Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shugo Chara! Doki

#1
[Imagine: 10645.jpg]
Credeati ca s-au incheiat aventurile lui Hinamori Amu? Va inselati, Easter angajeaza o tanara cu o abilitate speciala ce reuseste sa transforme un shugo chara X. Oare cum reuseste? Ce mistere ascunde aceea amuleta? Relatia Amu-Ikuto-Tadase, va evolua cu siguranta, in bine cred...

Ce parere aveti despre noul season Shugo Chara?
Nagihiko vs Kukai. Argumentati!

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand clik aici.
Vizionare placuta 4...
Mai trebuie sa specific ca este on-going?65
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
shugo chara e un anime destul de bun, melodiile reusite, iar in sezonul al doilea amu va primi puteri noi, si eu sunt de parere ca al doilea sezon e foarte reusit. dsigur, inca nu am vazut tot din sezonul doi, fiindca nu am gasit toate episoadele substritate in engleza, dar cei doritori vor putea sa vizioneze episoadele pe youtube (cu conditia sa stie japoneza :3: ), iar cei care nu stiu japoneza bine sau deloc, pot gasi pana acum doar episoadele 52 si 53 substritate in engleza, tot pe youtbe.

eu le zic vizionare placuta celor care vor sa se uite. 4
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Da, noul sezon e chiar reusit.Imi place foarte mult!Am vazut pana la al 56-lea episod.Trebuie sa astept sa apara urmatoarele episoade.Problema e ca eu nus o persoana ce astepta sunt total nerabdatoare.
Nagihiko a aparut.mama mi-a placut mult fazaele cu el.nu stiu, parca Rima nu prea il inghite.
Deci o mai zic: Acest anime e foarte tare, super tare.Si inca o data o mai zic: Sunt fan Shugo Chara!

#4
Well well..nu esti singura Dnisa care e fana SC eu una sunt maniaca dupa acest anime @__@
Mie mi se pare un anime destul de bun insa manga-ul este mult mai bun si foarte diferit de anime,uneori.anyway anime-ul are o grafica foarte originala si nu lipsesc nici efectele speciale,care sunt foarte numeroase...coloana sonora este foarte buna ..Povestea nu e originala...pare o combinatie intre mai multe anime'uri gen Sailor Moon\Mew Mew power stuff...insa chiar si asa ma atrage mult

Acum despre Sezonul 2 Doki! ^^"
Primele episoade pareau plictisitoare si te ducea cu gandul ca totul va fi la fel"Amu salveaza ziua de X shugo charas si de Easter o.o" dar nu e asa..Dia isi face aparitia[chiar foarte interesant]...Tadase-vs-Ikuto in episdoul 2...episodul 3-Easter angajeaza o noua fata in locul lui Utau,numele ei e Lulu care cua jutorul shugo chara-ului ei,Nana,si a unui medalion poate transforma shugo chara-urile copiilor in "riddle shugo chara"(ceva in genul unei ghicitori daca nu ma insel)...4 un episod chair foarte interesant oo"...5 Nagihiko se intoarce
So anime-ul nu si-a pierdut din farmec^^...
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#5
Ce parere aveti despre noul season Shugo Chara?
pai e continuarea de la primul si nu e mare diferenta, deci am aceeasi parere:interesant, captivant, original...

Nagihiko vs Kukai. Argumentati!
hmm..cam greu...Nagihiko, daca ramanea fata, adica Nadeshiko ar fi foat personajul meu feminin preferat.si ca baiat imi place personalitatea lui dar il face cam asemanator lui Tadase.Kuukai e cool, un sportiv foarte bun, funny, un prieten devotat si cred ca din aceste motive il aleg pe el.
[Imagine: robin-1.jpg]

#6
e mai mult fantasy decat comedie dar se incadreaza destul de bine si aici
Ikuto e mai cute k oricand :X
ma enerveaza episoadele stupide facute aiurea pt a astepta sa se continue mangaul ...bleah!
oricum astept cu nerabdare sa ajunga povestea unde e mangaul acum :X:X:X
btw...I HATE TADASE!! Ikuto is sooo hot and cute and lovely :X:X:X:X

#7
Ce parere aveti despre noul season Shugo Chara?
Nu e o mare diferenta fata de primul sezon, caci intentiile personajelor raman aceleasi, desi cu totii se mai maturizeaza putin. Amu descopera dragostea.
Se dovedeste ca pana la urma toti pot fi adusi pe calea cea dreapta, ca in cazul blondinei, dar a devenit monoton deja. Sfarsitul merita intradevar sa fie vazut. Caci relatia dintre Ikuto si Amu devine mai intensa, iar el isi declara dragostea[ sa speram ca va fi la fel ca in manga]. Pana la urma personajele raman doar niste copii, mai ales Amu, la cum reactioneaza cand vine vorba de dragoste29. Tadase care parca e mai egoist cu fiecare episod, printisorul rasfatat, ce adora sa se creada superior celorlalti, are impresia ca totul e atat de usor.
Deci, desi cu noi personaje, animeul trebuie sa respecta tema primului sezon.
Nagihiko vs Kukai. Argumentati!
Il prefer pe Kukai, un baiat intradevar special, are un caracter energic, mereu vesel, optimist parca emana fericire. Stie sa faca fata situatiilor si nu se ineaca in borcanul cu lacrimi daca ceva nu ii reuseste.
Fata de el, Nagihiko este sensibil, avand in vedere ca a trait o parte a vietii precum o fata, e de inteles. Insa se descurajeaza mult prea usor. Mai mult curaj nu ar strica. Tacut, calm si un coechipier extraordinar.





#8
Ce parere aveti despre noul season Shugo Chara?
Well..avand in vedere ca stupid me a inceput cu sezonul asta *l-am gasita asaa, din greseala si apoi am aflat ca exista si sezonul 1 )* mi se pare foarte bun. La fel ca primul *ma uit si la primul sezon acum *doar ca mai interesant. Asa cum a spus si Apathy "Amu descopera dragostea." Oricum, cum a aparut Ikuto intr-un episod, cuum cadeam jos si apoi ma ridicam si eram ceva de genul "su...sugoi....not sugoi..hot desu~!" In fine, mie mi-a placut episodul cand Amu l-a dus in baie si i-a aratat dusul:
Ikuto: Hmm..it's so little...
Amu: it's little? i think is big!
Ikuto: it's little for 2 people *parca asa era*
Eu si cu o colega muream de ras )))) Saraca colega, inca putin si nu mai avea aer si repeta asta in fiecare zi..Ma rog, mi se pare bun sezonul, poate mai bun chiar decat celalalt, si abia astept sa se ajunga la parte cu Ikuto cand iti declara dragostea lui Amu in aeroport *da..citesc si manga )*

Nagihiko vs Kukai. Argumentati!

As alege Kukai. Mi se pare mai matur decat Nagihiko. Ei bine, Nagihiko e ca o fata, iar asta e evident dupa ce a stat nu stiu cati ani ca o fata. Kukai e genul ala de baiat care e ca un baiat...*n-ati priceput,nu?* adica e sportiv, descurcaret,fermecator chestii trestii. Nu zic ca Nagihiko nu e asa...poate ii si nu se vede.Ma rog, Nagihiko are nevoie de mai mult curaj. de aceea al aleg pe Kukai ^^.

In fine, abia astept urmatorul episod.. Zoe zoe chuu nyuu~!

#9
Un anime la care ma uit inca din....februarie? Vai nu-mi imaginam ca voi sta vreodata atat de mult sa urmaresc doua amarate de sezoane 21.Oricum maine ar trebui sa apara ultimul episod adica 51 (102 daca numaram si primu sezon), nu?Sau mai sunt? Sunt foarte dezorientata la faza asta.Adica mi-ar placea si nu sa se termine povestea.
Hai sa incep cu inceputul.Animeul mi s-a parut dragut la inceput, uneori chiar funny, dar plictisitor in acelasi timp.Poate este doar parerea mea, insa fazale cu transformatul- salvatul zilei, pur si simplu ma faceau sa adorm.Prea au lalait toata treaba.Insa fazale cu Amu si Ikuto...:X:X:X. Le sta atat de bine impreuna....pacat ca e Tadase ala in peisaj..nu-l suport deloc.
Acum motivul pentru care am urmarit fiecare episod este din cauza faptului ca astept un sarut intre Amu si Ikuto (desi, nu stiu de ce, dar nu prea cred ca se va intampla).Daca nici in ultimu episod nu o sa se intample asta, si o sa fie o chestie gen "toti ne iubim deoarece viata este asa frumoasa" o sa declar si o sa-mi sustin ideea ca este un anime varza.Dar sper totusi sa nu fie asa...speranta moare ultima 21
Imi mai place si grafica care este foarte buna, dar ideea povestii este putin cam penibila (oua?pff).
Acum astept..poate revin maine cu un edit in cazul in care este intr-adevar sfarsitul Smile
edit. Si iata ca a venit in sfrasit si ultimul episod.Nu stiu daca sunt dezamagita sau nu...adica nu am vazut ceea ce-mi doream, insa a fost mai bine decat nimic.Pacat ca Ikuto a plecat iar.Dupa ce ca nu a aparut mai deloc in ultimele ep, acum l-a aratat 5 min maxim si pa.Dar asta e...sincer ma bucur ca am reusit sa-l vad cap-coada fara sa renunt.
Acum ce pot sa zic...a fost destul de dragut (mergea si mai bine 10) si il recomand tuturor persoanelor care sunt fani Tokio mew mew sau Sailor Moon Smile. pa pa


edit : Nu este nici un topic despre sezonul 3, asa ca am dat edit aici.Din punctul meu de vedere, au dat-o rau de tot in bara.
Este incredibila partea de inceput 22.Trei tipe care se prostesc si care vor sa fie funny presupun, si abia de la jumate incepe cu povestea propriu-zisa.
In primul rand nu inteleg de ce au facut un al treilea sezon.Este clar ca nu mai era nevoie de o continuare, sau macar puteau sa termine toata povestea in sezonul 2.Insa lalaiala pe care o fac producatorii este de-a dreptul enervanta.Ce au de gand, sa-l prinda din urma pe Naruto?
Oricum n-am de gand sa urmaresc sez 3.Poate va fi cineva destul de dragut sa ma anunte vreodata daca am pierdut multe cand am luat aceasta decizie.Nu stiu ce parere aveti voi, dar in ochii mei a sczut foooarte mult.
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#10
Ce parere aveti despre noul season Shugo Chara?

Noua serie este mai tare decat prima am stat cu sufletul la gura ^^.Este mai funny,interesant si mai 15 DOKI.Nu am multe de zis aici ca am mai zis si in topicul Shugo Chara.

Nagihiko vs Kukai. Argumentati!
Pfff...greu si aici..dar cred ca o sa il aleg tot pe Kukai.As vrea sa apara mai mult ca e haios si il ador.DAr si Nagi e ok,il adaug si pe el in harem.Acum sunt 4 =]]
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shugo Chara hikari marina 20 14.469 18-07-2010, 12:32 AM
Ultimul răspuns: IceCat


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)