, deoarece este perfect. Sti sa descriii sentimentele, sa folosesti dialogul cu cap, nu il folosesti in exces, asa cum fac altii [de exemplu eu], si nu este de'loc sec.
Puteai folosii mai multa descriere, dar oricum nu ar fi suficienta, asa ca... deocamdata stai bine;)
spor la scris, si sa ai multa imaginatie ca sa aduci repede nextul:">
P.S. sa ma anunti si pe mine cand pui nextul^^
kiss u:*

#26
S-a intors Deea(Saki) la acest fic sau mai bine zis, cum sunt eu cunoscuta s-a intors Cookye! Vreau aplauze, ati inteles? Glumeam. Este cam scurt, sunt putin in pana de idei pentru acest fic precum si pentru You changed me insa voi reveni cand voi putea. Va pup si lectura placuta.

Yuna: Stati, stati, stati! De cand ai inceput tu ficul asta pe mine nu m-ai lasat sa spun nimic inafara scenariului. Imi cer drepturile!
Saki: Tu ai drepturi? o.O Hai ca asta a fost buna. Acum sa revenim. Doamnelor si...
Sasu: Nu sunt genu insa ii dau dreptate. Pana la urma nici macar nu stiu ce se va intampla. N-am scenariu.
Saki: Cred ca va bateti joc de mine. Auziti, daca vreti sa fiti concediati puteati s-o spuneti din prima! Oricum este criza si mai pastrez si eu niste bani.
Yuna: Ca tot veni vorba de bani. Nu i-am primit pana acum! Imi vreau banii!!
Saki: *Gulp* Gata cu toate astea. Incepeti odata capitolul...al catalea capitol este? *citeste o foaie*. Suigetsu inca n-am ajuns la capitolul 20!
Sui: Si tu de unde stii?
Saki: Pentru ca stiu ca nu-s chiar asa de harnica.
Yuna: Esti o lenesa!
Saki: Gata incepeti capitolul 8! Acum!

Capitolul 8

Dupa ce fugim spre o anumita incapere pe care nici eu nu o stiu, din urma noastra o explozie ne prinde pe mine, Juugo si Suigetsu. Sasuke si Karin sunt cu mult in fata noastra si spre norocul lor nu sunt prinsi in aceasta lumina puternica ce pescuieste vieti. Imi simt trupul aruncat la kilometri distanta dupa care face contanct cu un zid. Din cauza durerii provocate de aceasta explozie imi ichid ochii fortat si abisul in care m-am nascut se indreapta spre mine cu mare viteza. Zambesc fara sa-mi dau seama ca acesta este sfarsitul meu. Ce mai sfarsit.


Imi deschid ohii cu greu si privesc locul in care ma aflu. Acelasi loc in care eram cand am fost aruncata la mii de metri distanta. Ma ridic cu greu si il caut cu privirea pe brunet insa nu este de gasit. Se pare ca m-a lasat in urma. Ma musc nervoasa de buza pana simt gustul lichidului rosiatic care se afla si pe hainele mele. Ma concentrez pentru a depista chakra tanarului Uchiha si se afla la cateva mile distanta. Ma grabesc spre acel loc cat pot. Mi-o va plati.

In jumatate de ora ajung langa o cladire daramata complet si o vad pe Karin intr-o balta mare de sange. Incremenesc cand imi dau seama ca este in aceasi ipostaza precum visul meu. Iarasi voi gasi ochi? Sigur nu visez din nou? Ma pisc cat pot de tare pana pe deget ramane sange. Grozav, nu visez, este pura realitate. Privesc locul in care se afla roscata dupa care atentia imi este atrasa de vocea brunetului. Pasesc usor si-l vad luptandu-se cu o rozalie, un blond si un tip ce are...sharingan? Credeam ca Sasuke este ultimul mostenitor al acestui kekeghenkai.

Ma indrept spre roscata care pare a fi uimita de prezenta mea si o intreb ce a patit. Aceasta tuseste o data dupa care doua cristale ii apar in jurul ochilor. Se musca de buza dupa care cu fortele ramase imi spune ca Sasuke ne-a folosit pe toti. Nu-l intereseaza decat razbunarea. S-a luptat cu Danzo si l-a omorat. Raman socata de cele auzite. Cat timp am fost inconstienta? Oftez si-mi pregatesc niste chakra in maini dupa care o vindec pe Karin. Dupa ce sunt suta la suta sigura ca se simte bine imi pregatesc un kunai. Vezi Sasuke, te-ai pus cu cine nu trebuia. Ai dat de naiba in adevaratul sens al cuvantului.

Imi trec mana pe partea ascutita a kunaiului si las sangele meu rosiatic sa se prelinga usor. Recunosc, nu numai Suigetsu a fost unul dintre experimentele lui Orochimaru ci si eu. Insa la mine este vorba despre altceva. Pe mine nu ma poate omora nici o otrava deoarece sangele meu este precum un antidot insa poata fi si o otrava periculoasa. Zambesc dupa ce sangele meu s-a imprastiat destul pe kunai dupa care imi pregatesc tinta si il arunc. Cutitul ii trece pe langa fata si-l zgarie usor. Pe chip imi apare un zambet de invingatoare. Doar de asta aveam nevoie.

Brunetul se intoarce nervos spre mine si ramane socat cand afla ca eu sunt cea care a incercat sa-l raneasca. Observ ca am atras atentia tuturor deoarece acei ninja din satul Frunzei, dupa cum se pare, ma privesc uimiti si cu un semn de intrebare. Tipul cu sharingan nu mai sta degeaba si se pregateste sa-l atace pe brunet ceea ce-l ia prin surprindere. Cobor si eu si imi pregatesc un justu folosit doar de cei ce sunt buni in arta medicinei si alerg nervoasa spre brunet care ma prinde de mana si ma arunca in zid. Foarte bine, ar trebui sa fiu putin mai calculata. Nici nu prea mai am chakra din cauza acele explozii prostesti.

Sasuke se pregateste sa ma atace insa blondul nu-l lasa sa ma atinga. Il privesc uimita insa rozalia, pe care am aflat ca o cheama Sakura ma apuca de brat si ma trage din raza vizuala a brunetului. Ma duce in locul in care se afla si Karin si ma intreaba ce legatura am cu Sasuke. O privesc pe Karin care pare terminata de situatie dupa care iau o gura mare de aer.
-Suntem sau mai bine zis am fost in aceasi echipa. Cu mine este de vreo saptamana si ceva aproape doua.

Sakura incremeneste si varsa cateva lacrimi pline de tristete. O privesc uimita dupa care ma indrept spre ea si-i sterg lacrimile. Aflu de la aceasta ca ei au fost coechipieri pe cand erau in Konoha, acum trei ani se ceva. Deci ea este cea despre care imi spunea Sasuke. Ea este cea nefolositoare. Cat de nerusinat putea fi si inca mai este. Oftez si-i spune ca el numai este cel pe care il stia asa ca nu ar trebui sa mai planga. Ma priveste uimita cu ochii ei verzi dupa care da din cap in semn ca da. O lasam pe Karin sa se odihneasca si ne intoarcem la lupta celor doi. Vedem ca a ajuns si Madara impreuna cu o parte din planta mergatoare.

Mascatul imi arunca niste priviri cu care m-ar fi putut omora. In scurt timp acestia dispar iar blondul imrepuna cu senseiul sa se uita la mine intrebatori. Bun, mai bine taceam naibii din gura. Urasc sa spun acelasi lucru de doua ori. Imi dau ochii peste cap si imi lipesc spatele de perete. Iau o gura mare de oxigen insa cand doresc sa spun ceva simt cum pamantul nu se mai afla sub picioarele mele iar intunericul se intoarce. Ichid ochii si fac contac cu pamantul dupa care aud vocea Sakurei care imi striga numele.

_____________________________


Yuna: Asta numesti tu final de capitol?
Saki: Ai auzit de cuvantul "suspans" ?
Yuna: In dictionarul meu nu se afla acest cuvant. Si vezi ca Dei-kun a spus cal cheama Mazrel nu planta!
Saki: Atunci ce-ar fi sa-ti reimprospatezi vocabularul si sa-ti iei noul Dom? Il cheama Mazarel insa nu-l pot numi asa in fic!
Sasu: SFARSIT

__________________________________

Pai cam atat. Mi s-a parut ca am cam grabit putin actiunea. Sper sa va placa si vedeti ca este necorectat.

#27
Yeeeeeee \:D/ Sunt si eu pomenita undeva pe jos Mazarel A venit si Mazarel Planta mucegaita [mi'a venit pe moment]. Stii ca te iubesc ca nu a mai fost niciun ochi pe jos nu? Si te urasc ca n'ai omorat-o pe Karin Glumesc Descrierea este perfecta N'am ce zice Actiunea nu este grabita ceea e si mai bine. Dialogul este ft bun si dialogul nu e sec ceea ce e si mai bine Greseli de tastare nu am vazut Zii lui Saki ce inseamna suspans Sa aduci repede nextu Si sa ma si anunti cand il pui

Ps:Vai ce mi'a placut fazele cu Saki si Yuki:X Mai ales partea cu mine :-" Sa ma mai pomenesti k eu nu ma supar
[Imagine: EnvYQ.png]

#28
well dear, se pare ca asta`seara mi`am facut si eu timp sa mai intru pe Zup ca nu am mai intrat de aseara sau acum doua seri X_X
off, scoala asta ce face din om~:))
but, focus on the fic;)
Descrierea- hmm a fost prezenta dar mai mergea;)
Actiunea- nu mi s`a parut grabita, a fost Ok
Dialogul` nu prea ai avut, iar unde l-ai folosit nu a fost deloc sec.

Parerea mea, puteai sa descrii ceva mai mult momentul in care s-a auzit acea explozie... adica, Sasuke a lasat-o pe Yuna in urma, Ok am inteles asta dar cred ca totusi puteai sa descrii mai mult acum...
Don`t worry! This is only my opinion, maybe another users don't think like me:P

Presupun ca o sa descrii mai mult in capitolul urmator, si sper ca atunci sa aflam si ce s-a intamplat cat timp a fost Yuna incostienta... cum de Karin era intr-o balta de sange, si kum de Sasuke se lupta ku Skura, Naruto si Kakasi [presupun ca ei sunt ceilalti doi coechipieri ai Sakurei... inf;) Naruto` coechipier, Kakasi` sensei]
deci, per-total acest capitol a fost chiar reusit:)
Te felicit!:*
P.S. a fost dragutza "scena" de dinaintea cap si la sf acestuia;)
aa si ca tot venii vorba, nu e frumos sa-i fraieresti.... Da-le banii k poate se supara si nu mai dau pe la "filmari" si dupaia ce faci:))
P.P.S. sper sa ma anunti cand postezi nextul
byE`bYe

#29
Capitolul 9


Razele care patrund in camera se aseaza usor pe chipul meu obosit. Imi deschid usor ochii, acomodandu-i cu lumina din incapere. In cateva clipe imi duc la bun sfarsit misiunea daca poate fi numita asa dupa care ma ridic in sezut insa o durere pune stapanire pe spatele meu. Imi duc mana acolo si imi dau seama ca durerea provine de la coloana. Probabil o fi din cauza exploziei prin care am trecut.

Imi plimb usor privirea prin incaperea in care ma aflu si imi dau seama ca de fapt sunt intr-un cort. Raman asa pret de cateva clipe si incerc sa-mi dau seama unde sunt mai exact si mai ales cine m-a adus insa memoria nu ma ajuta cu nimic. Tot ce imi pot aminti este faptul ca mi-am pierdut echilibrul iar abisul -cum il numesc eu- a pus stapanire pe intreg corpul. Inafara de acest lucru imi aduc aminte ca cineva m-a strigat. De fapt am fost strigata de mai multe voci.
-Te-ai trezit?

Imi indrept privirea catre persoana care mi s-a adresat si observ ca langa mine se afla barbatul cu care s-a luptat Sasuke, sau ma rog, unul dintre cei cu care s-a luptat. Pe chipul sau are o masca, neagra daca vad eu bine iar bandana cu semnul satului ii acopera unul dintre ochi. Isi trece mana prin parul sau cenusiu dupa care ma priveste bland. Poarta vesta specifica celor cu rankurile mai inalte decat genini. Daca stau bine sa-mi aduc aminte aceasta vesta poate fi purtata de chunini si jounini.

Dupa ce termin sa-l analizez il privesc in ochi. Nu prea pot spune ca am incredere in el si cred ca sentimentul este reciproc. Probabil se comporta asa doar pentru a-i spune tot ce stiu despre Sasuke mult mai usor. Incerc sa ma ridic insa durerea ma opreste iar barbatul ma prinde dupa care am aseaza inapoi. Ii multumesc dupa care mai privesc locul in care ma aflu.
-Stii, poti avea incredere in noi, imi spune cu o voce blanda. Am aflat de la Karin, parca asa o cheama, de ce l-ai ajutat pe Sasuke, mai adauga.

Il privesc ciudat dupa care inchid ochii pentru a nu lasa picaturile care ma inteapa sa ajunga pe hip. Acesta ofteaza dupa care imi spune ca asa numita mea cautare este degeaba deoarece satul in care m-am nascut a fost distrus de catre Orochimaru acum vreo zece ani. Lau azului acestor cuvinte inghet dupa care il privesc mirata. Cred ca glumeste. Adica nu voi avea sansa de a face cunostinta cu propria familie? De aceasta data nu ma mai zbat si las cristalele sa se scurga pe chip. Barbatul paraseste cortul fara a mai spune ceva dupa care eu ma intind si imi ichid ochii, cufundandu-ma intr-un somn adanc.


Fulgii incep sa cada usor pe pamant formand un covor alb in jurul meu. Pivesc in toate partile si-l vad pe brunet privind acest peisaj cu scarba. Ma incrunt dupa care imi indrept privirea catre partea opusa in care se afla el.
-Am vazut o pestera prin apropriere, spune acesta dupa care ofteaza. Nu cred ca vrei sa dormi in zapada pentru ca daca o faci acolo vei ramane.

Il privesc cu ura dupa care il intreb ce-i pasa de ce alegere as face iar raspunsul sau vine la fel de repede cum a facut-o al meu.
-Nu-mi pasa. Insa Orochimaru te-a lasat in grija mea pe parcursul misiunii.

Ma incrunt la el dupa care il intreb unde este pestera aceea afurisita. Acesta zambeste satisfacut dupa care imi spune sa-l urmez. Fac intocmai cum imi spune fara a mai ezita. Chiar nu am chef de inca o cearta cu el. De cand l-am cunoscut ne-am certat sau ma rog, eu m-am contrazis cu el de nenumarate ori insa mereu fara folos deoarece acesta a reusit mereu sa-mi intinda nervii la maxim.

Ofteaz si fara sa-mi dau seama observ ca deja am ajuns in pestera propusa de brunet. O analizez usor dupa care simt cum vantul intra in noul nostru loc de dormit. Ma indepartez de iesire iar brunetul imi spune ca va pleca sa aduca niste lemne dupa care imi da un ordin, deoarece altfel nu-l pot numi, sa raman in pestera si sa fiu atenta la orice. Imi dau ochii peste cap dupa care ma asez pe suprafata rece.


Deschid ochii usor deranjata de vocile care practic imi rasuna in urechi. Privesc in jur si observ ca nu mai am norocul de a fi singura ci in cort se mai afla Sakura, o blonda. Ba nu, doua blonde. Una dintre ele pare putin mai tanara decat cealalta. Le privesc ciudat pret de cateva clipe dupa care ma ridic iar acestea observa ca m-am trezit. Desi durerea tot nu a disparut, eu tot am reusit sa o inving cat de cat.
-Yuna, trebuie sa stai intinsa, imi spune Sakura. Ranile tale sunt destul de grave.

Dau din cap in semn ca este bine iar pe chipul acesteia se poate citi ingrijorarea. Zambesc, ce-i drept putin cam fortat insa incerc s-o fac pe fata sa inteleaga ca asta nu este chiar nimic. Dupa ce sunt analizata de cele doua necunoscute, cea putin mai invarsta le spune elevelor sale sa ne lase sa discutam putin. Fara a mai spune ceva cele doua pleaca. Incateva secunde ramanem doar noi doua iar blonda incepe sa se prezinte. Se pare ca este hokagele si este...Tsunade! Raman uluita dupa care imi revin repede. Orochimaru a avut o lupta cu ea acum vreo patru ani cand ea trebuia sa-l vindece. Tin minte acea lupta si acolo l-am cunoscut si pe blondul acela care s-a luptat cu Orochimaru. Cum de nu mi-am amintit mai devreme.
-Nu vei pati nimic insa as dori sa ne ajuti.

O privesc uluita dupa care raman putin pe ganduri. Sa ii ajut? Daca ar fi sa recunosc nu suna chiar atat de rau. Adica eu as mai avea nevoie de niste antrenament in tainele medicinei si cred ca voi reusi s-o fac sa ma antreneze. Plsu, aceasta este singura oportunitate de a ma razbuna pe Sasuke. Avand in vedere ca face parte din Akatsuki si ca l-a ucis pe Danzo clar nu va mai putea face un pas in sat daca ar fi sa se intoarca ceea ce nu prea cred ca se va intampla.
-Accept, spun promt. Insa as dori sa ma antrenezi putin. Nu am mai avut un antrenament bun de mult timp si as vrea sa-mi revin, mai adaug dupa care ii analizez reactiile.

Cum ma asteptam a ramas uimita de raspunsul pe care i l-am dat si de rugamintea mea. Dupa aproximativ un minut aceasta imi spune ca ma va antrena dupa care se indreapta catre iesirea din cort insa nu il paraseste pana nu-mi spune ca maine dimineata la patru sa fiu la iesirea din sat. Dau afirmativ din cap iar aceasta pleaca fara a mai adauga altceva.

Deja incepe sa-mi placa Satul Frunzei. Va fi distractiv.

_________________________________________
Este necorectat.

#30
Multumesc ca m-ai anuntat! :-w Well lasand asta la o parte, mi-a placut acest capitol. ^^ Descrierea este prezenta in cantitati destul de mari, naratiunea e si ea la fel de frumoasa ca descrierea, actiunea nu mi s-a parut grabita si dialogul nu a fost sec. Deci la capitolul asta stai bine =P. Ai avut cateva greseli de tastare dar nu sunt grave. Se rezolva. Poi ce as mai putea zice? Astept nextul si Nu uita sa ma anunti!. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)