Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: ...
Shiva
62.50%
5 62.50%
JavaLeen
37.50%
3 37.50%
Total 8 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Shiva vs JavaLeen

#1
Tema Original character based on: singer, breath, night time
Durata duel: 15 sept - 22 sept (sau pana se aduna desenele 10)
Durata vot: 23 sept - 29 sept (sau o saptamana dupa ce se aduna desenele)

Shiva: Demon
JavaLeen: Odd choir

this looks so official it's scary!

*ahem*

Voturile trebuie motivate frumos si clar. De-abia asteptam sa va auzim criticile, asa ca nu le tineti pentru voi! 3
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#2
I SHALL ACCEPT YOUR DARE, DUEUNEXPECTED CHALLENGER.

Care sa fie tema? xD Original character bazat pe un combo de cuvinte? /low on ideas

#3
Nu mergea un Duel?
Ca parca e sectiune speciala pentru asa ceva 39

[shiva] ahha am uitat sa il mut dupa ce am postat. Wth was I thinking.

#4
@Shiva: Oh yeah! I luv this kind of stuff! :bv: Cine le alege? :3

@Flaw: Umm... da.. *scratches embarrassed* poi... nu am mai intrat de mult si... stii, nu am observat ca e o regiune speciala de aruncat manusi... sowwy! XD
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
SO
CAUSE SHIVA IS AWESOME and she wanted me to choose the random words,haha <3
Here they are:
Singer,breath,night time.
Hope I can see some awusum stuff from both of you o 3o
LOLNOPE

#6
taken, arranged...

aaand I finished mine... hope it's good enough! ^^

http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2010/2...2yrhih.png

*goes put in the 1st post too*
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#7
ah am terminat si eu D: Chiar trebuie titlu la el? hnggggg Btw, the scanner ate the moon.

Demon

derp.

#8
AWSM! I'm in awe!!!

*posting as we speak*

Fac pollul. :3

samd... darn this... it's counting my letters <.<
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
Nu pot sa votez >.<
Nu ar fi corect sa aleg intre Shiva si Java
Pot insa sa va las comentarii 4

1. Shiva

Imi place desenul si ideea. Pare a fi un vocaloid 21
Imi place si acea bentita, are un concept simpatic si original, si aduce putin a cornite. Si imi mai place si expresia lui.
Ce nu imi place in schimb e costumatia. E gaaaaaay, total. Poate pentru o fata amatoare de yaoi, merge. Dar pentru cineva ca mine.. no way. Culmea e ca seamana cu imbracamintea lui Envy, din Fullmetal Alchemist. Dar cum Envy parea gay/transsexual, meh, tot la ideea mea ajungem 4

Si ca critica legata strict de desen.. ar fi varful cozii. E prea deschis la culoare fata de restul, si nu inteleg de ce. E luminata de ceva? Ca nu pare are logica..

2. JavaLeen

Ideea ta a fost chiar si mai simpatica 21 Prima data am crezut ca e o tanti care canta, pana cand am dat scroll 24
Mi-au placut mult expresiile personajelor, in special cea a baiatului, care e atat de ">.< I so hate doing this". Iar pe chipul fetei se poate citi "Kawaii"-ul pe care ma mir ca nu si-l exprima si prin cuvinte.
Si parul ti-a iesit bine, pentru toate cele 3 personaje. Asta e un lucru pe care il admir, eu nu prea ma pricep sa desenez par 4 Deci bravo pentru asta! Si bravo si pentru costumul tipei care canta!
Daaar:
a) si baiatul, si fata, par a avea obrazul stang umflat...
b) mainile fetei par putin cam mici (ma refer la palme)
c) mana pe care o tine solista la piept cam aduce a laba de gasca.. ti-a iesit foarte bine in schimb mana cealalta. Arata normal si corect din punct de vedere anatomic

#10
Bah, nu-mi place asa!

Ce rost are sa avem un duel daca nu castiga nimeni? Asa faceam un art trade si gata... <.<
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shiva vs Alecs hikari marina 3 5.116 19-07-2009, 01:14 PM
Ultimul răspuns: hikari marina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)