Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shugo Chara

#11
Well..I am a Shugo Chara fan.Imi place mult povestea si sunt niste scenarii geniale 21 si unele episoade la care razi cu lacrimi..Ma enerveaza Ikuto-Amu pentru ca nu se pupa odata :die:
Amu-Utau
Amu...la urma urmei este pers principal,nu?Nice personality.
Ikuto sau Tadase.
Ikuto normal.Ii iubesc urechile :X
Intre Kukai si Kairi
Il aleg pe Kukai..Kairi m-a enervat cand a zis ca se va intoarce "cand voi fi barbat" 21
Si..Rima vs Nadeshiko.
Doua variante: Rima pentru ca este super sweet..asa blonda.
Nadeshiko pentru personalitatea ei haioasa 21 si pentru cum danseaza :X
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#12
Ce parere aveti despre acest anime?
Imi place foarte mult, este extrem de amuzant si mi se pare.. nu stiu cum sa explic asta insa este extrem de placut din toate punctele de vedere. Are si comedie, si actiune...si chiar si romance. Copilarie, inocenta, puritate. Amestecat cu acel strop de amuzament. Pot spune ca este extrem de placut, nu are cum sa nu iti placa. Well aici depinde si de gusturi.
Amu vs Utau. Argumentati!
Amu.. well o voi alege pe Amu, pentru ca este personajul central al povestii. Nu pot spune ca nu imi place de Utau pentru ca as minti... Well este asa o frumoasa cantareata si priceputa. Imi plac idealurile sale si doar ideea in sine. Este nebunie curata ceea ce simtea ea pentru Ikuto, dar este OK. O voi alege insa pe Amu pentru ca sufletul ei este altfel, este cool fara sa isi dea seama si este un personaj foarte amuzant. Imi place foarte mult de ea.
Ikuto vs Tadase. Argumentati!
Ikuto este alegerea mea. De ce? Hmm este mult mai frumos, mult mai inteligent si mai priceput in ceea ce face. Nu se straduieste sa atraga atentia, o atrage doar pentru ca exista. Ma topesc dupa privirea lui si mi-a placut de prima data de cand a aparut in anime. Are un caracter aparte, minunat. Si apoi canta la vioara ceea ce il face si mai incantator. Trecutul lui este de asemenea intr-o oarecare masura fain, ahh da si este matur. Apoi Tadase mi se pare doar un copil ce nu stie ce vrea. Dragut dar sec.
Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Il aleg pe Kuukai. Motivul este simplu : Imi place mai mult de acesta, eh e mult mai dragut si mai interesant. Dupa privire -* ma topesc. Nu am prea mult ce argumenta aici doar ca mi se pare un personaj minunat.
Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Ahh aici este cam greu.. Rima apare mai tarziu in anime dar pot spune ca imi place mai mult de ea. Este mai scumpa, este imatura si o vrea pe Amu doar pentru ea. Egoismul sau imi aminteste de mine, cred ca de aia imi place. Caracterul ei ascuns mi se pare pur si simplu fascinant. AI zice ca este cea mai trista persoana posibila cand de fapt este opusul, este deci foarte placuta. Imi place mai mult de Rima desi nu pot spune ca nu imi place de Nadeshiko, un personaj minunat. I mean girl then boy, but boy that way girl but boy. Ahh mi se pare foarte tare, si ador culoarea parului sau.

#13
Ce parere aveti despre acest anime?
I like it! e foarte original si captivant.ideea e absolut geniala, grafica e foarte b ine realizata, coloana sonora de asemenea.faptul ca are comedia imbinata cu fantezia, mahou si ceva actiune il face si mai placut de urmarit.

Amu vs Utau. Argumentati!
Utau, chiar daca uneori e cam dusa.imi place personalitatea ei.e mereu hotarata, ambitioasa, matura si are o voce minunata.imi place cum se comporta cu cei din jur:indiferent,cu calm si ca nu isi exprima deobicei sentimentele.tine mult la cei din jur, dar nu vrea sa recunoasca ^^very nice
Ikuto vs Tadase. Argumentati!

hmm...Tadase e genul baiatului care se comporta mai mult ca o fata.e amuzant atunci cand face chara change cu Kiseki, dar rasul ala e prea exagerat -_-.de asta il aleg pe Ikuto si pentru ca e misterios, nu vrea sa-i faca pe cei din jur sa sufere...

Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Kuukai is cool, funny, un jucator de fotbal foarte talentat^^Imi place acest personaj foarte mult, dar il prefer pe Kairi.he's also cool^^he likes samurais and I also like them.e si inteligent, matur si un prieten bun.

Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Nadeshiko ftw!imi place personalitatea ei sau mai bine zis a lui o.O.e de treaba, intelegator, matur.daca nu era baiat, ar fi ramas personajul meu feminin preferat.
[Imagine: robin-1.jpg]

#14
Ce parere aveti despre acest anime?
Incepul a fost promitator, pe vremea aia ii dadeam un 10 fara discutie, insa cu trecerea episoadelor, totul a devenit prea monoton si previzibil. Unui copil ii sunt spulberate visele pentru viitor, apare "X"-eggul, iar Amu cu prietenii sai apar si il inlatura, copilul recapatandu-si increderea in sine si in visurile sale. [The end] Si tot asa pentru nenumarate episode. Nu spun ca animeul nu merita vizualizat, caci are si momentele sale mai bune, desi acestea se refera strict la viata personala ale personajelor.
Melodiile sunt vesele si optimiste, iar unele imi sunt destul de simpatice. In ceea ce priveste grafica... Hainele lui Amu ies in evidenta, tinutele i se potrivesc de minune, si au un aspect original.
Amu vs Utau. Argumentati!
Amu este o fata ce are mare incredere in ceilalti, insa cand vine vorba de ea, cam scartaie treaba. Cele doua personalitati ale sale, cea pe care momentan o arata celorlalti, fata cool si tare, curajoasa, ce nu se teme sa-mi spuna propriile pareri, insa in interior ea este dulce, timida, si plina de afectiune. Pacat ca ii este teama sa arate cine este cu adevarat si nu realizeaza ca ceilalti ar placea-o chiar mai mult decat acum.
In ceea ce o priveste pe Utau, foarte copilaroasa in interior, mai ales cu fratele ei. Desi vrea sa para o dura, nu se poate descurca de una singura, are nevoie de cineva de care sa se sprijine, are nevoie de afectiune. Iar singurul lucru prin care isi poate castiga existenta sunt cantecele ei.
Facand comparatie cu cele doua, o aleg pe Utau, chiar daca este insistenta, si are nevoie de cineva care sa o mai traga de maneca si sa-i spuna ca greseste, are macar curajul sa-si arate adevaratele sentimente fata de unele persoane, si nu se lasa batuta atat de usor.
Ikuto vs Tadase. Argumentati!
Uhhh -_-" nu pot sa-l suport pe Tadase, e un mic printisor gay. Care nu poate accepta o persoana pentru ce este ea cu adevarat. Precum in cazul lui Amu, ce ii adora doar o mica parte a ei. Sau Ikuto, pentru el duce o ura de ani de zile, persoana s-a schimbat nu mai are aceleasi teluri, ar trebuii sa-si dea seama ca nu isi mai cunoaste deloc prietenul din copilarie. Deci il prefer pe Ikuto, desi este sarcastic, greu de enervat, si lasa mereu de la el doar ca sa stie ca persoana iubita este in regula. Isi arata sentimentele fara sa ii fie jena de ceva, pacat ca unii sunt prea orbiti ca sa vada adevarata dragoste[ aici ma refer la Amu, care e clar ca il iubeste]. Ikuto are o aura de mister, cu un trecut cat se poate de nefericit, insa a trecut peste toate, desi s-a cam inchis in el de atunci, s-ar putea destainuii unei singure persoane. Protectiv, ajutator, gentil, curajos, este o persoana cu adevarat minunata.
Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Kairi s-a dovedit a fi un mincinos pana la urma, ce lucra pentru Easter, chiar daca a realizat intr-un final ca ceea ce face este gresit si ca se poate intoarce de partea binelui.. noroc cu prietenii lui. Ehh.. oricum a gresit de la inceput si nu pot accepta asta, asa ca Kuukai are votul meu. Energic, optimist, mereu vesel si se pricepe de minune sa le redea increderea celorlalti. Este un baiat cu totul deosebit^^.
Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Rima are cam aceeasi problema ca si Amu, ii este frica sa le arate celorlalti adevarat ei personalitate, nu poate fi cine este ea cu adevarat, trebuie mereu sa se ascunda. Unii ar accepta-o altii nu, insa nu putem fi mereu inconjurati de fericire, trebuie sa se mai trezeasca cineva care sa ne mai strice zilele. Ehh... cam prea critica, jeloasa, insa pana la urma o fire blanda si simpatica.
In ceea ce o priveste pe Nadeshiko, care mi-a placut mult mai mult decat Rima. Este o persoana cu adevart speciala. A fost mereu sincera cu orietenii sai, desi nu a vrut niciodata sa ii complice cu problemele ei. Gentila, eleganta, aparent sensibila insa poate deveni un demon, prefera sa spuna totul direct si rareori raneste sentimentele celorlalti. O persoana de admirat, desi uneori exagereaza cu bunatatea si poate ajunge sa fie ranita de persoanele dragi.
finish... finally





#15
Am vazut si eu Shugo Chara 8 Genial 8 Imi place mult povestea anime-ului . Nu te plictiseste , ci iti starneste o mare curiozitate pentru a afla ce se va intampla in continuare . Imi place actiunea , foarte bine structurata , nimic de obiectat aici . Personajele ... hm personajul meu preferat este Utau , e amuzanta xD E foarte draguta , parul ei blond prins in 2 codite o face sa arate incredibil o.O E mult mai frumoasa decat Amu xD Amu are o fata de copil de 10 ani xD In rest parul ei e misto 8 Roz si rebel 15 Il ador pe Ikuto <333 E adorabil 8 E hot xD Imi place foarte mult parul si ochii lui . Sunt geniali . Personalitatea sa e cea mai interesanta . Acum sa trecem la mult astepta grafica . Ar merita un 9,50 . Nu e de 10 cu siguranta . Se vad diferente mari intre Shugo Chara si alte anime-uri cu grafica mult mai buna . Cam asta e pararea mea despre acest anime .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#16
Este unul dintre cele mai dragute anime-uri pe care le-am vazut ,povestea este superba si f interesanta ,desi nu am vazut toate episodele ,mi-am facut deja o parere depre personaje :
Amu Hinamori- este personajul fem. preferat, este draguta ,inteligenta si curajoasa, singurul lucru care nu-mi place la ea este ca vrea mereu sa para Cool, chiar daca uneori este intimidata.
Tadase Hotori- este cel mai dragalas baiat din desen ,poate ca mi se pare dar seamana mult cu o fata 21
Yaya Yuiki si Rima Mashiro- sunt cele mai simpatice si dragute fete din desen(parerea mea).
Nadeshiko Fujisaki- este o fata foarte frumoasa si foarte inteligenta, imi place mult si de ea si de familia ei, mi se pare mie sau arata foarte matura su parul desfacut, dar ii sta supercool.
Kuukai Souma- este personajul masc. preferat, este cel mai COOL baiat din desen (parerea mea), si este si foarte curajos.
Ikuto Tsukiyomi- cred ca este cel mai chipes baiat din desen si f hot 4 pupic ii sta foarte bine cu Amu 8
Utau Hoshina- cred ca este cea mai frumoasa fata din desen si are o voce superba , nu prea imi place de ea atunci cand devine geloasa.

Amu vs Utau.:mai mult imi place de Amu
Ikuto vs Tadase :-,,- Ikuto
Kuukai vs Kairi :-,,- Kukai
Rima vs Nadeshiko :-,,- Nadeshiko pupic pupic pupic pupic

#17
kazuki si Izobel-chan au dreptate(dupa parerea mea)...Tadase is the best...Ikuto ma enerveaza...si totusi nu stiu de ce...iar Yoru ma enerveaza ca mereu la sfarsitul fiecarei propozitii zice "~nya" si cateodata il cam copiaza pe Ikuto...de exemplu: cand Ikuto o saluta pe Amu cu "Yo" Yoru se ia dupa el....asa...acum sa trecem la "Shugoi Charas" (asa cum ii zice Ami)...cei mai draguti sunt Daichi (pentru ca e...dragut), Kiseki (pentru ca ma face sa rad), Miki si Dia (ca sunt cele mai frumoase dintre toate)...dintre transformarile lu' Amu cel mai mult imi place transformarea cu Miki si Dia (Miki- http://img1.ak.crunchyroll.com/i/spire3/...1_full.png Dia- http://img2.ak.crunchyroll.com/i/spire4/...7_full.png)

1.Amu vs. Utau. Argumentati!
Grea alegere...dar cred ca pe Amu o s-o aleg pentru ca e mai frumoasa (si Utau e frumoasa, dar nu frumoasa ca Amu), mai draguta si mai amuzanta...

2.Tadase vs. Ikuto. Argumentati!
Totally Tadase...am zis de ce

3.Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Kuukai...pentru ca e mai frumos si amuzant

4.Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Hmmm...habar n-am...le ADOR pe amandoua...Nadeshiko...cred...pentru ca e mai vesela...

#18
Pai...parerea mea despre acest anime este una foarte buna.Mi-a placut mult de cand l-am vazut dar era on-going si am zis sa il mai las sa apara toata seria.Apoi sincer am uitat de el si dupa ceva timp mi-am amintit sa ma mai uit ^^".
Anime-ul e ok desi imi aduce aminte putin de sailor moon e in regula,nu ma deranjeaza ba chiar imi place4.
Dupa ce am revazut,pot sa zic ca numai asta am visat=]].Imi place foarte mult personalitatea lui Amu si pot spune ca ma regasesc mult in ea.
IAr dintre shugo chara imi mai place cel mai mult Yoru=]] ~nya si Kiseki(ma amuza cumplit cand il face pe Tadase sa se poarte ca un print).


1)Amu vs. Utau. Argumentati!
Amu,fiindca imi place cum se comporta,felul ei de a fi si e nehotarata ca si mine.

2)Tadase vs. Ikuto. Argumentati!
Grea alegere ><" imi plac amandoi foarte mult.Am avut momente cand il uram pe Ikuto si tineam cu Tadase dar aveam si momente cand il adoram pe Ikuto ca era asa un bad-boy si ma enerva Tadase=]].Da sunt f schimbatoare ^^".

3)Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Kuukai pentru ca este foarte frumos,sportiv si pe el l-as adauga in harem=]] .

4)Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Nagihiko!!Pot sa il aleg pe el?E bn ca si-a gasit propria personalitate pana la urma.Pt ca se saturase sa fie Nadeshiko,si el e baiat.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#19
Yosh! Mai intai raspunsul meu la nenumaratele intrebari:
-Ce parere aveti despre acest anime?
Nush!! Cred ca este anime`ul meu preferat, cu toate ca nu imi dau seama din ce motiv. Povestea, nu prea incantatoare, dar o grafica si o coloana sonora exceptionale. Personaje bine conturate, care au o istorie aparte. Este un anime sOo Cuute!!
-Amu vs. Utau. Argumentati!
Amu! Nush, mai... La urma urmei, ea este personajul principal al anime-ului, nu? Oricum, ii ador garderoba, e mirfica.
-Ikuto vs. Tadase. Argumentati!
Ikuto, Ikuto, Ikuto, Ikuto !!! Ikuto, e atat de dragut, tine intr-adevar la Amu, a avut un trecut tragic si, chiar, merita sa-i fie alinata durerea de catre cineva, care-l iubeste la randul ei, iar Amu, e si-n somn dupa el... Il iubesc!!
-Kuukai vs. Kairi. Argumentati!
Kuukai, 100%!! Il urasc pe Kairi, Kuukai, in schimb, e o dulceata de baiat. Eu il preferam si cu Yaya, dar si cu Utau... Ma rog, intr-un final a sfarsit cu Utau.
-Rima vs. Nadeshiko. Argumentati!
Nadeshiko. Ei, de-aia... Asa, ca imi place mie mai mult de ea.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#20
Imi place mult animeul cand vedeam imagini pe net mi se parea copilaros desi inca nu am reusi sa il termin imi place
1)Amu vs. Utau. Argumentati!
Amu este mult mai draguta parerea mea ,este personajul bun 8.Si imi place mult persoalitatea ei.
2)Tadase vs. Ikuto. Argumentati!
Ikuto este genul acela de bad boy pe care eu pur si simplu il ador8.
3)Kuukai vs Kairi. Argumentati!
Kuukai este sportiv like me(is fata -.-) si arata mult mult mai dragut
4)Rima vs Nadeshiko. Argumentati!
Nadeshiko imi place de ea mai ales ca practica dansul acela.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shugo Chara! Doki hikari marina 9 8.327 07-03-2010, 09:56 PM
Ultimul răspuns: SooMin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)